28 Haziran 2009, Pazar 07:56:53

Adnan Sezgin havalimanı polisiyle tartıştı!

Galatasaray A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, kafilenin Almanya'daki havalimanında pasaport kontrolü sırasında bekletilmesi karşısında çileden çıktı.
  • Adnan beyin başına gelene benzerini biz de yaşadık, anlatayım: Bir avrupa ülkesine girişte (ki bu ülke bize vize uygulamıyor ) pasaport kontrolden geçerken yeşil pasaport sahibi olan arkadaşımıza soru bombardımanı uygulandı, enteresan birdurumdu çünkü toplam 4 kişiydik , bizler kontrolden sorgusuz sualsiz geçerken içimizdeki tek yeşil pasaport sahibi arkadaşa bu muamele yapıldı, oradaki memurun lacivert pasaportu olanlara bu kadarsoru sormasını anlarım ama özellikli pasaportu olan bir kişiye bunu yapmaları bana saçma geldi. Belli kurallar var ve bunları uyguluyor olabilirler buna ok ama bence bu tür pozisyonda olanlar adam seçiyorlar, gittiğim ülkelerde hep bunu gözlemledim. Kraldan çok kralcı olmak bu olsa gerek.
  • Ben isim geregi Frankfurt Havalimaninda yolcularimi sürekli Pasaport Kontrolünden geciriyorum. Schengen ülkelerine giriste Pasaport Kontrolünde polis her yolcuya aslinda bu sorulari sorma mecburiyetindedir(yasal düzenleme):Kac parayla giris yapiyorsun?Nekadar kalcan?Niye geldin? Ama velakin, her polis her yolcuya bu sorulari soracak olsa o zaman kuyruklar hic bitmez, bilakis kuyruklar o kadar uzarki, artik yolcular saatlerce kontrolde beklemek zorunda kalirlar. Bu yüzden frankfurt havalimaninda bu türlü sorularla karsilasmiyorsunuz. Düsseldorftaki Memur ya cok acemi, yani ise yeni baslamis birisi olsa gerek ki, tüzüge uygun hareket ediyor. Yada gercekten giciklik olsun diye yada Türkleri sevmediginden böyle bir hareket sergilemis olsun.
  • şükretsin deliğe tıkmadıklarına kim takar senin gaasarayını oralarda akıllı ol seni oyle bir yere tıkarlar şakülün kayar amıca
  • KARDEŞİM BÜTÜN DÜNYADAN BİZİM MEMLEKETİMİZE KAMP YAPMAYA GELIYORLAR SİZ NİYE ALMANYAYA GİDİYORSUNUZ ANTALYADA YERMI YOK YOKSA BOLU,DADAMI YOK ORADADA YOKSA ERZURUM NE GÜNE DURUYOR KENDİ DEĞERLERIMIZIN KIYMETİ BİLMEDİKCE BU TÜR OLAYLAR BİZLERE MÜSTEHAKTIR
  • dünyada her ülkeye giriste sorulan siradan standard sorular, tabii bizimkiler Türkiye de pof pof ladiklarindan dolayi boyle bie soru gelince sert terpki göstermis. Demek ki ne olursan ol, disarida siradan bir kisi gibi muamele görüyormussun. Fazlada havalara girmege gerek yokmus.
  • aslında suçu bu pasaport polisi denen o insan müsfettesinde aramak oldukça yanlış olur kabahat bu ülkeyi yönetenlerde sen burada beklet o almanları pasaport barkotlarında perişan et onları bak yapabiliyorlar mı bir daha bu olayları hatta ve hatta bunların takımlarıda devre arasında antalyaya geliyor aynısını katmerli bir şekilde yaparsan görürsün bak bir daha bunu yapabiliyorlar mı bu insan müsfetteleri
  • Hani Almanyaya spor amaciyla gidenlere gecenlerde vize muafiyeti verilmisti? Turk adi olunca Amerikan pasaportuda gecmiyor galiba?

Polis, Adnan Sezgin'e 'Dönüş biletiniz var mı? Para mı kredi kartı mı kullanacaksınız?' deyince tansiyon yükseldi. Sezgin, kabinden çıkıp üzerine yürüyen polise 'Don't touch me' (Dokunma bana) diye bağırdı.

Galatasaray'ın yurt dışı kamp çalışmaları için Hollanda'ya gidişi sırasında büyük bir skandal yaşandı. THY'nin tarifeli uçağıyla Atatürk Havalimanı'ndan Almanya'nın Düsseldorf kentine giden Sarı-Kırmızılılar, havaalanında beklenmedik bir sorguyla karşı karşıya kaldı. Havaalanında pasaport kuyruğuna giren kafilenin başkanı Adnan Sezgin Amerikan pasaportunu verirken polisler, 'Niya Almanya'ya geldin? Ne kadar kalacaksın? Dönüş biletiniz var mı? Para mı kredi kartı mı kullanacaksınız?' diye sordu. Görevlinin ardı ardına sıraladığı sorular karşısında şaşkına dönen Sezgin sinirlenerek tepki gösterdi. Bu arada polis kabinden çıkıp Sezgin'in üzerine yürüdü ve 'Shut up' (Kes sesini) dedi. Polisle göğüs göğse gelen Sezgin de 'Don't touch me' (Dokunma bana) diye uyarıda bulundu. Sezgin, 'Ben Galatasaray'ın genel müdürüyüm. Biz buraya spor amaçlı geldik bizi bekletmeye hakkınız yok. Sen Galatasaray takımını bilmiyor musun' diye çıkıştı. Bu arada görevli kenarda Sezgin ile tartışırken, sırada bekleyenlerin sayısı arttı ve kuyruk uzadı, kafile bunaldı. Sezgin bir süre kenarda beklemek zorunda kaldı. Çifte vatandaş olanlar içeri alınırken, diğer futbolcular aynı sorulara maruz kaldı. Teknik Direktör Frank Rijkaard polisle konuştu ama ikna edemedi. Konsolosluktan gelen ateşe durumu tatlıya bağladı. Sezgin dışarı çıkınca 'Ne cebimdeki kartı ne de parayı gösterdim' diyerek tepki gösterdi.  

(Akşam)

Adnan Sezgin havalimanı polisiyle tartıştı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
Adnan beyin başına gelene benzerini biz de yaşadık, anlatayım: Bir avrupa ülkesine girişte (ki bu ülke bize vize uygulamıyor ) pasaport kontrolden geçerken yeşil pasaport sahibi olan arkadaşımıza soru bombardımanı uygulandı, enteresan birdurumdu çünkü toplam 4 kişiydik , bizler kontrolden sorgusuz sualsiz geçerken içimizdeki tek yeşil pasaport sahibi arkadaşa bu muamele yapıldı, oradaki memurun lacivert pasaportu olanlara bu kadarsoru sormasını anlarım ama özellikli pasaportu olan bir kişiye bunu yapmaları bana saçma geldi. Belli kurallar var ve bunları uyguluyor olabilirler buna ok ama bence bu tür pozisyonda olanlar adam seçiyorlar, gittiğim ülkelerde hep bunu gözlemledim. Kraldan çok kralcı olmak bu olsa gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ben isim geregi Frankfurt Havalimaninda yolcularimi sürekli Pasaport Kontrolünden geciriyorum. Schengen ülkelerine giriste Pasaport Kontrolünde polis her yolcuya aslinda bu sorulari sorma mecburiyetindedir(yasal düzenleme):Kac parayla giris yapiyorsun?Nekadar kalcan?Niye geldin? Ama velakin, her polis her yolcuya bu sorulari soracak olsa o zaman kuyruklar hic bitmez, bilakis kuyruklar o kadar uzarki, artik yolcular saatlerce kontrolde beklemek zorunda kalirlar. Bu yüzden frankfurt havalimaninda bu türlü sorularla karsilasmiyorsunuz. Düsseldorftaki Memur ya cok acemi, yani ise yeni baslamis birisi olsa gerek ki, tüzüge uygun hareket ediyor. Yada gercekten giciklik olsun diye yada Türkleri sevmediginden böyle bir hareket sergilemis olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
şükretsin deliğe tıkmadıklarına kim takar senin gaasarayını oralarda akıllı ol seni oyle bir yere tıkarlar şakülün kayar amıca

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
KARDEŞİM BÜTÜN DÜNYADAN BİZİM MEMLEKETİMİZE KAMP YAPMAYA GELIYORLAR SİZ NİYE ALMANYAYA GİDİYORSUNUZ ANTALYADA YERMI YOK YOKSA BOLU,DADAMI YOK ORADADA YOKSA ERZURUM NE GÜNE DURUYOR KENDİ DEĞERLERIMIZIN KIYMETİ BİLMEDİKCE BU TÜR OLAYLAR BİZLERE MÜSTEHAKTIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
dünyada her ülkeye giriste sorulan siradan standard sorular, tabii bizimkiler Türkiye de pof pof ladiklarindan dolayi boyle bie soru gelince sert terpki göstermis. Demek ki ne olursan ol, disarida siradan bir kisi gibi muamele görüyormussun. Fazlada havalara girmege gerek yokmus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
aslında suçu bu pasaport polisi denen o insan müsfettesinde aramak oldukça yanlış olur kabahat bu ülkeyi yönetenlerde sen burada beklet o almanları pasaport barkotlarında perişan et onları bak yapabiliyorlar mı bir daha bu olayları hatta ve hatta bunların takımlarıda devre arasında antalyaya geliyor aynısını katmerli bir şekilde yaparsan görürsün bak bir daha bunu yapabiliyorlar mı bu insan müsfetteleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hani Almanyaya spor amaciyla gidenlere gecenlerde vize muafiyeti verilmisti? Turk adi olunca Amerikan pasaportuda gecmiyor galiba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000