05 Haziran 2013, Çarşamba 15:14:04

AIR CANADA TORONTO-İSTANBUL UÇUŞLARINA BAŞLADI

Türk Hava Yolları'yla codeshare anlaşması imzalayan Air Canada, ilk Toronto-İstanbul uçuşunu bugün gerçekleştirdi.
  • Air canada ile Toronto aktarmalı kübaya gideceğim... Fakat kanada transit vize vermedi, air kanada bu durumda uçak biletini iptal edip, geri ücret ödemesi yapmıyor. Hiç bir ülkeden bu güne kadar vize reddi almamış birisi olarak bu ülkenin transit vizeyi dahi vermemesini açıklayamıyorum, onların açıklaması ise seyahat planınızı inandırıcı bulmuyoruz, fakat birlikte gideceğim arkadaşıma transit vize verdiler. Senin ülkenin uçağıyla bilet Alıyorum(bilmeden büyük hata etmişim) kübaya gideceğim arkadaşımla, senin ülken transit vize vermiyor bir de bilet parasını da vermiyorsun. Bunlar büyük soyguncu. Bir ay boyunca transit vize için üç kere başvurdum, her defasında red. Şimdi o uçağa istanbulda beni alacaklar mı bakıcaz, madem iptal yok, uçalım bakalım Toronto da neler olacak...
  • Kaba ve kibirlidirler ustelik kendi capsizliklarina bile bakma dan ..! .. Yuzlerce dolar para ode rsin bilete , yine de capsiz , capsiz , ellerinde bir tepsi , ucagin icinde sandwich satarlar, kulak lilari para ile satarlar ..!.. Sokmayin capsiz kanadalilari ulkeye , hizmet nedir , yer servisi nedir kendileri bilmez , sen den ogrenir ..!.. Sonra doner , sana satar , sanki kendisi yapmislarmis gibi ..!.. Kanada dan gelenleri cicekler ile karsi layan , yetkilileri ve erkani da ay rica tebrik ederim ..!?.. Bir sorun bakalim , o Kanada ya giden ler , hangi yollar ile oturum almis , nasil Kanada ya girmis ..?.. Midnight express I ezberlettiler millete Kanada da TV lerde oynata -oynata ..!.. Ulkemiz temsilcisi , sayin buyuk elcimiz de hatirlatmistir artik Kanada lilara , biz uluslar arasi hava alan larinda , gocmenlerin kafasina "Teaser" basip oldurmuyoruz , vancouver da oldugu gibi diye ..!.. Kesin ..!
  • Canada'ya yılda en az bir kez uçuyorum ve Aır Canadayı tercih ediyorum. O yaşlı ve işini güzel yapan hostesler muhteşemler. Bir defasında cüzdanımı düşürmüşüm içinde de yüklü miktarda param, hüviyetim, banka kartlarım vrdı. Deliye döndüm. Hava alanında polise koştum. Ben orda beklerken cüzdanımı 10 dk içinde polise teslim etmek için getirdiler. Benim için aır canada da hizmette kusur yok.
  • Canada aktarmali ucuyorsaniz , canada turklerden transit vize istiyor haberiniz olsun.
  • Öncelikle herkese merhaba.Ben de bir çok kez Air Canada ile uçtum ve pek memnun kaldığımı söyleyemem hostesler özellikle(bayan) çok asık suratlılar ve yavaşlar diye düşünüyorum yada her seferinde bana öyle denk geldi. Siz siz olun yinede THY 'dan şaşmayın sonuçta Torontodan haftanın 3 günü uçuşlar mümkün hem fiyat olarakta çok fark yok.Herkese iyi günler dilerim..
  • bazıları ac'nin hosteslerini yaşlı! bulmuş, bizde o kadının yarı yaşında emekli olup çalışmayanlar o kadar çok ki.. ac hosteslerini ve amirlerini tebrik ediyorum.
  • Niye sen boeing 767 yi ucak yerine koymuyomusun eski diye illa yeni mi gondercek
  • boeing 767-300 modeli üruçakları üretimi çoktan bitti ama uçakları uçuyor, delta da air canada da var. air canada da biliyorum 777 var airbus 330 ve 340 lar var onlarla istanbul seferi yapsalardı fena olmazdı..derim..
  • bizde hostes dediinde bizim erkek milletin ağzı suyu akacak öyle olacak açık saçık giyinecek adam sanki pavyona geliyor adam uçak yolculuğuna değil.. kuzey amerika ve kanadada yaşı ileri yaşlarda çok hostes var gayet güzel çalışıyorlar önemli olan işlerini doğru ve eksiksiz yapmalarıdır. Canada ile ermeni soykırımıdan dolayı uzun senelerdir seferde yoktu ticarette yoktu. 3 sene önce thy torontoya başladı ancak hergün sefer yapmak istiyor canada hyır diyor sonra ottowaya sefer koymak ister başkenti hayır derler son aldığımbilgi böyle yine de air canada sefer koyması da güzel bir şey thy ile rekabet ederler.. ikisi de star allance üyesi zaten..
  • Böyle yorumlar nasıl yapılıyor anlamak mümkün değil. Ben de yabancı havayollarında kabin memurlarının yaş ortalamasını görünce şaşırmıştım fakat emin olun onlar için çok normal, çünkü kabin memurluğu için öncelikli ölçüt, güzellik veya yakışıklılık değil. Bir yolcu olarak, kabin memurlarının cinsiyetine değil de temizlik, güleryüzlülük ve ilgisinin önemli olduğunu düşünüyorum ve emin olun, bunlar teyze diye küçümsediğiniz insanlarda var. İşlerini layıkıyla yapıyorlar. Tabii bizde her zamanki gibi şekilcilik ön planda, liyakat değil. Bir de bu tür yorumlar, kırmızı ruju yasaklayan zihniyetin başka türde yansımaları. Nasıl mı? Kabin memurlarının yalnız hanımların yaptığı, bir güzellik objesi olarak görülmesi gerektiği düşüncesinin ürünüdür, hem bu tip yasaklar hem bu tip yorumlar. Bize medeniyet çok kardeşim, Virgin kullanın o zaman ama dikkat edin Branson'a denk gelmeyin.

Air Canada, Toronto-İstanbul arasında sefere başladı.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda ilk sefer nedeniyle düzenlenen törende körüğe yanaşan Air Canada'nın C-FCAF Boeing 767-300ER tipi uçağı su takıyla karşılandı. Yetkililer Toronto'dan İstanbul'a düzenlenen ilk seferde 220 yolcu olduğunu ifade etti. Atatürk Havalimanı'na inen yolcular çiçeklerle karşılandı.

Kanada'nın Toronto kentinden saat 13.00'de İstanbul Atatürk Havalimanı Air Canada yolcuları pasaport kontrolünden geçerken uçuş ekibi ve şirketin yöneticileri ilk uçuş nedeniyle düzenlenen kokteyle katıldı.

Türkiye'nin Kanada Büyükelçisi Dr. Tuncay Babalı, Air Canada Başkan Yardımcısı Claude Morin, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü ve diğer yetkililer katıldı.

Törende bir konuşma yapan Türkiye Büyükelçisi Tuncay Babalı böyle bir uçuşu gerçekleştirdikleri için Air Canada yöneticilerine teşekkür etti.

Air Canada Başkan Yardımcısı Claude Morin de "Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları'nın da iş birliği ile stratejik bir bağlantısı noktası olacaktır. İstanbul çıkışlı yolcular Air Canada'nın günde 379 uçuşla Kanada, ABD ve tüm dünyada 135 noktaya erişebileceklerdir" dedi.

Konuşmaların ardından ilk gün anısına pasta kesildi.

Air Canada, Toronto-İstanbul arasında Salı, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere haftanın üç günü karşılıklı olarak sefer düzenlecek. Air Canada'nın yer hizmetlerini de TGS gerçekleştirecek.

AIR CANADA TORONTO-İSTANBUL UÇUŞLARINA BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Burak ~ 6 yıl önce
Air canada ile Toronto aktarmalı kübaya gideceğim... Fakat kanada transit vize vermedi, air kanada bu durumda uçak biletini iptal edip, geri ücret ödemesi yapmıyor. Hiç bir ülkeden bu güne kadar vize reddi almamış birisi olarak bu ülkenin transit vizeyi dahi vermemesini açıklayamıyorum, onların açıklaması ise seyahat planınızı inandırıcı bulmuyoruz, fakat birlikte gideceğim arkadaşıma transit vize verdiler. Senin ülkenin uçağıyla bilet Alıyorum(bilmeden büyük hata etmişim) kübaya gideceğim arkadaşımla, senin ülken transit vize vermiyor bir de bilet parasını da vermiyorsun. Bunlar büyük soyguncu. Bir ay boyunca transit vize için üç kere başvurdum, her defasında red. Şimdi o uçağa istanbulda beni alacaklar mı bakıcaz, madem iptal yok, uçalım bakalım Toronto da neler olacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sirvan ~ 6 yıl önce
Merhaba uzerinden bayag gecmis ama ayni sekilde bende red aldim .Budurumda nasil bir yol izlediniz
Ingiliz Kemal ~ 7 yıl önce
Kaba ve kibirlidirler ustelik kendi capsizliklarina bile bakma dan ..! .. Yuzlerce dolar para ode rsin bilete , yine de capsiz , capsiz , ellerinde bir tepsi , ucagin icinde sandwich satarlar, kulak lilari para ile satarlar ..!.. Sokmayin capsiz kanadalilari ulkeye , hizmet nedir , yer servisi nedir kendileri bilmez , sen den ogrenir ..!.. Sonra doner , sana satar , sanki kendisi yapmislarmis gibi ..!.. Kanada dan gelenleri cicekler ile karsi layan , yetkilileri ve erkani da ay rica tebrik ederim ..!?.. Bir sorun bakalim , o Kanada ya giden ler , hangi yollar ile oturum almis , nasil Kanada ya girmis ..?.. Midnight express I ezberlettiler millete Kanada da TV lerde oynata -oynata ..!.. Ulkemiz temsilcisi , sayin buyuk elcimiz de hatirlatmistir artik Kanada lilara , biz uluslar arasi hava alan larinda , gocmenlerin kafasina "Teaser" basip oldurmuyoruz , vancouver da oldugu gibi diye ..!.. Kesin ..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sude.su ~ 8 yıl önce
Canada'ya yılda en az bir kez uçuyorum ve Aır Canadayı tercih ediyorum. O yaşlı ve işini güzel yapan hostesler muhteşemler. Bir defasında cüzdanımı düşürmüşüm içinde de yüklü miktarda param, hüviyetim, banka kartlarım vrdı. Deliye döndüm. Hava alanında polise koştum. Ben orda beklerken cüzdanımı 10 dk içinde polise teslim etmek için getirdiler. Benim için aır canada da hizmette kusur yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fu ~ 8 yıl önce
Canada aktarmali ucuyorsaniz , canada turklerden transit vize istiyor haberiniz olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deeleck T ~ 9 yıl önce
Öncelikle herkese merhaba.Ben de bir çok kez Air Canada ile uçtum ve pek memnun kaldığımı söyleyemem hostesler özellikle(bayan) çok asık suratlılar ve yavaşlar diye düşünüyorum yada her seferinde bana öyle denk geldi. Siz siz olun yinede THY 'dan şaşmayın sonuçta Torontodan haftanın 3 günü uçuşlar mümkün hem fiyat olarakta çok fark yok.Herkese iyi günler dilerim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aa ~ 9 yıl önce
bazıları ac'nin hosteslerini yaşlı! bulmuş, bizde o kadının yarı yaşında emekli olup çalışmayanlar o kadar çok ki.. ac hosteslerini ve amirlerini tebrik ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarotha ~ 9 yıl önce
Niye sen boeing 767 yi ucak yerine koymuyomusun eski diye illa yeni mi gondercek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 9 yıl önce
boeing 767-300 modeli üruçakları üretimi çoktan bitti ama uçakları uçuyor, delta da air canada da var. air canada da biliyorum 777 var airbus 330 ve 340 lar var onlarla istanbul seferi yapsalardı fena olmazdı..derim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 9 yıl önce
bizde hostes dediinde bizim erkek milletin ağzı suyu akacak öyle olacak açık saçık giyinecek adam sanki pavyona geliyor adam uçak yolculuğuna değil.. kuzey amerika ve kanadada yaşı ileri yaşlarda çok hostes var gayet güzel çalışıyorlar önemli olan işlerini doğru ve eksiksiz yapmalarıdır. Canada ile ermeni soykırımıdan dolayı uzun senelerdir seferde yoktu ticarette yoktu. 3 sene önce thy torontoya başladı ancak hergün sefer yapmak istiyor canada hyır diyor sonra ottowaya sefer koymak ister başkenti hayır derler son aldığımbilgi böyle yine de air canada sefer koyması da güzel bir şey thy ile rekabet ederler.. ikisi de star allance üyesi zaten..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin Memurluğu ~ 9 yıl önce
Böyle yorumlar nasıl yapılıyor anlamak mümkün değil. Ben de yabancı havayollarında kabin memurlarının yaş ortalamasını görünce şaşırmıştım fakat emin olun onlar için çok normal, çünkü kabin memurluğu için öncelikli ölçüt, güzellik veya yakışıklılık değil. Bir yolcu olarak, kabin memurlarının cinsiyetine değil de temizlik, güleryüzlülük ve ilgisinin önemli olduğunu düşünüyorum ve emin olun, bunlar teyze diye küçümsediğiniz insanlarda var. İşlerini layıkıyla yapıyorlar. Tabii bizde her zamanki gibi şekilcilik ön planda, liyakat değil. Bir de bu tür yorumlar, kırmızı ruju yasaklayan zihniyetin başka türde yansımaları. Nasıl mı? Kabin memurlarının yalnız hanımların yaptığı, bir güzellik objesi olarak görülmesi gerektiği düşüncesinin ürünüdür, hem bu tip yasaklar hem bu tip yorumlar. Bize medeniyet çok kardeşim, Virgin kullanın o zaman ama dikkat edin Branson'a denk gelmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000