04 Ekim 2009, Pazar 14:53:32

ADALETSİZLİĞİN CENNETİ'Nİ NEDEN ÖVDÜLER?

Bir televizyon kanalında 'gökyüzü rehberiniz' sloganıyla yayınlanan Airport adlı havacılık programında öyle bir yer tanıtıldı ki, izleyenler adeta 'bu kadarına da pes' dedi.
  • Once cuvaldizi kendimize batiralim ondan sonra igneyi baskasina batiririz. Yargic onune cikmak icin aylarca bekleyen vatandaslarimizi, Turkiyemizi bisikletle gecerken tecavuz edilip oldurulen bayani unutmayalim. Bu olaylar Turkiyeyi ve insanlarimizi suclu yapmaz. Ayni sey Hirvatistandaki devlet ve insanlari icin gecerli. Yorum ve haber yaparken dikkatli olun yoksu yaptiginiz haberde sizin caninizi yakar sonra. Yorumunuzu mantikli olsun yeter.
  • daha iyi şartlarda daha iyi ekonomiye sahip bır devlet olsalardı barış abiyi ve eşini suçsuz yere asarlardı herhalde.birde cennet yermiş.üzerine para verseler işim olmaz biraz duyarlı olsun herkes.bugun ona yarın bize.adamlara hayrınız dokunmuyor birde hırvatistanı överseniz insanlara küfür etseniz daha iyi yani.altından tahtta götürsünler artık cok gec kac bın kısılık sırkette artık kımse oraya gıtmeyı aklından gecırmez.ee tabiki türkiyede herkesin kötü dediği şeye sahip cıkan pış pışçıların sonu olmadı olmayacakta.umarım başlarına daha kötüsü gelır dıcem ama yınede üzülürüm diyemem.başak.
  • madem kamera kayıtarında barıs yorulmaz sucsuz ulkemız yetkılelerı bısey yapmamıslarmıda adamlar hala orda esır hayatı yasıyolar ya.....
  • bu ne ki...Amsterdan ucagının dusmesınden 2 gun sonra star tv ANA haberde Amsterdam tanıtılmıstı.aırport haber bunu gozden kacırmıs herhalde ama ben sahsım adına star tv'ye cok hos bı maıl yollamıstım...hem de Amsterdam tanıtımında ozellıkle red lıght street'e bayagı bı yer verılmıstı!!?o haber daha manalıydı gercekten yasımız uzerıne...
  • deveye sormuşlar rampa yukarı mı çıkmak istersin,rampa aşağı mı inmek istersin? deve demiş bunun düzü yok mu? biz milletcene böyleyiz!iç meselemezi dışarıyla karıştırır,dışardaki meseleleri yaşayıp görmeyi bekleriz..her ne olursa olsun Onlar vatandaşlarımız.suçlu yada suçsuz...Az da olsa boykot ürünlere gidildiğinde tepki gösterebiliyorsak birey olarak,kanalların da o duyarlılığa sahip olması beklenir..belki de boşa yazıp-konuşuyoruzdur.deve misali...
  • zaten yorulmaz çiftine neden orda sahip çıkılmıyor anlamış değilim acaba başka bir yabancı türkiyedeyken bu başına gelse neler olurdu ve kimler araya girerdi. bu işler kim ilgileniyor ve neden hala bi sonuca varılamıyor biz vatandamşımıza neden sahip çıkamıyoruz neden !
  • bu bağlantının habertürk'e karşı yapılan düşmanca tutum dolayısıyla kurulduğu kanaatindeyim... oldu olacak hırvatistan ile dış ticaret ilişkilerini de bitirelim...
  • Amma yönetenler zebani olursa,tasin topragin kabahati nedir.Cennetin sahibi kötü allah kimsdeyi öyle cennete düsürmesin.
  • Bizden önce AB girecek ülke,onlar KATOLIK sen Müslüman.Unutmamaliyiz,onlara Bosnalilari katlederken biz Bosnalilara yardim ettik.AB kurallari ancak bize isler.Egemen Bey bunu birde Oli Rehn'e bir yemekte saka ile anlatamazmi?O ancak Kürt acilimindan analr.Türkün biri Hirvatistan'da haksiz yatmaktadir.AB nin isi degil.Markus Weis'i bilir oglunun okul arkadasidir.Direkt degil amma dolayli yoldan,Finlandiya ile Almanya'nin arasida neki.Hepsi Baltik Denizinde balik avlamaktalar.
  • once kendi pisligimizi temizliyelim hirvatistana sonra sira gelsin ulkemizde hapishanelerde hakimin karsisina cikmak icin aylarca hatta yillarca bekleyen tutuklulardan haberiniz yok galiba hatta hakimin karsisina cikamadan hapishanede iskence sonucu hayatini kaybeden(Engin Ceber) kisiler varken bu konuda fikir yurutmek bizemi dusuyor bu arada adi gecen kisi suclu cikarsa ne olucak bu nedenle bekleyelim ve gorelim

Evlilik yıldönümü için gittiği Hırvatistan'ın Dubrovnik kentinde hırsızlık suçlamasıyla tutuklanan ve 13 Ağustos'tan bu yana kabus dolu günler yaşayan THY Kabin Amiri Barış Yorulmaz ve eşi Nilgün Yorulmaz'ın dramını bilmeyeniniz yoktur. Kamera kayıtlarında suçsuz oldukları açıkça belli olmasına rağmen 50 günlük esaretlerinin büyük bir bölümünü insani şartlara uygun olmayan, kertenkelelerin gezdiği cezaevinde geçiren Yorulmaz çiftinin, Hırvatistan'dan yurtdışına çıkmaları da şimdilik yasak.

Sürekli ileri tarihe ertelenen mahkemeler nedeniyle tatilleri kabusa dönen, Hırvat adli makamlarının anlamsız davranışları yüzünden Türkiye'deki 2 yaşındaki bebeklerine kavuşamayan Yorulmaz çiftinin tutuklu bulunduğu Hırvat kenti Dubrovnik, bir televizyon kanalında cennet şehir olarak tanıtıldı.

Habertürk televizyonunda yayınlanan havacılık programı, uçuş rotası bölümünde Yorulmaz çiftinin tutuklandığı Hırvatistan'ın Dubrovnik kentini tanıttı.

Hırvat Havayolları'nın davetlisi olarak gidildiği söylenen Hırvatistan'da özellikle Barış Yorulmaz ve eşinin insani olmayan şartlarda tutulduğu Dubrovnik'e geniş yer ayrıldı. Dalmaçya kıyılarındaki cennet olarak nitelenen Dubrovnik, hareketli gece hayatından, tarihi yerleşimine kadar bir çok konuda rüyalar şehri olarak lanse edildi.

Barış Yorulmaz ve eşinin iftira atılarak günlerdir esir hayatı yaşamak zorunda bırakıldığı, Türk insanının Hırvatistan ve Dubrovnik hakkında olumsuz düşünmeye başladığı bir dönemde sözkonusu şehrin cennet olarak tanıtılması izleyicilerce oldukça manidar bulundu.

Akıllara da şu soru geldi: Barış'ı kaça sattınız?

©AirportHaber.com

ADALETSİZLİĞİN CENNETİ'Nİ NEDEN ÖVDÜLER?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 9 yıl önce
Once cuvaldizi kendimize batiralim ondan sonra igneyi baskasina batiririz. Yargic onune cikmak icin aylarca bekleyen vatandaslarimizi, Turkiyemizi bisikletle gecerken tecavuz edilip oldurulen bayani unutmayalim. Bu olaylar Turkiyeyi ve insanlarimizi suclu yapmaz. Ayni sey Hirvatistandaki devlet ve insanlari icin gecerli. Yorum ve haber yaparken dikkatli olun yoksu yaptiginiz haberde sizin caninizi yakar sonra. Yorumunuzu mantikli olsun yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
daha iyi şartlarda daha iyi ekonomiye sahip bır devlet olsalardı barış abiyi ve eşini suçsuz yere asarlardı herhalde.birde cennet yermiş.üzerine para verseler işim olmaz biraz duyarlı olsun herkes.bugun ona yarın bize.adamlara hayrınız dokunmuyor birde hırvatistanı överseniz insanlara küfür etseniz daha iyi yani.altından tahtta götürsünler artık cok gec kac bın kısılık sırkette artık kımse oraya gıtmeyı aklından gecırmez.ee tabiki türkiyede herkesin kötü dediği şeye sahip cıkan pış pışçıların sonu olmadı olmayacakta.umarım başlarına daha kötüsü gelır dıcem ama yınede üzülürüm diyemem.başak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
madem kamera kayıtarında barıs yorulmaz sucsuz ulkemız yetkılelerı bısey yapmamıslarmıda adamlar hala orda esır hayatı yasıyolar ya.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu ne ki...Amsterdan ucagının dusmesınden 2 gun sonra star tv ANA haberde Amsterdam tanıtılmıstı.aırport haber bunu gozden kacırmıs herhalde ama ben sahsım adına star tv'ye cok hos bı maıl yollamıstım...hem de Amsterdam tanıtımında ozellıkle red lıght street'e bayagı bı yer verılmıstı!!?o haber daha manalıydı gercekten yasımız uzerıne...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
deveye sormuşlar rampa yukarı mı çıkmak istersin,rampa aşağı mı inmek istersin? deve demiş bunun düzü yok mu? biz milletcene böyleyiz!iç meselemezi dışarıyla karıştırır,dışardaki meseleleri yaşayıp görmeyi bekleriz..her ne olursa olsun Onlar vatandaşlarımız.suçlu yada suçsuz...Az da olsa boykot ürünlere gidildiğinde tepki gösterebiliyorsak birey olarak,kanalların da o duyarlılığa sahip olması beklenir..belki de boşa yazıp-konuşuyoruzdur.deve misali...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
zaten yorulmaz çiftine neden orda sahip çıkılmıyor anlamış değilim acaba başka bir yabancı türkiyedeyken bu başına gelse neler olurdu ve kimler araya girerdi. bu işler kim ilgileniyor ve neden hala bi sonuca varılamıyor biz vatandamşımıza neden sahip çıkamıyoruz neden !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu bağlantının habertürk'e karşı yapılan düşmanca tutum dolayısıyla kurulduğu kanaatindeyim... oldu olacak hırvatistan ile dış ticaret ilişkilerini de bitirelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Amma yönetenler zebani olursa,tasin topragin kabahati nedir.Cennetin sahibi kötü allah kimsdeyi öyle cennete düsürmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bizden önce AB girecek ülke,onlar KATOLIK sen Müslüman.Unutmamaliyiz,onlara Bosnalilari katlederken biz Bosnalilara yardim ettik.AB kurallari ancak bize isler.Egemen Bey bunu birde Oli Rehn'e bir yemekte saka ile anlatamazmi?O ancak Kürt acilimindan analr.Türkün biri Hirvatistan'da haksiz yatmaktadir.AB nin isi degil.Markus Weis'i bilir oglunun okul arkadasidir.Direkt degil amma dolayli yoldan,Finlandiya ile Almanya'nin arasida neki.Hepsi Baltik Denizinde balik avlamaktalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
once kendi pisligimizi temizliyelim hirvatistana sonra sira gelsin ulkemizde hapishanelerde hakimin karsisina cikmak icin aylarca hatta yillarca bekleyen tutuklulardan haberiniz yok galiba hatta hakimin karsisina cikamadan hapishanede iskence sonucu hayatini kaybeden(Engin Ceber) kisiler varken bu konuda fikir yurutmek bizemi dusuyor bu arada adi gecen kisi suclu cikarsa ne olucak bu nedenle bekleyelim ve gorelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000