06 Nisan 2020, Pazartesi 14:51:35

Bilal Ekşi'den personele mesaj

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, personele bir mesaj gönderdi.
  • Amin İnşallah ...
  • Allah vatanımızı milletimizi korusun.İsimizi enerjimizi moralimizi arttırsın. Allah'ın izniyle bu zor günler karın doyurma olarak değil de nefes alabilme olarak sabırla geçecek.Tez zamanda bitecek. Gökyüzünde uçaklarımız yurdun ve dünyanın dört bir yanına özgürce sağlıkla uçacak,güzel günler çoğalarak geri gelecek. Allah kimsenin işini gücünü,sagligini,moralini ekonomisini bozmasın inşallah.
  • Bilal Ekşi size hakkımı helal etmiyorum. Yaradan sizden hem bu dünyada hem öbür dünyada hesap sorsun. Öyle çok kul hakkı yediniz ki dilerim burnunuzdan fitil fitil gelsin. 2001 sonrası THY giren haksız yere bir günde müdür olanlar hepiniz haram para yediniz kazandığınız paralar helal değil bunu herkes biliyor. Dilerim Allahtan ne yaşattıysanız onu yaşayın bizde görelim
  • Teşekkürler Sn. Genel Müdürüm, hep beraber bu zorlukları aşacağız inşallah.Bildiginiz gibi geçen ay itibarıyla senelik izine çıkarılan ve Mart ayı sonuna kadar senelik iznini kullanan uçucu arkadaşlarımız var.Bu arkadaşların bir kısmı, izinli oldukları için ve o zaman seyehat kısıtlaması olmadığı için Istanbul dışına çıktılar, Nisan ayında da hiç görevleri olmadığı için gittikleri yerlerde kaldılar. Ancak birkaç gün önce özel araçlara da seyahat yasağı geldiği için, bu arkadaşlara bir görev çıkması durumunda Istanbul'a gelişlerinde sorun olabilir.Bu bakımdan Iç Işleri Bakanlığı nezdinde girişimde bulunup Thy uçucu personelin seyahat kısıtlamasından muaf tutulmasını sağlamanız çok iyi olur diye düşünüyorum, takdirlerinize sunuyorum.
  • Teşekkür ederiz bugünlerde biter biz ne günler gördük Rabbim yardımcımız olsun inşaallah hayırlı nurlu kandiller
  • Bırak masalı da aldığınız 25 milyon tl bonusu iade ettiniz mi etmediniz mi onu açıkla !
  • Bilal beyin çalıştığı bütün kurumlar ya battı yada hep çok kötü yönetildi..Allah sonunu hayır etsin bu şirketin..Mesajda bile ne bir sıcaklık ne bir büyüklük nede bir moral veren sözler var..hatta bana göre aba altından sopa gösteriliyor hala..
  • Biz size yetemeyiz, sizi doyuramayız.Sahibiniz İBAN’dan sonra şimdide Tekâlif-i Milliye ile zorla varımıza yoğumuza çökme niyetinde. Aklı olan malını mülkünü nakde çevirip başka diyarlara gidebiliyorsa gitsin. Vallahi billahi biz bunlarla s..çtık, bir sıvaması kaldı. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
  • Komediyenler is basinda,nu zamana kadar bu ulkede kim gercekcidiki? Sonra hele bir dur, daha kriz turkiyede tam baslamadi bile,yillardir kar yapiyoruz diyordunuz,o zaman simdi o paralari iscinize harcamananin tam zamani,fakat 1kurus bile ortaya cikaramazsiniz,cunku ortada para yok,yandaslariniza kaldi kurtulusunuz.Esiniz dostunuz issiz kalmasin diye abuk sapik hatlar actiniz sirf istasyon sefi gorevlendirmek icin.
  • Agam bizimle dalga geciyi :))

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, personele bir mesaj gönderdi.

Ekşi'nn mesajı:

Sevgili Çalışma Arkadaşlarım,  

Yeni bir döneme giriyoruz.

Korona virüs salgını sebebi ile alınan kararlar ve küresel seyahat sınırlamaları havacılığın, tarihinde görülmemiş ölçüde ciddi bir krizle karşılaşmasına neden oldu.  “Havacılığın Kıyameti” tanımıyla adlandırılabilecek bir süreci tüm dünya ile birlikte yaşıyoruz.

Bu krizi doğru anlamak ve süreci hep beraber yürütmek zorundayız. Uçuşların nerdeyse durduğu bu günlerde, tüm çalışanlarımızın işlerini korumak için kısmi çalışma uygulamasına geçtik. Kısmi çalışma ile çalışanlarımızın iş akitleri devam etmekte ve çalışma süreleri ile uyumlu olarak belli bir ücretleri garanti altına alınmakta. Sağlık güvenceleri ise devam etmekte.

Bu süre zarfında özellikle kargo organizasyonumuz tüm gücü ile, uçuş ekiplerimiz ve operasyon birimlerimiz ise iş yüklerine bağlı olarak fiili çalışmalarını yürütüyorlar. Kendilerine hassaten teşekkür ediyorum ve kolaylıklar diliyorum. Diğer çalışma arkadaşlarımız ise kendilerine tebliğ edilen esaslar dahilinde ofisinden veya evinden çalışmaya devam edecekler.

Ben inanıyorum ki içinde bulunduğumuz bu zor şartlar, çalışma günü ya da mesai ücreti hesabı yapılacak günler değil.  Seferberlik ruhu ile “ben ne yapabilirim” demeli ve bu doğrultuda düşünmeliyiz. Bu zor günler, elimizden geldiğince fedakarlık yapmak günüdür. Tüm çalışma arkadaşlarımın bu ruhta olduğunu biliyor, her birinize samimi teşekkürlerimi iletiyorum.

Kısmi çalışma ile ilgili uygulamalar, Genel Müdür dahil tüm personelimizi kapsıyor. Yönetim Kurulumuz da 3 ay boyunca Yönetim Kurulu ücretlerini almayacağını deklere etti. Hepimiz bu süreci güçlü bir aile olarak beraber yaşayacağız ve üstesinden geleceğiz.

Başaracağız.

Zorunlu olmadıkça lütfen evde kalın. Ailenizle, sosyal çevrenizle ve iş arkadaşlarınızla teknoloji altyapısı ile irtibat kurun. Birbirinize destek olun. Evde geçirdiğiniz sürede kendinizi geliştirin. Eksik olan eğitimleriniz varsa elektronik sistemler üzerinden lütfen tamamlayın.

Gökyüzünün tekrar uçaklarımız ile dolacağı günler uzak değil. İnanıyoruz. Hep beraber başaracağız. Çok daha güçlü döneceğiz. Moralınız yüksek inancınız sağlam olsun.

Bu aile başaracak.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Bilal Ekşi'den personele mesaj

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (75)

İnşallah ~ 2 ay önce
Amin İnşallah ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MEHMET AKÇA ~ 2 ay önce
Allah vatanımızı milletimizi korusun.İsimizi enerjimizi moralimizi arttırsın. Allah'ın izniyle bu zor günler karın doyurma olarak değil de nefes alabilme olarak sabırla geçecek.Tez zamanda bitecek. Gökyüzünde uçaklarımız yurdun ve dünyanın dört bir yanına özgürce sağlıkla uçacak,güzel günler çoğalarak geri gelecek. Allah kimsenin işini gücünü,sagligini,moralini ekonomisini bozmasın inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakunamatata ~ 2 ay önce
çalışanların memnuniyetini ölçen anket yapıldı.. sonuçları açıklayacak delikanlı aranıyor
Tk ~ 2 ay önce
Bilal Ekşi size hakkımı helal etmiyorum. Yaradan sizden hem bu dünyada hem öbür dünyada hesap sorsun. Öyle çok kul hakkı yediniz ki dilerim burnunuzdan fitil fitil gelsin. 2001 sonrası THY giren haksız yere bir günde müdür olanlar hepiniz haram para yediniz kazandığınız paralar helal değil bunu herkes biliyor. Dilerim Allahtan ne yaşattıysanız onu yaşayın bizde görelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Derby ~ 2 ay önce
Üslubunu hiç sevmedim. Bir psikologa git.
Muafiyet ~ 2 ay önce
Teşekkürler Sn. Genel Müdürüm, hep beraber bu zorlukları aşacağız inşallah.Bildiginiz gibi geçen ay itibarıyla senelik izine çıkarılan ve Mart ayı sonuna kadar senelik iznini kullanan uçucu arkadaşlarımız var.Bu arkadaşların bir kısmı, izinli oldukları için ve o zaman seyehat kısıtlaması olmadığı için Istanbul dışına çıktılar, Nisan ayında da hiç görevleri olmadığı için gittikleri yerlerde kaldılar. Ancak birkaç gün önce özel araçlara da seyahat yasağı geldiği için, bu arkadaşlara bir görev çıkması durumunda Istanbul'a gelişlerinde sorun olabilir.Bu bakımdan Iç Işleri Bakanlığı nezdinde girişimde bulunup Thy uçucu personelin seyahat kısıtlamasından muaf tutulmasını sağlamanız çok iyi olur diye düşünüyorum, takdirlerinize sunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yunus Özbek ~ 2 ay önce
Teşekkür ederiz bugünlerde biter biz ne günler gördük Rabbim yardımcımız olsun inşaallah hayırlı nurlu kandiller

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dua ~ 2 ay önce
Dua ile olmuyor bu işler. Yine bilime ilime kaldınız
Bizim ~ 2 ay önce
dinimizde yer ve göğün dua üzerine kurulduğu inancı vardır ve bizlerde buna iman ederiz. Sizin inancınızda olmayabilir ya da hiç inancınız olmayabilir sizin tercihiniz yalnız saygı duymak zorundasınız.
Torpilli rizeli bilal ~ 2 ay önce
Bırak masalı da aldığınız 25 milyon tl bonusu iade ettiniz mi etmediniz mi onu açıkla !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Farazli ~ 2 ay önce
Orayı fazla kariştirma
Bılal ~ 2 ay önce
Bilal beyin çalıştığı bütün kurumlar ya battı yada hep çok kötü yönetildi..Allah sonunu hayır etsin bu şirketin..Mesajda bile ne bir sıcaklık ne bir büyüklük nede bir moral veren sözler var..hatta bana göre aba altından sopa gösteriliyor hala..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
“BAŞGANIM” ~ 2 ay önce
Biz size yetemeyiz, sizi doyuramayız.Sahibiniz İBAN’dan sonra şimdide Tekâlif-i Milliye ile zorla varımıza yoğumuza çökme niyetinde. Aklı olan malını mülkünü nakde çevirip başka diyarlara gidebiliyorsa gitsin. Vallahi billahi biz bunlarla s..çtık, bir sıvaması kaldı. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başganım'a ~ 2 ay önce
Güzel yazmışsın da Allah daha ne yapsın,alsın sopayı kafamıza mı indirsin? Bize akıl vermiş,iyi yönde kullanın yoksa üstünüze pislik yağdırırım diyor kullanmıyoruz,kitabı oku diyor okumuyoruz,hakkını ara diyor aramıyoruz,kendini sömürtme diyor sömürtüyoruz,kul hakkı yeme diyor yiyoruz,yalan söyleme diyor söylüyoruz,sizi benimle aldatanlardan uzak durun diyor bilakis kul oluyoruz,sonra da her şeyden ondan yardım diliyoruz veya işleri ona havale ediyoruz. Allah bizleri durmadan cezalandırıyor ama biz hala akıllanmıyoruz,Allah affetsin deyip bildiğimizi okuyoruz,kulluk edip, para ve makam için her kılığa giriyoruz!
Cevap ~ 2 ay önce
Komediyenler is basinda,nu zamana kadar bu ulkede kim gercekcidiki? Sonra hele bir dur, daha kriz turkiyede tam baslamadi bile,yillardir kar yapiyoruz diyordunuz,o zaman simdi o paralari iscinize harcamananin tam zamani,fakat 1kurus bile ortaya cikaramazsiniz,cunku ortada para yok,yandaslariniza kaldi kurtulusunuz.Esiniz dostunuz issiz kalmasin diye abuk sapik hatlar actiniz sirf istasyon sefi gorevlendirmek icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Feyzo ~ 2 ay önce
Agam bizimle dalga geciyi :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000