02 Aralık 2019, Pazartesi 13:27:41

737 MAX krizi iç hatları vurdu

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Ordu-Giresun Havaalanı'nda son günlerde yaşanan sefer iptallerine ilişkin açıklama yaptı.
  • Bu kadar sefer yaptiklarina dua edin.
  • Yalan devamlı yalan nereye kadar!
  • akp giresun millet vekiline tüm içten dileklerimle......
  • 737-Max olsa bile kimse binmez.Diyim size. Artık millet hangi saatte hangi uçak sefer var ona göre bilet alıyor. 737-Max olana kesin binmez. Bu uçaklar umarım hiç kullanılmaz ve buyuk zarar gorur devlet ve tabiki akp. amin
  • dolar fırladı ... biletler vatandasa pahalı geliyor ... aslında dolar bazında biletler ucuz ... sirketler siyasi baski ile bilet fiyatlarını dusuk tutuluyor ... bu sartlar altında kimse ucmayalım diyemıyor ama ilk fırsaata sefer iptaller yasanıyor ... vatandas ise hala biletler pahalı sefer az diye yakınıyor .... kor dovusu gibi bir sey.....
  • İyice mahvolduk, mağdur ve soğuduk. K.maraş en mağdur şehirlerden zaten günde iki sefer vardı yazın o da bazı günler tek sefere düştü. Onu geçtim MAX’lerin geri dönüş ve güven algısı ne zaman gerçekleşir soru işareti.
  • Senin partin de 17 yılda ülkeyi vurdu !
  • Max ile uzun bir süre uçulmaz izin çıksa bile hemen binmeyiz
  • THY akp nin arka bahçesidir.Tamamen ako yönetmektedir.Türkiye yi batırdığı gibi thy de batıcacaktır akp

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Ordu-Giresun Havaalanı'nda son günlerde yaşanan sefer iptallerine ilişkin açıklama yaptı.

Öztürk, açıklamasında, “Türk Hava Yolları’nın Ordu-Giresun seferlerinde herhangi bir azalma planlanmamış olmasına rağmen 2019 yılı Mayıs ayında Boeing firması 737 MAX serisi uçakların uçuşlarının yasaklanmasından ve filoya katılması planlanan ilgili seri uçakların tesliminin yapılmamış olmasından dolayı ağırlıklı olarak ülke genelindeki iç hatlarda sefer iptallerine gidilmiştir” dedi.

Bu iptaller sadece Ordu-Giresun özelinde olmayıp tüm hatlar için, özellikle İstanbul uçuşlarında yoğunlaştığını belirten Öztürk, “Anadolu Jet Ankara ve Sabiha Gökçen seferlerinde de ülke genelindeki diğer tüm istasyonlar için sefer iptalleri söz konusu olmuş fakat bu iptallerden Ordu-Giresun Havalimanı etkilenmemiştir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nce işletilen ülke genelindeki iç hat istasyonlarda uçak sayısı 2019 yılında yüzde 18 azalmış olmasına karşın, Ordu-Giresun Havalimanı'nda yüzde 1 artmıştır. Dış hat uçuş sayısı iç hat istasyonlar için ülke genelinde yüzde 30 azalmış olup, Ordu-Giresun Havalimanı'nda ise yüzde 22 artmıştır” ifadelerini kullandı.

Öztürk, Ordu-Giresun’da İzmir’e direk uçuşlarında Boeing firması 737 MAX serisi uçakların uçurulamaması nedeniyle oluşan kapasite sıkıntısından dolayı planlama gerçekleşemediğini kaydetti.

Ordu- Giresun Havaalanı için kış planlanmasını yapıldığını ifade eden Öztürk, şöyle devam etti:

“Önümüzdeki kış dönemi için bir önceki tarife planına paralel olarak; İstanbul Havalimanı hattı haftalık 18, Sabiha Gökçen Havalimanı haftalık 20, Ankara Esenboğa Havalimanı için haftalık 14 frekans meydan oluru alınmış olup tarife planlaması yapılmıştır. Türk Hava Yolları dışında düzenli olarak Pegasus Hava Yolu şirketinin günlük 2 frekans Sabiha Gökçen Havalimanı seferleri devam etmektedir.”

Uçuş sefer sayılarındaki azalmanın giderilmesi noktasında hava yolu şirketlerimiz gerekli çalışma ve planlamaları yapmakta olduğuna değinen Öztürk, “Özet olarak, Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ordu-Giresun Havalimanı’na yapılan sefer sayılarındaki azalmanın Boeing 737 MAX seri uçakların uçurulamayışı nedeniyle ortaya çıktığını, geçici olduğunu ve kısa zamanda çözüme kavuşacağını düşünüyoruz” dedi.

737 MAX krizi iç hatları vurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Olu Hat ~ 8 ay önce
Bu kadar sefer yaptiklarina dua edin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalan ~ 8 ay önce
Yalan devamlı yalan nereye kadar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NFVAS ~ 8 ay önce
akp giresun millet vekiline tüm içten dileklerimle......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serkan ~ 8 ay önce
737-Max olsa bile kimse binmez.Diyim size. Artık millet hangi saatte hangi uçak sefer var ona göre bilet alıyor. 737-Max olana kesin binmez. Bu uçaklar umarım hiç kullanılmaz ve buyuk zarar gorur devlet ve tabiki akp. amin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isin dogrusu.... ~ 8 ay önce
dolar fırladı ... biletler vatandasa pahalı geliyor ... aslında dolar bazında biletler ucuz ... sirketler siyasi baski ile bilet fiyatlarını dusuk tutuluyor ... bu sartlar altında kimse ucmayalım diyemıyor ama ilk fırsaata sefer iptaller yasanıyor ... vatandas ise hala biletler pahalı sefer az diye yakınıyor .... kor dovusu gibi bir sey.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K.maraşlı ~ 8 ay önce
İyice mahvolduk, mağdur ve soğuduk. K.maraş en mağdur şehirlerden zaten günde iki sefer vardı yazın o da bazı günler tek sefere düştü. Onu geçtim MAX’lerin geri dönüş ve güven algısı ne zaman gerçekleşir soru işareti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cemal efendi ~ 8 ay önce
Senin partin de 17 yılda ülkeyi vurdu !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Max ~ 8 ay önce
Max ile uzun bir süre uçulmaz izin çıksa bile hemen binmeyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akp = thy ~ 8 ay önce
THY akp nin arka bahçesidir.Tamamen ako yönetmektedir.Türkiye yi batırdığı gibi thy de batıcacaktır akp

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000