02 Ocak 2009, Cuma 16:56:49

Böyle olur First Class yolcunun hizmeti...

Türk Hava Yolları’nın Jet Airways’ten kiraladığı Boeing 777-300ER tipi uçağın ilk First Class yolcuları yarın uçuyor. İşte THY ile ‘First Class’ uçuşunun ayrıntıları…
  • Bu kadar hizmet gören ve lüks talep eden kisi acaba kendini nasil görür? THY"nin para kazanmasi güzel. Toplum katmanlarinin bu seviye ile karsilastirilmasi acaba hangi fikirleri tetikler? Kimileri şöyle düşünebilir: Bize ne aşağı tabakalardan? Onlardan bir numara olmaz. Sen uzaklara bak! Ama onlar da insan!? Onlar da bu dünyanın çocukları. Onlar da nefes alıp veriyor. İşte Dünya böyle!!!!!!!!!!!!!
  • Arkadasm 777 yi göremezsin tabi iç hatlarda.biraz bilgin olsun öyle konuş.bilgisi olmayanlar hemen ortaya çıkıyor.777 uzun mesafe uçuşları için alındı.sen ankaraya gidip gelesin diye değil.
  • Istanbul gibi büyük bir metropolde hergün trafikteki araç sayısı sebebiyle 10 km yolu 2 saatte aldığımızı düşünürseniz bu göstergeye bakarak ne kadar lüksü sevdiğimiz,hepimizin altında iyi kötü 2005 yılı ve üzeri model araba olduğunu görebiliyoruz.Bu da bize gösteriyor ki,THY First class hizmetinden ileride faydalanacak çok gösteriş meraklısı insan çıkacaktır.Eeeee oradan 3 koltuk satsa ekonomide gidecek 40 koltuğun boş olmasının hiç te sorunu yok THY bilet pazarlama için.
  • arkadaşlar nisan 2009 da bu uçaklarda frist classlarda yer bulmak için ulaştırma bakanından torpil isteyecek insanlar çıkacak görürsünüz bak bizim kadar havalı tek millet uzaylılar amerıkalılar bile bizden sonra gelir
  • BU THY UYGULAMASI ANCAK FOSSS CLASS OLUR..BİKERE ZAMANLAMA YANLIŞ -FİAT YANLIŞ -TARİFE YANLIŞ..BARİ KRİZ ORTAMI OLMASA NEYSE..AYRICA 1 AYDAN BERİDİR SADECE 2 KİŞİ BAŞVURU VAR..IŞIK YOK YANİ..BİDE GİDEBİLENDE ZATEN GİTMEZ TEPKİ ÇEKMESİN DİYE...GİTSEDE HAYATIMDA Bİ İLK OLSUN DİYE GİDER HERHALDE...THY BUNU YAPACAĞINA İÇ HATLARDA REKABETE AĞIRLIK VERSİN..BURDAN DUYRULUR PEGASUS GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR...5 SENE İÇİNDE THY YA 1 İNCİLİĞİ KAYBEDER YADA PARÇA PARÇA SATILIR ..İLK PARÇADA -ANAboş JET-...
  • Dünyanın her yerinde lüks tüketim yaygınlaşmaya başladı,bu konuda fuarlar bile düzenleniyor.THY bu girişimini çok doğru buluyorum ve de yaptıkları tanıtımları da yerinde değerlendiriyorum.Bugün FC sınıfında yolculuk etmek isteyen ileride çok sayıda insan çıkacaktır uzakdoğu üzerinden Okyanusya ülkelerine transfer sırasında,buna emin olun.Bugün Kevin Costner ile CNN ,BBC kanallarındaki dönecek bir reklamın da belki o an için değeri olmaz ama ileride THY 'nın da değerini arttıracağına inanıyorum.Umarım kazasız belasız herkesin yüzünün güleceği günler bizi bekliyordur.
  • Bana kalirsa herkez ayni yere ucuyor, önde ortada veyautda arkada...yani söylicem su ki burda ayrimcilik var.. Bana kalirsa THYe bu "classini" yakinda kaldirir cünkü kriz var hic kimse bin mez cok pahalli
  • Gunhan kardesim THY kar amaclı bir kurulus. Parana gore hizmet var dunyanın her yerinde oldugu gibi. bilgilerinize
  • En son THY ile eylül ve ekim aylarında 5 kez bindim Samsun-İstanbul-Mardin-Ankara ya seyahat ettim.Nedense hepsinde 737-400 le müşerref oldum(hatta Samsun İstanbul arası uçuşa 737-800 dediler nedense 737-400 geldi).Yaşadıklarımı anlatıyorum.Bence söyleyeceğin çok şeyi söylemeyi dene.Sen söylemeden ne diyeceğini nerden bileyim. THY nin kaç uçak olduğu önemli değil önemli olan bana verilen hizmet.Ben yeni uçağa binemdikten sonra neyleyeyim 777'yi 330'u.
  • Toru topu 8 koltuk için çıngar çıkarttınızya helal olsun! THY ne 8 koltukla batar ne bitane S320 ile nede iki fazladan koyduğu domates suyuyla. Dünyada kriz var evet ama krizdede parayı kıran yine genginler oluyor.Kim nasıl gider bilet alırsa alsın.Hem daha önce Businnes Class biletlerini kim aldı diye sorguluyrmuydukki? Elin oğlu THY de Firs Class a geçti sınıf atladı bilsin ne var yani bunda.

Türk Hava Yolları, Aralık ayı sonunda filosuna dahil ettiği Boeing 777-300ER tipi uçaklarla seferlerine devam ediyor. İlk uçuşunu 29 Aralık’ta Singapur’a, ikinci uçuşunu da 30 Aralık’ta Hong Kong’a yapan Boeing 777-300ER tipi uçaklarla birlikte THY, yıllar sonra yeniden First Class uygulamasını başlatmıştı.

Ancak şimdiye kadar İstanbul-Singapur ve İstanbul-Hong Kong hattında 5 bin 710 Euro olan ‘First Class’ uçuş bedelini ödeyerek bu sınıfta seyahat eden yolcu çıkmadı.

Türkiye’de bu sınıfın tanıtım reklamlarını hazırlatan şirket,  tüm dünyada ‘first class’ uçuşunu tanıtıcı reklam filmi yapma girişimlerini de sürdürüyor. Bunun için de Türk Hava Yolları, Amerikalı ünlü sinema oyuncusu Kevin Costner’la da anlaşmaya vardı.

THY tanıtım çalışmalarını son hız sürdürürken günlerdir beklenen First Class yolcular, nihayet yarın THY uçağındaki 8 first class koltuğundan ikisinde yerini alacak.

Zengin ikram menüsü bulunan, her türlü konforun düşünüldüğü ‘first class’ kabinlerde yolculuk yapacak iki yolcu, yarın akşam evlerinden son model otomobille alınacaklar.

Şehir merkezinden havaalanı yolcu transfer ücreti 150 Euro olan, özel modifiye edilmiş Mercedes S320 model otomobillerle saat 21:30’da evlerinden alınacak olan iki yolcu, saat 21:45’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ne gelecekler.

Dış Hatlar Terminali E girişinde TAV’a bağlı Prime Class ekiplerince kapıda karşılanacak olan yolcular, özel olarak hazırlanan ‘First Class’ kapısından girerek yine mavi halı serili ‘ First Class’ kontuarına gelecekler. Bilet işlemlerini yaptıran yolcular daha sonra pasaport kontrolünden geçecek ve yine kendileri için hazırlanan özel salonda uçağın kalkış saatini bekleyecekler.

Kimliği açıklanmayan iki first class yolcu daha sonra Türk Hava Yolları’nın TK 70 sefer sayılı uçağıyla Hong Kong’a uçacak.

İşte THY'nin First Class yolcularını taşıyacak arabalar:

Mercedes-Benz S 320 CDI

Mercedes-Benz S 320 CDI

Mercedes-Benz S 320 CDI

Mercedes-Benz S 320 CDI

Mercedes-Benz S 320 CDI

Mercedes-Benz S 320 CDI

Böyle olur First Class yolcunun hizmeti...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Gelisme ~ 14 yıl önce
Bu kadar hizmet gören ve lüks talep eden kisi acaba kendini nasil görür? THY"nin para kazanmasi güzel. Toplum katmanlarinin bu seviye ile karsilastirilmasi acaba hangi fikirleri tetikler? Kimileri şöyle düşünebilir: Bize ne aşağı tabakalardan? Onlardan bir numara olmaz. Sen uzaklara bak! Ama onlar da insan!? Onlar da bu dünyanın çocukları. Onlar da nefes alıp veriyor. İşte Dünya böyle!!!!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rumuzz ~ 14 yıl önce
Arkadasm 777 yi göremezsin tabi iç hatlarda.biraz bilgin olsun öyle konuş.bilgisi olmayanlar hemen ortaya çıkıyor.777 uzun mesafe uçuşları için alındı.sen ankaraya gidip gelesin diye değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakan saricalioglu ~ 14 yıl önce
Istanbul gibi büyük bir metropolde hergün trafikteki araç sayısı sebebiyle 10 km yolu 2 saatte aldığımızı düşünürseniz bu göstergeye bakarak ne kadar lüksü sevdiğimiz,hepimizin altında iyi kötü 2005 yılı ve üzeri model araba olduğunu görebiliyoruz.Bu da bize gösteriyor ki,THY First class hizmetinden ileride faydalanacak çok gösteriş meraklısı insan çıkacaktır.Eeeee oradan 3 koltuk satsa ekonomide gidecek 40 koltuğun boş olmasının hiç te sorunu yok THY bilet pazarlama için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC_JDJ ~ 14 yıl önce
arkadaşlar nisan 2009 da bu uçaklarda frist classlarda yer bulmak için ulaştırma bakanından torpil isteyecek insanlar çıkacak görürsünüz bak bizim kadar havalı tek millet uzaylılar amerıkalılar bile bizden sonra gelir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİR BİLEN ~ 14 yıl önce
BU THY UYGULAMASI ANCAK FOSSS CLASS OLUR..BİKERE ZAMANLAMA YANLIŞ -FİAT YANLIŞ -TARİFE YANLIŞ..BARİ KRİZ ORTAMI OLMASA NEYSE..AYRICA 1 AYDAN BERİDİR SADECE 2 KİŞİ BAŞVURU VAR..IŞIK YOK YANİ..BİDE GİDEBİLENDE ZATEN GİTMEZ TEPKİ ÇEKMESİN DİYE...GİTSEDE HAYATIMDA Bİ İLK OLSUN DİYE GİDER HERHALDE...THY BUNU YAPACAĞINA İÇ HATLARDA REKABETE AĞIRLIK VERSİN..BURDAN DUYRULUR PEGASUS GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR...5 SENE İÇİNDE THY YA 1 İNCİLİĞİ KAYBEDER YADA PARÇA PARÇA SATILIR ..İLK PARÇADA -ANAboş JET-...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alp saricalioglu ~ 14 yıl önce
Dünyanın her yerinde lüks tüketim yaygınlaşmaya başladı,bu konuda fuarlar bile düzenleniyor.THY bu girişimini çok doğru buluyorum ve de yaptıkları tanıtımları da yerinde değerlendiriyorum.Bugün FC sınıfında yolculuk etmek isteyen ileride çok sayıda insan çıkacaktır uzakdoğu üzerinden Okyanusya ülkelerine transfer sırasında,buna emin olun.Bugün Kevin Costner ile CNN ,BBC kanallarındaki dönecek bir reklamın da belki o an için değeri olmaz ama ileride THY 'nın da değerini arttıracağına inanıyorum.Umarım kazasız belasız herkesin yüzünün güleceği günler bizi bekliyordur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airbus90 ~ 14 yıl önce
Bana kalirsa herkez ayni yere ucuyor, önde ortada veyautda arkada...yani söylicem su ki burda ayrimcilik var.. Bana kalirsa THYe bu "classini" yakinda kaldirir cünkü kriz var hic kimse bin mez cok pahalli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ticaret ~ 14 yıl önce
Gunhan kardesim THY kar amaclı bir kurulus. Parana gore hizmet var dunyanın her yerinde oldugu gibi. bilgilerinize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Günhan ~ 14 yıl önce
En son THY ile eylül ve ekim aylarında 5 kez bindim Samsun-İstanbul-Mardin-Ankara ya seyahat ettim.Nedense hepsinde 737-400 le müşerref oldum(hatta Samsun İstanbul arası uçuşa 737-800 dediler nedense 737-400 geldi).Yaşadıklarımı anlatıyorum.Bence söyleyeceğin çok şeyi söylemeyi dene.Sen söylemeden ne diyeceğini nerden bileyim. THY nin kaç uçak olduğu önemli değil önemli olan bana verilen hizmet.Ben yeni uçağa binemdikten sonra neyleyeyim 777'yi 330'u.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Burton ~ 14 yıl önce
Toru topu 8 koltuk için çıngar çıkarttınızya helal olsun! THY ne 8 koltukla batar ne bitane S320 ile nede iki fazladan koyduğu domates suyuyla. Dünyada kriz var evet ama krizdede parayı kıran yine genginler oluyor.Kim nasıl gider bilet alırsa alsın.Hem daha önce Businnes Class biletlerini kim aldı diye sorguluyrmuydukki? Elin oğlu THY de Firs Class a geçti sınıf atladı bilsin ne var yani bunda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000