14 Ocak 2015, Çarşamba 16:35:56

BORAJET RESMEN AÇIKLADI

Filosunu ve sefer sayılarını büyütmeyi sürdüren Borajet Havayolları THY ile yeni bir anlaşmaya daha imza attı.
  • embraer uçakları sonu olacak. sektörün dışından gelen genel müdürün yaptığı en büyük hata bu oldu. Bunun yerine turbobropların daha guvenlı oldugu halka anlatılabılırdı. Bunun yerıne daha buyuk yatırıma gırdıler. THY ve amerıkalı patron destek oluyor. Tamamıyla ıyı nıyetlı. Hevesını kırmaları cok zaman almaz.
  • Niye sadece borajet ...
  • Acaba aylık kaç saat garanti ile, hangi cycle oranı ile ve kaç paraya verdiler ? Bu arada wetlease seçimi son derece yanlıştır ve 2009 yılından beri oturtmaya çalışılan Borajet markasının tamamen yok olması ve THY'na tamamen teslim olmak demektir. Hoş gerçi full-charter da verse wetlease de verse THY'ndan para kazanması mümkün değildir. O zaman madem para kazanamıyorsun ve madem başka ticari şansın yok, bari kendi adınla uç da markan yok olmasın. Ve bu uçaklar tamamen yanlış seçimdir.
  • E-190'ı 1 nisanda C.Topele bekliyoruz.Trabzon,Erzurum,Or-Gi yolcusu kalmasın.
  • Anadolujet iyi guzel de artik THY markasiyla da Ankara'dan ic hat ucuslarina baslanmali. SAW gibi Anadolujet&THY birlikte olsunlar. Ankarali yolcular olarak Anadolujet'in eski ucaklarindan ve kisitli servisinden biktik. Neden Ankara yolculari "ekonomik" ucmak zorunda
  • Borajet in para kazanması için tek çözüm bu. Emb 190 lar tek başına operasyonlarda diğer havayolları ile rekabet edildiğinde para kazanabilecek uçaklar değiller. Dünyada bunun çok örneği var. Borajet yönetimi bunu anlayabilecek kapasitede değiller. İşi bilen, konusunda uzmanlaşmış insanlar yerine , bilgili insanlardan korkan asker mantığı ile iş yapan insanlardan kurulmuş. Sonunda birileri gerçekleri görüp patronu ikna etmiş anlaşılan.
  • Turk havacilik sektorundeki guzel haberler bizleri gururlandiriyor. Basarilarinizin devamli olmasini dilerim...
  • Bora jetle uçtum brezilya mali uçaklar yrni sifir.kaliteli hizmet zamaninda kalkiş.koltuklar rahat ve geniş çunku koridorda ikili koltuklar son derece rahat..zaten borajet uçuş ekibiyle birlikte thy kiraya verecek...hayirli olsun..
  • nasıl ben anlamadım lafı gevelemeyin natgeo'ya çıkan tk pilotu gibi agzında lokma varmış gibi native english speaker kendisi... thy için ama anadolu jet üzerinden ordan gel beri falaan filan
  • THY neden bu uçakları Borajet'den kiralıyor? Direkt kiralama yapamaz mı başka Havayollarından? Yoksa başka sebepler mi aranmalı?

Filosunu ve sefer sayılarını büyütmeyi sürdüren Borajet Havayolları THY ile yeni bir anlaşmaya daha imza attı.

Borajet Hava Yolları, 'Code Share' anlaşmasıyla bir süredir THY ile ortak uçuşlar yapıyor. Borajet, üst seviyede güvenlik ve hizmet anlayışını titizlikle sürdürerek, bu iş ortaklığı kapsamında uçuş noktalarını geçtiğimiz aylarda hızla artırdı.

Gerçekleştirilen yeni "Wet Lease" anlaşması ile, Borajet Havayolları, dünyanın önde gelen 65 farklı hava yolunun filosunda bulundurduğu yeni nesil Embraer E190 jetlerini THY'nin hizmetine sunmaya başlıyor.

Anlaşma gereği ilk Embraer E190 jetleri Borajet tarafından 15 Ocak 2015'te Türk Hava Yolları'na teslim edilecek ve Anadolu Jet'in Filosu içerisinde uçuşlarına başlayacak.

Borajet Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol; "2015 'te bu yeni anlaşmanın yanı sıra başka yeniliklerle de Borajet'in Türkiye'nin düzenli sefer yapan 4 havayolu ile birlikte büyümesine devam ederek, havayolları hizmetlerinde kaliteyi hedef almayı" sürdüreceklerini belirtti.

Konuyu AirportHaber geçtiğimiz ay böyle duyurmuştu. HABER İÇİN RESME TIKLAYINIZ...

BORAJET RESMEN AÇIKLADI

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

borajet ~ 9 yıl önce
embraer uçakları sonu olacak. sektörün dışından gelen genel müdürün yaptığı en büyük hata bu oldu. Bunun yerine turbobropların daha guvenlı oldugu halka anlatılabılırdı. Bunun yerıne daha buyuk yatırıma gırdıler. THY ve amerıkalı patron destek oluyor. Tamamıyla ıyı nıyetlı. Hevesını kırmaları cok zaman almaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Niye sadece borajet ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teslim ~ 9 yıl önce
Acaba aylık kaç saat garanti ile, hangi cycle oranı ile ve kaç paraya verdiler ? Bu arada wetlease seçimi son derece yanlıştır ve 2009 yılından beri oturtmaya çalışılan Borajet markasının tamamen yok olması ve THY'na tamamen teslim olmak demektir. Hoş gerçi full-charter da verse wetlease de verse THY'ndan para kazanması mümkün değildir. O zaman madem para kazanamıyorsun ve madem başka ticari şansın yok, bari kendi adınla uç da markan yok olmasın. Ve bu uçaklar tamamen yanlış seçimdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTBQ ~ 9 yıl önce
E-190'ı 1 nisanda C.Topele bekliyoruz.Trabzon,Erzurum,Or-Gi yolcusu kalmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Anadolujet iyi guzel de artik THY markasiyla da Ankara'dan ic hat ucuslarina baslanmali. SAW gibi Anadolujet&THY birlikte olsunlar. Ankarali yolcular olarak Anadolujet'in eski ucaklarindan ve kisitli servisinden biktik. Neden Ankara yolculari "ekonomik" ucmak zorunda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Borajet in para kazanması için tek çözüm bu. Emb 190 lar tek başına operasyonlarda diğer havayolları ile rekabet edildiğinde para kazanabilecek uçaklar değiller. Dünyada bunun çok örneği var. Borajet yönetimi bunu anlayabilecek kapasitede değiller. İşi bilen, konusunda uzmanlaşmış insanlar yerine , bilgili insanlardan korkan asker mantığı ile iş yapan insanlardan kurulmuş. Sonunda birileri gerçekleri görüp patronu ikna etmiş anlaşılan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sorular ~ 9 yıl önce
'Bilgili insanlardan korkan asker mantığı ile iş yapan insanlardan kurulmuş' bilgi kapasitesi eksikliği ve bazı gerçekleri algılama zorluğu yaşayan bir uçuş işletme ile bu ortaklık nereye kadar gider? Bu hayati eksiklikler ile bu ortaklıkta uçuş emniyeti nasıl sağlanır? Sağlanamadığı taktirde bunun sorumlusu kim olur?
OZAN CILDIR ~ 9 yıl önce
Turk havacilik sektorundeki guzel haberler bizleri gururlandiriyor. Basarilarinizin devamli olmasini dilerim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bora jetle uçtum brezilya mali uçaklar yrni sifir.kaliteli hizmet zamaninda kalkiş.koltuklar rahat ve geniş çunku koridorda ikili koltuklar son derece rahat..zaten borajet uçuş ekibiyle birlikte thy kiraya verecek...hayirli olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sıfır değil ~ 9 yıl önce
hocam rahatlık falan gibi bilgiler tamam, ama uçaklar sıfır değil, insanlar yanlış anlayabilir.
thy için anadolujet ~ 9 yıl önce
nasıl ben anlamadım lafı gevelemeyin natgeo'ya çıkan tk pilotu gibi agzında lokma varmış gibi native english speaker kendisi... thy için ama anadolu jet üzerinden ordan gel beri falaan filan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
THY neden bu uçakları Borajet'den kiralıyor? Direkt kiralama yapamaz mı başka Havayollarından? Yoksa başka sebepler mi aranmalı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayır işleri ~ 9 yıl önce
başka sebep aramaya ne gerek var. hayır işleri bunlar. garibanı kollamak sevaptır. kimin parası kime harcanıyor. milletin parasıyla abilik, dayılık yapıyor birileri.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000