07 Ocak 2011, Cuma 08:33:26

BİR SORUNLU YOLCU DAHA!

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul - Lyon seferini yapmaya hazırlanan TK 1809 sefer sayılı uçağını son anda terketmek isteyen yolcu paniğe neden oldu.
  • Tüm yolcular ve bagajlar uçaktan indirilir ve her yolcu kendine ait olan bagajı alır. Eğer şüpheli bir bagaj varsa en sonunda sahipsiz şekilde ortada kalır. Buna Baggage ID denir ve haberde sözü geçen durumlarda yapılması zorunludur. Haliyle yolcu sayısına göre en az 45-60 dakika gecikme olur. THY prosedürü uygulamış ve doğru olanı yapmış. Çoğumuz havacılık çalışanıyız ama sektör dışından olanların da bilgilenmesi açısından yazmak istedim.
  • bir anda korkmuştur..sorunları vardır;uçakta da kendini kötü hissedip inmek istemiştir..
  • Yolcu Anne Hathaway miymiş ki onun resmini koymuşlar haberin üstüne :) Ne alaka..
  • bu gayet normal birşey gerekli güvenlik prosedürünün yerine getirilmesi için 1 saatte geçebilir. tahmin ediyorum ayrılan yolcuda uçay yerine saüsalim varılana kadar havaalanında göz altında tutulmuştur. Böyle normal işlemler haber olduğuna göre ülkede herşey normalüstü (anormal değilde aşırı düzenli anlamında) bir durumda demektir.
Aile sorununu neden gösterip, kalkış için piste hareket etmek üzere olan uçaktan inmek istediğini söyleyen 30 yaşlarında bir kadın yolcu, kabin görevlilerini çağırdı.

Özel bir ekip ile uçağı terketmesi sağlanan, ancak şüphe üzerine uçuş ekibi tarafından Atatürk Havaalanı güvenlik görevlilerine teslim edilen kadının kimlik kontrolü yapılıp, uzun süre bagajının ayrılması ve aranması işlemi yapıldı.

Bu arada kabin görevlileri üst üste yaptıkları anonslarla tüm yolcuların bagajlarını kontrol etmelerini istedi. Uzun aramalardan sonra herhangibir yabancı cisime rastlanılmaması üzerine uçak bir saatlik gecikme ile saat 15.45’de havalandı. Uçakta görevli kabin amiri, işlemin güvenlik nedeniyle olduğuna dikkat çekerek, yolculardan özür diledi.
BİR SORUNLU YOLCU DAHA!

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Tüm yolcular ve bagajlar uçaktan indirilir ve her yolcu kendine ait olan bagajı alır. Eğer şüpheli bir bagaj varsa en sonunda sahipsiz şekilde ortada kalır. Buna Baggage ID denir ve haberde sözü geçen durumlarda yapılması zorunludur. Haliyle yolcu sayısına göre en az 45-60 dakika gecikme olur. THY prosedürü uygulamış ve doğru olanı yapmış. Çoğumuz havacılık çalışanıyız ama sektör dışından olanların da bilgilenmesi açısından yazmak istedim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bir anda korkmuştur..sorunları vardır;uçakta da kendini kötü hissedip inmek istemiştir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yolcu Anne Hathaway miymiş ki onun resmini koymuşlar haberin üstüne :) Ne alaka..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu gayet normal birşey gerekli güvenlik prosedürünün yerine getirilmesi için 1 saatte geçebilir. tahmin ediyorum ayrılan yolcuda uçay yerine saüsalim varılana kadar havaalanında göz altında tutulmuştur. Böyle normal işlemler haber olduğuna göre ülkede herşey normalüstü (anormal değilde aşırı düzenli anlamında) bir durumda demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000