25 Şubat 2009, Çarşamba 18:32:24

KAZA İLE İLGİLİ BİR İDDİA ÇÜRÜDÜ

THY'nin Amsterdan'da düşen Boeing 737-800 tipi yolcu uçağının yakıtı bittiği ve bu yüzden düştüğü şeklindeki söylentiler çürüdü.
  • BÖYLE İDDİAYA SADECE GÜLÜNÜR.HEMDE ŞEY İLE..CANIM SİZ BİLİYORSUNUZ İŞTE..ONUNLA GÜLÜNÜR..HANGİ ÇAĞDAYIZ YAA.SADECE BU İDDİAYI ORTAYA ATANLARA KARACAHİLLERİN EN ÖNDE GİDENLERİ DİYORUM BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM.
  • havaciligi hic bilmeyen insanlar yorum yaptigi icin bilgi kirliligi yasaniyor.ucaklarda herzaman yedek meydan icin fazladan yakit vardir.boyle birsey asla mumkun degildir.
  • güntay şimşek denen cahilin söylediklerine inanan herkese dur diyorum.
  • bazılarımız ne yazık ki böyle. illa ki birilerini karalasınlar , kendi milli değerlerini zedelesinler kendi insanının şevkini kırsınlar niye böyleler bilmiyorum her-halde eğitim/kültür/sosyal çevre ile alakası yok bence genetik bu bir insan tipi var ki herşeye muhalif ve aynı zamanda herşeyi bilir ve yalnız kendisi bilir. işte bu insan bu özelliklerini çocuklarına da aktarıyor. onlara göre biz yapamayız edemeyiz gidemeyiz zzzzzz...
  • öncelıkle butun ekıbımıze allahtan bas saglığı,ailelerine sabır dılıyorum,arkadaslar bırakalım konuyu bılgı sahıpleri uzmanlar arastırsınlar sonucu hep beraber gorelım,plotaj hatası olmadıgı ortada,yakıt azlığıda olmadıgı ortada çunku ucagımız 9tondan fazla yakıtla havalanmıstır,irtifa halındeyken 737-800den once ınıs yapan ucagın ruzgar etkısınden dolayı ucagımızın yuksek basınc içerisine girdigi ve ırtıfa halınde oldugu ıcın sarsıldıgı ve dengesız bır sekılde kontrolden cıkarak ındıgıde bazı gorunur delıllere gore ortada,lutfen gereksız polemıklere gırmeyelım yani bu kazaya bile AKP,TEMEL KOTIL,YONETIM v.s gibi konu baslıkları iliştirmeyelım bunlar bılgısızce alakasız konulardır.Tesekkur ederım
  • sizler çok film seyretmişsiniz yakıt boşaltmaymış o kadar sürtünme hızı ile o yakıt alev alır en ufak yakıt sızması dahi olduğunda uçaklar acil iniş yaparken böyle saçma haberlerle insanların beynini meşgul ediyorlar bazı insanlarımız da malesef inanıyor. Aklı selim olalım biraz
  • O uçakta yakıt boşaltma sistemi diye bisey yok.Sacma sapan yazı yazmadan once bilgi sahibi olun.
  • Kımse bılır bılmez yorum yapmasın lutfen.Önce ölenlere Allahtan rahmet,ailelerine sabır,yaralılara da acil şifa dilerim.THY ailesine büyük geçmiş olsun.İnşallah tekrarını kimse yaşamaz.Plan yakıtından eksik yakıtı hiçbir pilot almaz ve de yedek meydana inecek kadar minumum yakıt planlanır.Denize yakıt boşaltmış mış,Turkiyede yakıt pahalı orda ucuzmus mus...Salakça,cahilce söylenen bu sözlerin sahiplerini şiddetle ve nefretle kınıyorum.FDR (Flight Data Recorder)incelenince sebep cıkacak ortaya.
  • alman haberlere göre ucak deniz üstünde yakit birakmis...
  • Rus medyasinda cikan haberlere gore Turk Hava Yollari turkiyede 1 ton kerosenin amsterdama gore pahali olmasindan dolayi az yakit koydu ve havalimanina yetismedi..Kesinlikle dogru bir senaryo..

Uçağın İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkmadan önce 9 ton 600 litre yakıt aldığı öğrenildi.

Bu hat üzerinde uçan THY uçaklarının normalde 7 ile 9 ton yakıt alarak kalktıkları belirtilirken, düşen uçağın normalinde fazla yakıt alarak kalktığı öğrenildi. Böylece uçağın yakıtı bittiği için düştüğü yönündeki söylentiler çürüdümüş oldu.

KAZA İLE İLGİLİ BİR İDDİA ÇÜRÜDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 13 yıl önce
BÖYLE İDDİAYA SADECE GÜLÜNÜR.HEMDE ŞEY İLE..CANIM SİZ BİLİYORSUNUZ İŞTE..ONUNLA GÜLÜNÜR..HANGİ ÇAĞDAYIZ YAA.SADECE BU İDDİAYI ORTAYA ATANLARA KARACAHİLLERİN EN ÖNDE GİDENLERİ DİYORUM BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
havaciligi hic bilmeyen insanlar yorum yaptigi icin bilgi kirliligi yasaniyor.ucaklarda herzaman yedek meydan icin fazladan yakit vardir.boyle birsey asla mumkun degildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
güntay şimşek denen cahilin söylediklerine inanan herkese dur diyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bazılarımız ne yazık ki böyle. illa ki birilerini karalasınlar , kendi milli değerlerini zedelesinler kendi insanının şevkini kırsınlar niye böyleler bilmiyorum her-halde eğitim/kültür/sosyal çevre ile alakası yok bence genetik bu bir insan tipi var ki herşeye muhalif ve aynı zamanda herşeyi bilir ve yalnız kendisi bilir. işte bu insan bu özelliklerini çocuklarına da aktarıyor. onlara göre biz yapamayız edemeyiz gidemeyiz zzzzzz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
öncelıkle butun ekıbımıze allahtan bas saglığı,ailelerine sabır dılıyorum,arkadaslar bırakalım konuyu bılgı sahıpleri uzmanlar arastırsınlar sonucu hep beraber gorelım,plotaj hatası olmadıgı ortada,yakıt azlığıda olmadıgı ortada çunku ucagımız 9tondan fazla yakıtla havalanmıstır,irtifa halındeyken 737-800den once ınıs yapan ucagın ruzgar etkısınden dolayı ucagımızın yuksek basınc içerisine girdigi ve ırtıfa halınde oldugu ıcın sarsıldıgı ve dengesız bır sekılde kontrolden cıkarak ındıgıde bazı gorunur delıllere gore ortada,lutfen gereksız polemıklere gırmeyelım yani bu kazaya bile AKP,TEMEL KOTIL,YONETIM v.s gibi konu baslıkları iliştirmeyelım bunlar bılgısızce alakasız konulardır.Tesekkur ederım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sizler çok film seyretmişsiniz yakıt boşaltmaymış o kadar sürtünme hızı ile o yakıt alev alır en ufak yakıt sızması dahi olduğunda uçaklar acil iniş yaparken böyle saçma haberlerle insanların beynini meşgul ediyorlar bazı insanlarımız da malesef inanıyor. Aklı selim olalım biraz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
O uçakta yakıt boşaltma sistemi diye bisey yok.Sacma sapan yazı yazmadan once bilgi sahibi olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kımse bılır bılmez yorum yapmasın lutfen.Önce ölenlere Allahtan rahmet,ailelerine sabır,yaralılara da acil şifa dilerim.THY ailesine büyük geçmiş olsun.İnşallah tekrarını kimse yaşamaz.Plan yakıtından eksik yakıtı hiçbir pilot almaz ve de yedek meydana inecek kadar minumum yakıt planlanır.Denize yakıt boşaltmış mış,Turkiyede yakıt pahalı orda ucuzmus mus...Salakça,cahilce söylenen bu sözlerin sahiplerini şiddetle ve nefretle kınıyorum.FDR (Flight Data Recorder)incelenince sebep cıkacak ortaya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
alman haberlere göre ucak deniz üstünde yakit birakmis...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Rus medyasinda cikan haberlere gore Turk Hava Yollari turkiyede 1 ton kerosenin amsterdama gore pahali olmasindan dolayi az yakit koydu ve havalimanina yetismedi..Kesinlikle dogru bir senaryo..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000