27 Nisan 2009, Pazartesi 13:17:25

Kara Kutu'ya kabin memurları konuk oluyor

Airport TV Yönetim Kurulu Başkanı Sefa İnan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kara Kutu’ programında bu akşam yıllarca THY’ye hizmet eden kabin memurları yer alacak...
  • Ohoo, bu da birşey mi? Mütedeyyin olmak bazı şeyleri "bilmeye" engel değil. Evelallah biz, etin yanında "kırmızı"nın, balığın yanında ise "beyaz"ın gittiğini, neyin "sek" neyin "duble" içildiğini iyi biliriz. Hatta ne diyordu Latif abi: "Biz bu işin, tadından başka herşeyini biliriz." Doğal olarak da, "Namık Kemal"i de biliriz, "Naomi"yi de... ;)
  • Birazdan uçuşa gideceğim. Kabin memuru olarak bir sorum var iletmenizi rica edeceğim. Sayın Aras, Doruk ve Örnekol hanımlar hiç içlerinde bir sızı oluyormu, onların zamanında alımlar çok özel ve elit bir şekilde yapılırken günümüzde torpilin adam kayırmanın ön planda olması, şimdiki kabin memurlarında liyakat ile ilgili sıkıntıların olması, kabin memurluğunu gezme ve eğlenme olarak görmek ile ilgili, şahsen ben bu konuda çok üzülüyorum. Bu soruyu iletirseniz sevinirim. Kabin Memuru Gaye (gerçek ismim değil) saygılar
  • THY Yeni yönetimi, THY star alliance, 5 star, v.b andersenden masallarla uyutacağına eskilerin anılarından alacağı derslerle yönetsin, daha başarılı olurlar. Dönem dönem karşılaştırıldığında, yeni yönetim THY belki 3 asır geriye götürdü. Bence eski, nitelikli, profosyonel zihniyetli yöneticeleri yeniden göreve çağırma zamanı şimdi, kavga etme, şikayet etme, hava atma zamanı değil. THY nin nerelerde ve nasıl hangi beyinlerle iş yaptığını tüm eski THY liler esefle izliyoruz.
  • Lions klubünün saygıdeğer üyesi, naomi fıkrasını da biliyor. Hem mütedeyyin, hem de naomi fıkrası kültürlüsü. İşte bu . İşte bu. İşte budur benim THY'nin destekçisi .
  • Hostesler ve "kara kutu"! Tıpkı "Naomi" fıkrasındaki gibi...

Uzun yıllar Türk Hava Yolları’na hizmet veren üç emekli kabin memuru bu akşam Airport TV’de ekrana gelecek ‘Kara Kutu’ programında meslek yaşantılarında tanıklık ettikleri ilginç olayları, hosteslik mesleğinin inceliklerini, anılarını ve sektörün görünümünü anlatacak.

Kaçırılan bir THY uçağında görev yapan Ayfer Aras’ın da konuk olacağı programda Alev Doruk ve Emel Örnekol da keyifli geçmesi beklenen sohbette yer alacak.

Sefa İnan’la Kara Kutu bu akşam saat 21.00’de Airport TV’de…

Kara Kutu'ya kabin memurları konuk oluyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 13 yıl önce
Ohoo, bu da birşey mi? Mütedeyyin olmak bazı şeyleri "bilmeye" engel değil. Evelallah biz, etin yanında "kırmızı"nın, balığın yanında ise "beyaz"ın gittiğini, neyin "sek" neyin "duble" içildiğini iyi biliriz. Hatta ne diyordu Latif abi: "Biz bu işin, tadından başka herşeyini biliriz." Doğal olarak da, "Namık Kemal"i de biliriz, "Naomi"yi de... ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Birazdan uçuşa gideceğim. Kabin memuru olarak bir sorum var iletmenizi rica edeceğim. Sayın Aras, Doruk ve Örnekol hanımlar hiç içlerinde bir sızı oluyormu, onların zamanında alımlar çok özel ve elit bir şekilde yapılırken günümüzde torpilin adam kayırmanın ön planda olması, şimdiki kabin memurlarında liyakat ile ilgili sıkıntıların olması, kabin memurluğunu gezme ve eğlenme olarak görmek ile ilgili, şahsen ben bu konuda çok üzülüyorum. Bu soruyu iletirseniz sevinirim. Kabin Memuru Gaye (gerçek ismim değil) saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY Yeni yönetimi, THY star alliance, 5 star, v.b andersenden masallarla uyutacağına eskilerin anılarından alacağı derslerle yönetsin, daha başarılı olurlar. Dönem dönem karşılaştırıldığında, yeni yönetim THY belki 3 asır geriye götürdü. Bence eski, nitelikli, profosyonel zihniyetli yöneticeleri yeniden göreve çağırma zamanı şimdi, kavga etme, şikayet etme, hava atma zamanı değil. THY nin nerelerde ve nasıl hangi beyinlerle iş yaptığını tüm eski THY liler esefle izliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Lions klubünün saygıdeğer üyesi, naomi fıkrasını da biliyor. Hem mütedeyyin, hem de naomi fıkrası kültürlüsü. İşte bu . İşte bu. İşte budur benim THY'nin destekçisi .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hostesler ve "kara kutu"! Tıpkı "Naomi" fıkrasındaki gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000