10 Ekim 2019, Perşembe 15:06:32

İlker Aycı; 'Hedefimiz ilk 3'

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı "24 uçaklık hava kargo filomuzla 86 ülkeye giderek dünyada en çok ülkeye uçan hava yolu şirketi unvanını aldık. Hava kargoda dünyada 13'üncülükten 7'nciliğe yükseldik. Hedefimiz önce ilk 5’e sonra, ilk 3'e girmek. Dünyanın ilk üç hava köprüsünden biri olmayı hedefliyoruz" dedi.
  • Tebrikler efendim.
  • GURUR VERİCİ TEŞEKKÜR EDERİM
  • Bırak palavrayı da kargodaki kripto fetocu uzman, şef ve müdürleri temizle,hepsinin cv'leri, geçmişleri,torpilleri belli ama birileri nasılsa ve niyeyse bunları koruyor!
  • Alkislar sizin icin , muhalif olan herseyi yainlayin bizimkine out, )) sizu
  • Satiş Ofislerindeki personel İngilizce bilmiyor bilen diyende anlaşilmiyor .Acil eğitim gerek veya yabancı Satiş memurluk olabilir.Star Alliance havayolu da Satiş Şefi dahi bilmiyor İngilizce.Önemli konu
  • THY en küre içinde en iyisi kiskaniyorlar .
  • Tebrik ederim güneş balçık ile sıvanmaz, lakin 3 5 tane a340 i 70 yasindaki askerlerin ucurdugu donemde 35 40 yaslarindaki insanlarin 787 i ucurdugu donemlere geldik..Dunyanin en buyuk yakimlarinin formalarinda, dunyanin en buyuk organixasyonlarinda ismimiz var..google sordugunuzda dunyanin en cok noktasina ucan hvayolu THY diyo..ben lafa bakmam icraata bakarim tebrikler
  • Avustralya seferlerı neden önemseme verilmiyor?
  • Merak ettim ?Profesyonel calişiyor kutlarım sizi gurur verici ekibinizle .Tek sorun kebap Satiş ne olacak aşağıda?
  • "Kazan büyüdü kepçe küçüldü".Havaalanı büyüse ne olur şirketler küçüldü burada masraflar arttı maliyetler büyüdü.Birde ALTUR büyüdü iyice bu işten en çok kâr eden heralde ALTUR olmuştur burada THY Altura çalışıyor resmen.iGAyıda unutmamak lazım tabi!

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı "24 uçaklık hava kargo filomuzla 86 ülkeye giderek dünyada en çok ülkeye uçan hava yolu şirketi unvanını aldık. Hava kargoda dünyada 13'üncülükten 7'nciliğe yükseldik. Hedefimiz önce ilk 5’e sonra, ilk 3'e girmek. Dünyanın ilk üç hava köprüsünden biri olmayı hedefliyoruz" dedi.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) tarafından "İleriye Dönüşüm" temasıyla gerçekleştirelen "UTİKAD Zirve 2019"un açılışında yaptığı konuşmada, zirvede ele alınan konuların sektöre ışık tutacağını ve yeni ufuklar kazandıracağını söyledi.

Aycı, geçen yıl kurulan Hizmet İhracatçıları Birliği ile farklı alt sektörlerin tek bir çatı altında toplandığını belirterek, lojistik sektörünün de birlik çatısı altında bulunduğunu bildirdi.

Lojistik sektöründe kullanan teknolojilerin geliştirilebilmesi, maliyetlerin aşağıya çekilebilmesi ve teslimatların zamanında yapabilmesinin önemine dikkati çeken Aycı, zaman zaman dünya ticaretinden kaynaklanan zamam zaman da müşterilerin beklenti farklılıklarından dolayı bazı mevzuatsal değişmelere ihtiyaç duyulabileceğini ifade etti.

Aycı, Hizmet İhracatçıları Birliği'nin kuruluş amacına ilişkin, "Hizmet sektöründeki değişikliklere, maliyetleri çok yükseltmeden adaptasyonu sağlayabilmek, muhataplarımızla daha sık görüşebilmek, onlarla tek çatı altında toplanarak bütün sorunlarımızı aktarmak hedefimiz. Bu çatı altında bulunan lojistik sektörünün sorunlarını, meselelerini, ihtiyaçlarını, geleceğini şekillendirecek kararların alınmasında, bu kararların isabet oranının yükselmesinde, sektörel görüşlerin aktarılmasında birliğin, bir platform olarak karar alıcılarla aramızda bir köprü olmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Aycı, Lojistik Koordinasyon Kurulu'nda Hizmet İhracatçıları Birliği'nin gözlemci sıfatıyla üye bulundurduğunu hatırlatarak, alınan kararla birlikte yeni dönemde UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener'in oy veren üye sıfatıyla kendilerini kurulda temsil edeceğini bildirdi.

Lojistik sektöründeki değişime dikkati çeken Aycı, "Ülkelerin, şirketlerin artık birbiriyle yarıştığı bir dönemden tedarik zincirlerinin birbiriyle yarıştığı rekabet ettiği bir döneme geçiyoruz. Böyle bir dönemde ürünlerin çok süratlı bir şekilde ilgili adreslere ulaştırılabilmesi gerekiyor. Hızlı, süratli, dinamik ve güvenli hizmet giderek daha önemli bir hale geliyor. Bu da lojistik sektörünü dünya ticaretinde daha merkezi bir konuma getiriyor." diye konuştu.

"SURİYE, TÜRKİYE'NİN MİLLİ BAĞIMSIZLIK MESELESİ OLDU"

Aycı, THY'nin lojistiğe çok önem verdiğini belirterek, özellikle son birkaç yılda stratejik planlarında ve büyüme planlarında, lojistiği merkeze yerleştirdiklerini ifade etti.

Aycı, "Yaptığımız yatırımlarla birlikte son 3 yılda THY özellikle hava kargoda yüzde 80 büyüdü. Filomuzu büyüttük, 24 uçaklık hava kargo filomuz oluştu. Bu gün hava kargo ile 86 ülkeye giderek dünyada en çok ülkeye uçan hava yolu şirketi unvanını açık ara aldık. Hava kargoda yüzde 4 olan dünya pazar payımızı büyüteceğiz. Bu alanda dünyada 13'üncülükten 7'nciliğe yükseldik, önümüzdeki dönemde hedefimiz önce ilk 5’e sonra ilk 3'e girmek. Dünyanın ilk üç hava köprüsünden biri olmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

İstanbul'un coğrafi konumunun ve hizmete giren İstanbul Havalimanı'nın bu hedefi gerçekleştirmeyi kolaylaştıracağını kaydeden Aycı, THY'nin kuracağı uluslararası ortaklıklarla bu hedefin gerçekleşeceğini söyledi.

İlker Aycı, Suriye meselesinin bölgesel tehdit olmaktan çıktığını belirterek şunları kaydetti: "Suriye meselesi, Türkiye'nin milli bağımsızlık meselesi oldu. Ayrıca bu durum bizim ekonomimiz, mal ve hizmet ticaretimiz açısından da çok kıymetli sonuçları olacağını düşünüyorum. Bir yandan da şunları görüyoruz ki artık bazı ülkeler dünya siyasetini düzenlemek, ülkelerin sınırlarını değiştirmek, kendi işine geldiği gibi dünya şekillendirmekle ilgili alışkanlıklarını geride bırakması gerekiyor. Değişen dünyaya ayak uydurmaları, yeni bölgesel güçlerle uzlaşmaları, bu ülkelerin etrafındaki tehditleri daha iyi anlamaları gerekiyor. Ülkeler birbirlerini, farklı görüşte olduğu zaman ekonomik ambargolarla tehdit etmemeli. Bu anlamıyla da Suriye krizinin bağımsızlık ve güvenlik meselemiz olduğunu bir kere daha ifade etmek istiyorum. İnşallah kahraman ordumuz kahramanca işler yaparak görevi tamamlayacak."

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener de, bu yıl ikincisini düzenledikleri zirvede kendilerine destek veren sponsorlara teşekkür etti.

Zirvenin "İleriye Dönüşüm" temasıyla gerçekleştirildiğini belirten Eldener, hayatın parçası haline gelen teknolojinin, iş hayatına özellikle lojistik sektörüne getireceği değişikliklere dikkati çekti.

Eldener, zirve programının yoğun olduğunu vurgulayarak, katılımcıların zirveyle iş hayatının sıkıcı gündemin uzaklaşarak "gelecek" yolculuğuna çıkacağını söyledi. (Hürriyet)

İlker Aycı; 'Hedefimiz ilk 3'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

İlker bey prosedür uygun profesyonel yönetici ~ 5 ay önce
Tebrikler efendim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İLKER AYCI BİR NUMARA TEBRİKLER ~ 5 ay önce
GURUR VERİCİ TEŞEKKÜR EDERİM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
süslü ilker ~ 5 ay önce
Bırak palavrayı da kargodaki kripto fetocu uzman, şef ve müdürleri temizle,hepsinin cv'leri, geçmişleri,torpilleri belli ama birileri nasılsa ve niyeyse bunları koruyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yayinlamayin ~ 5 ay önce
Alkislar sizin icin , muhalif olan herseyi yainlayin bizimkine out, )) sizu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Satiş Ofislerine İngilizce iyi derece olsun ~ 5 ay önce
Satiş Ofislerindeki personel İngilizce bilmiyor bilen diyende anlaşilmiyor .Acil eğitim gerek veya yabancı Satiş memurluk olabilir.Star Alliance havayolu da Satiş Şefi dahi bilmiyor İngilizce.Önemli konu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok gurur verici tebrikler ~ 5 ay önce
THY en küre içinde en iyisi kiskaniyorlar .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Memur ~ 5 ay önce
Tebrik ederim güneş balçık ile sıvanmaz, lakin 3 5 tane a340 i 70 yasindaki askerlerin ucurdugu donemde 35 40 yaslarindaki insanlarin 787 i ucurdugu donemlere geldik..Dunyanin en buyuk yakimlarinin formalarinda, dunyanin en buyuk organixasyonlarinda ismimiz var..google sordugunuzda dunyanin en cok noktasina ucan hvayolu THY diyo..ben lafa bakmam icraata bakarim tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avustralya seferler neden olmuyor? ~ 5 ay önce
Avustralya seferlerı neden önemseme verilmiyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hangi horoscope scans İlker bey? ~ 5 ay önce
Merak ettim ?Profesyonel calişiyor kutlarım sizi gurur verici ekibinizle .Tek sorun kebap Satiş ne olacak aşağıda?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başkanım ~ 5 ay önce
"Kazan büyüdü kepçe küçüldü".Havaalanı büyüse ne olur şirketler küçüldü burada masraflar arttı maliyetler büyüdü.Birde ALTUR büyüdü iyice bu işten en çok kâr eden heralde ALTUR olmuştur burada THY Altura çalışıyor resmen.iGAyıda unutmamak lazım tabi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000