12 Ağustos 2013, Pazartesi 09:27:27

KAÇIRILAN PİLOTLARIMIZLA İLGİLİ FLAŞ GELİŞME!

Suriye'de kaçırılan Lübnanlı Cemil Salih'in eşinin kardeşi Muhammed Ali Salih'in, Türk pilotların kaçırılması olayına karıştığı şüphesiyle gözaltına alındğı belirtildi...
  • Hotel rezervasyonundan da isimler milliyetler alınmış olabilir. Adamlar Türk uçağı mantığıyla yaklaşamazlar mı...? THY Yabancı pilot oluşumundan bihaber rastlantı olma olasılığına ne dersiniz vs vs vs
  • Sevgili yorumcu ucak indiginde ucagi karsilayan birileri ya da pasaport kontrolundeki guvenlikte pilotlarin Turk olup olmadigi bilgisini paylasabilir... En kolayida aslinda budur.Sonucta onemli olan planlanan degil ucaga binen pilotun uyrugu degil mi?
  • Asala nerede kuruldu ve yillarca nereden yonetildi ? Ayni sekilde pkk ve baskalari yani ulkemiz aleyhine ne kadar olusum varsa onlar ? Bunlar nerede egitildiler ? Bekaa vadisinde...Peki neresi bu dost !! ulke bilen var mi ???? Akli basinda bir ulke boyle bir ulkeyle butun iplerini koparmaz mi ???? Koparir..Ama tabii akli basinda onurlu,gururlu,sahsiyetli ulkeler !!!!
  • Ucuslarimizin hatri sayilir miktarinin yabanci kaptanlarla yapildigi hepimiz tarafindan biliniyor..kaptanlari kaciranlar daha o ucak istanbuldan kalkmadan once iki kaptanin da Turk oldugunu biliyordu,Ispanyol veya Italyan veya Yunan rehineyi Lubnanli napsin???peki bunu nasil ogrendiler?iki şik var,sirket ici bir calisan vasitasi ile ya uhkm den ya da alo flight dan bilgi edindiler..olay gecesinin oncesinde o sefere ait uhkm sayfasina hangi IP lerin ulasim sagladigi veya o tk ya ait alo flight hattinin kimler tarafindan arandigi tespit edilemiyor mu???

Lübnanlı aktivist Hayat Avali, Suriye'nin Azaz kenti yakınlarında kaçırılan Lübnanlılardan birinin akrabasının, Türk pilotların kaçırılmasıyla ilgisi olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını söyledi.

Avali, "Suriye'de kaçırılan Lübnanlı Cemil Salih'in eşinin kardeşi Muhammed Ali Salih, Türk pilotların kaçırılması olayına karıştığı şüphesiyle gözaltına alındı" dedi.

Lübnanlı ailelerin Türk pilotlarının kaçırılmasıyla bir ilgisinin olmayacağını vurgulayan Avali, gözaltına alınan Sallih'in serbest bırakılmaması durumunda ailelerin ayaklanabileceği uyarısında bulundu. İstanbul'dan Beyrut'a yolcu taşıyan THY uçağının personelini havalimanından otele götüren servis aracını durduran silahlı grup, Türk pilot Murat Akpınar ile pilot yardımcısı Murat Ağca'yı kaçırmış, diğer mürettebatı serbest bırakmıştı.

Olayı, "İmam Rıza'nın Ziyaretçileri" olarak tanımlayan grup üstlenmişti. Lübnan'dan İran'a ziyarete giden 11 Lübnanlı, geçen yıl mayıs ayında İran'da İmam Ali Rıza'nın türbesini ziyaretlerinin ardından karayolu ile ülkelerine dönerken Suriye'nin Azaz kenti yakınlarında kaçırılmıştı. Kaçırılanlardan ikisi daha sonra Türkiye'nin ara buluculuğuyla serbest bırakılmıştı.

KAÇIRILAN PİLOTLARIMIZLA İLGİLİ FLAŞ GELİŞME!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Hotel rezervasyonundan da isimler milliyetler alınmış olabilir. Adamlar Türk uçağı mantığıyla yaklaşamazlar mı...? THY Yabancı pilot oluşumundan bihaber rastlantı olma olasılığına ne dersiniz vs vs vs

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havalimani ~ 9 yıl önce
Sevgili yorumcu ucak indiginde ucagi karsilayan birileri ya da pasaport kontrolundeki guvenlikte pilotlarin Turk olup olmadigi bilgisini paylasabilir... En kolayida aslinda budur.Sonucta onemli olan planlanan degil ucaga binen pilotun uyrugu degil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
neresi ? ~ 9 yıl önce
Asala nerede kuruldu ve yillarca nereden yonetildi ? Ayni sekilde pkk ve baskalari yani ulkemiz aleyhine ne kadar olusum varsa onlar ? Bunlar nerede egitildiler ? Bekaa vadisinde...Peki neresi bu dost !! ulke bilen var mi ???? Akli basinda bir ulke boyle bir ulkeyle butun iplerini koparmaz mi ???? Koparir..Ama tabii akli basinda onurlu,gururlu,sahsiyetli ulkeler !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UHKM ve ALO FLIGHT ~ 9 yıl önce
Ucuslarimizin hatri sayilir miktarinin yabanci kaptanlarla yapildigi hepimiz tarafindan biliniyor..kaptanlari kaciranlar daha o ucak istanbuldan kalkmadan once iki kaptanin da Turk oldugunu biliyordu,Ispanyol veya Italyan veya Yunan rehineyi Lubnanli napsin???peki bunu nasil ogrendiler?iki şik var,sirket ici bir calisan vasitasi ile ya uhkm den ya da alo flight dan bilgi edindiler..olay gecesinin oncesinde o sefere ait uhkm sayfasina hangi IP lerin ulasim sagladigi veya o tk ya ait alo flight hattinin kimler tarafindan arandigi tespit edilemiyor mu???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkishone ~ 9 yıl önce
uçaktaki yolcular pilot ve yardımcı pilot isimlerini zaten anonstan duyarlar buna göre sürekli uçan biri içlerinden seçilebilir sizin söylediğiniz bilgilerde olası veya havalimanı pasaport polisi ve kamera kayıtları da incelenmeli.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000