22 Mayıs 2011, Pazar 08:04:35

KAZADA ÖLEN KOMİSER TOPRAĞA VERİLDİ

Beykoz açıklarında dün denize düşen polis helikopterinde hayatını kaybeden THY Uçuş Akademisi 2. pilot adayı Mehmet Oray Sarıçay'ın (31) cenazesi memleketi Bilecik'te toprağa verildi...

İstanbul'daki Paşabahçe Devlet Hastanesi morgundan bu sabah ailesi ve yakınları tarafından alınan Mehmet Oray Sarıçay'ın cenazesi, Esenler Minibüs ve Şoförler, Esnaf Odaları Birliğine ait ambulansla Bilecik'teki evine getirildi.

Cenazenin gelmesiyle birlikte evde duygu dolu anlar yaşandı. Sarıçay'ın annesi Nevin Sarıçay, "çok uçmak istedin, çok uçtun yavrum. Ağlamayın, onun isteklerini yerine getirin, ne olur ağlamayın, üzmeyin oğlumu üzmeyin" diyerek oğlunun tabutuna sarıldı. Babası Ali Sarıçay ayakta durmakta zorlanırken, kardeşi Ender Sarıçay, annesi Nevin Sarıçay'a sarılarak birbirlerini teselli etmeye çalıştı. Dedesi Abdullah Bandırmalıoğlu da torununun tabutunun başından ayrılmadı.

Okunan duaların ardından Sarıçay'ın cenazesi, önce Bilecik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı, ikindi namazı öncesinde de buradan alınarak İmam Hatip Lisesi Tatbikat Cami'ne getirildi.

İkindi vakti kılınan cenaze namazına, ailesi ve yakınları, Vali H. İbrahim Akpınar, AK Parti Bilecik milletvekili Fahrettin Poyraz, CHP Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Selim Yağcı, eski Devlet Bakanı Bahattin Şeker, THY yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sarıçay'ın cenazesi, namazın ardından Pelitözü köyündeki mezarlıkta toprağa verildi.

KAZADA ÖLEN KOMİSER TOPRAĞA VERİLDİ

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000