30 Nisan 2010, Cuma 11:01:07

Hava trafiği artıyor...

Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik, Esenboğa Havalimanı'nın artan trafiğini köşesine taşımış... İşte Çelik'in o yazısı...
  • ankara- antalya sadece ANADOLUCET uçuyor. 189 TL yide aynen g....Hava trafiği artsında bizde diğer şirketlerle gidip gelsek, zavallı halinden kurtulsa ankara.
  • Esenboga THYnin ikinci hubi olmalidir. Saygilarimla. Pilot Abuzer Kadayif
  • ankaradan mutlaka libyaya da sefer konmalıdır, ankara müteahhit şehridir, libya havayollarının seferleri var ama vatandaş pek binmek istemiyor
  • pegasus'ta dispatcher kalmışmı acaba o kadar uçak uçuyorlar nasıl oluyor anlamadık ama hayırlısı......
  • PEGASUS DISPATCHLER BU HAVA TRAFİĞİNİ KALDIRAMAYACAK KADAR ÇOK ÇALIŞIYORLAR BU YÜZDEN DE İSTİFALAR BAŞLADI.BİR SORUN BAKALIM.
  • Gerçekten Ankara'nın potansiyeli Avrupanın en modern havalimanı seçilen Esenboğa yeni iç ve dış hatlar terminaliyle yükseliyor. Uçuşlar artıyor. Ankara dünyaya açılıyor. Yapılması gerekende bu. Bir Londra'dan bir Münih'ten, Viyana'dan, Paris'ten ve diğer Avrupa ülkelerinin başkentlerinden Avrupaya ve Dünya ülkelerine direkt seferler düzenleniyorsa bizim başkentimiz Ankara'danda Tüm dünya ülkelerine direkt seferler düzenlenmelidir. O zaman İstanbul'un yükü hafifler. Anadoludan yurtdışına gidecek transit yolcu İstanbul'u değilde Ankara'yı kullanırsa rahat eder. Bence İstanbul Ahl'nin alternatifi ne yeni yapılması planlanan havalimanı ne Çorlu ve Sabiha Gökçendir.dir. İstanbul'un Alternatifi Ankara Esenboğa havalimanıdır.
  • özellikle anadolujetle birlikte esenboğa gerçekten canlandı..ama hala hakettiği yoğunlukta değil..yazının bu kısmına katılıyorum ancak havaalanı yolu üzerindeki gecekonduların yıkılmasıyla veya yerlerine apartman dikilmesiyle havaalanı yoğunluğunun ne alakası var anlayamadım..hazır mevzu açılmışken melih beye de bir kıyak yapayım demiş sanırım..
  • Reklaml gibi birşey algılıyorum Melih Gökçek.. İyiki CAT III ü Esenboğaya birileri hediye etti demiyor..:)) Bir free ticket hak etti sanırım bu haberi ile
  • so what?

Esenboğa Havalimanı şu anda Avrupa'nın en iyi havalimanları arasında gösteriliyor. Yakında Esenboğa'daki pistlerden bir tanesi, havacılıkta CAT III adı verilen kategoriye yükseleceği için sisli havalarda bile iniş kalkış yapabilmek mümkün olacak.

Havacılık demişken, Ankara'dan dünyaya çok daha fazla uçuş yapılması gerektiğini düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerde Kanal 24'teki televizyon programıma konuk olan THY Yönetim Kurulu Başkam Hamdi Topçu, yalanda Anadolu Jet markasıyla dünyanın birçok şehrine Ankara çıkışlı seferlere başlayacaklarım açıklamıştı. Nitekim Anadolu Jet, başkentten yurtdışına ilk uçuşunu Şam'a düzenlemeye başladı. Lufthansa'nın Ankara'dan Almanya'ya seferleri var. Katar Havayolları da Ankara'nın gelecekteki potansiyelini görerek Doha-Ankara seferlerine başladı.

Esenboğa'dan şehre giden yol üzerindeki gecekonduların yerine yükselmeye başlayan modern yapılar, Ankara'nın çehresini değiştiriyor. Kabul etmek gerekir ki, Ankara Büyükşehir Belediye Başkam Melih Gökçek hem bu bölgede hem de şehrin diğer bazı alanlarında önemli projelere imza attı. Nitekim belediyenin çalışmaları geçtiğimiz haftalarda Strasbourg'daki uluslararası bir toplantıda ödüllendirildi.

Hakan ÇELİK
POSTA

Hava trafiği artıyor...

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 14 yıl önce
ankara- antalya sadece ANADOLUCET uçuyor. 189 TL yide aynen g....Hava trafiği artsında bizde diğer şirketlerle gidip gelsek, zavallı halinden kurtulsa ankara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Esenboga THYnin ikinci hubi olmalidir. Saygilarimla. Pilot Abuzer Kadayif

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ankaradan mutlaka libyaya da sefer konmalıdır, ankara müteahhit şehridir, libya havayollarının seferleri var ama vatandaş pek binmek istemiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
pegasus'ta dispatcher kalmışmı acaba o kadar uçak uçuyorlar nasıl oluyor anlamadık ama hayırlısı......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
PEGASUS DISPATCHLER BU HAVA TRAFİĞİNİ KALDIRAMAYACAK KADAR ÇOK ÇALIŞIYORLAR BU YÜZDEN DE İSTİFALAR BAŞLADI.BİR SORUN BAKALIM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Gerçekten Ankara'nın potansiyeli Avrupanın en modern havalimanı seçilen Esenboğa yeni iç ve dış hatlar terminaliyle yükseliyor. Uçuşlar artıyor. Ankara dünyaya açılıyor. Yapılması gerekende bu. Bir Londra'dan bir Münih'ten, Viyana'dan, Paris'ten ve diğer Avrupa ülkelerinin başkentlerinden Avrupaya ve Dünya ülkelerine direkt seferler düzenleniyorsa bizim başkentimiz Ankara'danda Tüm dünya ülkelerine direkt seferler düzenlenmelidir. O zaman İstanbul'un yükü hafifler. Anadoludan yurtdışına gidecek transit yolcu İstanbul'u değilde Ankara'yı kullanırsa rahat eder. Bence İstanbul Ahl'nin alternatifi ne yeni yapılması planlanan havalimanı ne Çorlu ve Sabiha Gökçendir.dir. İstanbul'un Alternatifi Ankara Esenboğa havalimanıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
özellikle anadolujetle birlikte esenboğa gerçekten canlandı..ama hala hakettiği yoğunlukta değil..yazının bu kısmına katılıyorum ancak havaalanı yolu üzerindeki gecekonduların yıkılmasıyla veya yerlerine apartman dikilmesiyle havaalanı yoğunluğunun ne alakası var anlayamadım..hazır mevzu açılmışken melih beye de bir kıyak yapayım demiş sanırım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Reklaml gibi birşey algılıyorum Melih Gökçek.. İyiki CAT III ü Esenboğaya birileri hediye etti demiyor..:)) Bir free ticket hak etti sanırım bu haberi ile

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
so what?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000