21 Ocak 2019, Pazartesi 19:18:03

ABD THY'yi İzleyecek

ABD'nin en büyük spor organizasyonu olan Amerikan Ulusal Futbol Ligi final maçının (Super Bowl) 3 Şubat'ta yapılacağı kent olan Atlanta'ya doğrudan uçuş yapan Türk Hava Yolları, Super Bowl'da bir kez daha reklamı ile yer alacak.
  • Southwest ile Atlanta uzerinden codesharing yapilmasi sart
  • Cok sevindirici bir haber. Gurur verici.
  • Gurur... Tk büyüksün
  • Süper Bowl Süper Kase mi Demek?
  • Aslında reklam bütçesine ayrılan rakam sadece kokpit olmak üzere zam olarak yansıtılsaydı fena olmazdı ama güzel hamle
  • Atlanta LF ortadayken, evet bu cok gerekliydi. bravo satıs bravo pazarlama!
  • Kac milyon dolarcık?
  • Amerikada uçulacak çok nokta var ama kolayda değil
  • Yolcu sorununu çözmekten aciz dil bilmeyen TGS’nin bazı personeli ile yolcu anlaşamasın, sonra dünya markası. Kadın diyor ki “my and my 8years old child sitting seperately, can you fix this?” Boardinci “ sorry no english flight is full go plane “ kim öğretiyor bunlara bu kalıpları?:)
  • Kur artışında reklam vermeyi çekmeyecek miydi güzel şirketimiz?

ABD'nin en büyük spor organizasyonu olan Amerikan Ulusal Futbol Ligi final maçının (Super Bowl) 3 Şubat'ta yapılacağı kent olan Atlanta'ya doğrudan uçuş yapan Türk Hava Yolları, Super Bowl'da bir kez daha reklamı ile yer alacak. Reklam ile ABD'de bilinirliliğini artırmayı hedefleyen THY, karşılaşma için de dünyanın birçok noktasından kente izleyici taşıyacak.

Türk Hava Yolları'nın en önemli yolcu pazarları arasında ABD'ye yapılan uçuşlar ön sırada yer alıyor. ABD'de, New York,  Los Angeles, Washington, Boston, Houston, Şikago, Miami, Atlanta ve San Francisco olmak üzere 9 noktaya uçan THY, önemli transit yolcu potansiyeli olan Newark'a da yakında seferlere başlayacak. THY'nin, Kanada'da iki nokta da dahil, geçen yıl Kuzey Amerika uçuşlarında yolcu doluluk oranları 5.3 puan artışla yüzde 88.9'a çıktı. Yolcu sayısı ise 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 9.1 artarak  2 milyon 365 bin 334'e yükseldi.

ABD'de bilinirliliği artacak

THY, ABD'de yolcu sayısını artırmak adına reklam, bilet, televizyon, yiyecek içecek, ürün satışları ile birlikte milyarca dolar iş hacmi olan Amerikan Ulusal Futbol Ligi final maçına (Super Bowl) bir kez daha reklam verecek. THY'nin 30 saniyelik reklam filmi, New England Patriots ile Los Angeles Rams karşılaşmasını yayınlayacak televizyon kanalında yer alacak. THY, ABD'nin en çok izlediği ve dünya genelinde 750 milyon kişinin izlemesin beklendiği etkinlikte reklamı ile ülkede ve dünya genelinde büyük bir kitleye ismini bir kez daha ulaştıracak.

Atlanta'ya izleyici taşıyacak

THY'nin, 100'den fazla ülkede de canlı yayınlanacak maçı, internet bağlantısı olan uçaklarının uzun uçuşlarında da yolcularına  canlı olarak izleteceği öğrenildi. THY, Super Bowl'un reklam kuşağında daha önce de yer almıştı. Maçın yapılacağı Atlanta'ya THY'nin de Airbus 330 tipi uçaklarla uçuşları bulunuyor. Dünyanın birçok noktasından maçı izlemek için THY ile İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Atlanta'ya gidişler olacak.

15 milyar dolarlık harcama yapıldı

Super Bowl, her yıl ABD'de en çok izlenen televizyon programı olma özelliğini taşıyor. Super Bowl biletinin ortalama maliyeti 10 Ocak itibariyle yaklaşık 6 bin 800 dolar olurken maç günü yaklaştıkça bilet fiyatları daha da artacak.Maçın devre arasında Maroon 5, Travis Scott ve Big Boi sahne alacak. Super Bowl,  ABD perakende sektörüne önemli katkı sağlıyor.Geçtiğimiz yıl ülkede kişi başı ortalama 81.17 dolarla toplamda 15.3 milyar dolarlık harcama yapıldı.Super Bowl izleyicilerinden yüzde 8'inin de yeni bir televizyon aldığı yapılan araştırmalar da belirlendi.

ABD THY'yi İzleyecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

MBA USA ~ 4 yıl önce
Southwest ile Atlanta uzerinden codesharing yapilmasi sart

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abdurrezak ~ 4 yıl önce
Southwest in Atlanta'da kac kapisi var biliyor musun? Ya da Southwest in ucuslarini THY musterisinin sevip sevmeyecegini? Bilginiz yok, fikriniz yok, konusuyorsunuz.
Ucuş Ekibi ~ 4 yıl önce
Cok sevindirici bir haber. Gurur verici.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilir kişi ~ 4 yıl önce
Gurur... Tk büyüksün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hacı ~ 4 yıl önce
Süper Bowl Süper Kase mi Demek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cadet pilot ~ 4 yıl önce
Aslında reklam bütçesine ayrılan rakam sadece kokpit olmak üzere zam olarak yansıtılsaydı fena olmazdı ama güzel hamle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ferdi ~ 4 yıl önce
Yediniz yediniz doymadiniz be usta! Yeter artik kabak tadi vermeye basladiniz.
Hasan ~ 4 yıl önce
Atlanta LF ortadayken, evet bu cok gerekliydi. bravo satıs bravo pazarlama!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saniyesi ~ 4 yıl önce
Kac milyon dolarcık?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kkkkkk ~ 4 yıl önce
Amerikada uçulacak çok nokta var ama kolayda değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sen reklam ver ama ~ 4 yıl önce
Yolcu sorununu çözmekten aciz dil bilmeyen TGS’nin bazı personeli ile yolcu anlaşamasın, sonra dünya markası. Kadın diyor ki “my and my 8years old child sitting seperately, can you fix this?” Boardinci “ sorry no english flight is full go plane “ kim öğretiyor bunlara bu kalıpları?:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rize Engilsh ~ 4 yıl önce
Rize'de ingilizce öğrenip geliyorlar:)
Üç kuruşa ~ 4 yıl önce
Bu kadar köfte naparsın
!! ~ 4 yıl önce
Daha uçakta sayı almasını beceremez gelip burda dil uzatır. Belirli bir boarding süre içerisinde gel sen çöz o kadar yolcu problemini!
Yine indandık ~ 4 yıl önce
Kur artışında reklam vermeyi çekmeyecek miydi güzel şirketimiz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000