23 Mayıs 2015, Cumartesi 09:15:45

Bakan Bozkır'dan THY ve TAV'a övgü dolu sözler

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, TAV Holding yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarıyla sohbet toplantısı yaptı. Bozkır, TAV ve Türk Hava Yolları’nın (THY) Türkiye’nin gururu olduğunu söyledi.
  • AHL ' NİN ZEMİN KATLARINI BİR GEZİN TAV'IN NE OLDUĞUNU ANLARSINIZ..GURUR MUŞ.
  • Ahl ni gezen bilen TAV in ne oldugunu gorur :))
  • sn bakan tav zihniyetininin ak parti karşıtı olduğunu bilmiyormu ki,tavı yere göğe sığdıramamış.
  • Tav konusunda kesinlikle katilmiyorum
  • Tebrikler. TAV'ın başarılarını destekliyoruz TAV,a güveniyoruz.
  • Sabiha gökçen havalimanının yönetiminden hiç bahsedilmemiş enteresan,İSG yönetimi boy boy reklam yapıyodu en hızlı büyüyen havalimanı die ne yönde hızlı büyüyo acaba !!!

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, TAV Holding yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarıyla sohbet toplantısı yaptı. Bozkır, TAV ve Türk Hava Yolları’nın (THY) Türkiye’nin gururu olduğunu söyledi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır İstanbul’da gerçekleştirdiği ziyaret programları kapsamında TAV Holding Yönetim Kurulu üyeleri ve çalışanları ile sohbet toplantısında bir araya geldi. Basına açık gerçekleşen toplantıda ilk sözü TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener yaptı. Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır’ı daha önceden davet ettiklerini ifade eden Şener, Bozkır’ın TAV için önemli bir bakan olduğunu söyledi. Şener konuşmasını devamında şu ifadelere yer verdi:

“54 BİN KİŞİYE İSTİHDAM”

“TAV küresel bir firma olarak Türkiye dışında 53 havalimanında varız. 14 havalimanını biz yönetiyoruz. Diğer 53'ünde de servis hizmetlerimiz iş yapıyor. Bu gördüğünüz arkadaşlar 54 bin kişiyi yönetiyorlar. Onların burada sizin anlatacaklarınızı dinlemelerini istedik.”

“TAV TÜRKİYE İMAJINI GÜÇLENDİRDİ”

TAV CEO’su Sani Şener’in ardından Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır salondakilere seslendi. TAV çalışanları ile birlikte olmaktan mutlu olduğunu dile getiren Bozkır, TAV’ın iftihar edilecek bir kuruluş olduğuna dikkat çekti.
Türkiye'nin yurtdışında ki imajının güçlü bir görüntü çizmesinde TAV’ın büyük katkısının olduğunu söyleyen Volkan Bozkır “Sizin çalışma sisteminizi yakinen takip ediyorum. Örnek olması gereken bir tarzınız var. Hep diyorum günde 30 saat olsa çalışabilir. Sadece 30 saat çalışmak değil, 30 saatin her saniyesinin verimli kullanmak önemli. O iki açıdan gerçekten gençlerimize bütün iş dünyamıza örnek kişiliğinizi her zaman takip ediyorum. TAV sadece havalimanı inşaatında değil, işletilmesinde de önde gelen firmalarımızdan bir tanesi. Bir kavram olarak aramıza katıldı ve eskiden bu bulunduğumuz havalimanını benim yaşımda olanlar hatırlar ‘karga sekmez’ dediğimiz terminaller vardı. Sac kaplı. Bavulu alırken ne bavuldan hayır kalırdı ne de insanlardan hayır kalırdı. Oradan böyle gurur duyduğumuz operasyona geçmiş olmamız, tabi bir anlamda da başlangıç noktası oldu” dedi.

TAV’ın çalışmalarını 12 yıllık bir devrim olarak nitelendiren Bakan Bozkır, 3 kıtada 6 ülkede 14 havalimanında olmanın önemli bir başarı olduğunun altını çizdi. Bozkır ayrıca 54 bin kişiye istihdam sağlayan TAV’ın gurur vesilesi olduğunu söyledi. Avrupa Birliği Bakanı ayrıca Türkiye’deki havacılık sektöründen de bahsetti. Havacılığın büyük bir devrim yaşadığını ifade eden Volkan Bozkır, 50 uçaktan 280 uçak filosuna ulaşan Türk Hava Yolları’nın 108 ülkeye ve 280 destinasyona uçtuğunu belirtti. Türk bayrağını 108 ülkeye yaşına Türk Hava Yolları’nın Türkiye için gurur verici bir tablo olduğunu ifade eden Bozkır, “Bizim çocukluğumuzda imrenerek baktığımız havayolu şirketleri iflas ederken ortadan kaybolurken THY'nin bu şekilde bir hamle yapması önemli. Sadece uçak değil, havalimanı, uçak, personel ve yer hizmetinin hepsi bir arada. Gurur duyuyoruz. Yaklaşık yolcu sayımızda 166,5 milyon yolcuya çıkmış durumda. Uçak trafiğimizde 1. 6 milyon. Bu tabi çok önemli. İnşallah önümüzde ki dönemde herkesin gıpta ettiği bu operasyonların çok daha genişletilmesi mümkün olacak” diye konuştu.

Volkan Bozkır, havalimanı işletmeciliğinde kullanılan Yap-İşlet-Devret modelinin Türkiye’de diğer sektörlerde de uygulanmasının ardından yapılamaz denilen büyük projelerin tamamlandığını söyledi. Tamamlanan projelerle ekonominin mesafe kat ettiğini söyleyen Bozkır, “Türkiye'de ki bütün rakamlar üçe katlandı. 230 Milyar Dolar olan milli gelirimiz şuan da 830 Milyar Dolar. Kişi başına milli gelirimiz üç bin dolardan, 11 Bin beş yüz dolara çıktı. bunun gibi ihracatımız üçe katlandı. Turizm gelirimiz öyle. Üniversite sayımız 75'den 193'e. Bunlar tabi bir anlamda Türkiye'nin refah seviyesi arttıkça talepleri de arttı. İnsanlar yeni bir yaşam seviyesine çıktığı zaman daha kaliteli hizmet, çok daha fazla eğitim, çok daha üst yapı beklentilerine giriyorlar. Önümüzde ki dönemde bu daha fazla önümüzde olacak. 2023 yılında, 100 yılımızı kutlarken inşallah 2 Trilyon Dolarlık bir milli gelire, 500 milyar dolarlık ihracata ve 25 Bin dolarlık kişi başına milli gelire ve inşallah havalimanı operasyon sayımızın 100'e çıktığını gördüğümüz günlere ulaşacağız” ifadesini kullandı.

Bakan Bozkır'dan THY ve TAV'a övgü dolu sözler

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

GRAVİTY ~ 4 yıl önce
AHL ' NİN ZEMİN KATLARINI BİR GEZİN TAV'IN NE OLDUĞUNU ANLARSINIZ..GURUR MUŞ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAV calışanı ~ 4 yıl önce
Her haberde sen varsın bu öfken kinin neye kesin sen TAV dan bedava gecinenlerden birisin bedava yemek bedava cay kahve yoksa seni işe almadılarmı diye bu kadar öfke ben TAV calışan alt kademelerden biriyim şirketimle GURUR duyuyorum maaşında sosyal haklarından zamanında ödemelerin 10 yıldır burdayım hiç bir aksilik görmedim. Belliki sen iş başvurusu yapmışsın sonuc istediğin gibi olmamış o yüzden öfken ve her TAV haberine yorum yazman böyle cünkü ahl calışan diğer firmaların her personeli TAV calışmak istiyor sende bunlardan birsin.
Ahl ~ 4 yıl önce
Ahl ni gezen bilen TAV in ne oldugunu gorur :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
sn bakan tav zihniyetininin ak parti karşıtı olduğunu bilmiyormu ki,tavı yere göğe sığdıramamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tav ~ 4 yıl önce
Tav konusunda kesinlikle katilmiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BJV ~ 4 yıl önce
Tebrikler. TAV'ın başarılarını destekliyoruz TAV,a güveniyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sabiha gökçen havalimanının yönetiminden hiç bahsedilmemiş enteresan,İSG yönetimi boy boy reklam yapıyodu en hızlı büyüyen havalimanı die ne yönde hızlı büyüyo acaba !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000