16 Haziran 2010, Çarşamba 12:11:28

İki şirket daha "Yeşil Kuruluş" oldu

Proje şartlarını yerine getiren her iki işletmeye SHGM tarafından Yeşil Kuruluş Sertifikası verildi.
  • Tüm BJV HAVAŞ ailesine tebrikler.....
  • THY Teknik nasıl almış bu belgeyi ?
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan "Yeşil Havaalanı" Projesi kapsamında, Milas-Bodrum Havaalanı’nda HAVAŞ Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş. ve Adnan Menderes Havaalanı'nda TAV İzmir Terminal İşletmeciliği A.Ş. “Yeşil Kuruluş” unvanı aldı.

Havaalanlarında faaliyet gösteren kurum/kuruluşların çevreye verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi amacıyla uygulamaya konan proje kapsamında "Yeşil Kuruluş" unvanı alan işletme sayısı 2010 yılı içerisinde 7’ye, toplamda ise 9'a yükseldi.

Daha önce MRO Teknik Servis Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve THY Teknik A.Ş. 2009 yılı içerisinde; Hezarfen Havacılık Ticaret A.Ş., TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği, ATM Havalimanı Yapım ve İşletme A.Ş., Fraport IC İçtaş Antalya Havalimanı Terminal ve Yatırım İşletmeciliği A.Ş. ve Çelebi Hava Servisi A.Ş. (İzmir) de bu yıl içerisinde "Yeşil Kuruluş" sertifikası almaya hak kazanmıştı.

Proje ile, canlılar üzerinde olumsuz etki yaratan ve çok sayıda sağlık sorununa yol açan çevresel kirlenmenin oluşmadan önlenebilmesi, çevreye duyarlı havaalanlarının çoğalması ve bu havaalanlarında çevreci stratejilerin sürdürülebilir bir şekilde devam etmesi amaçlanıyor.
İki şirket daha "Yeşil Kuruluş" oldu

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
Tüm BJV HAVAŞ ailesine tebrikler.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
THY Teknik nasıl almış bu belgeyi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000