10 Temmuz 2009, Cuma 21:23:06

ÇORLU'DA FIRTINA...UÇAKLAR KAĞIT GİBİ UÇTU

Çorlu Havaalanı'ndaki fırtınanın savurduğu THY Uçuş Akademisi ve Sindel Uçuş Okulu'na ait iki uçak sürüklenerek birbirine çarptı.
  • VAZGEÇİN BU BAĞLAMA TEKNİĞİNDEN ESKİ ARABA LASTİKLERİNİN İÇİNİ BETONLA DOLDURUP GÖYA EMNİYETTE ZANNEDİYORSUNUZ. BÖYLE BİR GROUND ETME ŞEKLİ KİTAPTA YAZMIYOR.YERE MUTLAK BAĞLANMALI.ÖĞRETİLEN KURALLAR GEREĞİ ..BAK ŞİMDİ EŞŞEK YOK ..ANCAK UÇAKLARINDA CANLILAR GİBİ HER ZAMAN AKTİF OLACAĞINI UNUTMAMAK GEREKİR YILLARINIZ GEÇİNCE TECRÜBE SAHİBİ OLUNCA NE SÖYLEDİĞİMİ ANLAYACAKSINIZ. HİÇ KİMSEYE KIZMAYIN BIRAKIN CEZA GÖRSÜNLER.14
  • BİR YORUMCU 747 UÇAĞINI DÖNDÜRDÜ TABİKİ DÖNDÜRECEK.YA DÖNER YA UÇAR BE KARDEŞİM..A....dan...Z....ye KADAR GÖREVLİ VEDE TÜM YETKİLİLERİN CEZA ALMASI GEREKİR..ALMAZLARSA BUNUN ADI HAVACILIK DEĞİL SOYTARILIK OLUR..MİLLİ SERVETİ KİMSE HOVARDACA EMNİYETSİZ VEDE AKILSIZLIKLA KULLANAMAZ. İŞTE BUNDAN DOLAYI YORUMCU ARKADAŞLARDA YAZARLAR.SEN EŞŞEĞİNİ SAĞLAM KAZIĞA BAĞLA ESKİ BİR DEYİMDİR.
  • dhmi müdüründen istifa bekliyorum fatura ağır oldu.
  • öyle bi haber başlığı koyuyolar kii... sanki havada çarpışmışlarr uçaklar yhaa...
  • Görüyorum ki ALLAHIN afetini yine sindele kitlemek isteyenler var.Bu ne kuyruk acısıdır anlamıyorum.Ben ATPL sınıfındayım 5 gün yer egitimi 2 günde uçuş egitimi yapıyorum.7 günümü dolu dolu yaşıyorum.Bi sorunum yok çok şükür.Diger okullarada bi garezim yok milletin bize oldugu gibi !! umarım diger okullarda problem çeken arkadaşlarda en kısa zamanda feraha kavuşur..Ayrıca evet 29 knotlık rüzgar kafa rüzgarıydı.Yan rüzgar olsa inemeyecegimizi bende biliyorum ancak ben çorluda 42 knotlık rüzgarda gördüm.Uçaklar baglıydı ve hiç bişey olmadı.Bence haberde bi terslik var.34 değil 54 knot o ki oda cessnayı gayet kolay ters çevirebilir.Zaten kalkış sürati 55 knot.Herkese geçmiş olsun bi daha yaşanmaması dilegiyle...
  • Bir de geçmiş olsun deyin Delikanlı gibi Herkes "topgun" mübarek Her iki eğitim kurumuna da geçmiş olsun Şanssızlık
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • yılını yanlış hatırlıyor olabılırım ama 2005 yılında antalya meydanında olan fırtına/hortum olayında da ozamanki adıyla bayındır dıs hatlar termınalının catısı zarar gormus, dısarıdakı ahsap bir restoran tamamen ortadan kalkmıs havalımanının karsısındakı nissan bayındekı 50den fazla otomobil de cıddı hasar gormustu. kuzey apronda bulunan (16-22 Park poz) MNG Pax ucagı da (737-400) fırtına dolayısıyla yakıt aldıgı halde takozlarından kurtulmus, done done apronun kenarındakı elektrık dıregine kuyruk yatay stablizerini carpmıstı. o gun 40 tonluk ucagın done done serserı mayın gıbı gidip sirege carpmasına sahit olmustum. yanlış hatırlamıyorsam 45 knot ruzgar olculmustu.... herkese buyuk gecmıs olsun....
  • Önüne gelen her konuda onuşuyor. Bazı arkadaşlar uzman olmuş. Bu uçaklar her akşam mutlaka bağlanır. Kaldı ki meteorolojinin bildirdiği rüzgara dikkatini çekmek istiyorum 54 Knot Cessna için kalkış süratidir. Kalkmak için pervanenin dönmesi gerekmez. Her şeyi bilen arkadaşım acaba o şiddette bir rüzgarı hiç gördümü çok merak ediyorum. Bir de böyle üzücü olayları fırsat bilip prim yapmaya çalışıp şirket kötüleyen kendini bilmezlere de söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum. Çorlu meydan yönetimi, THY Akademi ve Sindel Uçuş okuluna geçmiş olsun diyorum.
  • BİLMEDEN YORUM YAPANLARA SESLENİYORUM: BİR AFETTİ OLAYI CANLI OLARAK YAŞADIM KOSKOCA BOİNGİ 45 DERECE DÖNDÜREN FIRTINAYA KİM NE BAĞLAYABİLİR. BEN DE BOİNGİN HAREKET ETTİĞİNİ İLK GÖRDÜĞÜMDE İNANAMADIM .GEREKEN BÜTÜN TEDBİRLER ALINMIŞTI AMA CİDDİ BİR FELAKETTİ .ÇOK ŞÜKÜR CAN KAYBI YOK.ALLAH KORUDU.ARKADAŞLAR GEÇMİŞ OLSUN.İYİ İSTİRAHATLER.NÖB. M.A.

Çorlu Havaalanı'nda etkili olan şiddetli fırtına yüzünden havaalanının çatısı uçtu, elektrikler kesildi. Fırtınanın savurduğu park halindeki Cessna tipi iki uçak birbirine çarptı. Uçaklarda hasar oluştuğu bildirildi. Uçakların THY Uçuş Akademisi ve Sindel Uçuş okuluna ait olduğu öğrenildi.

 Rüzgarın şiddetinin 34 knot (nat) olduğu, büyük uçakların dahi sallandığı öğrenilirken, Çorlu Havaalanı trafiğe kapatıldı.

AirportHaber.com özel

ÇORLU'DA FIRTINA...UÇAKLAR KAĞIT GİBİ UÇTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 13 yıl önce
VAZGEÇİN BU BAĞLAMA TEKNİĞİNDEN ESKİ ARABA LASTİKLERİNİN İÇİNİ BETONLA DOLDURUP GÖYA EMNİYETTE ZANNEDİYORSUNUZ. BÖYLE BİR GROUND ETME ŞEKLİ KİTAPTA YAZMIYOR.YERE MUTLAK BAĞLANMALI.ÖĞRETİLEN KURALLAR GEREĞİ ..BAK ŞİMDİ EŞŞEK YOK ..ANCAK UÇAKLARINDA CANLILAR GİBİ HER ZAMAN AKTİF OLACAĞINI UNUTMAMAK GEREKİR YILLARINIZ GEÇİNCE TECRÜBE SAHİBİ OLUNCA NE SÖYLEDİĞİMİ ANLAYACAKSINIZ. HİÇ KİMSEYE KIZMAYIN BIRAKIN CEZA GÖRSÜNLER.14

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
BİR YORUMCU 747 UÇAĞINI DÖNDÜRDÜ TABİKİ DÖNDÜRECEK.YA DÖNER YA UÇAR BE KARDEŞİM..A....dan...Z....ye KADAR GÖREVLİ VEDE TÜM YETKİLİLERİN CEZA ALMASI GEREKİR..ALMAZLARSA BUNUN ADI HAVACILIK DEĞİL SOYTARILIK OLUR..MİLLİ SERVETİ KİMSE HOVARDACA EMNİYETSİZ VEDE AKILSIZLIKLA KULLANAMAZ. İŞTE BUNDAN DOLAYI YORUMCU ARKADAŞLARDA YAZARLAR.SEN EŞŞEĞİNİ SAĞLAM KAZIĞA BAĞLA ESKİ BİR DEYİMDİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
dhmi müdüründen istifa bekliyorum fatura ağır oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
öyle bi haber başlığı koyuyolar kii... sanki havada çarpışmışlarr uçaklar yhaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Görüyorum ki ALLAHIN afetini yine sindele kitlemek isteyenler var.Bu ne kuyruk acısıdır anlamıyorum.Ben ATPL sınıfındayım 5 gün yer egitimi 2 günde uçuş egitimi yapıyorum.7 günümü dolu dolu yaşıyorum.Bi sorunum yok çok şükür.Diger okullarada bi garezim yok milletin bize oldugu gibi !! umarım diger okullarda problem çeken arkadaşlarda en kısa zamanda feraha kavuşur..Ayrıca evet 29 knotlık rüzgar kafa rüzgarıydı.Yan rüzgar olsa inemeyecegimizi bende biliyorum ancak ben çorluda 42 knotlık rüzgarda gördüm.Uçaklar baglıydı ve hiç bişey olmadı.Bence haberde bi terslik var.34 değil 54 knot o ki oda cessnayı gayet kolay ters çevirebilir.Zaten kalkış sürati 55 knot.Herkese geçmiş olsun bi daha yaşanmaması dilegiyle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bir de geçmiş olsun deyin Delikanlı gibi Herkes "topgun" mübarek Her iki eğitim kurumuna da geçmiş olsun Şanssızlık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yılını yanlış hatırlıyor olabılırım ama 2005 yılında antalya meydanında olan fırtına/hortum olayında da ozamanki adıyla bayındır dıs hatlar termınalının catısı zarar gormus, dısarıdakı ahsap bir restoran tamamen ortadan kalkmıs havalımanının karsısındakı nissan bayındekı 50den fazla otomobil de cıddı hasar gormustu. kuzey apronda bulunan (16-22 Park poz) MNG Pax ucagı da (737-400) fırtına dolayısıyla yakıt aldıgı halde takozlarından kurtulmus, done done apronun kenarındakı elektrık dıregine kuyruk yatay stablizerini carpmıstı. o gun 40 tonluk ucagın done done serserı mayın gıbı gidip sirege carpmasına sahit olmustum. yanlış hatırlamıyorsam 45 knot ruzgar olculmustu.... herkese buyuk gecmıs olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Önüne gelen her konuda onuşuyor. Bazı arkadaşlar uzman olmuş. Bu uçaklar her akşam mutlaka bağlanır. Kaldı ki meteorolojinin bildirdiği rüzgara dikkatini çekmek istiyorum 54 Knot Cessna için kalkış süratidir. Kalkmak için pervanenin dönmesi gerekmez. Her şeyi bilen arkadaşım acaba o şiddette bir rüzgarı hiç gördümü çok merak ediyorum. Bir de böyle üzücü olayları fırsat bilip prim yapmaya çalışıp şirket kötüleyen kendini bilmezlere de söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum. Çorlu meydan yönetimi, THY Akademi ve Sindel Uçuş okuluna geçmiş olsun diyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
BİLMEDEN YORUM YAPANLARA SESLENİYORUM: BİR AFETTİ OLAYI CANLI OLARAK YAŞADIM KOSKOCA BOİNGİ 45 DERECE DÖNDÜREN FIRTINAYA KİM NE BAĞLAYABİLİR. BEN DE BOİNGİN HAREKET ETTİĞİNİ İLK GÖRDÜĞÜMDE İNANAMADIM .GEREKEN BÜTÜN TEDBİRLER ALINMIŞTI AMA CİDDİ BİR FELAKETTİ .ÇOK ŞÜKÜR CAN KAYBI YOK.ALLAH KORUDU.ARKADAŞLAR GEÇMİŞ OLSUN.İYİ İSTİRAHATLER.NÖB. M.A.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000