26 Şubat 2009, Perşembe 13:55:14

"Kazanın nedenleri araştırılıyor"

Ulaştırma Bakan Binali Yıldırım, Hollanda'da yaşanan kazanın nedeninin araştırıldığını söyledi. Yıldırım, kazada ölü sayısının 9 olmasının bir mucize olarak değerlendirildiğini de belirtti.
  • bakan avukatlığı yapıyorsan eğer, sana zahmet, bakanın elim kazadan sonra neden ankara veya istanbula gelmeyip seçim gezisinde açılıştan açılışa koştuğunu da açıklar mısın bana? hadi canım, bir zahmet...
  • şu acı olayda bile rahmetli olanların ardından siyasi çıkar sağlamaya çalışmıyormusunuz!!yazıklar olsun !!! bu bakan sayesinde ucuza uçtunuz,bu bakan sayesinde sivil toplum kuruluşları kendilerinin adam yerine konulduğunu ilk defa gördü.yazıklar olsun,ocağına ateş düşen yanıyor,alakasız yorumlar vsvs.
  • yalan haber vermek,yanlış haber vermek ve kamu oyunu yanlış bilgilendirmek suçtur. eğer onur ve hayseiyetiniz varsa hepiniz istifa edin sn.bakan,kotil ve candan bey
  • 1.Akşam TALPA(?) temsilcisi diyor ki: "10:20' de aynı meydana 5 uçak inmiş; "white body" imiş falan.Kardeşim.Sen niye polemiğe girme ihtiyacı duyuyorsun onu anlamadım. 2.Hamdolsun Başbakan, Ulş.Bkn., THY Yön.Krl. Bşk., Gn.Md. açıklama yaptı.Kardeşim bu ülkenin Uçuş Emniyetçisi, etkin, yetkin hiç kimseye pabuç bırakmayacak sivil havacılık uzmanları yok mu?Hele THY' nin. Yok mu? Bırakın kardeşim bu TALPA(?) ayaklarını. 3.Yakıt ile ilgili sıkıntın varsa, çıkartırsın verirsin ilgili belgeleri.Kimden korkuyorsun?... 4.Amsterdam Yaklaşma radarı çok gelişmiş bir radardır.Kabul trafikler arasındaki mesafeyi kısa tutuyorlar.Yalnız böyle bir kazadan sonra, ilgili radarda iki uçak arasındaki mesafe kayda alınmış olmalı.
  • Hata kimde nerde olursa olsun kaybedilen canlar,acılı aileler var ortada.bu sektörde olan biri olarak bir daha böyle bir olayı yaşamamak dileğiyle...
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • o nasıl bir yorumdur öyle insanların içi yanmış senin dediklerinede bir bak... duygusuz insan
  • bu nedemek şimdi ya ben mi yanlış anlıyorum yoksa sizin yorumunuz pilotu suçlar nitelikte mi???nedir anlamadım???
  • KORKARIM BU KAZADA BIR PILOTAJ HATASI OLARAK TARIHE GECECEK.UCAGI BIRAKSALAR KENDISI OTOMATIK INEBILIRDI- ARTIK ASTRONUTLUGU BIRAKIN, BEN ASKERIM BANA BIR SEY OLMAZ BEN F4 UCTUM DIYEREK HAVA ATMAYIN ISINIZI YAPIN. HEPIMIZIN BASI SAGOLSUN ÖLENLERE ALLAH RAHMET EYLESIN ..
  • TUM TURK HALKINA VE THY CAMIASINA BASSAGLIGI DILERIM,ALLAH SABIR VERSIN

Ulaştırma Bakan Binali Yıldırım, Hollanda'daki uçak kazasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yıldırım, Hollanda'ya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile şu anda bir ziyaret düşünmediklerini kaydederken, konu ile ilgili olarak her türlü bilgilendirmenin yapıldığını söyledi. 
 
THY'nin emniyeti ile ilgili ifadelerin de Hollandalı makamlar tarafından kamuoyu ile paylaşıldığını ifade eden Yıldırım, "Dolayısıyla bu kazanın neden olduğu, neden olmadığı ve sonuçları konusunda kamuoyu aydınlatılacaktır. Bir eleman gönderdik. Beraber çalışmaları yürütüyorlar. Ama uluslararası mevzuat gereğince Hollanda makamları asıl, biz gözlemci olarak bulunuyoruz. Uçağın yumuşak zemine düşmüş olması, yangın çıkmamış olması, can kaybının artmaması için önemli bir sebep teşkil etmiştir. O anlamda tabi, pilotlarımız hayatlarını kaybetti. Sorumlu kim olursa olsun kendi hayatları pahasına bu kazada en az zayiatın verilmesi için olağanüstü gayret gösteren pilotlarımızı da takdirle anıyorum" dedi.

"YAPILAN AÇIKLAMALAR TEYİT EDİLEN AÇIKLAMALARDI"

Bakan Yıldırım, kaza sonrasında yapılan "ölüm olmadığı" yolundaki açıklamalara da değindi. Yıldırım, "Yapılan her türlü açıklama, bizim bilgimiz dahilinde yapılan açıklamalar karşı tarafın makamlarından teyit edilen açıklamalar, kamuoyu ile paylaşılmıştır. Takdir edersiniz ki kaza Amsterdam'dadır. Biz onlardan aldığımız bilgilere itibar etmek mecburiyetindeyiz. Sokakta dönen dedikodular, çeşitli haber kaynaklarından teyit edilmeyen söylemlere itibar edersek, hem kazazedelere hem de yakınlarına haksızlık yapmış oluruz. Bizim söylediklerimiz çok açık, "şu an için herhangi bir can kaybı yok.' Bu ne demektir? Yaralılar var, ağır yaralılar var, zaman nitekim ilerledi ve yaralılardan hayatını kaybedenler oldu. Bunlar teyit edildi ve biz kamuoyuyla paylaştık. Yani illa ki can kaybını artırmaya yönelik özel bir gayret mi göstermeli? Bunu kimse beklemesin. Amacımız, hedefimiz, beklentimiz, keşke hiç can kaybı olmasaydı. Ama, böyle bir kazada bu kadar az bir can kaybı olmasını uluslararası uzmanlar bir mucize olarak nitelendiriyor ve bir kahramanlık örneği olarak ifade ediyorlar. Dolayısıyla THY ve Türk sivil havacılığı son yıllarda ortaya koyduğu başarıyı, gölgelemeye çalışan ve bu amaca yönelik de dış basında ve kısmen de içerde bu gayretleri gördük. Dış muhataplarımıza bu tür yayınların derhal durdurulması için de gerekli diplomatik girişimleri de yaptık" diye konuştu.

KAZA NEDENLERİ ARAŞTIRILIYOR

Yaralıların getirilmesi ile ilgili çalışmaların da olduğunu kaydeden Yıldırım, yolcu yakınlarının da Amsterdam'a gönderildiğini söyledi. Bu konuda Hollanda makamlarının kurallarına uyulması gerektiğine dikkat çeken Yıldırım, kaza nedenlerinin araştırıldığını ve bir anda açıklanmasının beklenmemesi gerektiğini anlattı. Yıldırım, konu ile ilgili şu anda yapılacak açıklamaların spekülasyondan öte geçemeyeceğini vurgulayarak, gelişmelerin paylaşılacağını söyledi.

"Kazanın nedenleri araştırılıyor"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 13 yıl önce
bakan avukatlığı yapıyorsan eğer, sana zahmet, bakanın elim kazadan sonra neden ankara veya istanbula gelmeyip seçim gezisinde açılıştan açılışa koştuğunu da açıklar mısın bana? hadi canım, bir zahmet...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
şu acı olayda bile rahmetli olanların ardından siyasi çıkar sağlamaya çalışmıyormusunuz!!yazıklar olsun !!! bu bakan sayesinde ucuza uçtunuz,bu bakan sayesinde sivil toplum kuruluşları kendilerinin adam yerine konulduğunu ilk defa gördü.yazıklar olsun,ocağına ateş düşen yanıyor,alakasız yorumlar vsvs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yalan haber vermek,yanlış haber vermek ve kamu oyunu yanlış bilgilendirmek suçtur. eğer onur ve hayseiyetiniz varsa hepiniz istifa edin sn.bakan,kotil ve candan bey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
1.Akşam TALPA(?) temsilcisi diyor ki: "10:20' de aynı meydana 5 uçak inmiş; "white body" imiş falan.Kardeşim.Sen niye polemiğe girme ihtiyacı duyuyorsun onu anlamadım. 2.Hamdolsun Başbakan, Ulş.Bkn., THY Yön.Krl. Bşk., Gn.Md. açıklama yaptı.Kardeşim bu ülkenin Uçuş Emniyetçisi, etkin, yetkin hiç kimseye pabuç bırakmayacak sivil havacılık uzmanları yok mu?Hele THY' nin. Yok mu? Bırakın kardeşim bu TALPA(?) ayaklarını. 3.Yakıt ile ilgili sıkıntın varsa, çıkartırsın verirsin ilgili belgeleri.Kimden korkuyorsun?... 4.Amsterdam Yaklaşma radarı çok gelişmiş bir radardır.Kabul trafikler arasındaki mesafeyi kısa tutuyorlar.Yalnız böyle bir kazadan sonra, ilgili radarda iki uçak arasındaki mesafe kayda alınmış olmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hata kimde nerde olursa olsun kaybedilen canlar,acılı aileler var ortada.bu sektörde olan biri olarak bir daha böyle bir olayı yaşamamak dileğiyle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
o nasıl bir yorumdur öyle insanların içi yanmış senin dediklerinede bir bak... duygusuz insan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu nedemek şimdi ya ben mi yanlış anlıyorum yoksa sizin yorumunuz pilotu suçlar nitelikte mi???nedir anlamadım???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
KORKARIM BU KAZADA BIR PILOTAJ HATASI OLARAK TARIHE GECECEK.UCAGI BIRAKSALAR KENDISI OTOMATIK INEBILIRDI- ARTIK ASTRONUTLUGU BIRAKIN, BEN ASKERIM BANA BIR SEY OLMAZ BEN F4 UCTUM DIYEREK HAVA ATMAYIN ISINIZI YAPIN. HEPIMIZIN BASI SAGOLSUN ÖLENLERE ALLAH RAHMET EYLESIN ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
TUM TURK HALKINA VE THY CAMIASINA BASSAGLIGI DILERIM,ALLAH SABIR VERSIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000