17 Ekim 2013, Perşembe 14:11:21

AVRUPA OLMADI AFRİKA'DAKİ TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Avrupa'da başbakanlar düzeyinde teklfler aldıklarını ancak mevzuat gereği talip olmadıklarını belirtti.
  • Istanbul Eskişehir uçuşları iptal edildi. 2002 den sonra kapatılan bir hat. Beyanda yine yanlışlık var..
  • Hamdi Bey , KACIRILAN PILATLARA NE OLDU ????????????
  • Slovakya Bratislava, viena havalimanina 45 dk uzaklikta, ortak havalimani gibi.
  • Yunanli pilotlari hergoruste ilgililere saygiyla selam gonderiyorum
  • Sayın Topçu Lufthansa ile ortaklık konusunda ''Her iki tarafta düşünüyor'' diyor fakat Lufthansa Ceo´su Dr.Christoph Franz Thy ile ortak olmayacaklarını aylar öncesinden açıklamıştı.
  • Bildiğim kadarıyla slovakya'ya direk uçuş bulunmuyor.
  • Ama yine tam olarak dogru degil. THY Izlanda'ya ucuyor mu?
  • Pilotaj eğitimine torpille adam yerleştirme endişeniz de yok zaten.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, İstanbul gibi çok stratejik bir aktarma merkezine sahip olduklarına dikkat çekerek, “Atatürk Havalimanı’ndan 105 ülke ve 241 şehre uçtuğumuzdan yolcu bulma endişemiz kalmadı.” dedi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, şirket çalışmaları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bir şehirden 105 ülkeye uçuş düzenleyen tek havayolu şirketi olduklarını ifade ederek, yıl sonunda sefer düzenledikleri ülke sayısının 110’u geçeceğini söyledi. Yeni uçuş noktaları konusunda, ‘Yolcu bulabilir miyiz?’ şeklinde endişe taşımadıklarına dikkat çeken Topçu, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sundukları bağlantı nedeniyle açılan tüm hatlarda kısa sürede yüksek doluluğa ulaştıklarını bildirdi. Topçu, 2002’den bu yana açtıkları hiçbir hattı kapatma ihtiyacı duymadıklarını dile getirerek, İstanbul’dan dünyanın dört bir yanına bağlantı sağladıklarından bundan sonra da uçuş düzenledikleri hiçbir merkezin verimsiz olma ihtimalinin bulunmadığını kaydetti.

Topçu, uçuş ağı bakımından dünyada 4. sırada bulunduklarına işaret ederek, “Şu an, 2003’te taşıdığımız yolcu sayısından fazla transit yolcu uçuruyoruz. Bu yıl ise 40 milyona yakın yolcu taşıyacağız. Amiral coğrafyamız Avrupa’da uçmadığımız ülke kalmadı. Afrika’da ise en büyük iki oyuncudan biriyiz. Bu gelişmeler, İstanbul’un çok önemli bir kavşak noktasında bulunmasından kaynaklanıyor.” dedi.

Hamdi Topçu, yönetemeyecekleri hiçbir havayoluna talip olmadıklarını belirterek, Avrupa Birliği (AB) mevzuatındaki sıkıntılar nedeniyle Avrupa’dan şirket satın alma düşüncesinden vazgeçtiklerini söyledi. Avrupa’daki 7-8 ülkeden başbakan ve bakanlar düzeyinde teklif aldıklarını anlatan Topçu, “Ancak mevzuat değişmedikçe bu şirketlere talip olmamız mümkün değil. Bu yüzden Avrupa defterini kapattık. Hukuki yönden Avrupa seçeneği ortadan kalkınca Afrika’daki teklifleri değerlendirmeye aldık.” diye konuştu.

Topçu, Alman havayolu şirketi Lufthansa ile ortaklık konusunda da herhangi bir gelişme yaşanmadığını bildirdi. “Her iki taraf da, bu konuda düşünüyor.” diyen Topçu, başta AB mevzuatı olmak üzere birçok engelin bulunduğunu ve bunların aşılması konusunda çalışma yürüttüklerini bildirdi.

Topçu, yolcu sayısındaki artış nedeniyle Atatürk Havalimanı’nın ‘1 numara’ olmaya devam edeceğini bildirdi. Atatürk Havalimanı’ndaki kapasitenin artırılması yönündeki çalışmalar konusunda ‘biraz geç kalındığını’ dile getiren Topçu, “İç hatlarda doyum noktasına ulaşmak üzereyiz. Dış hat ağımızı genişlettiğimizden transit yolcu sayımız da artıyor. Bu yüzden yolcu konforunu artırmak amacıyla belki her iki ayda bir yeni uygulama hayata geçecek. Bunun için herkes işbirliği halinde seferber oldu.” şeklinde konuştu.

Hostes üniformaları gelecek yıla kaldı!

Türk Hava Yolları’nın (THY), kabin memurları (hostes) için hazırlattığı üniformalar, modacı Dilek Hanif’in ‘biraz daha süre istemesi’ nedeniyle gelecek yıla kaldı. THY’deki yaklaşık 7 bin kabin memuru için modacı Dilek Hanif’e hazırlatılan üniformaların örnekleri, geçen şubatta, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da paylaşılmış, tepki görmüştü. Eleştirileri dikkate alan THY yönetimi ve Dilek Hanif, daha sonra kapsamlı ve titiz bir çalışma başlatmıştı. Ancak üniformalar üzerinde fikir birliği sağlanamaması nedeniyle çalışmaları sonuçlandıramayan Hanif, THY yönetiminden ek süre istedi. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, modacı Dilek Hanif’in hazırladığı üniformaları kendisinin de görmediğini ifade ederek, tasarımların bu ay içinde THY Yönetim Kurulu’na tanıtılacağını söyledi. (Zaman)

AVRUPA OLMADI AFRİKA'DAKİ TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

??? ~ 9 yıl önce
Istanbul Eskişehir uçuşları iptal edildi. 2002 den sonra kapatılan bir hat. Beyanda yine yanlışlık var..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotlar ~ 9 yıl önce
Hamdi Bey , KACIRILAN PILATLARA NE OLDU ????????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lazzulite ~ 9 yıl önce
Onlar Rizelu değildu da... sıkıntı yoktir. Yerlerine Karadenizli pilotlar alındı da eksiklik giderildi...
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Slovakya Bratislava, viena havalimanina 45 dk uzaklikta, ortak havalimani gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yunan ~ 9 yıl önce
Yunanli pilotlari hergoruste ilgililere saygiyla selam gonderiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MUSTAFA BAYRAKTAR ~ 9 yıl önce
Sayın Topçu Lufthansa ile ortaklık konusunda ''Her iki tarafta düşünüyor'' diyor fakat Lufthansa Ceo´su Dr.Christoph Franz Thy ile ortak olmayacaklarını aylar öncesinden açıklamıştı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bahadır ~ 9 yıl önce
Bildiğim kadarıyla slovakya'ya direk uçuş bulunmuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bravo ~ 9 yıl önce
Ama yine tam olarak dogru degil. THY Izlanda'ya ucuyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Pilotaj eğitimine torpille adam yerleştirme endişeniz de yok zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000