26 Haziran 2009, Cuma 18:04:32

AirportHaber'den DUYURU

AirportHaber dün THY Teknisyeni Deniz Çoban'ın Phuket Adası'nda talihsiz bir şekilde hayatını kaybetmesinden sonra yayınladığı birçok medya kuruluşunda yer aldı. Havalimanları Muhabirleri Derneği'nin bu haber ilişkin yaptığı açıklamaya cevabımız şu şekildedir.
  • Bu her alanda olmalidir.Habersiz kopyacilik bana göre hirsizlikla es degerdir.Veya haberin kaynagini vermemek.Bir yorumcunun yazdigi gibi ise oturduklari yerden haber ürettikleri,buda zaten olayi aydinlatmaktadir.
  • Ben havalimanında basın odasına yakın bir yerde çalışıyorum. Yıllardır o odadan çıktıklarını görmedim. oturdukları yerden kalkmadan haber yaparlar. Airporthaber sayesinde haber görmeye başladık. Boşverin siz yolunuza devam edin onlar da tavla oynamaya devam etsinler. Başarılar Airporthaber
  • Bu haberi yarın 0900 kadar tutmalısınız ki, bütün vatan hainleri sizden haber çalmak neymiş görsünler.
  • Rekabet Rekabet Rekabet
  • yanındayız Airporthaber..
  • o yazmış bu yazmış kim yazmış? ne olmuş yani 1dk önce veya sonra sen yazsan?. halk arasında ".... yarışı" derler buna. bırakında yolunuza bakın
  • Ya beni mazur görün ama bu havalimanları muhabirleri ne yapar. Airporthaber zaten tüm havacılık haberlerini anında yazacak kadar geniş bir yelpazeye hakim görünüyor.Alsınlar oradan koysunlar.Bu ne kavgası anlamadımki.
  • Size hak veriyoruz.Başarınızı ve Ağırlınızı inkar edenlere tavır koymanızda normaldir.
  • Yayınlarınızı ilgiyle izlerim.Doğru yada yanlış bulduğum yönler olmuştur.Bu konuda airporthabere inanıyorum.Yasal yoldan neler yaptıklarınızı görmek istiyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Havacılık sektörüne ilişkin yaptığımız sayısız haber bugüne kadar onlarca belki yüzlerce yayın organında yer aldı. Kimi haberlerimizde alıntı yapılarak haber kaynağı gösterildi, ancak kimisinde de emekler hiçe sayıldı ve ismimiz zikredilmedi. İşte buna dikkat çekmek için THY teknisyeninin Tayland’da boğulması haberini özel logolu olarak girmemize rağmen birçok yayın organı  kaynak kullanmadan bu haberimizi kullanınca AirportHaber’de bir serzenişte bulunduk ve sitem dolu bir yazı koyduk AirportHaber’e… Ancak bizim emeğe dikkat çektiğimiz bu duyuruya İstanbul Havalimanları Muhabirleri Derneği’nden kınama geldi!

Dernekten yapılan ve çelişkilerle dolu açıklamada, haberin İHA kaynaklı olduğu ve saat 14.45’te servis edildiği, AirportHaber’in ise saat 14:46’da haberi özel logolu girdiği belirtiliyor.

 

AirportHaber olarak ilk defa özel haber yapmıyoruz ve rutin bir haberi özel olarak değerlendirip kullanacak kadar da sığ değiliz.

 

İHA’nın servis saati ile haberin bizim siteye giriş saati arasındaki bir dakikalık sürede de bir haberin hem metninin hem fotoğrafının hazırlanıp konulması mümkün olmadığına göre, bizim İHA’dan gördüğümüz haberi kullanmamız söz konusu olamaz.

Talihsizlik şu ki, biz haberin fotoğrafına ulaşmaya çalışırken İHA yazılı olarak Tayland kaynaklı haberi servise koymuş. Haberin kaynağının gizli tutulması gerektiğini bilmemize rağmen kaynağın da onayını alarak burada kamuoyuna açıklama gereği hissediyoruz. Genç teknisyenin ölüm haberi dün öğlen 12.00 civarında teyzesinin oğlu Sinan Yaltıraklı tarafından AirportHaber’e iletilmiş bütün detayları kendisi AirportHaber’e anlatmıştır.

Dolayısıyla bizim herhangi bir yerden haberi aldığımız ve kendimize mal ettiğimiz bilgisi doğru değil, tam anlamıyla AirportHaber’i karalama çabasıdır.

 

Bu açıdan bakıldığında Havalimanı Muhabirleri Derneği’nin bazı medya sitelerine gönderdiği kınama metnindeki bilgiler gerçek dışı ve  amacını aşar niteliktedir.

 

Hakkımızda asılsız iddiaların yer aldığı kınama metninin yayınlandığı sitelerin cevap hakkımıza yer vermesini rica ederiz.

 

Ali KIDIK

AirportHaber

Genel Yayın Koordinatörü

AirportHaber'den DUYURU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
Bu her alanda olmalidir.Habersiz kopyacilik bana göre hirsizlikla es degerdir.Veya haberin kaynagini vermemek.Bir yorumcunun yazdigi gibi ise oturduklari yerden haber ürettikleri,buda zaten olayi aydinlatmaktadir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ben havalimanında basın odasına yakın bir yerde çalışıyorum. Yıllardır o odadan çıktıklarını görmedim. oturdukları yerden kalkmadan haber yaparlar. Airporthaber sayesinde haber görmeye başladık. Boşverin siz yolunuza devam edin onlar da tavla oynamaya devam etsinler. Başarılar Airporthaber

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu haberi yarın 0900 kadar tutmalısınız ki, bütün vatan hainleri sizden haber çalmak neymiş görsünler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Rekabet Rekabet Rekabet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yanındayız Airporthaber..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
o yazmış bu yazmış kim yazmış? ne olmuş yani 1dk önce veya sonra sen yazsan?. halk arasında ".... yarışı" derler buna. bırakında yolunuza bakın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ya beni mazur görün ama bu havalimanları muhabirleri ne yapar. Airporthaber zaten tüm havacılık haberlerini anında yazacak kadar geniş bir yelpazeye hakim görünüyor.Alsınlar oradan koysunlar.Bu ne kavgası anlamadımki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Size hak veriyoruz.Başarınızı ve Ağırlınızı inkar edenlere tavır koymanızda normaldir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yayınlarınızı ilgiyle izlerim.Doğru yada yanlış bulduğum yönler olmuştur.Bu konuda airporthabere inanıyorum.Yasal yoldan neler yaptıklarınızı görmek istiyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000