10 Ekim 2013, Perşembe 16:02:33

ALİ SABANCI YÜZDE 50 TAAHHÜT ETTİ

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Finans Cafe programında havacılık sektörüne dair soruları yanıtladı.
  • thy ekiplerinin yarı fiyatına çalıştırılan, bırakın zam almayı, hakedişlerinde kesintiye gidilen kabin memurları için de bi taahhüt alalım..
  • Eğitimli, bilgili ve kültürlü bir Pegasus'un Başkanıyla hiç THY'nin muhasebeci fırıncısıyla bir tutmak mümkün olabilir mi sizce? Başarılar Ali Bey!
  • peki o zaman büyük firmaların yarı parasına çalıştırdığın ekibinln maaşlarını da diğer firmaların maaş seviyesine getirmeyi de taahhüt ediyormusun. Sırf gelirde eşitlik istemek doğru olmaz giderlerine de saygılı olacaksın.
  • Ali bey dibine kadar haklısın. Madem havacılık gelişti diyorlar herkese eşit muamele edeceksin.Madem demokrasi diyorlar yine herkese eşit davranacaksın.Devlet hazinesini garanti gösterip gerdeğe girmek maharet değildir.Maharet sermayeni koyup Ali beyin yaptığı gibi patronluk yapmaktır.(Birileri gibi bilmemne başkanlığı yaparken oranın sahibiymiş,patronuymuş edası hiç hoş değildir.)Yöneticilik devlet garantisi ile siyasilerin ağzına bakarak milletimin verdiği vergilerle şovenizim yapmak değil her vatandaşa,her bölgeye,her Şehire Allah rızası için aynı hizmeti götürmektir.Ali bey Allah işinizi gücünüzü rast getirsin.Allah sizlerden razı olsun.
  • Sen önce ERZURUM seferlerini başlatta sonra angaraya bak .
  • vermezler yahu sana bu hattı verirler mi hiç ali sabancı? olacak şey mi bu... biricikkk!! kardeşlerinin elinden nasıl aldılar bilmiyor musun bak bir geçmişe.... benden sana acizane bir öneri; hızlı trene girrrr oradan koltuk toplaaaa...yaaaaaaaa saw da yerleşke kurmak sana nasıl güzel bir kapı açmıştıı!!!
  • Gece gece cok guldurdu arkadas beni :) "SADECE BELİRLİ ZAMANLARDA EKONOMİK UÇMAYA İHTİYACI OLANLARA İMKAN TANIMAK" Yorumu yapan arkadasa Sormak lazim hangi dunya da yasiyor acaba?
  • Olmaz'a cevap. Iyiki sen diyorsun tarihi belli diye. 1 yıl önceden al bayram biletini, tarihler belli çünkü. Olmadı cuma cumartesi gitme pazar git. Isteyene her alternatif var. Yeterki son aya bırakma bilet işini... Bu arada bu kazanılan paralar bayram içindeki 1. ve 2. gün seferlerinde zaten uçulan seferlerin maliyetlerini zor karşılıyor.
  • Yalan söylüyor.
  • 320 ler gelsin Pegasusa iş başvurusunda bulunacağım-Tk Kptn

Sivil havacılıkta rekabetin oluştuğunu ancak Türkiye'de bir tek hatta rekabet olmadığını söyleyen Sabancı, şöyle devam etti: "Şimdi konuşuluyor ya 200 lira 300 lira tavan, bugün bilet al, 490 liradan uçuyorsun, İstanbul-Ankara-İstanbul, Atatürk hava meydanından. Çünkü tek bir havayolu uçabiliyor. Aynı istikamet İstanbul-Ankara-İstanbul Sabiha Gökçen'den uç, bunun yüzde 30'u fiyata... 160 liraya. Niye? Çünkü Sabiha Gökçen'de rekabet var. Aynen olması gerektiği gibi." 

Sabancı, "Sadece Türk Hava Yolları uçuyor Atatürk'ten Ankara'ya. Bize dedim beş frekans versinler yüzde 50 indirmeyi taahhüt edeceğim" şeklinde konuştu.

TAVAN KONURSA YENİ LİMANLARA KİM UÇAR?

Son 10 yılda meydan sayısının 24'ten 51'e çıktığını söyleyen Sabancı, "Bunların önemli bir kısmı Ankara'nın doğusunda. Eğer biz tavan fiyat koyarsak, hava yolları kısa mesafede uçmayı tercih eder. Tavan var çünkü" dedi ve ekledi: "Hal böyle olursa bu yeni açılan 27 meydana kim gider? Hava yollarının sosyal sorumluluk bacağı da var. Birleştiriyor, bütünleştiriyor." Sabancı, Tavan fiyat uygulamasını yabancı yatırımcılara anlatamayacaklarını da belirtti.

'TEMETTÜ DAĞITMAK İSTEMİYORUZ'

Temettü dağıtımıyla ilgili izleyicilerden gelen bir soruyu yanıtlayan Sabancı, "Temettü vermemek kategorik olarak yanlış. Ama bir şirketin sermaye getirisi yüzde 20'ler ve üstündeyse o zaman temettü vermek, hissedara bir yükümlülük getiriyor. Yani diyorsun ki hissedara, 'Ben senin parana her yıl yüzde 20 faiz veriyorum. Sen al bu parayı mevduat yap yüzde 6-7'den.'

Sabancı, "Yüksek getirisi olan hisselerde temettü dağıtmak ikinci planda" dedi ve yatırımcının hisse senedinin değer artışından gelir elde edeceğini söyledi. "Şimdilik temettü ödemek istemiyoruz" diyen Sabancı, "Şirketi büyütmek için kaynağa ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

ALİ SABANCI YÜZDE 50 TAAHHÜT ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

kabin ~ 9 yıl önce
thy ekiplerinin yarı fiyatına çalıştırılan, bırakın zam almayı, hakedişlerinde kesintiye gidilen kabin memurları için de bi taahhüt alalım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Eğitimli, bilgili ve kültürlü bir Pegasus'un Başkanıyla hiç THY'nin muhasebeci fırıncısıyla bir tutmak mümkün olabilir mi sizce? Başarılar Ali Bey!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vayy.. ~ 9 yıl önce
peki o zaman büyük firmaların yarı parasına çalıştırdığın ekibinln maaşlarını da diğer firmaların maaş seviyesine getirmeyi de taahhüt ediyormusun. Sırf gelirde eşitlik istemek doğru olmaz giderlerine de saygılı olacaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vigilant ~ 9 yıl önce
Ali bey dibine kadar haklısın. Madem havacılık gelişti diyorlar herkese eşit muamele edeceksin.Madem demokrasi diyorlar yine herkese eşit davranacaksın.Devlet hazinesini garanti gösterip gerdeğe girmek maharet değildir.Maharet sermayeni koyup Ali beyin yaptığı gibi patronluk yapmaktır.(Birileri gibi bilmemne başkanlığı yaparken oranın sahibiymiş,patronuymuş edası hiç hoş değildir.)Yöneticilik devlet garantisi ile siyasilerin ağzına bakarak milletimin verdiği vergilerle şovenizim yapmak değil her vatandaşa,her bölgeye,her Şehire Allah rızası için aynı hizmeti götürmektir.Ali bey Allah işinizi gücünüzü rast getirsin.Allah sizlerden razı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayırdır ? ~ 9 yıl önce
siz ya ali beysiniz yada en yakın akrabasısınız. Ne bu şiddet ne bu celal. tek taraflı ticaret yapmasına niye dokunmuyorsunuz ? milleti yarı paraya çalıştırıyorsa yanlış yapıyor demektir ve THY ye dil uzatırken kendinize de çuvaldızı batırmanız gerekir.
vigilant ~ 9 yıl önce
Ben kim miyim? Allahın bir kuluyum.Yılardır sivil havacılığın kahrını çekmiş ve birşeylerin doğru gitmesi için naçizane mücadele eden bir garibim.Allaha şükürler olsun bir yanım oynamaz.Doğru yapan insanları kendimce doğruları hususunda olumlu yorumlarım.Yalakalık nedir, torpil nedir bilmem ve şiddetle karşıyım.O... Hava Yollarında çalışmaya çalışıyorum.AYRICA KİMSE KİMSEYİ ZORLA ÇALIŞTIRAMAZ.Az kazandığını düşünen varsa, gidebiliyorsa çok veren yere gider.Bu devranda böyle sürmez ha onu bilesin.BİZİM ZANNETTİĞİMİZ HİÇBİRŞEY ASLINDA BİZİM DEĞİLDİR.Kal sağlıcakla.
KAİLE ALINMAYAN ~ 9 yıl önce
Sen önce ERZURUM seferlerini başlatta sonra angaraya bak .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kerasus ~ 9 yıl önce
hadi sana müjdeyi ben verim 24 ocakta pegasus erzurum parkuruna başlıyor.
zehir gibi kafası ~ 9 yıl önce
vermezler yahu sana bu hattı verirler mi hiç ali sabancı? olacak şey mi bu... biricikkk!! kardeşlerinin elinden nasıl aldılar bilmiyor musun bak bir geçmişe.... benden sana acizane bir öneri; hızlı trene girrrr oradan koltuk toplaaaa...yaaaaaaaa saw da yerleşke kurmak sana nasıl güzel bir kapı açmıştıı!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Gece gece cok guldurdu arkadas beni :) "SADECE BELİRLİ ZAMANLARDA EKONOMİK UÇMAYA İHTİYACI OLANLARA İMKAN TANIMAK" Yorumu yapan arkadasa Sormak lazim hangi dunya da yasiyor acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TOK AÇIN ~ 9 yıl önce
Türkçemizde güzel bir söz vardır. TOK AÇIN HALİNDEN ANLAMAZ diye Ne diyelim kardeş belli ki senin tuzun da işin de kuru... Anlatılmak istenilen DEĞERLİ PATRONLARINDAN SON DAKİKADA BAYRAM İZİNİ ALABİLEN Gariban çalışanların da uçak nimetinden faydalanabilmelerine yönelik idi. Sağlık olsun sizleri GECE GECE GÜLDÜREBİLMİŞ İSEK ne mutlu bizlere
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Olmaz'a cevap. Iyiki sen diyorsun tarihi belli diye. 1 yıl önceden al bayram biletini, tarihler belli çünkü. Olmadı cuma cumartesi gitme pazar git. Isteyene her alternatif var. Yeterki son aya bırakma bilet işini... Bu arada bu kazanılan paralar bayram içindeki 1. ve 2. gün seferlerinde zaten uçulan seferlerin maliyetlerini zor karşılıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
murat ~ 9 yıl önce
Yalan söylüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
320 ~ 9 yıl önce
320 ler gelsin Pegasusa iş başvurusunda bulunacağım-Tk Kptn

Yanıtla

Kalan karakter 1000
symbian uygulaması ~ 9 yıl önce
ayda 110 saat uçunca ekibe sarmayasın kaptan

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000