12 Mart 2014, Çarşamba 08:20:21

BAKANLIKTAN E-VİZE AÇIKLAMASI

Dışişleri Bakanlığı, e-Vize sayısının yaklaşık 950 bin olduğunu, 2014 Mart ayı içerisinde bu sayının 1 milyona ulaşmasının beklendiğini bildirdi.
  • Vatana Millete hhhhayirlii ugiiiirliii ossung !!! BRAVO.....peki abuk sabuk ülkelerin vizesini almak icin cile ceken TÜRK halki icin ne yapmayi düsünüyorsunuz ??
  • önüne gelene vize ver elin almanı italyanıda senin hesap cüzdanlarındaki paranın hesabını sorsun cins cins sorular sorsun...kendi milletini ezdiren tek ülke...durmak yok yola devam ztn acayip ilerledin satıp yemekle:) yakında ben türküm demeye utanır bu millet o konuma getiriyosunuz
  • avrupalıların çoğu kimlikleriyle ülkemize geliyorlar ya bırakın herkes kimliği ile gelsin kökten çözün sorunu!!! ne de olsa burası yol geçen hanı, uğraştırmayın insanları e-vize vs ile !!!!
  • Bence e-vize bile zahmetli ülkemize gelecek yabancıları bu kadar uğraştırmayalım belki Afganistan'dan geliyo internet bulamadı şöyle olsun elini kolunu sallayan girsin sallayamayan giremesin daha pratik olur hem sporda olur..
  • artik konsolosluklar vize vermiyor gidin internetden alin diyorlar ! 2 hafta önce Misirli bir Arkadasim Istanbul gezisi icin vize almaya gittiginde git internetden al orda kosullar yaziyor denilmis bir yönden iyi tabiki dövlet baba calisiii :)
  • n-vize ha:) superdi. Allah iyiligini versin. Gulmekten altima kaciriyordum az daha:)
  • vay be süper olmuş. bizde zaten gittiğimiz ülkelere hep internetten vize alıyoruz. çok ezik bir ülke olduk valla. e-vizeyi bile sanki süper bir şey gibi gösterip üzerine birde bedava bilet veriyoruz .
  • Bizim onlara sunduğumuz 3 dakikada verilen e-vize, yani elektronik vize, onların bize layik gördüğü, vermedikleri, n-vize, yani nah vize. Hep söylüyorum, devletimizin "bizim ülkemizde ayrımcılık yoktur, herkes eşittir, tüm vatandaşlarım benim için aynı önemdedir" deyip, yeşil pasaportları iptal edip, herkese normal pasaport vermediği sürece, bu vize sorunu devam eder. Evet bir süre bürokratlar, devlet hizmeti için toplantılara gidenler, devlet sanatçıları, yurtdışı gezilere gidenler zorluk çekerler ama, sonunda alınamayan, veya hızlı alınamayan vizeler nedeniyle, devletler arası ilişkiler bozulmaya, sitemler edilmeye başlayınca, vizelerin yumuşatılması, hızladırılması, bir klasör dolusu belge hazırlanması, son bulmuş olur. Ama, bunun için elini taşın altına koyacak yürekli bir yönetim gerek en önce.
  • Biz vize kapılarında ahiret sorgusuna çekilelim,aylar sonrasına randevu versinler o kadar kağıt, doküman v.s istesinler buna karşı vizeyi de kendi kafalarına göre vermesinler ama biz vize verirken 3 dk da halletsinler.

Dışişleri Bakanlığı, e-Vize sayısının yaklaşık 950 bin olduğunu, 2014 Mart ayı içerisinde bu sayının 1 milyona ulaşmasının beklendiğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığından e-Vize ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, “17 Nisan 2013 tarihinden bu yana 98 ülkenin vatandaşları gerekli şartları taşımaları kaydıyla ülkemize giriş vizelerini, Bakanlığımızın Elektronik Vize Başvuru Sistemi (www.evisa.gov.tr) üzerinden ortalama 3 dakika içinde alabilmektedirler. Bugün itibariyle düzenlenen toplam e-Vize sayısı yaklaşık 950 bin olup, 2014 Mart ayı içerisinde bu sayının 1 milyona ulaşması beklenmektedir.

Uygulamanın önemli dönüm noktalarından birini teşkil etmesi bakımından 1 milyonuncu e-Vizeyi alacak kişiye, Türk Hava Yolları tarafından, çıkış yapacağı ülkeden ülkemize bir çift gidiş-dönüş (N-Class) uçak bileti hediye edilecektir. e-Vize uygulamasıyla Bakanlığımızın yurtdışı temsilciliklerinin ve hudut kapıları vize birimlerinin mesailerinden büyük ölçüde tasarruf sağlanmıştır” denildi.

BAKANLIKTAN E-VİZE AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

HHayirliiii OSUNG ~ 9 yıl önce
Vatana Millete hhhhayirlii ugiiiirliii ossung !!! BRAVO.....peki abuk sabuk ülkelerin vizesini almak icin cile ceken TÜRK halki icin ne yapmayi düsünüyorsunuz ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 9 yıl önce
önüne gelene vize ver elin almanı italyanıda senin hesap cüzdanlarındaki paranın hesabını sorsun cins cins sorular sorsun...kendi milletini ezdiren tek ülke...durmak yok yola devam ztn acayip ilerledin satıp yemekle:) yakında ben türküm demeye utanır bu millet o konuma getiriyosunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 9 yıl önce
avrupalıların çoğu kimlikleriyle ülkemize geliyorlar ya bırakın herkes kimliği ile gelsin kökten çözün sorunu!!! ne de olsa burası yol geçen hanı, uğraştırmayın insanları e-vize vs ile !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a vize ~ 9 yıl önce
Bence e-vize bile zahmetli ülkemize gelecek yabancıları bu kadar uğraştırmayalım belki Afganistan'dan geliyo internet bulamadı şöyle olsun elini kolunu sallayan girsin sallayamayan giremesin daha pratik olur hem sporda olur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
no name ~ 9 yıl önce
artik konsolosluklar vize vermiyor gidin internetden alin diyorlar ! 2 hafta önce Misirli bir Arkadasim Istanbul gezisi icin vize almaya gittiginde git internetden al orda kosullar yaziyor denilmis bir yönden iyi tabiki dövlet baba calisiii :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
n-vize ~ 9 yıl önce
n-vize ha:) superdi. Allah iyiligini versin. Gulmekten altima kaciriyordum az daha:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
super olmuş ~ 9 yıl önce
vay be süper olmuş. bizde zaten gittiğimiz ülkelere hep internetten vize alıyoruz. çok ezik bir ülke olduk valla. e-vizeyi bile sanki süper bir şey gibi gösterip üzerine birde bedava bilet veriyoruz .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 9 yıl önce
Bizim onlara sunduğumuz 3 dakikada verilen e-vize, yani elektronik vize, onların bize layik gördüğü, vermedikleri, n-vize, yani nah vize. Hep söylüyorum, devletimizin "bizim ülkemizde ayrımcılık yoktur, herkes eşittir, tüm vatandaşlarım benim için aynı önemdedir" deyip, yeşil pasaportları iptal edip, herkese normal pasaport vermediği sürece, bu vize sorunu devam eder. Evet bir süre bürokratlar, devlet hizmeti için toplantılara gidenler, devlet sanatçıları, yurtdışı gezilere gidenler zorluk çekerler ama, sonunda alınamayan, veya hızlı alınamayan vizeler nedeniyle, devletler arası ilişkiler bozulmaya, sitemler edilmeye başlayınca, vizelerin yumuşatılması, hızladırılması, bir klasör dolusu belge hazırlanması, son bulmuş olur. Ama, bunun için elini taşın altına koyacak yürekli bir yönetim gerek en önce.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 9 yıl önce
Biz vize kapılarında ahiret sorgusuna çekilelim,aylar sonrasına randevu versinler o kadar kağıt, doküman v.s istesinler buna karşı vizeyi de kendi kafalarına göre vermesinler ama biz vize verirken 3 dk da halletsinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000