11 Ocak 2013, Cuma 08:33:46

GÜNDEM MADDESİ "HAVA KARGO"

Türk Hava Yolları (THY) Ankara Kargo Müdürü Suat Ericekli, THY Samsun Müdürü Ayşegül Özdemir ile birlikte Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu makamında ziyaret etti.
  • olay kişi bazında incelenmemeli...bence yönetim şirket için hayırlı olanı ve ekonomık olanı dusunuyor...ancak işin operasyonel ayağı çok farklı...bunun hep birlikte istişare edilmesi gerekmetedir...geri dönüşü olmayan bir hata yapmayalım...
  • istanbul belediye baskaninin akrabasi ve yonetim kurulu baskan vekilinin damadi olan zati thy na torpille direk kargo baskan yardimcisi olarak alip 6 ay sonra kargo baskani yapan bir zihniyet mi loadmaster in onemini,kapatilmayan kargo kapaginin riskini vs anlayacak?????
  • Thy alım değil tasfiye yapıyor ama kimse bunun ne kadar riskli olduğunun farkında değil sanırım Kargoya yapılan bu kadar yatırım uçaktan indirilen Lm yüzünden hepsi boşa gidebilir.... Kapatılmayan bir kilit Yanlış yuklenen palet Yanlış Cg hesabı Farklı palet numarası Bunları nasıl göze alacağız?
  • Thy loadmaster alimi yapmiyormu acaba?
  • bu kadar kazançlı ve hayırlı bir işte, uçaktaki loadmasterı maliyet olarak göstermek ve loadmaster olmadan uçuş operasyonu yapmak, akşam uyurken evin kapıdısını ardına kadar açık bırakıp yatmak kadar tehlikelidir. En ufak bir dikkatsizlik ve hata Yakıt dolu uçağın kaza kırıma gitmesine sebeb olur. Lütfen hem bizlerin ekmeğini hemde şirketimizin geleceğini tehlikeye atmayın

THY Kargo Müdürü Suat Ericekli, yürüttükleri çalışmalar hakkında Başkan Salih Zeki Murzioğlu’nu bilgilendirdi. Kargo taşımacılığını daha aktif hale getirmeye çalıştıklarını ifade eden Suat Ericekli, “THY Kargo olarak kapasitesi yüksek olan şehirlerde sanayicilerimize yardımcı olabilmek amacıyla neler yapabileceğimizi tespit etmeye çalışıyoruz. Türkiye’nin çeşitli şehirlerini geziyoruz. Samsun’da kapasitesi yüksek kentlerimizden biri. İnşallah bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz. Deneyimli bir satış ekibimiz var. Yapılanmamız içinde beş tane ilimizde Kargo Bölge Müdürlükleri mevcut. Ama diğer illerimizdeki satış müdürlerimiz bizlere güzel bir destek veriyorlar” dedi.


“SAMSUN’DAKİ TESİS MÜKEMMEL”

Yapı itibariyle Samsun’un kargo işine zaten hazır olduğunu belirten Ericekli, “İçinde soğuk hava deposu olan mükemmel bir hazır tesis mevcut. Kendine ait gümrük yapısı mevcut. İç hatlardaki yapılanması mükemmel. Burada ekstra bir şey yapmaya bir şey yok. Şu anda başlayın dediğiniz anda başlayabilecek bir yapıya sahip. Buradaki tesis başka illere nasip olmayan bir özellik. Samsun için çok büyük avantaj. Bilindiği gibi yakında Ankara’ya ikinci uçak seferleri olacak. Sabiha Gökçen’e de seferler başlayacak. Bu şekildeki ulaşım ağıyla kargoyu inşallah Türkiye’nin her tarafına entegre edeceğiz. Şu anda olmayacak bir şey yok. Yeter ki sanayicimiz bu tesisin öneminin farkına varsın. Bizim şu anda en büyük sıkıntımız bilinirlilik. Bilinirliği biraz daha artırmak adına bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Dünyanın en çok ülkesine uçan havayoluyuz. Uçak sayımız mükemmel seviyede. Böyle de bir hat ve tesis varken, buradaki sanayicimiz de üretiyor ve yurt dışına gönderiyorsa bunu neden THY ile yapmasın. Günümüzde zamanın ne kadar önemli olduğu herkes tarafından biliniyor. Hava kargoya bakıldığında diğer taşımalık sistemlerin biraz daha pahalı olarak görülebilir ama bunu zamana vurduğunuzda inanın para ikinci planda kalıyor. İnşallah sizin de katkılarınızla kargo hizmetimizi daha tanınır ve aktif hale getireceğiz. Biz, bu konuda sizin ve ekibinizin yardımlarınızı istiyoruz” diye konuştu.

“HAVA KARGO SAMSUN İÇİN BİR NİMET”

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise hava kargo tesislerinin daha aktif hale getirmek için gereken desteği vereceklerini kaydederek, “Samsun’da kargo taşımacılığı başladığında gerçekten çok büyük mutluluk duymuştuk. Ama maalesef bundan yeteri kadar yararlanamadık. Samsun, üç limanı içinde barındıran ve 81 il içinde üç tanesine nasıp olan hava, kara, demir ve deniz ulaşım akslarına sahip bir şehir. Samsun’u lojistik kent yapma çabası içindeyiz. Bu konuda epey mesafe aldık. Lojistiğin içerisinde hava kargonun olması çok faydalı olur. Hava kargo bir nimettir ve bunun Samsun’a epey katkı sağlayacağına inanıyorum. Bunu mutlaka çok güzel bir biçimde çalıştırmalıyız. El ele vererek inşallah kargo tesislerini rantabl hale getiririz. Bundan endişeniz olmasın” şeklinde konuştu.

GÜNDEM MADDESİ "HAVA KARGO"

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

makul ~ 11 yıl önce
olay kişi bazında incelenmemeli...bence yönetim şirket için hayırlı olanı ve ekonomık olanı dusunuyor...ancak işin operasyonel ayağı çok farklı...bunun hep birlikte istişare edilmesi gerekmetedir...geri dönüşü olmayan bir hata yapmayalım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 11 yıl önce
istanbul belediye baskaninin akrabasi ve yonetim kurulu baskan vekilinin damadi olan zati thy na torpille direk kargo baskan yardimcisi olarak alip 6 ay sonra kargo baskani yapan bir zihniyet mi loadmaster in onemini,kapatilmayan kargo kapaginin riskini vs anlayacak?????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Risk Nedir? ~ 11 yıl önce
Thy alım değil tasfiye yapıyor ama kimse bunun ne kadar riskli olduğunun farkında değil sanırım Kargoya yapılan bu kadar yatırım uçaktan indirilen Lm yüzünden hepsi boşa gidebilir.... Kapatılmayan bir kilit Yanlış yuklenen palet Yanlış Cg hesabı Farklı palet numarası Bunları nasıl göze alacağız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy loadmaster ~ 11 yıl önce
Thy loadmaster alimi yapmiyormu acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LOadmaster ~ 11 yıl önce
bu kadar kazançlı ve hayırlı bir işte, uçaktaki loadmasterı maliyet olarak göstermek ve loadmaster olmadan uçuş operasyonu yapmak, akşam uyurken evin kapıdısını ardına kadar açık bırakıp yatmak kadar tehlikelidir. En ufak bir dikkatsizlik ve hata Yakıt dolu uçağın kaza kırıma gitmesine sebeb olur. Lütfen hem bizlerin ekmeğini hemde şirketimizin geleceğini tehlikeye atmayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000