26 Haziran 2014, Perşembe 16:06:13

BAKAN ŞİMŞEK'TEN HABOM DEĞERLENDİRMESİ

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı Habom'u ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
  • Bu siteyi incelediğiniz de gerçekten thy nin büyük yanlışlar yaptığını görebiliyorsunuz. Yine bu sitede yazılanlara göre thy de sadece 500 ün üzerinde ve 40 küsür farklı ülkeden pilot çalışıyormuş. Hatta yakında teknisyenlerin de bir çoğunun yabancı olmasına hiç şaşırmayacağım diye belirtiyor. Ben de hemen bir tanıdığıma sordum gerçekten thy de yabancı teknisyenlerin de çalıştığını söyledi. Üstelik bu çok üstün yabancı teknisyenlere kamyon dolusu paralar ödediklerini de belirtti. O an gerçekten tiksindim ve nasıl bir milletiz diye Türk olduğumuz için mi? diyerek kendimden utandım ve aşağılık kompleksine kapıldım. Şimdi diceksiniz ki yahu pilot olmayı sen ne zannediyorsun onun eğitimi var şusu var bu su var. Ben de diyorum ki thy Türk milletine, Türk gençliğine önem verseydi emin olun thy yeterki istesin bunu başarır, thy için bu çok da zor değildir. bayankulbu.blogspot.com.tr(link için izin verirseniz sevinirim..) Evet pilotluktan bahsediyorum, thy kendine pilot bile yetiştirebilir.
  • Nasıl bir devlet olduk, ne zaman taşeron haklarıda düşünülecek. Köle gibi çalıştırmaya, kendi halkından olanı sömürmeye ne kadar devam ediceksiniz. Bu nasıl bir durumdur, ne söz hakkı tanıyorlar nede insan gibi davranıyorlar. Bu dünyada sefa çekmeye devam etsin başımızdaki akbabalar ama şunu iyi bilsinler ahirette akbabalara kendileri yem olucaklar. REZİLSİNİZ REZİL!!!
  • Bunların şaşalı, yaldızlı işlerinin altından hep felaketler çıkıyor. Hızlı tren dediler, raydan çıktı, binası yıkıldı, yardım götürüyoruz dediler Marmara gemisi basıldı bir sürü canı katlettirdiler, Maden çalıştırıyoruz diye yüzlerce işçiyi canlı canlı gömdüler. THY Teknikte kıyafeti sebest bıraktıklarında cübbeli, şalvarlı çember sakallılar rengini hemen belli ettiler. Cehaletle imtihan edildiklerini fark edemeyecek kadar cahil bunlar. Bu ülkede bizlerde güzel şeyler görmek istiyoruz ama görünen köy kılavuz istemiyor. Nasıl rant yürüttüklerinin yaldızlı ispatından başka bir şey değil bunlar. Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin Efendiler pek açsınız, bu çehrenizde bellidir Yiyin, yemezseniz bugün, yarın kalır mı kim bilir
  • THY TEKNİK AŞ'de Büyük harcamaların yapıldığı dönemde tek yetkili olarak görevini sürdüren (DEMİR) burdaki yatırımlar sonuçlanınca, harcamaların sonsuz sayılacak SSM'lığına atanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz. Oğluna çıkar ilişkilerini hazırlayan (MU) ile aynı yerde tekrar buluşması bu ilişkilerin devamı iddaları güçlendiriyormu? Yaptığı harcamalar denetimden. Geçiyormu?'
  • Sayın başbakanin DEVLET kurumlarına atadığı AKP ve paralel yapı yöneticileri yüzlerce kişiyi EKMEKOCAĞINDAN gödererek onları Ekmeğe muhtaç ettiler. Bu kişiler kendi çıkarları için insaları açlığa ve yoksuzluğa göderdiler. Bunların başında çıkar ilişkisini oğlu ile yapacak kadar gözü dönmüş (DEMİR) tarafından yapılmıştır. Bunların hesabı umarım birgün çıkar.
  • Vatana millete hayırlı olsun.Türkiyemizin önde lokomotiflerinden THY'i kutluyor.Daha nice iş istihdamı ve yatırımlarının devamını diliyorum.
  • havacılık tarihine kara bi leke olarak gecen oldukca modern fakat bir o kadarda işçisini (tenisyenini) o derece mutsuz eden bir kurum..Ve ne alakadır ki yarınki açılış için hazırlanan standlarda turkısh habom ibaresi nerdeyse hiç yoktur..turkish airlines ve turkish technic dışında...Heralde turkish tecnic olunduda bize çaktırmıyorlar..:)Reklam yapmayı oynamayı gerçektende iyi beceriyorlar tebrikler..
  • Hamdi topcu acilisa yök'ü davet etti mi? Bilen var mi?
  • Hamdi topcu habom kaca mal oldu bunun da cevabi ve hesabi verilsin. Niye zarar hesabi verilsin. Aciklayamazsin tabi.
  • Habom inşatında kullanılan malzemelerin alımda ve ihalelerinde (DEMİR)in emriyle (MU,OH,MGD,Ac) yönetmeliklere uymadan kimlerden malzeme almişlar, kimlere ihaleler verilmiştir. Maliye bakanı bu harcamalar ile ilgili araştırma yapacakmı?

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı HABOM'u ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Uzun süredir açılış tarihi tartışma konusu olan Turkish Habom yarın Başbakan Erdoğan'ın katılacağı bir törenle resmen hizmete girecek. Açılış önces hazırlıklar devam edilirken, Habom'un ilk ziyaretçilerinden biri de Maliye Bakanı Mehmet Şimşek oldu. Mehmet Şimşek'e Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu eşlik etti.

Ziyaretini Twitter hesabından duyuran Şimşek, incelemelerine ilişkin görsel ve bilgi paylaşmayı da ihmal etmedi.

İşte Mehmet Şimşek'in Habom gezisi;

 

BAKAN ŞİMŞEK'TEN HABOM DEĞERLENDİRMESİ

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

çok yazık ~ 8 yıl önce
Bu siteyi incelediğiniz de gerçekten thy nin büyük yanlışlar yaptığını görebiliyorsunuz. Yine bu sitede yazılanlara göre thy de sadece 500 ün üzerinde ve 40 küsür farklı ülkeden pilot çalışıyormuş. Hatta yakında teknisyenlerin de bir çoğunun yabancı olmasına hiç şaşırmayacağım diye belirtiyor. Ben de hemen bir tanıdığıma sordum gerçekten thy de yabancı teknisyenlerin de çalıştığını söyledi. Üstelik bu çok üstün yabancı teknisyenlere kamyon dolusu paralar ödediklerini de belirtti. O an gerçekten tiksindim ve nasıl bir milletiz diye Türk olduğumuz için mi? diyerek kendimden utandım ve aşağılık kompleksine kapıldım. Şimdi diceksiniz ki yahu pilot olmayı sen ne zannediyorsun onun eğitimi var şusu var bu su var. Ben de diyorum ki thy Türk milletine, Türk gençliğine önem verseydi emin olun thy yeterki istesin bunu başarır, thy için bu çok da zor değildir. bayankulbu.blogspot.com.tr(link için izin verirseniz sevinirim..) Evet pilotluktan bahsediyorum, thy kendine pilot bile yetiştirebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnsanız ~ 10 yıl önce
Nasıl bir devlet olduk, ne zaman taşeron haklarıda düşünülecek. Köle gibi çalıştırmaya, kendi halkından olanı sömürmeye ne kadar devam ediceksiniz. Bu nasıl bir durumdur, ne söz hakkı tanıyorlar nede insan gibi davranıyorlar. Bu dünyada sefa çekmeye devam etsin başımızdaki akbabalar ama şunu iyi bilsinler ahirette akbabalara kendileri yem olucaklar. REZİLSİNİZ REZİL!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vvv ~ 10 yıl önce
ha reziliz biz he. ne çabuk unuttunuz maziyi kartalları şahinleri tek şerit yollarla saatlerce otobüs yolculuklarını. bıktık sizden başka bi memlekete gidin be yeter. adam oldunuzda işmi beğenmiyonuz
Soma ~ 10 yıl önce
Bunların şaşalı, yaldızlı işlerinin altından hep felaketler çıkıyor. Hızlı tren dediler, raydan çıktı, binası yıkıldı, yardım götürüyoruz dediler Marmara gemisi basıldı bir sürü canı katlettirdiler, Maden çalıştırıyoruz diye yüzlerce işçiyi canlı canlı gömdüler. THY Teknikte kıyafeti sebest bıraktıklarında cübbeli, şalvarlı çember sakallılar rengini hemen belli ettiler. Cehaletle imtihan edildiklerini fark edemeyecek kadar cahil bunlar. Bu ülkede bizlerde güzel şeyler görmek istiyoruz ama görünen köy kılavuz istemiyor. Nasıl rant yürüttüklerinin yaldızlı ispatından başka bir şey değil bunlar. Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin Efendiler pek açsınız, bu çehrenizde bellidir Yiyin, yemezseniz bugün, yarın kalır mı kim bilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soma'ya ~ 10 yıl önce
Kardeşim bu ne kin ,felaket,kötülük tellalı gibi yazmışsınız.Allah hayırlı etsin ve iyilikler versin,, denir.
El Cevap ~ 10 yıl önce
Neye nasıl Cevap verilir Yarım asırdan fazla hayatımızda elbet bir şeyler öğrenmişizdir ve tabi ki iyi biliriz. Zihniyet düşün ki 3 adımdan ikisinde tökezler ise ona ne denir? Sen bu yazdıklarımdan hiç biri olmadı diyebiliyormusun? "Taraf olmayan bertaraf olur" söylemine ve benzer yüzlercesine de "bu ne kin?" diye sorabildin mi? Yaşanan bunca felaket biz söylüyoruz diye mi oluyor, yoksa olduğu içinmi söylüyoruz? Gözünüzü açmak bile imkansızlaşmış. Büyülenmiş gibisiniz.
AC ~ 10 yıl önce
THY TEKNİK AŞ'de Büyük harcamaların yapıldığı dönemde tek yetkili olarak görevini sürdüren (DEMİR) burdaki yatırımlar sonuçlanınca, harcamaların sonsuz sayılacak SSM'lığına atanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz. Oğluna çıkar ilişkilerini hazırlayan (MU) ile aynı yerde tekrar buluşması bu ilişkilerin devamı iddaları güçlendiriyormu? Yaptığı harcamalar denetimden. Geçiyormu?'

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MG ~ 10 yıl önce
Sayın başbakanin DEVLET kurumlarına atadığı AKP ve paralel yapı yöneticileri yüzlerce kişiyi EKMEKOCAĞINDAN gödererek onları Ekmeğe muhtaç ettiler. Bu kişiler kendi çıkarları için insaları açlığa ve yoksuzluğa göderdiler. Bunların başında çıkar ilişkisini oğlu ile yapacak kadar gözü dönmüş (DEMİR) tarafından yapılmıştır. Bunların hesabı umarım birgün çıkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TMD ~ 10 yıl önce
Vatana millete hayırlı olsun.Türkiyemizin önde lokomotiflerinden THY'i kutluyor.Daha nice iş istihdamı ve yatırımlarının devamını diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gösteriş ~ 10 yıl önce
havacılık tarihine kara bi leke olarak gecen oldukca modern fakat bir o kadarda işçisini (tenisyenini) o derece mutsuz eden bir kurum..Ve ne alakadır ki yarınki açılış için hazırlanan standlarda turkısh habom ibaresi nerdeyse hiç yoktur..turkish airlines ve turkish technic dışında...Heralde turkish tecnic olunduda bize çaktırmıyorlar..:)Reklam yapmayı oynamayı gerçektende iyi beceriyorlar tebrikler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Hamdi topcu acilisa yök'ü davet etti mi? Bilen var mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üzüm ~ 10 yıl önce
Üzümü ye bağını sorma,gereksiz detay ve sorularla kendini yorma !!!
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Hamdi topcu habom kaca mal oldu bunun da cevabi ve hesabi verilsin. Niye zarar hesabi verilsin. Aciklayamazsin tabi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uçak teknisyeni ~ 10 yıl önce
TÜRK SİYASETİNE DAMGA VURAN SY BAŞBAKAN.EKMEK OÇAGIMIZA HOŞ GELDİN
GY ~ 10 yıl önce
Habom inşatında kullanılan malzemelerin alımda ve ihalelerinde (DEMİR)in emriyle (MU,OH,MGD,Ac) yönetmeliklere uymadan kimlerden malzeme almişlar, kimlere ihaleler verilmiştir. Maliye bakanı bu harcamalar ile ilgili araştırma yapacakmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000