11 Kasım 2014, Salı 17:55:18

OSMAN YILDIRIM'IN TALEBİ REDDEDİLDİ

Türk Hava Kurumu'nda (THK) 'bazı usulsüz işlemler yapıldığı' iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan THK Başkanı Osman Yıldırım’ın tutukluluk haline itirazı reddedildi.
  • Pembeköşk rumuzlu arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum. Hoca öğrenci ilişkileri tabiki kendi insiyatiflerindedir ama oraya 16 17 18 yaşlarında öğrencilerde katılıyorlar ve onlarla da ilişki yaşıyorlar. Kesinlikle kötü örnekler.! Ben o kurslarda bulundum artık hiçbir bayan tanıdığıma inönüdeki kurslara katılmalarını önermiyorum. Yolsuzluktan daha büyük bir utanç bence. Artık bu ayıplar da dile getirilmeli.
  • Sevgili arkadaşım, evet bende orda eğitim aldım bahsettiğin şeylere şahit oldum hocanın bitanesi kampın yanyanındaki evde bişeyler çeviriyordu. Ama bütün Hocalar öyle değil kardeş olan da var abi olanda arkadaş olanda.
  • Cesaret çok doğru demişsin Facebook sayfasına bakınca çok eğleniyorum,bir işiniz yoksa böyle Facebook da kamuoyuna duyurular yayınlarsınız :))çok eğleniyorum hahahaaaa...
  • Kartal şube Başkanı'nı bende bir çok arkadaşımda iyi Tanır.kendisi ne Türk hava kurumunu nede havacılığı bilir..Sultanbeyli arsaları rahat satılsın diye bölgede şube açılmıştır,daha sonra akrabadan olduğu için bu zat şube başkanı yapılmıştır.türk hava kurumunda son yönetimler zamanında yapılan budur,havacılık yoktur sadece ayak oyunları ile bölge paylaşımları olmuştur.allah için bu kişide deriyi on adetten Onbeş adete çıkarmıştır,yüzdeye vurunca büyük rakamlar oluyor iste.bu bölgede şimdi kendisine Osman yıldırım Tarafından verilmiştir.al Gül'üm ver Gül'üm olayı..maalesef milletin kurumu böyle paylaştırılmıştır.kendisinin hangi işle uğraştığınıda bilmemekteyiz.zaten genç kanalda birebir onun kelimeleriyle yazmıştır:))
  • inönüye osman köşkere sıranın gelmesini bekliyoruz burada persolenine hırsız çete diyor esas hırsız kimmiş görelim
  • Sayin genel baskan ulvi kisilik birde bolge toplantilari yapardi.kukla rektoru yanina alip konuşmalar yapar ve surekli kendini alkislatirdi.helal olsun valla adam buyuk isler basarmis ve kukla baskanlara da alkislatmis.nolucak ki isten anlamayan sube baskani olunca boyke saksakci olur istee herkes bir sekilde nemalaniyor.mesela cekmekoy beykoz ufak cep harcligi aliyor.cekmekoy daire tabii gecede kullaniliyor.yetiyor iste bu baskanlara.eskiden sube baskanlari ivin onemli olan saygin olmak gelir elde etmek havacilik yapmakti.o vizyon kalmadi maalesef askerlerle bitti.kuruma bagislanan etler bile asker yonetimlerinde satildi.kayyum gelmeli ve butun subeleri, genel.merkezi yapilanlari incelemeli suclular cezalarini cekmeli..
  • Hırsız siyasetçilerede gelecek sıra.
  • Asıl Suna pes rumuzuyla yazan kurumseverı kutluyorum sonuna kadar Katılıyorum.gercekten alnından öpüyorum,bu nasıl bır yuzsuzluktur kı sen organıze bır sekılde çalıştığın kurumu sayacaksın ve hala o kurumun basında kalacaksın.ordakı tetıkcı mufettısler zavallı saymanlara neler yatı,canlarının ıstedıgını ıftıralar atarak kurumdan uzaklaştırdılar,ama kımısınıde destekledıler,subesınde pul zımmetı olan sayman odullendırıldı ve ısten anlamadığı halde model uçak ogretmenı yapıldı bırde annesıne şube açıldı.kadıkoy saymanının ıstıfası kabul edıldı,yaptıkları örtbas edıldı,halasının oğluna şube açıldı,balık baştan kokmuş,en tepeden Aşağıya doğru yayılmış.ıstıfa etmek Erdemdır ,ama öyle erdemli bır başkan ve yonetım kurulu yok zaten ıste bırımlerdekı müdürlerde kendılerı gıbı..
  • Ne o Yorumları yayınlayın diyen Osman Yalamaları...isim yazmaya yüreğiniz yokmu?? Çekecek cezasını hemde en âlâsından...Yerken iyi yatarken kötümü!! Tatlı tatlı yemenin acı acı ...çması vardı dimi hepiniz bunu bile bile yediniz!! Külhanbeyliği yaptınız, gariban teknisyenlerin işlerine son verdiniz, elinizdeki kalifiye personeli bir çırpıda kapıya koydunuz ve yerlerine işi bilmeyen asker ve asker yakınlarını doldurdunuz...Bunların hesabının sorulacağının düşünmedinizmi!!Olmuyor öyle Tayyip ERDOĞAN la bir kare resim çektirmekle Osman Amca... Şimdi kurtarsın seni içerden kim kurtaracaksa!! Ve siz hala usulsüzlüğü savunan yalamalar; Sizde bağarın paşam sen çok yaşa diye...
  • Ali kıdık bey buradaki yorumları Savcılık makamına iletmeniz kurumun lehine ve eski selameti acısından iyi olacaktır diye düşünüyorum tabi yine kararı yüce halkımız versin.

Türk Hava Kurumu'nda (THK) 'bazı usulsüz işlemler yapıldığı' iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan THK Başkanı Osman Yıldırım’ın tutukluluk haline itirazı reddedildi.

THK’da usulsüzlük iddiaları sonrası gözaltına alınan ve savcılık ifadesinin ardından mahkemeye çıkartılarak tutuklanan THK Başkanı Osman Yıldırım’ın avukatları aracılığıyla bir üst mahkemeye yaptığı tutukluluk haline itirazı mahkeme tarafından reddedildi.

Türk Hava Kurumu'nda 'bazı usulsüz işlemler yapıldığı' iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 10 kişi, 31 Ekim günü adliyeye sevk edilmişti. Savcılık ifadeleri tamamlanan 10 şüpheliden 3’ü serbest bırakılırken, aralarında THK Başkanı Osman Yıldırım’ın da bulunduğu 7 kişi tutuklanma istemi ile mahkemeye sevk edilmiş ve tutuklanmalarına karar verilmişti.

 

OSMAN YILDIRIM'IN TALEBİ REDDEDİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Delidumrul ~ 8 yıl önce
Pembeköşk rumuzlu arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum. Hoca öğrenci ilişkileri tabiki kendi insiyatiflerindedir ama oraya 16 17 18 yaşlarında öğrencilerde katılıyorlar ve onlarla da ilişki yaşıyorlar. Kesinlikle kötü örnekler.! Ben o kurslarda bulundum artık hiçbir bayan tanıdığıma inönüdeki kurslara katılmalarını önermiyorum. Yolsuzluktan daha büyük bir utanç bence. Artık bu ayıplar da dile getirilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pembeköşk'e cevap ~ 8 yıl önce
Sevgili arkadaşım, evet bende orda eğitim aldım bahsettiğin şeylere şahit oldum hocanın bitanesi kampın yanyanındaki evde bişeyler çeviriyordu. Ama bütün Hocalar öyle değil kardeş olan da var abi olanda arkadaş olanda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eğlenceli ~ 8 yıl önce
Cesaret çok doğru demişsin Facebook sayfasına bakınca çok eğleniyorum,bir işiniz yoksa böyle Facebook da kamuoyuna duyurular yayınlarsınız :))çok eğleniyorum hahahaaaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK lı ~ 8 yıl önce
Kartal şube Başkanı'nı bende bir çok arkadaşımda iyi Tanır.kendisi ne Türk hava kurumunu nede havacılığı bilir..Sultanbeyli arsaları rahat satılsın diye bölgede şube açılmıştır,daha sonra akrabadan olduğu için bu zat şube başkanı yapılmıştır.türk hava kurumunda son yönetimler zamanında yapılan budur,havacılık yoktur sadece ayak oyunları ile bölge paylaşımları olmuştur.allah için bu kişide deriyi on adetten Onbeş adete çıkarmıştır,yüzdeye vurunca büyük rakamlar oluyor iste.bu bölgede şimdi kendisine Osman yıldırım Tarafından verilmiştir.al Gül'üm ver Gül'üm olayı..maalesef milletin kurumu böyle paylaştırılmıştır.kendisinin hangi işle uğraştığınıda bilmemekteyiz.zaten genç kanalda birebir onun kelimeleriyle yazmıştır:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK lı ya cevap ~ 8 yıl önce
Çamur atmadan önce bari az araştırma yapsaydın. Sultanbeyli deki arsalar hangi tarihte satılmış ve hangi THK şubesinden satılmış onu bir öğren ayrıca şimdiki Kartal şube başkanı Sultanbeyli şubesine ne zaman başkan olmuş onuda araştır bak. Arsalar satıldığında şimdi ki Kartal şube başkanı o şubede başkan değildi daha önemlisi eski başkan Mehmet Filiz de arsaların satışında bulunmadı. Arsalar THK Maltepe şubesinde satıldı. YANİ YALAN SÖYLÜYORSUN. Diğer bir konu deri toplama faaliyeti onuda yalan söylüyorsun tüm belgeler THK genel merkezde var git bak kaç adet ve kaç ton. BUDA YALAN. Diğer bir konu Kartal şube başkanının iş konusu, kendisi 1987 den bu yana vergi mükellefidir inşaat taahhüt şirketi vardır yani müteahhitlik yapar baba mesleğidir. Bunu da herkes bilir. BAK BUDA YALAN.... Kısaca çamur atıyorsun ama sorun değil bizim Kartal şube başkanımızı herkes tanır ve bilir, namuslu şerefli saygın kısaca hani derler ya adam gibi adamdır. ŞİMDİ SEN KENDİ YALANLARINLA DEVAM ET.
iİNÖNÜ ~ 8 yıl önce
inönüye osman köşkere sıranın gelmesini bekliyoruz burada persolenine hırsız çete diyor esas hırsız kimmiş görelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kursiyer ~ 8 yıl önce
2012yılında inöni kampına kursa gelmiştim,koğuşlar,yataklar bakımsız öğlenyediğimiz yemeği,akşamda aynısınıyerdik ancak 2014 yılında tekrar inöniye kursa geldim kurs boyunca öğlen ve akşam yemekleri farklı çıktı,yemekler çok güzeldi. Koğuşlarpırıl pırıl,tüm ranzalar ve yataklar, nevresim,yastıklar değiştirilmiş ve bakımlıydılar emeğigeçen tüm arkadaşlar ve başkanına teşkür ederim ,inöni kampı hepimizin lütfen sahip çıkalım bazı küçük insanların kişisel sorunların çözümü için kampı kötülemeyelim arkadşlar
pembeköşk ~ 8 yıl önce
Keşke bu dönemde THK'nın içindeki tek ayıp yolsuzluk olsaydı maalesef kurumun açmış olduğu kurslara katılan öğrencilerin sözde eğitimci hocaları ile yaşadığı çirkin ilişkiler de göz ardı ediliyor bilmiyorum burada kimse İnönüde bir kursa katıldı mı fakat ben katıldım ve o dönemde hocaların özellikle bayan öğrencilere karşı çirkin davranışlarına şahit oldum daha üzücü olanda bu ilişkileri o eğitim merkezinin ahçısından, güvenlik görevlisine, diğer eğitim hocalarına kadar herkesin şahit olması fakat hiç kimsenin bu yanlışı dile getirmemesidir.
emektar thk li ~ 8 yıl önce
Sayin genel baskan ulvi kisilik birde bolge toplantilari yapardi.kukla rektoru yanina alip konuşmalar yapar ve surekli kendini alkislatirdi.helal olsun valla adam buyuk isler basarmis ve kukla baskanlara da alkislatmis.nolucak ki isten anlamayan sube baskani olunca boyke saksakci olur istee herkes bir sekilde nemalaniyor.mesela cekmekoy beykoz ufak cep harcligi aliyor.cekmekoy daire tabii gecede kullaniliyor.yetiyor iste bu baskanlara.eskiden sube baskanlari ivin onemli olan saygin olmak gelir elde etmek havacilik yapmakti.o vizyon kalmadi maalesef askerlerle bitti.kuruma bagislanan etler bile asker yonetimlerinde satildi.kayyum gelmeli ve butun subeleri, genel.merkezi yapilanlari incelemeli suclular cezalarini cekmeli..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Hırsız siyasetçilerede gelecek sıra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK lı ~ 8 yıl önce
Asıl Suna pes rumuzuyla yazan kurumseverı kutluyorum sonuna kadar Katılıyorum.gercekten alnından öpüyorum,bu nasıl bır yuzsuzluktur kı sen organıze bır sekılde çalıştığın kurumu sayacaksın ve hala o kurumun basında kalacaksın.ordakı tetıkcı mufettısler zavallı saymanlara neler yatı,canlarının ıstedıgını ıftıralar atarak kurumdan uzaklaştırdılar,ama kımısınıde destekledıler,subesınde pul zımmetı olan sayman odullendırıldı ve ısten anlamadığı halde model uçak ogretmenı yapıldı bırde annesıne şube açıldı.kadıkoy saymanının ıstıfası kabul edıldı,yaptıkları örtbas edıldı,halasının oğluna şube açıldı,balık baştan kokmuş,en tepeden Aşağıya doğru yayılmış.ıstıfa etmek Erdemdır ,ama öyle erdemli bır başkan ve yonetım kurulu yok zaten ıste bırımlerdekı müdürlerde kendılerı gıbı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Genç Kanat Üyesi ~ 8 yıl önce
THK lı rumuzuyla yorum yapan arkadaş, bir konuda açıklık getirmek isterim, Kadıköy saymanının halasının oğluna şube açtılar demişsiniz. Siz o kişiyi tanıyormusunuz da hakkında bu yorumu yapıyorsunuz. O kişi 2011 - 2012 yıllarında THK Sultanbeyli şube başkanlığı yapmış şubesi için bir çok uğraş vermiş ve başarılara imza atmış biridir. Daha sonra da şubesi zarar ediyor diye şubesinin kapatılmasını THK genel Merkeze teklif etmiş ve şubesini kapattırmıştır. Belki de THK tarihinde ilk defa bir şube başkanı kendi şubesinin zarar ettiği ve havacılık faaliyetlerinin az olduğu için kapatılmasını istemiştir. Sultanbeyli gibi bir yerde o dönemde deri toplama faaliyetlerini bir önceki yıla nazaran % 750 arttırmıştır. Ardından bir kuruşluk pul satılmayan ilçede o dönem 5 milyar lık pul satmıştır. Kısaca saygın bir iş adamı, maddi manevi THK'nın her daim yanında olan Orhan başkana 2 yıl sonra Kartal şube başkanı olması teklif edilmiştir bunun neresi tuhaf. Keşke tüm başkanlar onun gibi olsa.
cesaret ~ 8 yıl önce
Kurumda İstanbulda olanları o ihalelerde konuşulan konuları parça parça açıklayacağım,herkes görrsün ki Atatürk'ün havacılığı geliştirmek için kurrduğu kurumda neler gelişti,toplantılarda neler konuşuldu. 1- Kartal Başkanı facebook sayfası yönetmekte orada müdürlük yapıp kamuoyuna seslenmektedir.Daha önce İstanbul başkanlarının tek derdi şubelerine gelir kazandırmak ve havacılık yapmakdı.Avcılar Şube başkanına bedelsiz 350 m2 büyüklüğünde şube yeri Belediye tarafından verilmiştir.İçinin tefrişatıda yapılmıştır.Havacılık merkezi olması beklenirken şube kapatıldı.Bakırköy,Üsküdar,Ümraniye,Kartal,Çatalca,Bayrampaşa,şile gibi şubelerde gelir getirici faaliyetlerde havacılıkda üst düzey yapıldı.ama bu şubeler kapatıldı.çünkü Ahmet Alp istedi ve yakınlarına paylaştırdı.
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Ne o Yorumları yayınlayın diyen Osman Yalamaları...isim yazmaya yüreğiniz yokmu?? Çekecek cezasını hemde en âlâsından...Yerken iyi yatarken kötümü!! Tatlı tatlı yemenin acı acı ...çması vardı dimi hepiniz bunu bile bile yediniz!! Külhanbeyliği yaptınız, gariban teknisyenlerin işlerine son verdiniz, elinizdeki kalifiye personeli bir çırpıda kapıya koydunuz ve yerlerine işi bilmeyen asker ve asker yakınlarını doldurdunuz...Bunların hesabının sorulacağının düşünmedinizmi!!Olmuyor öyle Tayyip ERDOĞAN la bir kare resim çektirmekle Osman Amca... Şimdi kurtarsın seni içerden kim kurtaracaksa!! Ve siz hala usulsüzlüğü savunan yalamalar; Sizde bağarın paşam sen çok yaşa diye...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kurum fedaisi. ~ 8 yıl önce
Ali kıdık bey buradaki yorumları Savcılık makamına iletmeniz kurumun lehine ve eski selameti acısından iyi olacaktır diye düşünüyorum tabi yine kararı yüce halkımız versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000