12 Mart 2013, Salı 08:47:37

AVUSTRALYA'DAN THY'YE ÇAĞRI VAR

Avustralya Viktorya Hükümeti İnovasyon ve Turizm Bakanı Louise Asher, Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Melbourne arasında direkt uçuş başlatmasını isteyerek, ”Türkiye’nin hızla büyüyeceğini görüyoruz. Türkiye uçağında yerimizi erkenden almak istiyoruz” dedi.
  • Kısa dönemde çok mümkün görünmüyor. Bu uçuş için 3 tane 777 ayırmaları gerekir ki şu an mümkün değil. Kiralandığı söylenen 7 tane 777 geldiğinde olabilir ama THY nin bu yeni 777'ler için önceliğinin Avustralya olduğunu sanmıyorum. Rekabet çok yüksek, Avrupalı hiçbir şirket uçmuyor artık Avustralya'ya, Emirates adeta hanedanlık kurmuş durumda ki Qantas'ı bile sindirdiler. Bence THY için açılması çok daha önemli olan hatlar var. Mesela Amerika hatları... Çünkü servis kalitesi THY'nin en güçlü olduğu noktalardan biri. Amerika hatlarında asıl rakipleri olan Avrupa şirketlerine servis kalitesiyle üstünlük sağlayabiliyor. Ama Okyanusya rotasında rakibi körfez şirketleri, Singapur, Malezya, THAI ve Çin şirketleri olacak ki bunlara karşı servis kalitesi üstünlüğü yok. Ayrıca özellikle körfez şirketleriyle fiyat anlamında da rekabet etmesi kolay değil.
  • hangi ucak ile ucacakmis? sacma sacma yorumlar yapiyor. oyle gelip gezmek sonrada ayip olmasin diye yorum yapmak demec vermek istemisler
  • Valla insallah seferler baslar lafla kalmaz umarim emiretes bile ucuyor yani
  • istanbul-sydney direk uçuşu kaldırabilir mi arkadaşlar??
  • THY ye heavy(B747) aldirmak icin Boeing in oyunudur.
  • madem yenizellanda vizeler kalkıyor avustralyanında kalkması için hükümet çalıuşması gerekir.zaten en saçma vize avustralya ve yeni zellanda vizesi biz türkler için
  • hadi oralardada rezil edin bizi bakalım.danimarkalıların selamı varmış size...globally fosss
  • Cok gec kalinmis bir hat,oradaki gurbetcilerimiz icin aktarma eziyeti bitsin artik
  • yakışıırrr ama neden sydney olmazmış daha nelerrr!!
  • yeni zelanda ile de vizeler kalkiyor oraya da THY yakinda baslarsa sasirmamak gerek

Asher, Türkiye’ye geniş bir Avusturalyalı heyetle geldiklerini, İstanbul’u 60 Avusturalyalı şirketle ziyaret ettiklerini ve birçok açıdan Türkiye’nin dinamik ekonomisini çok etkileyici bulduklarını anlattı. Melbourne’de yaklaşık 300 bin Türk’ün yaşadığını, bu açıdan bakıldığında THY’nin direkt uçuşunu Sdyney yerine Melbourne’e yapmasının çok daha karlı olabileceğine işaret eden Asher, Türkiye ekonomik büyümesini sürdüreceğine inandığını belirterek, şunları kaydetti:

”THY ile görüşme yapıp Melbourne’e direkt uçuş başlatmalarının isteyeceğiz. Eğer direkt uçuş başlarsa ikili ticaretimiz büyük oranda katlanarak büyüyecektir. Eğitim alanında da fırsatlar var. Türk öğrencilerinin Avusturalya’da eğitim görmesini istiyoruz. Türk üniversiteleriyle mesleki eğitim için anlaşmalar yapılmak istiyoruz.”

AVUSTRALYA'DAN THY'YE ÇAĞRI VAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Uçak yok ~ 9 yıl önce
Kısa dönemde çok mümkün görünmüyor. Bu uçuş için 3 tane 777 ayırmaları gerekir ki şu an mümkün değil. Kiralandığı söylenen 7 tane 777 geldiğinde olabilir ama THY nin bu yeni 777'ler için önceliğinin Avustralya olduğunu sanmıyorum. Rekabet çok yüksek, Avrupalı hiçbir şirket uçmuyor artık Avustralya'ya, Emirates adeta hanedanlık kurmuş durumda ki Qantas'ı bile sindirdiler. Bence THY için açılması çok daha önemli olan hatlar var. Mesela Amerika hatları... Çünkü servis kalitesi THY'nin en güçlü olduğu noktalardan biri. Amerika hatlarında asıl rakipleri olan Avrupa şirketlerine servis kalitesiyle üstünlük sağlayabiliyor. Ama Okyanusya rotasında rakibi körfez şirketleri, Singapur, Malezya, THAI ve Çin şirketleri olacak ki bunlara karşı servis kalitesi üstünlüğü yok. Ayrıca özellikle körfez şirketleriyle fiyat anlamında da rekabet etmesi kolay değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Poland ~ 9 yıl önce
Keske herkes senin gibi bildigi konularda yorum yapsa bilmedigi konudada otursa birsey yazmasa. O zaman bu site daha bi anlamlı olurdu.
a ~ 9 yıl önce
hangi ucak ile ucacakmis? sacma sacma yorumlar yapiyor. oyle gelip gezmek sonrada ayip olmasin diye yorum yapmak demec vermek istemisler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
insallah ~ 9 yıl önce
Valla insallah seferler baslar lafla kalmaz umarim emiretes bile ucuyor yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bile?? ~ 9 yıl önce
Emirates bile derken????
beoing 777er ~ 9 yıl önce
istanbul-sydney direk uçuşu kaldırabilir mi arkadaşlar??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
77 ci ~ 9 yıl önce
direk uçuşu kaldırır ama kargo almadan ve yolcu kısıtlamasıyla ancak
direk ~ 9 yıl önce
Hayır. Sefer 777 ile yapılırsa (ki başka bir alternatif yok) bir duraklama yapmak gerekiyor. Yanlış hatırlamıyorsam planlananda Jakarta üzerinden uçmak. Eğer yeni kiralanan 777 ler arasında 777-200LR varsa o zaman direk uçulabilir. Ama Istanbul-Avustralya arası çok uzak, direk uçmak çok mantıklı değil bence.
hayırlısı ~ 9 yıl önce
bu arada kiralanacak 7 adet 777 işi yatmış diye duydum
FlyForever ~ 9 yıl önce
THY ye heavy(B747) aldirmak icin Boeing in oyunudur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamburg/tolga ~ 9 yıl önce
madem yenizellanda vizeler kalkıyor avustralyanında kalkması için hükümet çalıuşması gerekir.zaten en saçma vize avustralya ve yeni zellanda vizesi biz türkler için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 9 yıl önce
hadi oralardada rezil edin bizi bakalım.danimarkalıların selamı varmış size...globally fosss

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ozhankaya ~ 9 yıl önce
Cok gec kalinmis bir hat,oradaki gurbetcilerimiz icin aktarma eziyeti bitsin artik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aktarma eziyeti ~ 9 yıl önce
Aktarma eziyeti diye birşey yok aslına bakarsanız. Birçok şirket birden fazla sefer yapıyor ve böylece havaalanında bekleme süreleri son derece kısa olabiliyor. Ayrıca aktarma yapılan havaalanları dünyanın en büyük ve modern havaalanları, 2-3 saat zaman geçirmek inanın hiç zor değil. Ben son seferinde "keşke biraz daha zamanım olsaydı" diye düşünmüştüm.
leman ~ 9 yıl önce
yakışıırrr ama neden sydney olmazmış daha nelerrr!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sydney ~ 9 yıl önce
Leman biliyorsunuz Melb bizden daha aktif. Hem Sidney havalimaninda belli bir saatte kalkma/inme mecburiyeti var. Melb bu isi kotarir,taaki bizimkiler Badgery's Creek'e havalimani yapincaya kadar.
leman ~ 9 yıl önce
canım haklısın tabi MEL işi kolaylaştırabilir ama o kadar uzun bir mesafeye uçup ülkenin en büyük şehrine uçmamak demotive ediyor insanı :(
mutlu ~ 9 yıl önce
Melbourne mantıklı. Öncelikle Türk nüfusu daha yüksek, rekabet biraz daha az, havaalanı daha müsait. Ayrıca Sydney de Melbourne'den sadece birazcık büyük.
yeni zelanda ~ 9 yıl önce
yeni zelanda ile de vizeler kalkiyor oraya da THY yakinda baslarsa sasirmamak gerek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sydney ~ 9 yıl önce
Niyetleri ve ikili anlasmalari varda once MEL yada SYD baslamasi lazim, cunku o kentlerin uzerinden dusunuyorlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000