06 Eylül 2011, Salı 16:50:22

VE AÇILIŞ YAPILDI...

TAV Havalimanları, kapasitesini katlayarak yeniden inşa ettiği Üsküp Alexander the Great Havalimanı’nı Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski’nin katılımı ile hizmete açtı...
  • Orada çalışan tüm arkadaşları tebrik ediyorum, ellerinize sağlık. Harika iş çıkarmışsınız. TAV ı çekemeyen arkadaşlara anten dağıtıyoruz, çıkışta sağda:)
  • Bizim vergilerimiz ile filan yapılmadı o havalimanı.. TAV bir devlet kuruluşu değil. Bu iş Yap-İşlet -Devret modeli ile yapıldı. Finansmanının TAV Holding uluslararası finans kuruluşlarından bulduğu kredi ile sağladı ve 25 yıl işletme yaparken elde edeceği gelirlerden aldığı krediyi geri ödeyecek.. Bilgilerinize..
  • TAV'ı küçük görüp eleştiren,rakip firmaların bu başarıları çekemeyen bir çalışanı olduğu her halinden belli olan arkadaş,TAV uluslararası bir markadır ve dünyanın her yerinde havalimanı yapma ve işletme yeteneğine sahiptir.TAV Holding ölçeğinde iş yapan bir tek yerli firma daha söylesene bana.Boş konuşmayalım.
  • Kardeşim TAV, Ortadoğunun vasat bir havalimanı işletmecisidir. Avrupa'da zaten alabileceği en batıda yer de burasıdır. Nereye gitsek orda karşımıza çıkıyor, yüzümüzün akı filan yazılıyor. Tebrik edelim ama gereksiz yere abartmayalım. O kadar.
  • Dünyanın her yerinde Türk markası görmek bizlere gurur veriyor. TAV markasını KKTC de de görmek istiyoruz.
  • Doğu'da havalimanları bakımsızlıktan kırılırken , bizim vergilerimizle başka ülkelere havalimanı yapılıyor , anlam veremiyorum.
  • Emeği geçen herkese ülkemizin yüzünü güldüren böyle çalışmalara imza attıkları için teşekkür ediyorum.
  • Tav holdinge tesekur ediyoruz uskupte boyle bir havaalani yaptiklari icin ben uskupten zuleyha cok sevindim ve cok mutluyum tebrikler tekrardan cok saolun.
  • TAV yüzümüzün akı. Nereye gitsek onlar orda. Kocaman bir Bravo benden.
  • Bize de yakışan teşekkür etmektir. ellerinize sağlık TAV.
Mart 2030’a kadar 20 yıl süreyle TAV Havalimanları tarafından işletilecek Üsküp Alexander the Great Havalimanı yılda 4 milyon yolcuya hizmet edecek kapasiteye ulaştı.
 
TAV Havalimanları, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te uluslararası deneyimini ve en yeni teknolojileri kullanarak inşa ettiği Alexander the Great Havalimanı’nı düzenlenen törenle hizmete açtı. Mart 2010’da havalimanının işletmesini üstlenen TAV Havalimanları, 100 milyon EURO yatırım gerçekleştirerek kapasiteyi yıllık 4 milyon yolcuya yükseltti. Açılışa Makedonya Cumhurbaskani Gjorge Ivanov, Başbakanı Nikola Gruevski, Makedonya Ulaştırma Bakanı Mile Janakievski, TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ile İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener katıldı. 
 
Makedonya Başbakanı Gruevski, “Makedonya icin tarihi bir gune taniklik ediyoruz. Dogu Avrupa ve Balkanlarin en onemli ucus merkezlerinden biri olma yolunda onemli bir adim atarak bugun Uskup Alexander the Great Havalimani’nin yeni Terminal Binasi’ni hizmete aciyoruz. Makedonya’nin bagimsizligini ilaninin 20. yilinda TAV Havalimanlari tarafindan gerceklestirilen bu havalimanini aciyor olmaktan gurur duyuyorum. Baskente ve adina yakisir bir havalimanina kavusmamizda emegi gecen herkesi kutluyorum. TAV’in burada yaptiklari pek cok Turk yatirimci icin de referans oldu” dedi.
 
TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener “Merhaba Rumeli diyerek başladığımız bu projeyi başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Başkent Üsküp’ün giriş kapısını, ülkenin dinamik ve modern yapısını yansıtacak şekilde yenileyerek kültürel bağlarımızın köklü bir geçmişe dayandığı Makedonya’nın gelişmesine katkı vermekten mutluluk duyuyoruz. Yolcularımıza sunduğumuz hızlı, kaliteli, güvenli ve güler yüzlü hizmetle bu katkımız büyüyerek devam edecek. TAV Havalimanları olarak hedef bölge olarak gördüğümüz coğrafyalarda akıllı bir şekilde büyümeye, hızlı karar alma yeteneğimizi kültürleri birbirine eklemleyebilme becerimizle birleştirerek küresel ekonomideki başarımızı perçinlemeye devam edeceğiz” dedi.
 
TAV Havalimanları, başkent Üsküp’te 6 yolcu köprülü 40 bin metrekare yeni terminal binasıyla yıllık yolcu kapasitesini yaklasık 4 milyona çıkarttı, apron ve pisti genişletti, kargo ve otopark kapasitesini artırdı. Yıllık 40 bin ton kapasiteli kargo hangar, yeni bir yangın istasyonu, 5 bin metrekare yönetim binası, bin 300 araçlık otopark, 23 check-in kontuarı yapıldı. Mevcut pist de 500 metre uzatıldı. 
 
Yapımı 18 ay 5 günde tamamlanan yeni havalimanının stratejik konumuyla Balkanlar’ın ulaşım merkezi olması öngörülüyor. Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen açılış, Makedonya’nın bağımsızlığını kazanmasının 20. yılı kutlamalarının en önemli etkinlikleri arasında yer aldı. TAV Havalimanları, Nisan ayında da ülkenin önde gelen turizm destinasyonlarından Ohrid’in St. Paul the Apostle Havalimanı’nı yenilemişti. TAV Havalimanları her iki havalimanının işletme hakkını 20 yıllığına kazanmıştı.  

Üsküp Alexander the Great Havalimanı’nda gerçekleştirilen çalışmalar 
 
Yeni Yolcu Terminal Binası – 40.000 m²
Uçak pistinin uzatılması – 500 m
Otopark alanı – 42.500 m² / 1300 arac kapasiteli
Yönetim Binası – 5.000 m²
Kargo Terminali– yıllık 40.000 ton kapasiteli
Yangın istasyonu 
Mevcut askeri altyapının taşınması 
Tüm gerekli altyapının sağlanması
Gerekli ekipman ve donanım sistemlerinin sağlanması


 
VE AÇILIŞ YAPILDI...

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 13 yıl önce
Orada çalışan tüm arkadaşları tebrik ediyorum, ellerinize sağlık. Harika iş çıkarmışsınız. TAV ı çekemeyen arkadaşlara anten dağıtıyoruz, çıkışta sağda:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bizim vergilerimiz ile filan yapılmadı o havalimanı.. TAV bir devlet kuruluşu değil. Bu iş Yap-İşlet -Devret modeli ile yapıldı. Finansmanının TAV Holding uluslararası finans kuruluşlarından bulduğu kredi ile sağladı ve 25 yıl işletme yaparken elde edeceği gelirlerden aldığı krediyi geri ödeyecek.. Bilgilerinize..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
TAV'ı küçük görüp eleştiren,rakip firmaların bu başarıları çekemeyen bir çalışanı olduğu her halinden belli olan arkadaş,TAV uluslararası bir markadır ve dünyanın her yerinde havalimanı yapma ve işletme yeteneğine sahiptir.TAV Holding ölçeğinde iş yapan bir tek yerli firma daha söylesene bana.Boş konuşmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kardeşim TAV, Ortadoğunun vasat bir havalimanı işletmecisidir. Avrupa'da zaten alabileceği en batıda yer de burasıdır. Nereye gitsek orda karşımıza çıkıyor, yüzümüzün akı filan yazılıyor. Tebrik edelim ama gereksiz yere abartmayalım. O kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Dünyanın her yerinde Türk markası görmek bizlere gurur veriyor. TAV markasını KKTC de de görmek istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Doğu'da havalimanları bakımsızlıktan kırılırken , bizim vergilerimizle başka ülkelere havalimanı yapılıyor , anlam veremiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Emeği geçen herkese ülkemizin yüzünü güldüren böyle çalışmalara imza attıkları için teşekkür ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Tav holdinge tesekur ediyoruz uskupte boyle bir havaalani yaptiklari icin ben uskupten zuleyha cok sevindim ve cok mutluyum tebrikler tekrardan cok saolun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
TAV yüzümüzün akı. Nereye gitsek onlar orda. Kocaman bir Bravo benden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bize de yakışan teşekkür etmektir. ellerinize sağlık TAV.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000