15 Temmuz 2010, Perşembe 16:04:10

"BÖLGENİN LİDERİ OLACAĞIZ"

THY Teknik A.Ş ve Goodrich Bakım, Tamir ve Onarım Ortak Girişimi için anlaşmaya vardı.
  • siz önce kendi uçaklarınıza adam gibi bakım yapın da...uçan tabutlar allaha emanet
  • Haberdeki son resme dikkatlice bakmanı öneriyorum. Arka duvarda iki firmanın da isimleri var: Biri GOODRICH diğeri de TURKISH TECHNIC. Bu iki firma ortak girişim yaparsa adı sence ne olur? Genel kural: Her iki isim de kullanılır ve kim daha çok para vermişse onun ismi öne geçer. Haliyle buradan çıkan firma da GOODRICH TURKISH TECHNIC olur başka şey olmaz.
  • önce motor atelyesi gitti, aldığımız duyumlar hiç hoş deil oraya gönderilen elemanlar direk yatıyor, motorlar paketlenip pratt whitney e gönderiliyor onlar tamir edip geri getiriyor önceden 1 milyona olann bakım şimdi 3 milyon dolara oluyor. çünkü oradaki tesisin yetkisi henüz yok. prat whitney turkish tekniği katakulleye getirdi uyanan henüz yok. yarın thrust reverserler gider. öbürgün honeywell gelir aviyonik gider elde kalır sıfır sonra o bu şu derken bi bakarsın hooop ortada hiçbişe kalmamış. sendika bi seneden beri bekletilen anlaşmanın peşinde koşarken saman altından okyanuslar akıyor uyuyan uyuyana. hadi bakalım sonumuz hayrola arkadaşım :D yaşasın milli servet değerindeki tesisleri satan yöneticiler :D
  • %60 Goodrich, %40 THY oldugunu yazmamislar.
  • "Goodrich Turkish Technic Service Center" Bu isimden THY ile Goodrich in ortak girisimi oldugunu da nerden çıkarıyorlar. İngilizce bilen herkes bunu onaylayacaktır. Bu isimden sadece su ortaya çıkar... Goodrich Turk Teknik Hizmet Merkezi yani sadece Goodrich'e ait bir merkez. Turkish ibaresi sadece Turk oldugunu izah eder. Turk Hava Yollarının ortak oldugunu kimse anlamaz....
  • Teknik A.Ş yede güle güle.Çok yakında

THY Teknik A.Ş ve Goodrich Coorporation İstanbul’da bakım tamir ve onarım hizmetleri sağlamak üzere bir ortak girişim şirketi kurulmasına dair gerekli tüm sözleşmeleri imzaladı. 

 THY Teknik Hangar’ında düzenlenen imza törenine Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY Teknik A.Ş Genel Müdürü Doç.Dr. İsmail Demir, Goodrich Havacılık Satış Sonrası Hizmetleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Bob Gustafson, Goodrich Havacılık Yönetim Direktörü Steve Callan, THY Teknik yetkilileri,  çalışanları ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

“Goodrich Turkish Technic Center” adını alan ortak girişim “nacelle, thrust reverser ve bağlantı parçaları dahil ilgili bileşen hizmetlerini” sağlamak amacıyla kuruldu.

Törende açıklama yapan THY Teknik Yönetim Kurulu Başkanı ve THY A.O Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu; “Kurduğumuz bu ortaklığın hizmet merkezi Türk Hava Yolları ve Türkiye’deki diğer hava yollarına ait Airbus ve Boeing filolarından oluşacak, ayrıca bölgedeki komşu filolar için hizmet sağlayacağız. İki kuruluş, Kasım 2007’de ortak girişim oluşturma niyetini ilan etmişti. Kısa sürede bölgenin lideri haline geleceğimizden eminim” diye konuştu.

Topçu, Goodrich Turkish Technic Service Center tesisleri için yer seçimin konusunda çalışmaların devam etmekte olduğunu, tesislerin muhtemelen İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’nın yakınlarına inşa edileceğini belirtti.

İlk planlarda tesis için öngörülen alan, iki katına çıkarılması opsiyonu ile birlikte, yaklaşık 6000 metrekare olacağı belirtilirken, ilk etapta 20 kişiyi istihdam edecek olup on yıl içerisinde 70’den fazla kişinin istihdam edilmesini sağlayacak ve THY Tekniğin var olan MRO kabiliyetlerini daha bir üst aşamaya taşınacağı belirtildi.

Goodrich Havacılık Satış Sonrası Hizmetleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Bob Gustafson yaptığı açıklama da, Goodrich Turkish Technic Service Center’ın Türk Hava Yolları’nın büyüyen filosuna yerel bir bakım çözümü sağlayarak ihtiyaçlarını gidereceğini belirtti. Gustafson “ Yeni tesis ayrıca Goodrich MRO’nun küresel mevcudiyetini genişletecek ve bölgedeki tüm havayollarına azalan maliyetler ve sefer süreleri gibi müşteri odaklı avantajlar sunmamızı sağlayacaktır” diye konuştu.

THY Teknik A.Ş Genel Müdürü İsmail Demir ise toplantıda yaptığı açıklamada “Kısa süre içerisinde bölgemizde lider Nacelle, thrust reverser ve bağlantı parçaları dahil ilgili bileşen hizmetlerini sağlamak ve Goodrich’in küresel itibarı ile teknik uzmanlığımızı mükemmeliyetçiliğimizi birleştiriyoruz. Bu anlaşma ile İstanbul’un, Türkiye ve çevresindeki uluslar arası pazar için önemli bir bakım ve onarım terminali olduğunu bir kez daha kanıtladık” dedi.

Konuşmaların ardından Hamdi Topçu Bob Gustafson’a Türk Hava Yolları maket uçağı hediye ederken Steve Callan, Hamdi Topçu’ya ülkelerinde misafirler geldiği zaman birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla ortak yemeklerin yendiği bir gümüş kap armağan etti."BÖLGENİN LİDERİ OLACAĞIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 12 yıl önce
siz önce kendi uçaklarınıza adam gibi bakım yapın da...uçan tabutlar allaha emanet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Haberdeki son resme dikkatlice bakmanı öneriyorum. Arka duvarda iki firmanın da isimleri var: Biri GOODRICH diğeri de TURKISH TECHNIC. Bu iki firma ortak girişim yaparsa adı sence ne olur? Genel kural: Her iki isim de kullanılır ve kim daha çok para vermişse onun ismi öne geçer. Haliyle buradan çıkan firma da GOODRICH TURKISH TECHNIC olur başka şey olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
önce motor atelyesi gitti, aldığımız duyumlar hiç hoş deil oraya gönderilen elemanlar direk yatıyor, motorlar paketlenip pratt whitney e gönderiliyor onlar tamir edip geri getiriyor önceden 1 milyona olann bakım şimdi 3 milyon dolara oluyor. çünkü oradaki tesisin yetkisi henüz yok. prat whitney turkish tekniği katakulleye getirdi uyanan henüz yok. yarın thrust reverserler gider. öbürgün honeywell gelir aviyonik gider elde kalır sıfır sonra o bu şu derken bi bakarsın hooop ortada hiçbişe kalmamış. sendika bi seneden beri bekletilen anlaşmanın peşinde koşarken saman altından okyanuslar akıyor uyuyan uyuyana. hadi bakalım sonumuz hayrola arkadaşım :D yaşasın milli servet değerindeki tesisleri satan yöneticiler :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
%60 Goodrich, %40 THY oldugunu yazmamislar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
"Goodrich Turkish Technic Service Center" Bu isimden THY ile Goodrich in ortak girisimi oldugunu da nerden çıkarıyorlar. İngilizce bilen herkes bunu onaylayacaktır. Bu isimden sadece su ortaya çıkar... Goodrich Turk Teknik Hizmet Merkezi yani sadece Goodrich'e ait bir merkez. Turkish ibaresi sadece Turk oldugunu izah eder. Turk Hava Yollarının ortak oldugunu kimse anlamaz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Teknik A.Ş yede güle güle.Çok yakında

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000