06 Eylül 2023, Çarşamba 15:45:05

Ahmet Bolat'tan yabancı yolcunun iddiasına yanıt

Geçen yıl Türk Hava Yolları uçağıyla seyahat ettiğini iddia eden Diana Sanchez adındaki bir yolcu, uçakta rahatsızlanan bir yolcuya kabin ekibi tarafından müdahale edilemediğini ve ekibin bu konuda yetersiz olduğunu iddia etti.
  • saygıdeğer müdürürümüz TGS de çalışanın gerçekten geçimi zorlaşıyor gün geçtikçe maaşımız düşüyor ben sorumlu işçi yım şutta maaşım 14 bin 300 TL ev kiram 9000 bin TL ve 8 yıl 'dır hava allanındayım ben % 50 den aşşagı zamgörmedim ama siz geldiğiniz den bu yana zam aylarında yabi pirim bir maaş yada maşka birşeyle gösterim zammı düşük tutuyorsunuz dışardaki ve tüm bölgedeki firmalar bizden çok alıyor halkımız bu değil saygılar
  • Maaşlar kuş gibi kaldı yolcuya cevap veriyorsunda bu işçilere niye cevap vermiyorsun Torpille gelen şeflerin haline bak işleri güçleri işçilere zulüm yapmak işi bilmeyenleri şef yapıldı bakın isim vereyim RAHİM REKA Allah’ın selamını bile almaz ama gel gelelim sosyal medyasında nekadar şef müdür var ise resmî vardır Bu yannışdan bir anönce dönülmeli hatta uçak altına posta başı olarak gönderilmeli o konumu hak etmiyor
  • Hakkımız olan pazar mesailerini gündeme alınız artık
  • Bi keresinde eşim kabin amirine ağrı kesici var mı diye sormuştu o da yok demişti Sonradan öğrendim varmış meğer
  • 25.04.2022 sidneyden malezya hava y. Ile melazyaya uctuk. Transit yolcuyuz istanbula gidiyoruz malezyadan Borden pass alacagiz gorevli israrla benden rusvet gibi para istiyor hemde $120 dollar verdik yoksa bavulunuz istanbula gitmez dedi THY Borden pass gorevlisi sidneyden benim bavul cek olmus nasilda kualampurda transit geciyoruz benden bavul parasi ister Bolat beye soruyorum. Eski koye yeni adetmi var.
  • 2 sene once dalaman istanbul seferinde yolcu rahatsizlaninca o kadar çok acil durum kiti çıktıki ortaya bunlari nerede muhafaza ediyorlar diye düsunursunuz.
  • Herhangi bir tıbbi malzeme kullanmadan yolcunun saçını okşayarak müdehale etti heralde bir de diğer yolcularla beraber. Çok saçma şey duydum da böyle art arda saçmalayan da duymamıştım.
  • Doğru olsa bile böyle bir olayı 1 sene sonra şikayet etmenin hiçbir aklı,mantığı yok da thy başkanının duymadım,alarma geçirdim gibi tepkileri iyice komik olmaya başladı. Ayrıca latin ülkelerinde yaşayanların Thy uçuşlarında yaşadıkları sorunlar bilhassa sosyal medyada anında yer buluyor bunu da belirtelim...
  • Sayın başkan,daha iki gün önce iki arkadasimiza apronda yıldırım çarptı.bu bile bizim 24 saat yağmurda karda fırtınada sahada oldugumuzu göstermeye yeter,daha nasil bir delil istiyorsunuz,verdiğiniz dilenci maaşıyla ne hallerde çalıştığımizi ne zaman anlayacaksınız.ya tazminatimizi verin gidelim yada Allah için artık şu maaşlara bi duzelte yapın.ayda 14 bin nedir ya.kiralardan haberiniz varmi sizin.tabi siz kira ödemediğiniz için anlamazsiniz.tok adam herkesi tok zanneder.bu hep böyle olmuştur!!
  • Bunların hepsi aynı. Daha önce duymadık. Bakalım edelim. Yahu bari bu konuda eğitimli birilerini bulun. Şu ifadeye bakın

Geçen yıl Türk Hava Yolları uçağıyla seyahat ettiğini iddia eden Diana Sanchez adındaki bir yolcu, uçakta rahatsızlanan bir yolcuya kabin ekibi tarafından müdahale edilemediğini ve ekibin bu konuda yetersiz olduğunu iddia etti.

Yolcunun eleştirisi şöyle:

Tam bir yıl önce ailem ve ben İstanbul'dan Mexico City'ye giden 0181 numaralı Turkish Airlines uçağına bindim. Bu uçuş sırasında havadaki tıbbi bir acil duruma yardım ettim. Şimdiye kadarki en kötü uçuş deneyimim oldu.
Uçuş ekibi herhangi bir ilk yardım eğitimi almadığını gösterdi, uçakta herhangi bir tıbbi cihaz bulunduğunu reddettiler, yere dayalı tıbbi destek yoktu ve hasta yolcuyu en çok yardıma ihtiyaç duyduğu anda gözetimsiz bıraktılar. Bu yolcu, ona yardım eden yolcular sayesinde hayatta kaldı.
Turkish Airlines: Bu olaydan bu yana sizi çok az başarı ile bulaştırmaya çalıştım, ama umarım en azından bu olay rapor edilmiştir ve iyileşmişsinizdir. Umarım uçuş ekibiniz artık ilk yardım eğitimine sahiptir ve tüm uçuşlarınızda uçakta acil tıbbi kitiniz vardır. Bazı uçuşlarınızda 300'den fazla yolcu taşıyorsunuz! Lütfen, sizinle seyahat eden tüm insanların güvenliği için.

Ahmet Bolat ise o yolcuya şu yanıtı verdi:

Bu üzücü olaydan haberim olduğundan beri tüm ilgili bölümleri alarma geçirdim. İlk defa bu şekilde bir şikayetle karşılaştım doğrusu. Bir çok uçuşta kabin arkadaşlarımın uçaklarımızdaki tıbbi cihazlarla verdikleri sağlık yardımlarına bizzat şahit oldum. Bu nedenle bu şikayete özel ilgi gösterdim. Aşağıda kabin hizmetleri başkanımla olan yazışmalar var. Öncelikle yolcuyu ve uçuşunu tespit etmeye çalışıyoruz. Sonra da olayı anlamaya.

Bolat ayrıca Kabin Hizmetler Başkanı Özlem Öncel ile konu hakkında konuştuğunu ve söz konusu durumun doğrulamadığı bilgisini aldığı yazışmayı da paylaştı.

Ahmet Bolat'tan yabancı yolcunun iddiasına yanıt

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Deniz TGS ~ 2 ay önce
saygıdeğer müdürürümüz TGS de çalışanın gerçekten geçimi zorlaşıyor gün geçtikçe maaşımız düşüyor ben sorumlu işçi yım şutta maaşım 14 bin 300 TL ev kiram 9000 bin TL ve 8 yıl 'dır hava allanındayım ben % 50 den aşşagı zamgörmedim ama siz geldiğiniz den bu yana zam aylarında yabi pirim bir maaş yada maşka birşeyle gösterim zammı düşük tutuyorsunuz dışardaki ve tüm bölgedeki firmalar bizden çok alıyor halkımız bu değil saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaannmc ~ 2 ay önce
Maaşlar kuş gibi kaldı yolcuya cevap veriyorsunda bu işçilere niye cevap vermiyorsun Torpille gelen şeflerin haline bak işleri güçleri işçilere zulüm yapmak işi bilmeyenleri şef yapıldı bakın isim vereyim RAHİM REKA Allah’ın selamını bile almaz ama gel gelelim sosyal medyasında nekadar şef müdür var ise resmî vardır Bu yannışdan bir anönce dönülmeli hatta uçak altına posta başı olarak gönderilmeli o konumu hak etmiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pazar mesaileri ~ 3 ay önce
Hakkımız olan pazar mesailerini gündeme alınız artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 3 ay önce
Bi keresinde eşim kabin amirine ağrı kesici var mı diye sormuştu o da yok demişti Sonradan öğrendim varmış meğer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kesici ağrı ~ 3 ay önce
Kabin amirimizin "Ağrı kesici yok" diyeceğini sanmıyorum, "bizim ağrı kesici verme yetkimiz yok" demiş olmasın. Ayrıca uçak bu yahu, hastane, restaurant, cafe, otel odası, rehabilitasyon merkezi.... vs. değil. Suyunu çıkardınız iyice.
Sayın yolcu ~ 3 ay önce
Ağrı kesici uçakta mevcut fakat marketten sakız almıyorsunuz bunun prosedürleri ucakta çok farklı olduğu için en ufak baş ağrısında ağri kesici isteyen yolcuya verilmez önce durum tespiti yapılır çok acil ihtiyaç yoksa verilmez zaten. Eğer gerçekten ağrı kesici ihtiyacı var ise doktor anonsu yapılır ve eğer uçakta doktor çıkar ise ağrı kesici doktor tarafından verilir kabin ekibi vermez bilip bilmeden şu tarz yorymlar yazmayınız olduğunu öğrenmişsiniz bari ne durumda nasıl verildiğinide öğreniniz
Sydney malezya istanbul bodrum yolcusu ~ 3 ay önce
25.04.2022 sidneyden malezya hava y. Ile melazyaya uctuk. Transit yolcuyuz istanbula gidiyoruz malezyadan Borden pass alacagiz gorevli israrla benden rusvet gibi para istiyor hemde $120 dollar verdik yoksa bavulunuz istanbula gitmez dedi THY Borden pass gorevlisi sidneyden benim bavul cek olmus nasilda kualampurda transit geciyoruz benden bavul parasi ister Bolat beye soruyorum. Eski koye yeni adetmi var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şahit ~ 3 ay önce
2 sene once dalaman istanbul seferinde yolcu rahatsizlaninca o kadar çok acil durum kiti çıktıki ortaya bunlari nerede muhafaza ediyorlar diye düsunursunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aa ~ 3 ay önce
Herhangi bir tıbbi malzeme kullanmadan yolcunun saçını okşayarak müdehale etti heralde bir de diğer yolcularla beraber. Çok saçma şey duydum da böyle art arda saçmalayan da duymamıştım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bay bolat ~ 3 ay önce
Doğru olsa bile böyle bir olayı 1 sene sonra şikayet etmenin hiçbir aklı,mantığı yok da thy başkanının duymadım,alarma geçirdim gibi tepkileri iyice komik olmaya başladı. Ayrıca latin ülkelerinde yaşayanların Thy uçuşlarında yaşadıkları sorunlar bilhassa sosyal medyada anında yer buluyor bunu da belirtelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ist ramp utem ~ 3 ay önce
Sayın başkan,daha iki gün önce iki arkadasimiza apronda yıldırım çarptı.bu bile bizim 24 saat yağmurda karda fırtınada sahada oldugumuzu göstermeye yeter,daha nasil bir delil istiyorsunuz,verdiğiniz dilenci maaşıyla ne hallerde çalıştığımizi ne zaman anlayacaksınız.ya tazminatimizi verin gidelim yada Allah için artık şu maaşlara bi duzelte yapın.ayda 14 bin nedir ya.kiralardan haberiniz varmi sizin.tabi siz kira ödemediğiniz için anlamazsiniz.tok adam herkesi tok zanneder.bu hep böyle olmuştur!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Og ~ 3 ay önce
Avrupa da bu tür felaket havalarda operasyon durur ve kimseye zarar gelmez• Oraj dediğimiz geçince ops yeniden devam eder•Düşünen ve bilene.Hadi ya demeyin.
Hay ~ 3 ay önce
Hay tgs'nize sizin. Yeter ya. Her haber altında bitiyorsunuz.
Tgs çok doğru ~ 3 ay önce
Çok doğru bir yorum arkadaşım tebrik ediyorum
Hepsi aynı ~ 3 ay önce
Bunların hepsi aynı. Daha önce duymadık. Bakalım edelim. Yahu bari bu konuda eğitimli birilerini bulun. Şu ifadeye bakın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000