19 Mayıs 2020, Salı 15:18:55

9 milyon yolculu THY uçağı Samsun'a indi

Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten 101 yıl sonra İstanbul’dan Samsun’a hareket eden ve 8 milyondan fazla kişinin bilet aldığı uçak, Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda coşkuyla karşılandı.
  • Noermal uçuş döneminde yapamadıklarımızı işssizlikten yapıyoruz napalım ev de mi kalalım
  • Böyle şeyler de hep aynı hostesleri gönderiyorlar boş uçak bırader ya ))) barı uçağa hıc bınmemıs gençleri koy hani genclık bayramı nerde gençler ?
  • Anadolu' lu kaptanım, gurur duyduk...
  • Samsun hatti acilmis suyla kutlama var
  • Kazım karabekir ve yol arkadaşları saygıyla anıyoruz.
  • Bademler çok rahatsız oldu bu işlerden
  • Bundan 20 sene önce THY binalarının üzerinde Atatürk posterlerini görürdük.Son yıllarda hiç bir zaman Atatürk posteri göremedik.Samsuna uçak kaldırmak çok güzel bir davranıştı umarız bundan sonra THY binalarında Mustafa Kemal ATATÜRK resimlerini görebiliriz.Bu arada yakın senelerde THY nin güzel ekipleri yakalarında ATATÜRK rozeti taşırdı ve bu rozet bu güzel insanlara çok yakışırdı yine uzun zamandır ekiplerde bu güzel rozetleri göremiyoruz İnşallah en kısa zamanda bu güzel insanları yakalarında ATATÜRK rozetleri ile birlikte gökyüzünde görürüz.
  • Uçağın ismi de tam isabet olmuş. Ya Akçaabat olsaydı ? :(
  • Bence fabrika çıkışı B737MAX veya A320NEO yerine ikinci el A330 veya B777 alınabilir ucuz fiyata. Full ekonomi konfigürasyonunda sosyal mesafe uygulanarak kullanılabilir. Hem leasingi ucuz, hem de sosyal mesafeden dolayı payload az olacağından yakıt tüketimi azalacak. Yoksa dar gövdeyle taşınacak yolcu sayısı çok azalacak, talebi karşılamak için aynı destinasyona bir den fazla uçak kaldırılacak. Onun yerine tek 8-10 yıllık 777 veya 330 kullanırsın, belki daha ucuza bile gelebilir...
  • Gereginden fazla duygusal davranislarla sisirilmis bir sirkettir Thy. 7 sene uctum, icini disini bilirim. Kaptani kaptan degildir, fo su fo degil. Hicbiri dogru duzgun sop ye uymaz. Kokpitte neler oluyor yolcu bir bilse bir daha thy ucagina adim atmaz. Birakin bu duygusal haberleri falan. Sansa ucuyor kaza kirim yapmiyor ucaklar..

Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten 101 yıl sonra İstanbul’dan Samsun’a hareket eden ve 8 milyondan fazla kişinin bilet aldığı uçak, Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda coşkuyla karşılandı.

Türk Hava Yolları (THY) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, tarihi bir uçuş gerçekleştirdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten tam 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Milli Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a düzenlenen bu tarihi uçuş "TK1919" sefer sayısı ile gerçekleşti. İstanbul’dan Samsun’a gerçekleştirilen TK-1919 sefer sayılı tarihi uçuşun kaptan pilotluğunu Selin Sevimli, ikinci pilotluğunu ise Doğukan Demir yaptı.

İstanbul’dan gelen uçak Samsun semalarında 1 tur attıktan sonra tekrar Çarşamba Havalimanı’na iniş yaptı. Apronda hazır bulunan itfaiye araçları TK-1919 sefer sayılı uçağı hortumlarıyla ıslatarak karşıladı. Samsun Valisi Osman Kaymak da pilotlara çeşitli hediyeler verdi.

“8 milyonu aşkın insan Samsun’a yolculuk yaptı”

Tarihi uçak yolculuğu hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Atatürk Anma, Gençlik ve Spor Bayramı anısına ‘Tarihi Yolculuk’ adında bir yolculuk başlattı. Bu kapsamda online olarak Samsun’a sefer düzenledi. Bu seferde 8 milyonu aşkın insan Samsun’a yolculuk yaptı. Bugün büyük bir coşku yaşıyoruz. Geçen sene 100. yıl nedeniyle çok güzel etkinlikler yaptık. Meydanlar ve alanlar doluydu. Bu sene korona virüsü nedeniyle bu şekil programlar yapıyoruz. Amacımız, Milli Mücadele ruhunun gençliğe aktarılmasıdır. 100 yıl önce Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıların tekrar diri tutularak, gençliğimizin bu milli duygu ile yaşamasıdır. Bu yönüyle Samsun bu alanda önemli bir kent. Mustafa Kemal Atatürk, 101 yıl önce Samsun’da bu mücadeleyi başlattı. Tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. Hareketlerin Samsun’dan başlaması çok anlamlıdır. Bu yönüyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Etkinliğe katılan herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

Uçağı karşılama törenine ayrıca AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, siyasi parti temsilcileri ve bazı yetkililer katıldı.9 milyon yolculu THY uçağı Samsun'a indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Korona ~ 8 ay önce
Noermal uçuş döneminde yapamadıklarımızı işssizlikten yapıyoruz napalım ev de mi kalalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Metalci Teknısyen ~ 8 ay önce
Böyle şeyler de hep aynı hostesleri gönderiyorlar boş uçak bırader ya ))) barı uçağa hıc bınmemıs gençleri koy hani genclık bayramı nerde gençler ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SZB ~ 8 ay önce
Anadolu' lu kaptanım, gurur duyduk...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 8 ay önce
Samsun hatti acilmis suyla kutlama var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Berk ~ 8 ay önce
Kazım karabekir ve yol arkadaşları saygıyla anıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bademler ~ 8 ay önce
Bademler çok rahatsız oldu bu işlerden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M.KEMAL ATATÜRK ~ 8 ay önce
Bundan 20 sene önce THY binalarının üzerinde Atatürk posterlerini görürdük.Son yıllarda hiç bir zaman Atatürk posteri göremedik.Samsuna uçak kaldırmak çok güzel bir davranıştı umarız bundan sonra THY binalarında Mustafa Kemal ATATÜRK resimlerini görebiliriz.Bu arada yakın senelerde THY nin güzel ekipleri yakalarında ATATÜRK rozeti taşırdı ve bu rozet bu güzel insanlara çok yakışırdı yine uzun zamandır ekiplerde bu güzel rozetleri göremiyoruz İnşallah en kısa zamanda bu güzel insanları yakalarında ATATÜRK rozetleri ile birlikte gökyüzünde görürüz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şekilcilik ~ 8 ay önce
Ne kadar şekilcisiniz.Onemli olan onun fikirlerini yasatmak,ideallerini gerceklestirmek. Yoksa rozetle resimle heykellerle olacak isler degil bunlar
Nane ~ 8 ay önce
Istifa
Birisi ~ 8 ay önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
OFLEE ~ 8 ay önce
Uçağın ismi de tam isabet olmuş. Ya Akçaabat olsaydı ? :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dar gövdenin sonu ~ 8 ay önce
Bence fabrika çıkışı B737MAX veya A320NEO yerine ikinci el A330 veya B777 alınabilir ucuz fiyata. Full ekonomi konfigürasyonunda sosyal mesafe uygulanarak kullanılabilir. Hem leasingi ucuz, hem de sosyal mesafeden dolayı payload az olacağından yakıt tüketimi azalacak. Yoksa dar gövdeyle taşınacak yolcu sayısı çok azalacak, talebi karşılamak için aynı destinasyona bir den fazla uçak kaldırılacak. Onun yerine tek 8-10 yıllık 777 veya 330 kullanırsın, belki daha ucuza bile gelebilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hey genisci ~ 8 ay önce
Kisa pistin sonuna inersin artik o eski genis govdelerinle. Topraga cikar orada durur sonra aprona taksi yaparsin, anladik endiselenmissin sonu geliyor diye ama dunya genis govdeden vazgeciyor sen neyin hayalini gorusyorsun anlamadim?
Yu ~ 8 ay önce
Bakkal isletiyo ağam
Thy bir balondur ~ 8 ay önce
Gereginden fazla duygusal davranislarla sisirilmis bir sirkettir Thy. 7 sene uctum, icini disini bilirim. Kaptani kaptan degildir, fo su fo degil. Hicbiri dogru duzgun sop ye uymaz. Kokpitte neler oluyor yolcu bir bilse bir daha thy ucagina adim atmaz. Birakin bu duygusal haberleri falan. Sansa ucuyor kaza kirim yapmiyor ucaklar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bırak şimdi ~ 8 ay önce
SOP ye uymayan firma görmemişsin sen hayatında muhtemelen, şirket kültürü olarak SOP den uzaklaşmama konusunda ısrarcı şirketlerden birisidir, kötü birkaç örnek görüp bütün şirkete mal etmen hatalı bana kalırsa
Yolcudur yolcu ~ 8 ay önce
Yolcu olarak uçtuysa SOP'ye uyan kaptan görmemiştir, hatta hiçbir zaman kaptan görmemiş de olabilir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000