27 Haziran 2013, Perşembe 16:38:28

HAVA İŞ'TEN THY'YE DAVA

Hava İş Sendikası, THY'nin grev sürecinde kanunsuz olarak personel alımı yaptığı ve bilirkişi raporu ile kanıtlandığını açıkladığı uygulamaların durdurulması için dava açtığını açıkladı...
  • TEKNİK İN SÖZLEŞME ZAMANI NE ZAMAN GELİYOR BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM. TEŞEKKÜRLER
  • EH NORMAL BILIR KİŞİNİN ARKADAŞLAR İÇİN VERDİĞİ RAPOR ..SORUN BAKALIM HAVA İŞ YETKILILERINE 2010 SENESINDE ATILAN PERSONELIN BILIR KİŞİ RAPORU ADB İZMİR İSTASYONUNDA RAPOR YAZILIRKEN SENDIKACI AĞALAR VE ARKADAŞLAR NE YAPIYORMUŞ ..TAABİKİİ NE YAPTIKLARINI SÖYLEYEYYIM O ZAATI MUHTEREM SENDIKA TEMSILCILERİ KEYIFLE YEMEKLERINI YIYIĞİP SIGARALARINI İÇİYORLARDI..İŞVEREN TEMSILCILERİ BILIRKİŞİ OLAN ZAATI MUHTEREMİ DIŞARIDA YEMEĞE DAVET ETMİŞLER BUYRUN GELIN SIZLER KARAR VERINN..
  • Sendikanın ve grevci emekçilerimizin yanındayız. THY yi THY yapan emekçileridir!
  • SENDİKA CİK ARTİK HAYATİMİZDAN VE İSİMİZE ONUMUZE BAKALİM.
  • Gozlerinn onundeki rapora ragmen arkadas burda usulszluk var haklsnz grevdeki arkadaslarn hakki yenms yalan soylenms diyememekten utanmiyorsunuz?!dogruyu gorup hala nasil insanlari karalamaktan korkmuyosunuz nasil nasil nasil????utaniyorum midem bulaniyor aklm almiyor bu kadar mi bu millet artk bu durumlara mi dustu yaziklar olsun!!!!!!!!
  • Hukuksuzlugu yapan sendikadir THY degildir,305 kisi icin greve gidip 16000 kisinin hakkini hukukunu masaya koymamak hukuksuzluktur.
  • sendika işi ağzına yüzüne bulaştırmıştır.Sorumsuz bir şekilde işçinin ekmeği ile kumar oynamaktadır ben thy çalışanı olsam bu yontma taş devri sendikadan istifa ederdim.
  • Senin gibi sendika olmaz olsun,biktirdin artik yeter.
  • ATILLA PARALARI ALIP KACMAYA HAZIRLANIYOR ,TEK AMACI ORTALIGI BULANDIRMAK.YAPTIGI YOKSUZLUKLARIN ACILEN ARASTIRILMASI LAZIM.BIDE OLMAYAN GREVIN NEYINI KIRMISLAR ANLAMADIM.
  • Bu ne bicim sendikadir boyle yaziklar olsun boyle sendikaya.utaninda masaya oturup imzalayin daha fazla rezil olmadan .birde hukuktan bahsetmeyin ne olur artik.

Hava İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada:

THY'de grev kırıcılığı delil tespiti işleminin sonuçlanmasından sonra sataşmanın önlenmesi ve telafisi imkansız olan kanunsuzluğun tedbiren durdurulmasına karar verilmesini talep eden davamız bugün İstanbul 5. İş Mahkemesi'nde açılmış bulunmaktadır.

HAVA İŞ'TEN THY'YE DAVA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

THY TECHNIC ~ 9 yıl önce
TEKNİK İN SÖZLEŞME ZAMANI NE ZAMAN GELİYOR BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM. TEŞEKKÜRLER

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flaş ~ 9 yıl önce
EH NORMAL BILIR KİŞİNİN ARKADAŞLAR İÇİN VERDİĞİ RAPOR ..SORUN BAKALIM HAVA İŞ YETKILILERINE 2010 SENESINDE ATILAN PERSONELIN BILIR KİŞİ RAPORU ADB İZMİR İSTASYONUNDA RAPOR YAZILIRKEN SENDIKACI AĞALAR VE ARKADAŞLAR NE YAPIYORMUŞ ..TAABİKİİ NE YAPTIKLARINI SÖYLEYEYYIM O ZAATI MUHTEREM SENDIKA TEMSILCILERİ KEYIFLE YEMEKLERINI YIYIĞİP SIGARALARINI İÇİYORLARDI..İŞVEREN TEMSILCILERİ BILIRKİŞİ OLAN ZAATI MUHTEREMİ DIŞARIDA YEMEĞE DAVET ETMİŞLER BUYRUN GELIN SIZLER KARAR VERINN..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yanınızdayız ~ 9 yıl önce
Sendikanın ve grevci emekçilerimizin yanındayız. THY yi THY yapan emekçileridir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havasis ~ 9 yıl önce
SENDİKA CİK ARTİK HAYATİMİZDAN VE İSİMİZE ONUMUZE BAKALİM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bak ~ 9 yıl önce
nerene bakarsan bak, tutan mı var seni
Grev ~ 9 yıl önce
Gozlerinn onundeki rapora ragmen arkadas burda usulszluk var haklsnz grevdeki arkadaslarn hakki yenms yalan soylenms diyememekten utanmiyorsunuz?!dogruyu gorup hala nasil insanlari karalamaktan korkmuyosunuz nasil nasil nasil????utaniyorum midem bulaniyor aklm almiyor bu kadar mi bu millet artk bu durumlara mi dustu yaziklar olsun!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hukuk? ~ 9 yıl önce
Hukuksuzlugu yapan sendikadir THY degildir,305 kisi icin greve gidip 16000 kisinin hakkini hukukunu masaya koymamak hukuksuzluktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
selim ~ 9 yıl önce
sendika işi ağzına yüzüne bulaştırmıştır.Sorumsuz bir şekilde işçinin ekmeği ile kumar oynamaktadır ben thy çalışanı olsam bu yontma taş devri sendikadan istifa ederdim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 9 yıl önce
Sen kendi işine bak!!
??'ya ~ 9 yıl önce
ne oldu pala yalakalarının zoruna gitti galiba :))) hadi ya allahhh kuramadığınız çadıraaa
THY ~ 9 yıl önce
Senin gibi sendika olmaz olsun,biktirdin artik yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 9 yıl önce
Hahahaa bezdiniz dimi 3,5 sayısı size birşey ifade ediyor sanırsam:):) Veeee bir kez daha "Hukuk shoooow"
aycin istifa ~ 9 yıl önce
ATILLA PARALARI ALIP KACMAYA HAZIRLANIYOR ,TEK AMACI ORTALIGI BULANDIRMAK.YAPTIGI YOKSUZLUKLARIN ACILEN ARASTIRILMASI LAZIM.BIDE OLMAYAN GREVIN NEYINI KIRMISLAR ANLAMADIM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atilllaaa ~ 9 yıl önce
Bu ne bicim sendikadir boyle yaziklar olsun boyle sendikaya.utaninda masaya oturup imzalayin daha fazla rezil olmadan .birde hukuktan bahsetmeyin ne olur artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atillaaa ~ 9 yıl önce
Canım oturuldu masaya takip etmiyorsun galiba? 23. tis'i imzalamayan şirket. Rev.3 getirip uygulamak istiyor şirket. o yüzden bu haldeyiz. Sözle söylenen resmi görüşmede kabul edilmiyor. Bir kendinize gelin eleştirirken.
Km1 ~ 9 yıl önce
Ne bicim bir sendika açıklar mısınız lutfen .hukuktan niye bahsedilmiyor bilirkisi raporlari sirket aleyhine çıktı diyemi cık cık hic yakısmıyor boyle sırf yazmak icin yazılmış yorumlar:)
:)) ~ 9 yıl önce
Bir kez daha gelsin Hukuk shooooow!!!! Evde bi duvara kocaman sendika yaz. Her kalktığında geç duvarın karşısına ne istiyorsan söyle. At şu negatifi sabahtan yahuuu:):):)
Grevci ~ 9 yıl önce
Kardeşim Thy Hamdi Topçunun olmadığı gibi sendikada Atilay Ayçinin değildir bu grev meselesini şahşileştirmenin kimseye faydası olmaz eğer sen grevciysen neden sendikayı yıpratmaya çalışıyosun grevcilerin istediği haklar bu sendikanın mücadelesi ile alınacaktır sendika başkanını beğenmiyorsan seçimlerdebir oy hakkın var kullanırsın olayları şu gergin ortamda kaşımanın anlamı yok sendika bu kadar usulsüzlük yapan thy yönetimine haklı olarak hukuk yolu ile müdahale edecektir başka bildiğin bir yol varsa sendikaya bildir bu mücadele başka türlü kazanılamaz akıllı olman dileğiyle

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000