14 Kasım 2018, Çarşamba 12:14:11

Ekşi; 'Promosyonlu bilet satışı sürecek'

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı'ndan sefer yapan uçaklar için promosyonlu bilet satışlarının yıl sonuna kadar süreceğini belirterek, "Ocak 2019'da da birçok promosyonlu uçak bileti satışa sunulacak." dedi.
  • Bize promosyon yokmu
  • Promosyonlu satmazsanız boş gider boş gelirsiniz. Yeni havalimanini Rezil etmemek için mecbursunuz promosyona....
  • adamsın
  • THY de isciler ve memurlar TC standartinda, yöneticileri ise Avrupa standartinda haklara ve ücretlere sahiptir.itiraz eden varsa Lufthansa'yi incelesin.Kaliteli memurlar tek tek isten atildi. Seviye gittikce düsüyor...THY'nin %12 si zaten Katar a satildi. Sonu Alitalia gibi olacak böyle giderse.
  • İyi hoş yeni havalimanı açıldı ama cip salon yok onca business elite plus elite clasic plua yolcu perişan yalandan bir büfe gibi yer ile anlaşma olmuş orda da 1 bardak çay yada kahve 1 adet sandwiç hakkınız var gerisi paralı.Böyle bir rezalet olurmu ? O zaman neden business bilet satıyorsun cip hakkını elinden aldığın yolcunun insana hakarettir 1 bardak çay sonrası 1. Paralı demek Bilmeyenlere uçacaklara duyrulur cip salon ne zaman açılacak görecez az kaldı deniliyor ama bu yapılan ayıp unutulmayacaktır
  • Hayırlara vesile olsun
  • Önemli olan nisandan sonra promasyonlu bilet satmak .Ben de satarım kışın ucuz bilet .
  • Hala utanmadan yalana devam ediyorsun. Yolcu komple yeniye geçecek ve de fazla uçuş olmayacak. Bu nasıl bir cümle? Tayyöre yaranılamadığını anlayacaksınız.
  • Ibrahim umit ile ilgili yorumlari neden yayinlamiorsunuz. Sayin kidil yigeni orhan unveri sef yapti gerci. Ekmek yiyorsunuz. Sizde carkin icindesiniz. Sonunuz yakin merak etmeyin
  • Teknik olarak 31 Aralık degil 31 Mayısta dahi orası açılamaz! Yerel seçim var mecbur açacağız öyle veya böyle diyorsanız orasını bilemem.Hep beraber 31 aralıkta yöneticilerinizin başarısını görecegiz!

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı'ndan sefer yapan uçaklar için promosyonlu bilet satışlarının yıl sonuna kadar süreceğini belirterek, "Ocak 2019'da da birçok promosyonlu uçak bileti satışa sunulacak." dedi.

Ekşi, AA muhabirine, İstanbul Havalimanı'ndan bugüne kadar 10 bin civarında yolcunun taşındığını, 44 bin civarında biletlenmiş yani seferi bekleyen yolcu bulunduğunu söyledi.

Promosyonlu bilet satışlarının yıl sonuna kadar devam edeceğini aktaran Ekşi, "Uçak kapasitelerimizin yüzde 50'si promosyonlu satılacak. İç hatlarda promosyonlu bilet fiyatı 59 lira. Diğer biletlerin fiyatları ise 69 lira, 79 lira diye gidiyor." ifadesini kullandı.

Ekşi, İstanbul Havalimanı'nda yaptıkları incelemelerde, yolcuların memnuniyetlerini dile getirdiklerine işaret ederek, uçakların "full" çalıştığını bildirdi.

İnsanların düşük fiyatlı biletleri almak ve İstanbul Havalimanı'nı görmek için talepte bulunduklarına dikkati çeken Ekşi, şöyle devam etti:

"Biz bu kadar yoğun talep beklemiyorduk. Yolcular, İstanbul Havalimanı'nı çok sevdiler. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ulaşımı rahatlattı, işletmeci firma otoparkı ücretsiz hale getirdi. Yolcularımız iki ay içinde İstanbul Havalimanı'nı test etme imkanı bulacak. Biz de bu durumdan çok memnunuz. Bütün yolcularımızla havalimanını deneyimliyoruz. Varsa bir eksiklik firmaya bildiriyoruz ve onlar da bu eksiklikleri anında gideriyorlar."

THY'nin belli rotalarda pazarın durumuna göre promosyon fiyatlı bilet satışı gerçekleştirdiğini anımsatan Ekşi, Ocak 2019'da da çeşitli promosyonlar sunacaklarını dile getirdi.

Ekşi, talebin yoğun olduğunu söyleyerek, hava yolunu kullanmak isteyen vatandaşlara bir an önce biletlerini almaları tavsiyesinde bulundu.

Hava yolunda 355 günlük biletlerin satışa sunulduğunu belirten Ekşi, "Her zaman 355 gün öne doğru bilet satarsınız. Gelecek yılın sonuna da bilet alabilirsiniz. Zaten hava yolu seyahatlerinizde biletinizi ne kadar erken alırsanız, o kadar uygun fiyatlarla bilet alma imkanınız olur." diye konuştu.

"BÜYÜK GÖÇÜN SON AŞAMASI 14 SAAT SÜRECEK"

İstanbul Havalimanı'nın açılış tarihi olan 29 Ekim öncesinde taşınmanın bir kısmının gerçekleştiğini hatırlatan Ekşi, aralık ayının son haftasında Atatürk Havalimanı'ndaki operasyonları aksatmayacak şekilde peyder pey taşınmanın yapılacağını bildirdi.

Ekşi, taşınma dolayısıyla tırlarla 800 sefer yapılacağını, 31 Aralık'ta da kalan teçhizatın 14 saatte taşınacağını söyledi.

Kargo seferlerinin bir kısmının Atatürk Havalimanı'ndan yapılmaya devam edileceğini, bir kısmının da İstanbul Havalimanı'ndan gerçekleştirileceğini aktaran Ekşi, "31 Aralık'tan sonra Atatürk Havalimanı'nda yolculu seferimiz kalmayacak." ifadesini kullandı.

Ekşi, yıl sonuna kadar tüm personelin dönüşümlü olarak İstanbul Havalimanı'nda hizmet vereceğine dikkati çekerek, böylece personelin uçuşların az olması dolayısıyla yeni havalimanını rahat rahat tanıyacağını anlattı.

Bu sayede taşınmanın ardından yolculara yeni havalimanında herhangi bir aksaklık yaşatılmayacağını vurgulayan Ekşi, İstanbul Havalimanı'nın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

"ENFLASYONLA MÜCADELE İÇİN YÜZDE 10 İNDİRİM"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında bu mücadeleye destek olmak için yüzde 10 indirim kararı aldıklarını hatırlatan Ekşi, şöyle konuştu:

"Bunun elbet bize bir maliyeti var ama biz mücadeleye destek olmak istedik. Bunu gönüllü olarak büyük bir memnuniyetle yerine getiriyoruz. Yolcularımız web sitemize girdiklerinde 'Enflasyonla Mücadele' butonuna tıklayarak, yüzde 10 indirimden yararlanabiliyorlar. Yurt içi ve yurt dışı uçak bileti fiyatlarında geçerli olan bu indirim, sene sonuna kadar devam edecek."

İSTANBUL HAVALİMANI'NDA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ HİZMET

Engelli, yaşlı ve yürüme zorluğu çeken yolculara sunulan servis kalitesinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlendiğine dikkati çeken Ekşi, "THY onun da üstünde bir servis veriyor. Kabin memurlarımız ve yer personelimiz, bu yolcularımızla ilgilenmek için özel eğitim aldılar. Biz, söz konusu bu hizmetleri, İstanbul Havalimanı'nda da ücretsiz olarak vereceğiz." dedi.

Aynı zamanda engellilere özel indirim yaptıklarına işaret eden Ekşi, engelli yolcuların söz konusu indirimli biletleri artık web ve mobil uygulamalardan da alabildiklerini söyledi.

Ekşi, sosyal sorumluluk çerçevesinde engellilere hizmet etmekten onur ve gurur duyduklarını vurgulayarak, İstanbul Havalimanı'nda daha iyi şartlarda bu hizmetleri uygulamaya hazır olduklarını dile getirdi.

"YENİ YILDA HEDEFİMİZ DAHA KALİTELİ VE KONFORLU HİZMET"

Gelecek yılki en büyük hedeflerinin İstanbul Havalimanı'na taşınarak, Atatürk Havalimanı'nda maruz kaldıkları gecikme ve sıkıntıları geride bırakmak olduğunu ifade eden Ekşi, İstanbul Havalimanı'nda çok daha kaliteli ve sürdürülebilir hizmet vereceklerini bildirdi.

Ekşi, yeni havalimanında THY'nin yeni yüzüyle hizmet vereceğini vurgulayarak, "Yolcu tarafında uçaklarımızda internet hizmeti vermek için açtığımız ihaleyi tamamlayıp, süreci başlatmak istiyoruz. Yolcularımızın dijital uygulamaları daha rahat kullanabilecekleri bazı iyileştirmeler yapacağız. Mobil uygulamamızı geliştirdik. Artık web sitemizde gerçekleştirilen hemen her işlem mobil uygulamamız üzerinden de yapılabiliyor. Yolcumuzu daha memnun edebileceğimiz, yeni evimizde daha iyi hizmet verebileceğimiz bir 2019 yılı hedefliyoruz." diye konuştu.

"TÜRKİYE OYUN DEĞİŞTİRİCİ HALE GELDİ"

Ekşi, geçen hafta Mısır'da katıldığı bir toplantıda, birçok ülkenin sivil havacılık temsilcisinin İstanbul Havalimanı açılışı nedeniyle Türkiye'yi tebrik ettiğini belirterek, "Yabancı temsilciler, 'Birçok kişinin yapamadığını Türkiye yaptı. Türkiye, oyun değiştirici hale geldi' dediler. Bunları yabancılardan duyunca insanın göğsü kabarıyor ve bu ülkenin bir evladı olmaktan bir kez daha gurur duyuyor." değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul Havalimanı'nın sivil havacılık için önemini vurgulayan Ekşi, şunları kaydetti:

"THY milletin gururu, İstanbul Havalimanı Türk sivil havacılığına bir armağan. İstanbul Havalimanı'nın, birkaç sene sonra Türkiye'yi nasıl değiştirdiğini, Türk sivil havacılığına nasıl katkı sağladığını ve Türkiye'nin havacılıkta nasıl oyun değiştirici hale geldiğini herkes görecek. Yolcusu, kargosu, aktarma merkeziyle insanlar artık her yerde 'İstanbul' diye bahsedecek. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'İstanbul bir markadır.' Büyük göçün tamamlanmasıyla yeni evimize kavuşacağız. Yeni havalimanında yolcularımız çok daha konforlu bir havalimanında hizmet alacaklar."

Ekşi; 'Promosyonlu bilet satışı sürecek'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Taşeron ~ 3 ay önce
Bize promosyon yokmu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Var ~ 3 ay önce
Var
Mecbursunuz ~ 3 ay önce
Promosyonlu satmazsanız boş gider boş gelirsiniz. Yeni havalimanini Rezil etmemek için mecbursunuz promosyona....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adamsın ~ 3 ay önce
adamsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hamburg acenteleri ~ 3 ay önce
THY de isciler ve memurlar TC standartinda, yöneticileri ise Avrupa standartinda haklara ve ücretlere sahiptir.itiraz eden varsa Lufthansa'yi incelesin.Kaliteli memurlar tek tek isten atildi. Seviye gittikce düsüyor...THY'nin %12 si zaten Katar a satildi. Sonu Alitalia gibi olacak böyle giderse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737 cpt ~ 3 ay önce
İyi hoş yeni havalimanı açıldı ama cip salon yok onca business elite plus elite clasic plua yolcu perişan yalandan bir büfe gibi yer ile anlaşma olmuş orda da 1 bardak çay yada kahve 1 adet sandwiç hakkınız var gerisi paralı.Böyle bir rezalet olurmu ? O zaman neden business bilet satıyorsun cip hakkını elinden aldığın yolcunun insana hakarettir 1 bardak çay sonrası 1. Paralı demek Bilmeyenlere uçacaklara duyrulur cip salon ne zaman açılacak görecez az kaldı deniliyor ama bu yapılan ayıp unutulmayacaktır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayhan Türk ~ 3 ay önce
Hayırlara vesile olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 3 ay önce
Önemli olan nisandan sonra promasyonlu bilet satmak .Ben de satarım kışın ucuz bilet .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalan ~ 3 ay önce
Hala utanmadan yalana devam ediyorsun. Yolcu komple yeniye geçecek ve de fazla uçuş olmayacak. Bu nasıl bir cümle? Tayyöre yaranılamadığını anlayacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haysiyetsizler ~ 3 ay önce
Ibrahim umit ile ilgili yorumlari neden yayinlamiorsunuz. Sayin kidil yigeni orhan unveri sef yapti gerci. Ekmek yiyorsunuz. Sizde carkin icindesiniz. Sonunuz yakin merak etmeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mehmet ~ 3 ay önce
seni şef yapsalardı haysiyetlerimi artacaktı? çok komiksiniz.
31 Aralık ? ~ 3 ay önce
Teknik olarak 31 Aralık degil 31 Mayısta dahi orası açılamaz! Yerel seçim var mecbur açacağız öyle veya böyle diyorsanız orasını bilemem.Hep beraber 31 aralıkta yöneticilerinizin başarısını görecegiz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000