13 Haziran 2013, Perşembe 13:35:32

DÜNYA DEVİ TANITIM İÇİN THY’Yİ SEÇTİ

Türk Hava Yolları'nın geçtiğimiz yılın kasım ayında General Electric (GE) yaptığı anlaşma sonrası B777-300ER tipi uçaklarda kullanılacak GE90-115B motorlarının reklam çekimi yapıldı.
  • Bu motoru yakından görme şerefine eriştim. Kamyon büyüklüğünde.
  • en güçlü motor olarak bilinir
  • 145bin beygir gucunde, tam bir canavar, 25 milyon dolarcik :-)
  • Niye TGS yazılı yeleklerin olması dikkat çekmiş ! Ne güzel işte fosforlu ve dikkat çeken bir kıyafet ile iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulmuş Anlamak o kadar da zor değil , dimi.

Türk Hava Yolları, geçtiğimiz yılın kasım ayında 15'i kesin, 5'i de opsiyon toplam 20 uçaklık  B777-300ER siparişi için dünya devi motor üreticisi General Electric’le motor anlaşması yapmıştı. GE tarafından üretilen ve sınıfının en üst seviyeli motoru olan GE90-115B için bugün reklam çekimi yapıldı. Atatürk Havalimanı’ndaki THY Teknik A.Ş. Uçak Bakım Hangarı önünde sabah saatlerinde başlayan reklam çekimi öğle saatlerinde sona erdi.

B777-300ER tipi uçaklarda kullanılacak GE90-115B tipi motorların çekimi için yurtdışından 15 kişilik bir grubun Türkiye’ye geldiği öğrenildi. Çekilen reklam filminin yayınlanacağı tarihin henüz netlik kazanmadığı ifade edildi.

Öte yandan çekim ekibinin üzerinde Türk Hava Yolları’na yer hizmeti veren Turkish Ground Services (TGS) personeli tarafından kullanılan apron yeleklerinin olması da dikkatlerden kaçmadı.

©AirportHaber.com ÖZEL

DÜNYA DEVİ TANITIM İÇİN THY’Yİ SEÇTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

???? ~ 9 yıl önce
Bu motoru yakından görme şerefine eriştim. Kamyon büyüklüğünde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helal ~ 9 yıl önce
en güçlü motor olarak bilinir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
r ~ 9 yıl önce
145bin beygir gucunde, tam bir canavar, 25 milyon dolarcik :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayırlı olsun ~ 9 yıl önce
Niye TGS yazılı yeleklerin olması dikkat çekmiş ! Ne güzel işte fosforlu ve dikkat çeken bir kıyafet ile iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulmuş Anlamak o kadar da zor değil , dimi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 9 yıl önce
kesinlikle :) ama bundan bile anlam çıkarmaya çalışmaları ne tuhaf dimi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000