25 Şubat 2018, Pazar 10:17:20

Bilal Ekşi'den önemli açıklamalar

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY’nin 2018 hedeflerine ilişkin “Açık söylemek gerekirse bu sene finansal açıdan yani karlılık açısından rekorlar kırabileceğimiz bir yıl olabilir' dedi.
  • Taşeronla ancak süperligde mücadele edebiliriz Öncelikle şampiyonlar liginde başa oynamak istiyorsak nitelikli ve maaşlı yer ekibi lazım Aynı şekilde kabin ve kokpitte Ayrıca tabiki yöneticilerde en azından bizim manuallere hakim olmalı Öngörüsü yüksek operasyonel ve stratejik düşünebilen yöneticilere ihtiyacımız var Bilginize
  • Dil tazminatı giden arkadaşlar sizide havasene bekliyoruz.
  • Söylediklerinize inşallah diyelim.Temenni ederim ki daha iyi olsun.Bir de istihdam konusunda takdir edilebilecek adımlar atsanız.
  • O değilde yapikredi promosyon verecek dedi bütün millet akıbeti ne oldu bilen varmı?
  • maaşlarımıza inşallah dokunmazsınız. Dil tazminatlarını zaten düşürdünüz. Maaşlarımız döviz bazında değeri ciddi oranda düşük. BU yüzden yurtdışında vize almaya çalıştığımızda aracı kurum ya da büyükelçiliklere on kere gidip gelen çalışanlar mevcut. Yüksek Lisans eğitimini de desteklemiyorsunuz. Mazeret izinlerinden kullanıyor birçok personel. Şartlar iyi olacak ki kapasitesi, seviyesi, çalışma azmi, yetenekleri yüksek personeller kurumda çalışmak için birbiriyle yarışır hale gelecek. Sadece uçak bileti ile insanların cezbetmek gittikçe zorlaşıyor. Yoksa bu maaş politikası, seviyesi, çalışanın eğitimine yapılmayan destekler ile daha çok personel alsanız bile bir işe yaramaz. Saygılar
  • Sizin olumlu çalışmalarınızı ne kadar çok çekemeyenler var ama hakikaten Melbourne ve Sydney uçuşlarınızı heyecanla bekliyoruz sayın Genel müdürümüz saygılarımızla.
  • iyi de o zaman avukatlarınız; işe dönüş davalarında, mahkemede neden "bittik, battık, o yüzden personel çıkarttık!" diyor? Birileri yalan söylüyor ama kim ?
  • Mühendis diplomamızla A0 ve uzman olarak çalışıyoruz. Mühendis diplomamızı tanımıyor şirketimiz, türkiyenin en değerli teknik üniversitelerinden birinden mezun oldum, işe alırken herşey güzel kendinizi gösterin gerisini dert etmeyin deniliyor, sınavla olur deniliyor (2+2'nin sorulduğu, mühendisliğin bununla ölçüldüğü bir sınav). Sonuç? Dil tazminatının gelirinden de olduk, bakalım nereye kadar böyle......
  • Bilal bey. Personelinizin dil tazminatlarını ellerinden alıp maaşlarını en az bin tl düşürdüğünüz bu yıldan size hayır gelmez bence. Saygılar.
  • Madem uçak arıyorsunuz Boeing ile Aırbus a verdiğiniz önceki siparişleri 737 ile 321 1 yıl ertelemiştiniz onları teslim tarihlerini öne alın. İki yıldır bildiğim kadarıyla ne Boeing den nede Aırbus dan tek koridorlu yeni uçak teslim almadınız. En son 1 yıl önce sadece bir 777 geldi. 7 adette 330 300 kiralık geldi o da 2016 yılında.Kiralık uçak tahminim 787 ile 350 bakıyorlar ama kiralik zor bulunur hepsi yeni uçaklar piyasada yeterli sayıda yok .

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY’nin 2018 hedeflerine ilişkin “Açık söylemek gerekirse bu sene finansal açıdan yani karlılık açısından rekorlar kırabileceğimiz bir yıl olabilir. Şu anda uçaklarımızın hepsini kullanıyoruz. 2018 yılı çok iyi gittiği için bazı yeni hatlar konusunda arkadaşlarımız çalışıyor. Belki yeni sürprizlerimiz de olacak” dedi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Afrika’daki 52’nci uçuş noktası olan Sierra Leone’nin Başkenti Freetown hattının açılışı programı sonrası dönüş yolunda, THY’nin 2018 yılı hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yeni uçuş rotalarının yanı sıra artan yolcu talebine karşı uçak arayışında olduklarını kaydeden Ekşi, 2018’de de geçtiğimiz yılda olduğu gibi ciddi büyüme rakamlarının öngörüldüğünü ifade etti.

“2018’de yeni sürprizlerimiz olacak”

Yıl içerisinde açılması planlanan yeni hatlara ilişkin bilgiler veren Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Freetown hattımız ülke olarak 121’inci ülke oldu. THY dünyada en çok ülkeye uçan havayolu. 120 ülkeye uçuyorduk. Afrika’da da 52 noktaya çıkardık. Bu yılki yeni destinasyonlarımızın zincirinin ilk halkalarından birisi. Bunun dışında Rusya’da Krasnador’u açacağız. Ürdün’de Akabe’yi açacağız, Komor Adaları’nı açacağız. Bunların dışında İtalya’da yeni bir noktanın açılışı için çalışıyoruz. Şu anda bazı hatlar var ki her ne kadar 2018 bütçesinde bütçelememiş olsak dahi 2018 yılı çok iyi gittiği için bazı yeni hatlar konusunda arkadaşlarımız çalışıyor. Belki yeni sürprizlerimiz de olacak” şeklinde konuştu.

"Çift haneli büyüme rakamları görülebilir"

THY’nin 2018’de de büyüme trendinin yüzde 10 seviyelerinde olması beklentilerini ifade eden Ekşi, “2017 yılında çok iyi bir noktaya geldik. Yaklaşık yüzde 9 buçuk oranında büyüdük. Finansal olarak da oldukça güzel bir netice elde ettik. THY aslında 2017 yılında tüm uçaklarını kullanmaya başladı. 2018 yılına geldiğinde uçak açısından aslında sevinerek söylemek lazım darboğazımız oluştu. ‘Keşke daha fazla uçağımız olsaydı’ deme noktasına geldik. Bu yaz yolcu sayısı itibariyle yine yüzde 10’lar civarında büyüyeceğiz. Ama uçakların yaptığı kilometre olarak yüzde 6’lar civarında bir büyüme öngörülüyor” değerlendirmesinde bulundu.

“Bu sene karlılık açısından rekorlar kırabileceğimiz bir yıl olabilir”

Artan talep doğrultusunda uçak arayışında olduklarına da vurgu yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Yeni uçak arıyoruz. Kiralık uçak arıyoruz. Bunu bulabilirsek daha başka noktalara da uçma imkanımız olacak. Sevinerek söylemek lazım; 2018 yılı yolcu dolulukları açısından ve finansal açıdan 2017’den de çok daha güzel geçecek bir yıl olarak görünüyor. Görünmesinin ötesinde biz Ocak ayında ilk defa doluluk ve finansallar itibariyle 2008’den sonra ilk defa en başarılı ayı geçirdik. Şubat ayına baktığınızda da yine aynı şekilde devam ediyor. Açık söylemek gerekirse bu sene finansal açıdan yani karlılık açısından rekorlar kırabileceğimiz bir yıl olabilir. Hakikaten ülkemiz çok iyi toparlandı. Türk Hava Yolları da buna paralel olarak çok iyi toparlandı. Şu anda uçaklarımızın hepsini kullanıyoruz. Arkadaşlarımız da uçak arıyor. 74 buçuk milyon yolcu planlamıştık. Onu aşacağımız, 75-75 buçuk milyonlara çıkacağımız görünüyor” diye konuştu.

"Dünya Kupası için Rusya’ya charter seferle seyirci taşınabilir"

Haziran ayında Rusya’da gerçekleştirilecek Dünya Kupası maçları öncesi bu destinasyonda artması beklenen yolcu talebine ilişkin bilgiler de veren Ekşi, “Tarifeli seferlerimizle yolcularımızı zaten taşıyacağız. En büyük gücümüz de o. Onun dışında da örneğin geçen hafta Suudi Arabistan’dan bir acente geldi, ‘Ben 4 bin yolcuyu Rusya’ya taşımak istiyorum. Charter yapabilir misiniz’ diye. Arkadaşlarımız inceliyor. Bu tür talepler süre yaklaştıkça artacak. Yani tarifeli seferde yer bulamayan veya tarifeli seferle gitmek istemeyenleri charter talepleri olacaktır. Her iki ülkeden de bu konuda izin almak gerekiyor. Zaten Rusya pazarı çok iyi gidiyor, yüzde 20’ler civarında bir artışla gidiyor. Dünya Kupası'yla beraber oradaki doluluklarımızı da son derece olumlu etkileyecek” dedi.

Bilal Ekşi'den önemli açıklamalar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (64)

Sayın Bilal Ekşi ~ 4 yıl önce
Taşeronla ancak süperligde mücadele edebiliriz Öncelikle şampiyonlar liginde başa oynamak istiyorsak nitelikli ve maaşlı yer ekibi lazım Aynı şekilde kabin ve kokpitte Ayrıca tabiki yöneticilerde en azından bizim manuallere hakim olmalı Öngörüsü yüksek operasyonel ve stratejik düşünebilen yöneticilere ihtiyacımız var Bilginize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havasen ~ 4 yıl önce
Dil tazminatı giden arkadaşlar sizide havasene bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn. Genel Müdür ~ 4 yıl önce
Söylediklerinize inşallah diyelim.Temenni ederim ki daha iyi olsun.Bir de istihdam konusunda takdir edilebilecek adımlar atsanız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yapikredi ~ 4 yıl önce
O değilde yapikredi promosyon verecek dedi bütün millet akıbeti ne oldu bilen varmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
magduruz magduruz ~ 4 yıl önce
maaşlarımıza inşallah dokunmazsınız. Dil tazminatlarını zaten düşürdünüz. Maaşlarımız döviz bazında değeri ciddi oranda düşük. BU yüzden yurtdışında vize almaya çalıştığımızda aracı kurum ya da büyükelçiliklere on kere gidip gelen çalışanlar mevcut. Yüksek Lisans eğitimini de desteklemiyorsunuz. Mazeret izinlerinden kullanıyor birçok personel. Şartlar iyi olacak ki kapasitesi, seviyesi, çalışma azmi, yetenekleri yüksek personeller kurumda çalışmak için birbiriyle yarışır hale gelecek. Sadece uçak bileti ile insanların cezbetmek gittikçe zorlaşıyor. Yoksa bu maaş politikası, seviyesi, çalışanın eğitimine yapılmayan destekler ile daha çok personel alsanız bile bir işe yaramaz. Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sıtkı Harry ~ 4 yıl önce
Sizin olumlu çalışmalarınızı ne kadar çok çekemeyenler var ama hakikaten Melbourne ve Sydney uçuşlarınızı heyecanla bekliyoruz sayın Genel müdürümüz saygılarımızla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalan rüzgarı ~ 4 yıl önce
iyi de o zaman avukatlarınız; işe dönüş davalarında, mahkemede neden "bittik, battık, o yüzden personel çıkarttık!" diyor? Birileri yalan söylüyor ama kim ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzman görünümlü mühendis ~ 4 yıl önce
Mühendis diplomamızla A0 ve uzman olarak çalışıyoruz. Mühendis diplomamızı tanımıyor şirketimiz, türkiyenin en değerli teknik üniversitelerinden birinden mezun oldum, işe alırken herşey güzel kendinizi gösterin gerisini dert etmeyin deniliyor, sınavla olur deniliyor (2+2'nin sorulduğu, mühendisliğin bununla ölçüldüğü bir sınav). Sonuç? Dil tazminatının gelirinden de olduk, bakalım nereye kadar böyle......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilal beye ~ 4 yıl önce
Bilal bey. Personelinizin dil tazminatlarını ellerinden alıp maaşlarını en az bin tl düşürdüğünüz bu yıldan size hayır gelmez bence. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
musti ~ 4 yıl önce
Madem uçak arıyorsunuz Boeing ile Aırbus a verdiğiniz önceki siparişleri 737 ile 321 1 yıl ertelemiştiniz onları teslim tarihlerini öne alın. İki yıldır bildiğim kadarıyla ne Boeing den nede Aırbus dan tek koridorlu yeni uçak teslim almadınız. En son 1 yıl önce sadece bir 777 geldi. 7 adette 330 300 kiralık geldi o da 2016 yılında.Kiralık uçak tahminim 787 ile 350 bakıyorlar ama kiralik zor bulunur hepsi yeni uçaklar piyasada yeterli sayıda yok .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000