11 Kasım 2022, Cuma 11:43:06

TGS çalışanlarının beklediği karar çıktı

Turkish Ground Services'te (TGS) çalışanlara CED Bilet hakkı resmen tanındı.
  • VALİZ ALIP VERMEKLE ATOM PARÇALADIĞINI ZANNEDEN TGS PERSONELİ NEYİN TRİBİNDESİNİZ, SİZİN YAPTIGNIZ İŞİ YLDAN GEÇEN HERHAGİ BİRİSİ DE YAPAR NE BU HAVALAR, AZ KALDI KAPTANLA BİR TUTACAKSINIZ KENDİNİZİ
  • Thy personeli buraya gelipte üstünlük tasladığını felan düşünüyor. Cahillik böyle bişey olsa gerek, kim bilir hangi dayı amca yada siyasal partinin desteğiyle THY personeli olmuştur allah bilir. Bi bilet hakkında bu kadar ego tatmin etmek sadece sizin gibi acizlere yakışır. İştirakler 5 dakika iş yapmasın aynı şekilde taşerönlerde bakalım siz o çok tepeden baktığınız şirketlerin nasılda eline ayağına yapışıyorsunuz. Yaptığınız bi iş yok bari buralara gelip emekçi insanların umutlarıyla egonuzu tatmin etmeyin. Bu sözlerim buraya gelip boş yapan thy personeli için bütün thy personeli için değildir. Not:Düşmem dersin süşersin şaşmam dersin şaşarsın unutmaki kardeşim elbet birgün sende bizi anlarsın.
  • bizde bu şirkete emek edip hizmet ediyoruz. bizede indirimli bilet hakkı getirilmesini önemle arz ediyoruz. uçağın müsaitlilik durumuna göre niçin olmasın koltuk boşsa sayın yöneticilerimiz zaten en alt kademedeyiz
  • THYAO da çalışan personelin anne baba cocuk ayrica butun kardeslerine verilen pas hakkina karşın TGS personelinin sadece kendi ve eşine verilmesi yanlış olmuştur. Adamin 7 kardesi var 7 side pas hakki sahibi. Bizim çocuklarımıza ve anne babamiza verilemezmiydi. Yönetim; sizin adiniza üzüldüm. Bu karariniz bir leke olarak yakanizda olacaktir..
  • THY'den emekli olan 75 yaşındaki hostes hâlâ pass bilet ile uçabiliyor da neden Tgs personeli çocuğu ile indirimli yolculuk yapamıyor?
  • Önceden TGS'ye 4 ikramiye ne zaman gelecek dediler 4.ikramiye verildi. Sonrasında büyük ikramiye konuşuldu verildi. Ced bilet dediler verildi. Şimdi çocuk nasıl uçacak deniyor.Çocuklar ve yakınlar içinde muhtemelen indirim uygulanır, bu kadar yaygara yapılmasına gerek yok. THY, TGS nin asıl sorunu birlik beraberlik ve aidiyet duygusu. Sıradan yöneticileri ayıklamak adamcılıkları bir kenara bırakmaktık. Personeli yaptığı işe göre değerlendirecek gelişmesine katkı sağlayacak nitelikli yöneticilere ihtiyaç olduğu aşikar. O zaman şirkette kazanır personelde.
  • Hala sisteme giremiyprum İK bu işin altyapısını malesef iyi hazırlayamamış. İk yöneticileri ne iş yapar?
  • İşte sana yüzde elli. Eşe çocuğa pass ced olmaması normal.
  • Anne babaya cocuga yoksa boşa reklam yapmayın biz zaten parasını verip gidioduk kimse yanındakini bırakıpta gitmez boş boş insanları umutlandırıyosunuz iyilik yapıomus gibi görünüosunuz yok ced yok ikramiye adı altında ver 2 krs sustur ver karısına kocasına ced yeter şov yapmayın iş yapın bırakın bu işleri...
  • Sakin olun, R4A yız, sıralamada öncelik her türlü bizde, bırakın boş uçuşlarda adamlarda uçsun. Ha gişe de sizi kandırıp önünüze TGS li aldığını mı düşünüyorsunuz, uçuş sonrası uçuşta kaç tane ced li var biliniyor, bakın sistemden, sen mesela 2. Sıradaydın ama gişede dolu diyip almamışlardı, uçuşta 3 ced yolcusu vardı, o zaman gişedeki arkadaşı a.o ya şikayet edip öttürüyorsun. Kısacası gişede muhatap olduğun kişinin adını soyadını bil yeter. Kimse kimsenin hakkını yiyemez. R4A dan sevgilerle. :)

Turkish Ground Services'te (TGS) çalışanlara CED Bilet hakkı resmen tanındı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; TGS çalışanlarına verileceği daha önce duyurulan CED Bilet hakkı, çalışanlara gönderilen e-posta ile resmileşti. Buna göre; şirkette 6 ayı dolduran çalışanlar, kendileri ve eşleri için CED Bilet hakkından faydalanabilecek.

İşte TGS duyurusu:

Değerli TGS Ailesi,

THY A.O Yönetim Kurulu tarafından alınan karar kapsamında;

Şirketimizde en az 6 aylık kıdeme sahip olan tüm çalışanlarımız ve eşlerine,

Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile yapılacak Yurtiçi ve Yurtdışı seyahatlerde geçerli olmak üzere CED bilet hakkı tanımlanmıştır.

Uygulamadan faydalanılabilmesi için aşağıdaki işlemlerin yapılması gereklidir.

1. Miles&Smiles üyeliğiniz yok ise www.turkishairlines.com/tr-int/miles-and-smiles/uyelik-formu/ adresinden üyelik oluşturulmalıdır.

2. Çalışanlarımızın Miles&Smiles üyelik bilgileri piu.tgs.aero linki üzerinden bildirilmelidir.

Biletleme işlemleri mypass.thy.com/ uygulamasından yapılacak olup, genel kurallar, sık sorulan sorular ve MyPass kullanım kılavuzu ekte paylaşılmıştır.

Tüm çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

TGS çalışanlarının beklediği karar çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (387)

TEKNİSYEN ~ 3 gün önce
VALİZ ALIP VERMEKLE ATOM PARÇALADIĞINI ZANNEDEN TGS PERSONELİ NEYİN TRİBİNDESİNİZ, SİZİN YAPTIGNIZ İŞİ YLDAN GEÇEN HERHAGİ BİRİSİ DE YAPAR NE BU HAVALAR, AZ KALDI KAPTANLA BİR TUTACAKSINIZ KENDİNİZİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy personeli akıllı ol ~ 18 gün önce
Thy personeli buraya gelipte üstünlük tasladığını felan düşünüyor. Cahillik böyle bişey olsa gerek, kim bilir hangi dayı amca yada siyasal partinin desteğiyle THY personeli olmuştur allah bilir. Bi bilet hakkında bu kadar ego tatmin etmek sadece sizin gibi acizlere yakışır. İştirakler 5 dakika iş yapmasın aynı şekilde taşerönlerde bakalım siz o çok tepeden baktığınız şirketlerin nasılda eline ayağına yapışıyorsunuz. Yaptığınız bi iş yok bari buralara gelip emekçi insanların umutlarıyla egonuzu tatmin etmeyin. Bu sözlerim buraya gelip boş yapan thy personeli için bütün thy personeli için değildir. Not:Düşmem dersin süşersin şaşmam dersin şaşarsın unutmaki kardeşim elbet birgün sende bizi anlarsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taşeron ~ 18 gün önce
bizde bu şirkete emek edip hizmet ediyoruz. bizede indirimli bilet hakkı getirilmesini önemle arz ediyoruz. uçağın müsaitlilik durumuna göre niçin olmasın koltuk boşsa sayın yöneticilerimiz zaten en alt kademedeyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taşeron ~ 17 gün önce
Sayın Başkanım Öğretmenlere verilen hak gibi %20 indirimli bilet hakkı verilsin hiç deyilse.fazla bir isteğimiz yok. saygılarımla
Mehmet karaosmanoglu ~ 19 gün önce
THYAO da çalışan personelin anne baba cocuk ayrica butun kardeslerine verilen pas hakkina karşın TGS personelinin sadece kendi ve eşine verilmesi yanlış olmuştur. Adamin 7 kardesi var 7 side pas hakki sahibi. Bizim çocuklarımıza ve anne babamiza verilemezmiydi. Yönetim; sizin adiniza üzüldüm. Bu karariniz bir leke olarak yakanizda olacaktir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden? ~ 20 gün önce
THY'den emekli olan 75 yaşındaki hostes hâlâ pass bilet ile uçabiliyor da neden Tgs personeli çocuğu ile indirimli yolculuk yapamıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gölge ~ 21 gün önce
Önceden TGS'ye 4 ikramiye ne zaman gelecek dediler 4.ikramiye verildi. Sonrasında büyük ikramiye konuşuldu verildi. Ced bilet dediler verildi. Şimdi çocuk nasıl uçacak deniyor.Çocuklar ve yakınlar içinde muhtemelen indirim uygulanır, bu kadar yaygara yapılmasına gerek yok. THY, TGS nin asıl sorunu birlik beraberlik ve aidiyet duygusu. Sıradan yöneticileri ayıklamak adamcılıkları bir kenara bırakmaktık. Personeli yaptığı işe göre değerlendirecek gelişmesine katkı sağlayacak nitelikli yöneticilere ihtiyaç olduğu aşikar. O zaman şirkette kazanır personelde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyüp ~ 21 gün önce
Hala sisteme giremiyprum İK bu işin altyapısını malesef iyi hazırlayamamış. İk yöneticileri ne iş yapar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
%50 iştirak ~ 21 gün önce
İşte sana yüzde elli. Eşe çocuğa pass ced olmaması normal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 21 gün önce
Anne babaya cocuga yoksa boşa reklam yapmayın biz zaten parasını verip gidioduk kimse yanındakini bırakıpta gitmez boş boş insanları umutlandırıyosunuz iyilik yapıomus gibi görünüosunuz yok ced yok ikramiye adı altında ver 2 krs sustur ver karısına kocasına ced yeter şov yapmayın iş yapın bırakın bu işleri...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şukur ~ 18 gün önce
şükür edin yine verdiler
Sayın A.O. lu ve Teknik arkadaşlar ~ 21 gün önce
Sakin olun, R4A yız, sıralamada öncelik her türlü bizde, bırakın boş uçuşlarda adamlarda uçsun. Ha gişe de sizi kandırıp önünüze TGS li aldığını mı düşünüyorsunuz, uçuş sonrası uçuşta kaç tane ced li var biliniyor, bakın sistemden, sen mesela 2. Sıradaydın ama gişede dolu diyip almamışlardı, uçuşta 3 ced yolcusu vardı, o zaman gişedeki arkadaşı a.o ya şikayet edip öttürüyorsun. Kısacası gişede muhatap olduğun kişinin adını soyadını bil yeter. Kimse kimsenin hakkını yiyemez. R4A dan sevgilerle. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taşeron ~ 20 gün önce
Sayın başkanım taşoron tüm personellerede Ced veya indirimli bilet hakkı verir misiniz?
R4A ~ 19 gün önce
Otturseler ne olacak benim isim gucum yarim kaldiktan sonra. Kaldi ki otturmezler o isi yapacak adam kilifini da hazirlar. Ancak bu ise kalkisan bir kac kisiyi isten atarlar o zaman bir sureligine cesaret edemezler.
Tk ~ 19 gün önce
Umarım flörtünle seyahat ederken o çok güvendiğin R4A patlar
Boş yapmak sizde adet galiba ~ 18 gün önce
Boş yapıyorsun o sistem bi değişsinde siz görürsünüz kim önce biniyormuş. Rahatta ol bekle sen kardeş.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000