30 Nisan 2020, Perşembe 16:06:24

Bilal Ekşi'den çok önemli açıklamalar

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin Youtube kanalına canlı yayın konuğu oldu.
  • c
  • BURADAN SAYIN EKŞİYE VE YÖNETİCİLERE HATIRLATMADIR! ALINACAK MALİ TEDBİRLER İÇİN İLK OLARAK PİLOT MAAŞLARINA MÜDAHALE ETMEYİ BİR POLİTİKA OLARAK BENİMSİYORSUNUZ. ANCAK KİMSE UNUTMAMALIDIR Kİ, BU ŞİRKETİN HER BİR ÇALIŞANI DEĞERLİ OLMAKLA BİRLİKTE UÇUŞ OPERASYONUNU YÜRÜTEN KOKPİT EKİPLERİ İLE KABİN EKİPLERİ HAVAYOLLARININ TEMEL UNSURLARIDIR. BU BENİM KİŞİSEL YAKLAŞIMIMDAN ZİYADE DÜNYADA SİVİL HAVACILIK SEKTÖRÜNÜN BİR GERÇEĞİDİR. VE MAALESEF THY DE BAŞTA PİLOTLAR OLMAK ÜZERE UÇUŞ EKİPLERİNE YÖNELİK SEBEBİ ANLAŞILAMAYAN BİR ÖTEKİLEŞTİRME MEVCUT. SÜREKLİ ALINAN MAAŞLARDAN SÖZ EDİLEREK ADETA HEDEF HALİNE GETİRİLMEKTELER. ÜSTELİK BU FARKLI ÜLKELERDE VE BÜYÜK HAVAYOLLARINDA ÇALIŞMIŞ KAPTANLARIN TESPİTİDİR. BU YILKİ KRİZLE MÜCADELEDE HERKES ÜZERİNE DÜŞEN FEDAKARLIĞA KATLANIYOR ANCAK UZUN VADEDE KALICI OLARAK GERİ ALMAK İSTEDİĞİNİZ ZAMLARA İLİŞKİN GÖZDEN KAÇIRDIĞINIZ ÖNEMLİ NOKTA, SİZİN ZAMMI VERDİĞİNİZ YIL ALINAN MAAŞLAR DÖVİZ CİNSİNDEN 10 BİRİMSE, ŞU ANKİ HALİYLE 10 BİRİM ETMEMEKTEDİR.
  • Arkadaşlar bir Kartal mezunu İL GENÇLİK TEŞKİLATI mensubu Karadeniz'li kardeşlerimiz kolay mı yetişiyor sanıyorsunuz?Öncelikle lazcadan begining ingilizceye geçiş yapıyorlar.Bay ve bayana hitapta ilk başta çok karıştırıyorlar ama sonra iki cinsede Mr. demeye başlıyorlar.Sonra bu arkadaşlar Ekşi'nin de dediği gibi bir STK ya üye oluyorlar.Ensar,kızılay ve türgev gibi.Sonrası engellenemez bir yükseliş.Yani bu arkadaşlar işsiz kalsa üzülmez misiniz?O kadar hak yemişler ama ALLAH affeden deyip göz yaşı dökmez misiniz?
  • İnsan kendine değil sadece "etrafa" müslüman olunca böyle oluyor kardeşim
  • Yurtdisi mudurlukleri kapatin
  • Thy cadetlerin akıbeti ne olacak acaba
  • Neden kimse aciklamadaki kısa çalışmanın 3 aydan 6 aya uzatılmasını istiyoruz personel destek vermeli bölümüne dikkat etmiyor. Öyle olursa 2020 boyunca ofislere dönmeyeceğiz ve işkur üzerinden maaş almaya devam edeceğiz..
  • Her iki kişinin de saçları taze kesilmiş hani evde kal;)
  • Ilk fırsatta kademeli olarak işten çıkarmalar başlayacak olup çalışanlarda da maaş kısıtlamalarına gidilecek
  • 1. Eurocontrol sadece Avrupa parasını toplar.Sanki dunyayi o toplarmış gibi olmuş. 2.Sadece covid'e odaklama hatası çok yanlış. Covid benzeri başka viruslere de tedbir gerekir. Mutasyon aşı ilişkisini öğrenmelisiniz. 3.Hepafiltre hasta yolcunun ağzına monteli değildir.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin Youtube kanalına canlı yayın konuğu oldu.

Covid-19 nedeniyle uçuşları durdurulan THY'nin son durumu ve alınan kararlar değerlendiren Ekşi, Türk Havacılığı'na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

2020 yılı için personel alımının durdurulduğunu ve bu yıl yeni personel alımı yapılmayacağını açıklayan Ekşi, filo yapılanmasına gidileceğini ve teslimatların da gecikeceğini açıkladı.

YAYINI BAŞA ALARAK EKŞİ'NİN TÜM AÇIKLAMALARINI İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

Bilal Ekşi'den çok önemli açıklamalar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (117)

c ~ 25 gün önce
c

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çalışan ~ 1 ay önce
BURADAN SAYIN EKŞİYE VE YÖNETİCİLERE HATIRLATMADIR! ALINACAK MALİ TEDBİRLER İÇİN İLK OLARAK PİLOT MAAŞLARINA MÜDAHALE ETMEYİ BİR POLİTİKA OLARAK BENİMSİYORSUNUZ. ANCAK KİMSE UNUTMAMALIDIR Kİ, BU ŞİRKETİN HER BİR ÇALIŞANI DEĞERLİ OLMAKLA BİRLİKTE UÇUŞ OPERASYONUNU YÜRÜTEN KOKPİT EKİPLERİ İLE KABİN EKİPLERİ HAVAYOLLARININ TEMEL UNSURLARIDIR. BU BENİM KİŞİSEL YAKLAŞIMIMDAN ZİYADE DÜNYADA SİVİL HAVACILIK SEKTÖRÜNÜN BİR GERÇEĞİDİR. VE MAALESEF THY DE BAŞTA PİLOTLAR OLMAK ÜZERE UÇUŞ EKİPLERİNE YÖNELİK SEBEBİ ANLAŞILAMAYAN BİR ÖTEKİLEŞTİRME MEVCUT. SÜREKLİ ALINAN MAAŞLARDAN SÖZ EDİLEREK ADETA HEDEF HALİNE GETİRİLMEKTELER. ÜSTELİK BU FARKLI ÜLKELERDE VE BÜYÜK HAVAYOLLARINDA ÇALIŞMIŞ KAPTANLARIN TESPİTİDİR. BU YILKİ KRİZLE MÜCADELEDE HERKES ÜZERİNE DÜŞEN FEDAKARLIĞA KATLANIYOR ANCAK UZUN VADEDE KALICI OLARAK GERİ ALMAK İSTEDİĞİNİZ ZAMLARA İLİŞKİN GÖZDEN KAÇIRDIĞINIZ ÖNEMLİ NOKTA, SİZİN ZAMMI VERDİĞİNİZ YIL ALINAN MAAŞLAR DÖVİZ CİNSİNDEN 10 BİRİMSE, ŞU ANKİ HALİYLE 10 BİRİM ETMEMEKTEDİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EKSİK ~ 1 ay önce
Beyefendi, uçuş planlama, hat yönetimi, gelir yönetimi, yer işletme, teknik dept lar olmadan sadece kabinle işi daraltmanız birim taassubu oldu.
Sabırsız KARTALCI ~ 1 ay önce
Arkadaşlar bir Kartal mezunu İL GENÇLİK TEŞKİLATI mensubu Karadeniz'li kardeşlerimiz kolay mı yetişiyor sanıyorsunuz?Öncelikle lazcadan begining ingilizceye geçiş yapıyorlar.Bay ve bayana hitapta ilk başta çok karıştırıyorlar ama sonra iki cinsede Mr. demeye başlıyorlar.Sonra bu arkadaşlar Ekşi'nin de dediği gibi bir STK ya üye oluyorlar.Ensar,kızılay ve türgev gibi.Sonrası engellenemez bir yükseliş.Yani bu arkadaşlar işsiz kalsa üzülmez misiniz?O kadar hak yemişler ama ALLAH affeden deyip göz yaşı dökmez misiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tespitin dibi ~ 1 ay önce
İnsan kendine değil sadece "etrafa" müslüman olunca böyle oluyor kardeşim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt ~ 1 ay önce
Yurtdisi mudurlukleri kapatin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cadet ~ 1 ay önce
Thy cadetlerin akıbeti ne olacak acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eylülde ~ 1 ay önce
Başlarız umarım. 60+ lar dururken bizi çıkartacaklarını sanmıyorum
60 + lar ~ 1 ay önce
Hizmet üretmeye hazır, senin hizmet üretmene 2-2.5 sene var , 60 + tecrübesine ulaşmaya 30 + yılın var... şirket birde üstüne sana eğitim masrafı yapacak.... gerçekçi olmakta fayda var....
MIT ~ 1 ay önce
Neden kimse aciklamadaki kısa çalışmanın 3 aydan 6 aya uzatılmasını istiyoruz personel destek vermeli bölümüne dikkat etmiyor. Öyle olursa 2020 boyunca ofislere dönmeyeceğiz ve işkur üzerinden maaş almaya devam edeceğiz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mıt 2 ~ 1 ay önce
Fazla hayalperestlik MİT
Hangi berber? ~ 1 ay önce
Her iki kişinin de saçları taze kesilmiş hani evde kal;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PERSONEL ALIMI MI ~ 1 ay önce
Ilk fırsatta kademeli olarak işten çıkarmalar başlayacak olup çalışanlarda da maaş kısıtlamalarına gidilecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ÖZTÜRK ~ 1 ay önce
1. Eurocontrol sadece Avrupa parasını toplar.Sanki dunyayi o toplarmış gibi olmuş. 2.Sadece covid'e odaklama hatası çok yanlış. Covid benzeri başka viruslere de tedbir gerekir. Mutasyon aşı ilişkisini öğrenmelisiniz. 3.Hepafiltre hasta yolcunun ağzına monteli değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000