12 Eylül 2013, Perşembe 10:12:38

HAVA İŞ'TEN MEKTUP PROTESTOSU

THY işçileri Yargıtay 22. Hukuk Dairesi’ni mektup göndererek protesto edecek...
  • 22 hukuk dairesine davası düşen adam yandı arkadaşlar. kimse ordan hayırlı bişey beklemesin. benim davamda orda. (305 den ayrı olarak) hiç umudum yok. adamları özel seçip oraya koymuşlar işverene yalakalık yapsınlar diye. Adamlar işten çıkarılmış ayıptır günahtır ne suçu var evine ekmek götürmekten başka. 22. hukuk çalışanları ve thy yöneticileri bu işin birde öbür tarafı var. Öbür tarafta donunuza kadar alacağım. Tabi 305 kişiden bana sıra gelirse...
  • Unutmayın uçan arkadaşlarım, 8 boşunuzu, 24 saat tebliğinizi, haftalık e/r sız 30 saat uçuşunuzu biz grevdeyiz diye yapabiliyorsunuz. Grev sonsuza dek sürmez elbet. Hava-iş'in yerine bir başka sendika geldiği an ilk işi sözleşmeyi Tk'nın istediği gibi imzalayacak. O zaman çok dövüneceksiniz ama iş işten geçmiş olacak. Siz kendinizi çoktan Hamdi Bey'in şefkat dolu Rev3üne teslim ettiniz. Biz savaşıyoruz olur yada olmaz ama savaşıyoruz. Kendiniz ettiniz hiç ağlaşmayın ilerde ana üstte 10 saat dinlenme,12 saat tebliğleri aldığınızda. Bu şirkette kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğrenmedim her yerde para kazanırım. He bu paraları bulamam ama insan gibi yaşarım
  • evet aycin donemi sona erdi,sevinin kutlayin.Aycinle beraber isci sendikasi kavramida sona eriyor.hava iscilerini is kanununa tabi tutan aycinin kazandigi haktir,yeni gelenlerle borclar kanununa tabi olup beskurussuz 35 yasini gecip atilinca anlayacaksiniz neden grev yapildi.
  • Grevin basarisizligi ucan arkadaslarin gelecekte utanacagi birer anisi olacak.
  • kimseler yanında olmaz sn ayçin olanlarda bir avuc insan o kadar...
  • Koşsanızda tazminat yok size.
  • noooldi, rengin soldi. işinize gelen mahkeme kararları doğru ve hukuka uygun gelmeyen kararları ise siyasi öyle mi? atilay ağa ve tayfası sizin çağınız kapandı. yeni bir dünya kuruldu ve ne mutlu ki size bu dünya da yer yok. bu karar daha bir şey değil. asıl bomba grevin kanunsuz olduğu kararı alınınca patlayacak. siz de en az benim kadar bu grevin kanunsuz olduğunu biliyorsunuz. bakalım o zaman ne olacak.
  • 22. Is mahkemesinin karar metnini okursaniz devletimizin ne kadar adaletli oldugunu anlarsiniz. Resmen dalga gecer gibi bir metin okudum ama ben hakliligimi biliyorum ve bu ahime kadar gidecek... istediğim ne para nede baska birsey... benden ozur dileyecekler, kurunun yaninda yaslarda yandi demeyecekler...

Hava İş'ten yapılan açıklamada:

THY A.O. yöneticileri, bugünkü siyasi iktidar ve mensup olduğu siyasi irade tarafından görevlendirilmektedirler.

Bu yöneticilerin kamuoyuna mal olan bazı beyanları, henüz imzadan çıkmamış yargı kararlarını önceden bildirme niteliğindedir.

THY A.O. yönetim kurulu başkanı tarafından, 29.05.2012 tarihinde hukuksuz bir şekilde işten çıkarılan 305 işçi için, bakırköy iş mahkemeleri tarafından verilen işe iade kararlarının, kararınızdan 2 ay kadar evvel, kamuoyuna , “ bozulacağı “ yönünde beyanda bulunuldu.

Bu açıklamanın üstünden henüz 2 ay geçmeden yargıtay 22. hukuk dairesinden “ bozma” kararları peşi sıra çıkmaya başladı.

Şimdi de yukarıdaki tesadüften yararlanarak, işveren tarafından açılan ve istanbul 2. iş mahkemesi’ nin 2012//168 esas sayılı dosyasında reddedilen, “ grevin kanunsuzluğunun tespiti” davasında, mahkeme tarafından verilen red kararının, dairenizce bozulacağı yönünde propaganda faaliyetlerinde bulunmaktadırlar.

"Yargıtay 22. hukuk dairesi’nin hukukun gereğini yerine getirmesini bekliyoruz” diyen thy grevcileri bugün( 12 Eylül) saat 13.30’da Hava-İş Genel Merkezi önünden başlayacak yürüyüş ile bakırköy özgürlük meydanı’na yürüyecektir.

14.00’da Bakırköy özgürlük meydanı’nda yapılacak basın açıklamasının ardından bakırköy postanesi’nden toplu mektup gönderilecektir.

Büm basınımıza ve emek dostlarımızı yanımızda olmaya, dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz.

HAVA İŞ'TEN MEKTUP PROTESTOSU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

22.hukuk ~ 9 yıl önce
22 hukuk dairesine davası düşen adam yandı arkadaşlar. kimse ordan hayırlı bişey beklemesin. benim davamda orda. (305 den ayrı olarak) hiç umudum yok. adamları özel seçip oraya koymuşlar işverene yalakalık yapsınlar diye. Adamlar işten çıkarılmış ayıptır günahtır ne suçu var evine ekmek götürmekten başka. 22. hukuk çalışanları ve thy yöneticileri bu işin birde öbür tarafı var. Öbür tarafta donunuza kadar alacağım. Tabi 305 kişiden bana sıra gelirse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Grevci ~ 9 yıl önce
Unutmayın uçan arkadaşlarım, 8 boşunuzu, 24 saat tebliğinizi, haftalık e/r sız 30 saat uçuşunuzu biz grevdeyiz diye yapabiliyorsunuz. Grev sonsuza dek sürmez elbet. Hava-iş'in yerine bir başka sendika geldiği an ilk işi sözleşmeyi Tk'nın istediği gibi imzalayacak. O zaman çok dövüneceksiniz ama iş işten geçmiş olacak. Siz kendinizi çoktan Hamdi Bey'in şefkat dolu Rev3üne teslim ettiniz. Biz savaşıyoruz olur yada olmaz ama savaşıyoruz. Kendiniz ettiniz hiç ağlaşmayın ilerde ana üstte 10 saat dinlenme,12 saat tebliğleri aldığınızda. Bu şirkette kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğrenmedim her yerde para kazanırım. He bu paraları bulamam ama insan gibi yaşarım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Back3rhytme ~ 9 yıl önce
Git yaşa,tutan mı var seni... O zihniyetin devri kapandı artık,hayatınızda başarılar.
sağdan canım... ~ 9 yıl önce
Nereye istersen oraya git. Yeter ki bizden uzak ol. Bakalım bir daha elinin tersiyle ittiğin koşulları bulabilecek misin? Artık Atilay ağan sana bir kıyak yapar. Arkadaşa çıkışı gösterin. (sağdan git cüzdan bulursun)
kanun ~ 9 yıl önce
evet aycin donemi sona erdi,sevinin kutlayin.Aycinle beraber isci sendikasi kavramida sona eriyor.hava iscilerini is kanununa tabi tutan aycinin kazandigi haktir,yeni gelenlerle borclar kanununa tabi olup beskurussuz 35 yasini gecip atilinca anlayacaksiniz neden grev yapildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
grev ~ 9 yıl önce
Grevin basarisizligi ucan arkadaslarin gelecekte utanacagi birer anisi olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tarafsız ~ 9 yıl önce
kimseler yanında olmaz sn ayçin olanlarda bir avuc insan o kadar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hr ~ 9 yıl önce
Koşsanızda tazminat yok size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nooldi... ~ 9 yıl önce
noooldi, rengin soldi. işinize gelen mahkeme kararları doğru ve hukuka uygun gelmeyen kararları ise siyasi öyle mi? atilay ağa ve tayfası sizin çağınız kapandı. yeni bir dünya kuruldu ve ne mutlu ki size bu dünya da yer yok. bu karar daha bir şey değil. asıl bomba grevin kanunsuz olduğu kararı alınınca patlayacak. siz de en az benim kadar bu grevin kanunsuz olduğunu biliyorsunuz. bakalım o zaman ne olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 9 yıl önce
22. Is mahkemesinin karar metnini okursaniz devletimizin ne kadar adaletli oldugunu anlarsiniz. Resmen dalga gecer gibi bir metin okudum ama ben hakliligimi biliyorum ve bu ahime kadar gidecek... istediğim ne para nede baska birsey... benden ozur dileyecekler, kurunun yaninda yaslarda yandi demeyecekler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tarafsız ~ 9 yıl önce
bu hükümetle bu sendika olduğu zaman hicbir hak ve özür bekleme yazık olur..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000