16 Ocak 2014, Perşembe 16:37:40

AHL'NİN YÜKSELİŞİ DEVAM EDİYOR

Avrupa'nın en yoğun havalimanları sıralamasında İstanbul Atatürk Havalimanı 2013'te 51.3 milyon yolcuyla Madrid'in Barajas Havalimanı'nı geride bırakarak ilk 5'e girdi.
  • Kaç feet yükselmiş yerden? Çalışanlara yapılmamış zamlara oranlarla yükseldiğini görürüz anca kalkınmışlığı. Burjuvaların cebi dolduğuna göre silin bu haberi.
  • Bu ülkenin çılgın değil akılcı projelere ihtiyacı var. O da Atatürk'ün yeni pist, terminal ve park alanlarıyla geliştirilmesi; Çorlu'nun hızlı tren bağlantısıyla etkin kullanımı, Çorlu, SAW,Atatürk arasında kesintisiz tren bağlantısı. Dikkatinizi çekiyorum tıngır mıngır metro değil! Atatürk'te halen dünya kadar devlete ve özel sektöre ait alt/üstyapı yatırımı var. Biz bunları heba edecek zenginlikte bir ülke değiliz. Üçüncü havalimanının oluşturacağı çevre felaketine ek olarak yapım ve bağlantı yolları yatırımları gereksiz ve mübağlağlı. Sonuçta da İstanbul'lu bu havalimanına şimdi Atatürk'e ulaştığından çok daha uzun zamanda ulaşacak, bunun için daha çok para harcayacak. Havalimanı hizmetleri de daha pahalı olacak. Projeye kentin merkezi yerlerinden bir direk tren bağlantısı bile düşünülmemiş.
  • Bence iç hat uçuşlarını Sabiha ya kaldırsınlar.
  • EVET ÇOK DOĞRU CAMEROON - DUALA HAVA ALANINDAN DAHA FAZLA YOLCU GELDİ-GİTTİ DÜNYA BİRİNCİSİ....
  • Okadar uzakta olan bir hava limanina kim gider ki? Rayli sistemle bile ulasmak 40 dakka civarinda olsa arabayla gitmek heralde 2 saati alir. Ben ank'ya yada izmire arabayla giderim daha iyi. Elimizdeki kaynagi yani AHL yi cokdaha etkin kullanabiliriz bence
  • Guzel, hos tabi bu siralamalar. Son 4 yildir bence mucize gerceklesiyor AHL de. 15milyon fazla yolcu tasinan Munih, yakin bir yolcu sayisina sahip Shanghai in kurulu oldugu alan, park alanlari, terminal, otopark, kopru imkanlari cok daha fazla AHL den. Nereye kadar gider bilemem ama yoneticilere tebrikler. Gel gor ki her gecen gun terminalde ki yogunluk artiyor. Check in kontuarlarinin oldugu alan normal ama guvenlikten sonrasi mahser yeri gibi. Birde Duty Free insaatlari baslamis ortalik tam Mumbay tren istasyonu olmus.
  • Madrid'i gececegi zaten büyük bir sir degildi, (Madrid devamli yolcu kaybediyor, bu yilki daralmanin %10'un üzerinde olacagi öngörülüyordu) ama bu büyüme oranlariyla gelecek yil Amsterdam'i gececegini öngörmek sanirim yerinde olur. Ayrica bu rakamlarin gösterdigi baska bir konu da askeriyeden devralinan alanin en kisa zamanda ve en efektif sekilde devreye sokulmasi. Yeni havaalaninin 2016-2017'ye kadar yetismesi cok inandirici degil, o yüzden kisa vadeli olup olmamasina bakilmadan Atatürk'e yatirim yapilmali.
  • Bu başarıda emeği geçen herkese helal olsun.
  • 3. Havalimanı diyoruzda bunun için maddi desteği nereden bulucaklar arkadaşlar. Ayrıca yapılması ve işletilmesi bir dünya maliyet getiriyor. Bunlarında düşünülmesi gerekiyo. Öyle gövde gösterisiyle olmuyo.3 senedir "çılgın proje" dediler ama kendileri çıldırdılar.
  • Bu yorumdaki arkadaşımıza katılıyorum 100 milyon derken,TAV kendilerini kandırdıklarının farkına varmalıdır

Avrupa'nın en yoğun havalimanları sıralamasında İstanbul Atatürk Havalimanı 2013'te 51.3 milyon yolcuyla Madrid'in Barajas Havalimanı'nı geride bırakarak ilk 5'e girdi.

Avrupa'nın en yoğun havalimanları açıklandı. 2013'te Londra'nın Heathrow Havalimanı 72.3 milyon yolcuyla liderliğini pekiştirirken İstanbul Atatürk Havalimanı'nın yükselişi dikkat çekti.

Bloomberg'de yer alan haberde Atatürk Havalimanı'nın 2013'te 51.3 milyon yolcuyla Madrid'in Barajas Havalimanı'nı geçerek 5. sıraya yerleştiği ikinci sıradaki Paris, üçüncü sıradaki Frankfurt ve dördüncü sıradaki Amsterdam'ın İstanbul'un nefesini ensesinde hissettikleri belirtildi. Haberde İstanbul'un neredeyse Amsterdam'ın Schirpol Havalimanı'nı yakaladığına da dikkat çekildi.

YOLCU SAYISI ÇİFT HANELİ BÜYÜDÜ
İlk beş arasında en çok yolcu artışı da İstanbul'da yaşandı Atatürk Havalimanı 2013'te bir önceki yıla göre yolcu sayısını yüzde 14 artırırken Paris Charles de Gaulle'de artış yüzde 0,7'de Frankfurt'ta yüzde 0,9'da kaldı. Lider Heathrow ise yolcu sayısını yüzde 3,4 artırabildi.

Haberde THY'nin yeni seferlerinin trafiği artırdığı belirtirken TAV Havalimanları CEO'su Mustafa Sani Şener'in "2020 hedefimiz olan 100 milyon yolcuya ulaşacağız gibi gözüküyor" görüşlerine de yer verildi.

AHL'NİN YÜKSELİŞİ DEVAM EDİYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Kaç feet yükselmiş yerden? Çalışanlara yapılmamış zamlara oranlarla yükseldiğini görürüz anca kalkınmışlığı. Burjuvaların cebi dolduğuna göre silin bu haberi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Bu ülkenin çılgın değil akılcı projelere ihtiyacı var. O da Atatürk'ün yeni pist, terminal ve park alanlarıyla geliştirilmesi; Çorlu'nun hızlı tren bağlantısıyla etkin kullanımı, Çorlu, SAW,Atatürk arasında kesintisiz tren bağlantısı. Dikkatinizi çekiyorum tıngır mıngır metro değil! Atatürk'te halen dünya kadar devlete ve özel sektöre ait alt/üstyapı yatırımı var. Biz bunları heba edecek zenginlikte bir ülke değiliz. Üçüncü havalimanının oluşturacağı çevre felaketine ek olarak yapım ve bağlantı yolları yatırımları gereksiz ve mübağlağlı. Sonuçta da İstanbul'lu bu havalimanına şimdi Atatürk'e ulaştığından çok daha uzun zamanda ulaşacak, bunun için daha çok para harcayacak. Havalimanı hizmetleri de daha pahalı olacak. Projeye kentin merkezi yerlerinden bir direk tren bağlantısı bile düşünülmemiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İç hatlar ~ 10 yıl önce
Bence iç hat uçuşlarını Sabiha ya kaldırsınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M:K ~ 10 yıl önce
EVET ÇOK DOĞRU CAMEROON - DUALA HAVA ALANINDAN DAHA FAZLA YOLCU GELDİ-GİTTİ DÜNYA BİRİNCİSİ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kim giderki? ~ 10 yıl önce
Okadar uzakta olan bir hava limanina kim gider ki? Rayli sistemle bile ulasmak 40 dakka civarinda olsa arabayla gitmek heralde 2 saati alir. Ben ank'ya yada izmire arabayla giderim daha iyi. Elimizdeki kaynagi yani AHL yi cokdaha etkin kullanabiliriz bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mjjj ~ 10 yıl önce
Guzel, hos tabi bu siralamalar. Son 4 yildir bence mucize gerceklesiyor AHL de. 15milyon fazla yolcu tasinan Munih, yakin bir yolcu sayisina sahip Shanghai in kurulu oldugu alan, park alanlari, terminal, otopark, kopru imkanlari cok daha fazla AHL den. Nereye kadar gider bilemem ama yoneticilere tebrikler. Gel gor ki her gecen gun terminalde ki yogunluk artiyor. Check in kontuarlarinin oldugu alan normal ama guvenlikten sonrasi mahser yeri gibi. Birde Duty Free insaatlari baslamis ortalik tam Mumbay tren istasyonu olmus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Schipol ~ 10 yıl önce
Madrid'i gececegi zaten büyük bir sir degildi, (Madrid devamli yolcu kaybediyor, bu yilki daralmanin %10'un üzerinde olacagi öngörülüyordu) ama bu büyüme oranlariyla gelecek yil Amsterdam'i gececegini öngörmek sanirim yerinde olur. Ayrica bu rakamlarin gösterdigi baska bir konu da askeriyeden devralinan alanin en kisa zamanda ve en efektif sekilde devreye sokulmasi. Yeni havaalaninin 2016-2017'ye kadar yetismesi cok inandirici degil, o yüzden kisa vadeli olup olmamasina bakilmadan Atatürk'e yatirim yapilmali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eagle ~ 10 yıl önce
Bu başarıda emeği geçen herkese helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
3. Havalimanı diyoruzda bunun için maddi desteği nereden bulucaklar arkadaşlar. Ayrıca yapılması ve işletilmesi bir dünya maliyet getiriyor. Bunlarında düşünülmesi gerekiyo. Öyle gövde gösterisiyle olmuyo.3 senedir "çılgın proje" dediler ama kendileri çıldırdılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MBC ~ 10 yıl önce
Bu yorumdaki arkadaşımıza katılıyorum 100 milyon derken,TAV kendilerini kandırdıklarının farkına varmalıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000