15 Ocak 2011, Cumartesi 08:37:40

BORAJET GAZİPAŞA'YA UÇUŞLARINI DURDURDU

TAV Gazipaşa Havalimanı Müdürü Cengiz Aşıklı, "Talep oluşursa Nisan'da hem Anadolujet, hem de Borajet gelir" dedi.
  • ATSO bedava servis koymuştu. Biz yararlandık 2 kez. Alanya-Antalya arası yol felaket. sayılamayacak kadar trafik lambası ve oncağız yolda tam 8 defa trafik polisinin çevirmesi de cabası !
  • demekki sadece pist uzunluğu değilde yolcu durumuda sorunmuş. acaba havaalanı-alanya arasında ekonomik ve seri bir ulaşım mümkünmü? eğer değilse insanlar (ben dahil) antalyaya uçup oradan alanyaya geçmeyi daha uygun görebilir.
Gazipaşa Havalimanı'na ilk tarifeli seferi 12 Temmuz 2010 tarihinde düzenleyen Borajet, dün son seferini yaptı ve uçuşlarını durdurdu.

Borajet'in son seferinin ardından soruları yanıtlayan TAV Gazipaşa Havalimanı Müdürü Cengiz Aşıklı, Nisan ayında Anadolujet'in yanı sıra Borajet'in de yeniden sefer düzenlemek istediğini belirterek, "Eğer talep oluşursa, iki firma da sefer düzenler" dedi.

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney, Anadolu Jet'in hazırlığını yapmaya başladığını söyledi. Borajet'in mevcut 4 uçağını Türk Hava Yolları (THY)'na kiraladığı bilgisini veren Güney, bunlardan ikisinin Gazipaşa'dan İstanbul ve Ankara'ya uçuşlara başlayacağını söyledi.

Tur şirketlerinin yaz aylarına hazırlık yaptığını ifade eden Güney, bölgeye başka firmaların da başvurup uçabileceğini kaydetti. Güney, amaçlarının, bölgenin havayolu ihtiyacını gidermek olduğunu ifade etti. Güney, Anadolu Jet'in Gazipaşa Havaalanı'na uçması konusunu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcı Bülent Arınç'la da görüştüklerini söyledi.

ÖZGENÇ: KÜÇÜK UÇAK TRAFİĞİ BAŞLAR
Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç de, "Nisan'da küçük uçak trafiği yeniden başlayacak. Bu konuda endişeye gerek yok. Bizim için önemli olan  büyük uçak seferleri" dedi.

 İlk seferde basın mensuplarının da bulunduğu uçuşta Gazipaşa'ya inişte coşkulu bir karşılama yapılmıştı.
BORAJET GAZİPAŞA'YA UÇUŞLARINI DURDURDU

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
ATSO bedava servis koymuştu. Biz yararlandık 2 kez. Alanya-Antalya arası yol felaket. sayılamayacak kadar trafik lambası ve oncağız yolda tam 8 defa trafik polisinin çevirmesi de cabası !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
demekki sadece pist uzunluğu değilde yolcu durumuda sorunmuş. acaba havaalanı-alanya arasında ekonomik ve seri bir ulaşım mümkünmü? eğer değilse insanlar (ben dahil) antalyaya uçup oradan alanyaya geçmeyi daha uygun görebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000