26 Mayıs 2013, Pazar 19:03:03

YOK BÖYLE GÖSTERİ!

Bu yıl 25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde 3.'sü düzenlenen Airshow Side, sınırları zorlayan gösterileri, etkileyici kadrosu, yarışmaları ve renkli programıyla nefesleri kesti...
  • Fotoğraflar güzel yakalanmış
  • Yok oyle birsey )))

Side semalarını renklendiren Airshow Side, dünya şampiyonları Svetlana Kapanina ile Jurgis Kaiyrs'in yanı sıra akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, Airbandit, REVA, Romanian Yakers ve daha birçok ismin gösteri ile heyecanı doruğa taşırken, geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz akrobasi pilotu Murat Öztürk ise etkinlik alanına yerleştirilen fotoğrafıyla Airshow Side boyunca anıldı.

Side Belediyesİ tarafından dünyanın sayılı akrobasi pilotlarından Ali İsmet Öztürk önderliğinde düzenlenen Airshow Side, havacılığı yakından tanıtmak ve sevdirmek amacı ile Side Belediyes Başkanı A.Kadir Uçar tarafından 2011 yılında başlatıldı.

Side Batı sahilinde panayır havasında gerçekleşen Airshow Side kapsamında sayısız başarıya imza atmış dünya şampiyonları Svetlana Kapanina ile Jurgis Kaiyrs'in nefes kesen gösteriyle Side semalarını süslerken her yıl olduğu gibi Ali İsmet Öztürk'ün solo akrobasi uçuşu, Airbandit, REVA, Romanian Yakers ve Türk Hava Kurumu'nun renkli şovları da yer aldı. Ayrıca Airshow Side'nin ilk gecesinde ünlü müzik grubu Pinhani de sahne alarak katılımcılara keyifli anlar yaşattı. 

Türkiye'de düzenli olarak yapılan tek havacılık gösterisi Airshow Side'de ayrıca, sivil havacılık okullarının geçişleri, model uçak ve helikopter gösterileri ile paramotor gibi etkinlikler de gerçekleşti.

Piper markasının Türkiye temsilciliğini yapan Baymak Havacılık da Piper Matrix uçağı ile 2 gün süresince gösteri uçuşu yaparak şenliğe renk kattı. 


A
irportHaber

YOK BÖYLE GÖSTERİ!

Facebook Yorum

Yorumlar

Foto ~ 9 yıl önce
Fotoğraflar güzel yakalanmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Yok oyle birsey )))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000