22 Şubat 2011, Salı 08:12:50

"3 UÇAKLA ŞİRKET KURULMAZ!"

Eski KKTC Maliye Bakanı Ahmet Uzun, bir televizyon programında yaptığı açıklamada, KKHY ve KTHY hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
  • KTHY yi THY den ayiran adam Ahmet Uzundur Arastirin boy boy haberler var 5 sene oncesinde.THY istemiyoruz diyip Tayyip Erdoganla zıtlasanda Ahmet Uzundur.
  • SAHTEKAR CTP HÜKÜMETİ EYLÜL 2005TE TC DEN HİSSELERİ ALDI AMA 2006 TEMMUZUNDA KKTC YE GELEN SN.R.TAYYİP ERDOĞANA SN.AHMET YÖNLÜERİN KIZININ DÜĞÜNÜNDE KTHY İÇİN YARDIM İSTEYİP AVUÇ AÇTILAR.SN.R.TAYYİP ERDOĞAN DA CTP LİERİ FIRÇALADI HANİ SİZ BU İŞİ İYİ BİLİRDİNİZ DİYE SİZE PARA MARA YOK DEDİ.CPT LİLER KUZU KUZU YERLERİNE OTURDULAR.CTP O ZAMAN ANLADI İLKOKUL ÖĞRETMENİNDEN HAVACI OLMAZ DİYE AMA İŞ İŞTEN GEÇTİ.ahmet derya ve buran atakan SADECE ŞİRKETİ BOŞALTMAYI BİLDİLER O KADAR.HA BU ARADA ESKİ KTHY ÇALIŞANLARI YENİ ŞİRKETE GİRMEYİ DAHA ÇOOOK BEKLERLER.
  • ESKİ GN.MD.SADETTİN GEZMEK ÁHMET DERYAYA ŞİRKETİ +43MİLYON DOLARLA TESLİM ETTİ.BİR SENE SONRA BU PARA SUYUNU ÇEKİNCE CTP ŞİRKETE ORTAK ARAMAYA BAŞLADI VE HAVAŞ KKTC YE BÖYLE GELDİ.BİR SENE İÇİNDE BU PARA NASIL BUHAR OLDU AHMET UZUN VE AHMET DERYA BUNU AÇIKLASINLAR.HAVAŞ GELDİ VE KTHY İLE CAS ŞİRKETİNİ KURDULAR HAVAŞ ALT YAPI İÇİN 3 MİLYON DOLAR VERDİ BU PARA DA BUHAR OLDU.APRON ARAÇLARINI YENİLEYECEKLERDİ APRONA BİSİKLET BİLE ALMADILAR.buran atakan ahmet derya ve ahmet uzun HESAP VERSİNLER.
  • Batiran bellidir, CTP bilir kisi uzman havaci diye KTHYnin basina A. D. yi atamadimi?> Hava SEn SEndikasi A.D. nin cok degerli bir yonetici oldugunu devamli surece savunmadimi. Nicin, cunku A.D. kendilerine sahsi menfaat onermisti de ondan. Simdi ise agliyorlar, A.D. de televizyon programlarina cikip gayri profesyonel kararlarini halen dogrulamaya calisiyor. Sonra S.G. diye bir baska bilirkisiyi atadilar, o da cok bilirmis ya, yuzune gozune beledi ve cekip gitti. Olan mis gibi tecrubeli personele oldu. Hepsi isini kaybetti ve bugun is bulmakta zorlaniyorlar, cunku hicbir yere gitmeden
  • Sendika ile ortak olarak bu şirketi kim batırdı ahmet bey ? Siz değil mi ? Daha ne yüzle çıkıp beyanat veriyorsunuz. Ben olsam Kıbrısa bir daha uğramazdım bile.
  • yaa ametcigim doymadınız galiba hala daha varya bu ctp nin sayesinde cebiniz doldu lefkoşadaki binacık tıkırtıkır mantar gibi bitiyor ulan KTHYda sizin ctp hükümeti döneminde batırdınız.Birde utanmadan çıkıp bir tv programında hala daha açıklama yapıyorsun.yazıklar olsun
  • KTHY batışı sizin partinizin sendika ile yaptığı anlaşmalar sonucu başlamadı mı ? Daha ne ona buna akıl veriyorsunuz ? O kadar aklınız varsa sendika ile anlaşma yaparken kullansaydınız.
  • Yenı bır sırket kuruyollar hahah yalandan kım oldu, ma ne sırketı yahu alacaklar ordan 3 tane thy nın ucaklarını dısına kkhy yazacaklar da bu sırket olacak peee , ıcı dısı thy prsonelı olan bır sırkete yenı sırket denmez , dalga gecmesınler ınsanlarınan, gostermelık bır kac tane torpıllıyı goycaklar calısanın gerısı hep tc , da buna kıbıs sırketı deycekler , dalgalarını gıtsınler ugandada gecsınler....
  • Adı kısa ama asıl cebı uzun , yedıler bıtırdıler bu ctp takımı her tarafı daha doymadılar gozlerı doysun , daha gonusur daha soyleyın genne fazla konusmasın o gıtsın ınsaatlarının basında dursun.....ctp = gabak
  • Konu bir yana, bence bir uçakla bile şirket kurulabilmeli. Rekabet bunu gerektirir.
“3 UÇAKLA ŞİRKET KURULMAZ, ŞİRKETİN KAYDI BİLE YOK”
3 uçakla şirket kurulamayacağını söyleyen Uzun, kurulacak şirketin Türkiye Sivil Havacılık Dairesi’ne kaydolması gerektiğini, bunun için de en az 5 uçak şartı olduğunu açıkladı. Uzun, “THY’nin Kıbrıs’a sefer yapan uçaklarından üçüne Kıbrıs Türk Hava Yolları diye yazacaklar” diyerek, şirketin kaydının dahi olmadığını ve bu şekilde havayolu şirketi kurulamayacağını belirtti.

Uzun, şöyle devam etti:

Türkiye zamanında gereken katkıyı yaptı. KTHY uçacak. Bir önlemler paketi verdi. 130 kişi CAS’a geçecek. Cumhurbaşkanlığı seçimi arifesiydi. Sn. Cumhurbaşkanı bunları geri çekip anlaşmayı bozdu. Türkiye de ‘Sen anlaşmayı bozuyorsan ben de bozuyorum’ dedi ve havayolları gümbür gümbür gitti. Nereye gittiği de belli değil. Heba oldu. Sonra da yerine maskaralık yapıyoruz başka şirket kuruyoruz diye”.

“KTHY’NİN BORCUNU ÇATIR ÇATIR ALIYORLAR”
“Sn. Bakanlar diyor ki İstanbul üzerinden İngiltere’ye uçacaklar. Daha önce uçmuyorlar mıydı? THY, uçağı boyayıp İstanbul’dan İngiltere’ye götürecek ve bunu başarı olarak mı görüyorsun? KTHY’nin iflasını verdiler. Peki o borç ne oldu? Kurtulmadık o borçtan. O borcun zaten dörtte üçü devletindi. KTHY’nin borcu vardı ancak alacaklılar çatır çatır alıyorlar. Bulursa alacak olan bir tek KKTC devletidir. Demek ki sen bunu borçtan kurtulmak için yapmadın. Personelden kurtulmak için mi yaptın? Personeli başka bir yere aktararak da kurtulabilirdin”.

“ŞİRKETE PARA YATIRANLAR BİLE ŞİRKETİ GÖRMEDİ”
Halkın aldatıldığını ifade eden Uzun, ortada bir şirketin olmadığını, şirkete para yatıranların bile şirketi görmediğini, onay, uçuş hakkı belgesi gibi önemli belgelerin olmadığını kaydetti.

(Kıbrıs Postası)
"3 UÇAKLA ŞİRKET KURULMAZ!"

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 13 yıl önce
KTHY yi THY den ayiran adam Ahmet Uzundur Arastirin boy boy haberler var 5 sene oncesinde.THY istemiyoruz diyip Tayyip Erdoganla zıtlasanda Ahmet Uzundur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
SAHTEKAR CTP HÜKÜMETİ EYLÜL 2005TE TC DEN HİSSELERİ ALDI AMA 2006 TEMMUZUNDA KKTC YE GELEN SN.R.TAYYİP ERDOĞANA SN.AHMET YÖNLÜERİN KIZININ DÜĞÜNÜNDE KTHY İÇİN YARDIM İSTEYİP AVUÇ AÇTILAR.SN.R.TAYYİP ERDOĞAN DA CTP LİERİ FIRÇALADI HANİ SİZ BU İŞİ İYİ BİLİRDİNİZ DİYE SİZE PARA MARA YOK DEDİ.CPT LİLER KUZU KUZU YERLERİNE OTURDULAR.CTP O ZAMAN ANLADI İLKOKUL ÖĞRETMENİNDEN HAVACI OLMAZ DİYE AMA İŞ İŞTEN GEÇTİ.ahmet derya ve buran atakan SADECE ŞİRKETİ BOŞALTMAYI BİLDİLER O KADAR.HA BU ARADA ESKİ KTHY ÇALIŞANLARI YENİ ŞİRKETE GİRMEYİ DAHA ÇOOOK BEKLERLER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ESKİ GN.MD.SADETTİN GEZMEK ÁHMET DERYAYA ŞİRKETİ +43MİLYON DOLARLA TESLİM ETTİ.BİR SENE SONRA BU PARA SUYUNU ÇEKİNCE CTP ŞİRKETE ORTAK ARAMAYA BAŞLADI VE HAVAŞ KKTC YE BÖYLE GELDİ.BİR SENE İÇİNDE BU PARA NASIL BUHAR OLDU AHMET UZUN VE AHMET DERYA BUNU AÇIKLASINLAR.HAVAŞ GELDİ VE KTHY İLE CAS ŞİRKETİNİ KURDULAR HAVAŞ ALT YAPI İÇİN 3 MİLYON DOLAR VERDİ BU PARA DA BUHAR OLDU.APRON ARAÇLARINI YENİLEYECEKLERDİ APRONA BİSİKLET BİLE ALMADILAR.buran atakan ahmet derya ve ahmet uzun HESAP VERSİNLER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Batiran bellidir, CTP bilir kisi uzman havaci diye KTHYnin basina A. D. yi atamadimi?> Hava SEn SEndikasi A.D. nin cok degerli bir yonetici oldugunu devamli surece savunmadimi. Nicin, cunku A.D. kendilerine sahsi menfaat onermisti de ondan. Simdi ise agliyorlar, A.D. de televizyon programlarina cikip gayri profesyonel kararlarini halen dogrulamaya calisiyor. Sonra S.G. diye bir baska bilirkisiyi atadilar, o da cok bilirmis ya, yuzune gozune beledi ve cekip gitti. Olan mis gibi tecrubeli personele oldu. Hepsi isini kaybetti ve bugun is bulmakta zorlaniyorlar, cunku hicbir yere gitmeden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sendika ile ortak olarak bu şirketi kim batırdı ahmet bey ? Siz değil mi ? Daha ne yüzle çıkıp beyanat veriyorsunuz. Ben olsam Kıbrısa bir daha uğramazdım bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yaa ametcigim doymadınız galiba hala daha varya bu ctp nin sayesinde cebiniz doldu lefkoşadaki binacık tıkırtıkır mantar gibi bitiyor ulan KTHYda sizin ctp hükümeti döneminde batırdınız.Birde utanmadan çıkıp bir tv programında hala daha açıklama yapıyorsun.yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
KTHY batışı sizin partinizin sendika ile yaptığı anlaşmalar sonucu başlamadı mı ? Daha ne ona buna akıl veriyorsunuz ? O kadar aklınız varsa sendika ile anlaşma yaparken kullansaydınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yenı bır sırket kuruyollar hahah yalandan kım oldu, ma ne sırketı yahu alacaklar ordan 3 tane thy nın ucaklarını dısına kkhy yazacaklar da bu sırket olacak peee , ıcı dısı thy prsonelı olan bır sırkete yenı sırket denmez , dalga gecmesınler ınsanlarınan, gostermelık bır kac tane torpıllıyı goycaklar calısanın gerısı hep tc , da buna kıbıs sırketı deycekler , dalgalarını gıtsınler ugandada gecsınler....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Adı kısa ama asıl cebı uzun , yedıler bıtırdıler bu ctp takımı her tarafı daha doymadılar gozlerı doysun , daha gonusur daha soyleyın genne fazla konusmasın o gıtsın ınsaatlarının basında dursun.....ctp = gabak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Konu bir yana, bence bir uçakla bile şirket kurulabilmeli. Rekabet bunu gerektirir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000