11 Ocak 2009, Pazar 07:48:57

TAV'dan B777'ye özel körük

Türk Hava Yolları’nın filosuna aldığı Boeing 777-300ER uçakları için TAV Dış Hatlar Terminali’ne bir adet çiftli körük yapacak.
  • emirates hergün saat 19:25 de dubai seferini gerçekleştiriyor 3 yıldrı b777 kullanıyor onlara neden özel körük yok
  • yapılacak olan koruk su anda 24 nolu acık park pozisyonuna yapılacak ayrıca EMIRATES 223 yanasıyor SINGAPORE AIR 208 sureklı degismez KLM Kargo 115 :) SAUDI nın 747 Genelde 218 koruktu ama yapılacak olan yenı koruk bence paylasılamayacak... SAUDI EMIRATES ve THY bence oraya bi koruk daha eklenecek ? gerci baya bı koruk daha yapılacakmıs yanı 2 veya 3 tane daha... yapacaklar bakalım gorecez neler olacak merakla beklıyorum...
  • HGK maalesef böyle bir körüğümüz yoktu. Emirates, Saudia ve Singa. 209, 223 vb körüklere yanaşıyordu. Karıştırdın sanırım. Ancak bu proje güzel olacak gibi. Ancak 223 körükten sonrasını eski yanan kargo binasına doğru arkaya körük yapılsa ve çe-tur ve havaşın garajları alınıp aprona dahil edilse daha güzel ve kullanışlı bir yapı ortaya çıkmaz mı acaba?
  • Atatürk Havalimanında zaten bu körüklerden mevcut değil miydi ? Singapore ve Emirates bu körükleri kullanıyordu.

Önümüzdeki günlerde projesi tamamlanacak çalışma ile THY’nin Hintli Jet Airways’den kiraladığı 777’ler bu körüklere yanaşacak. Böylece first ve business yolcuları öndeki körükten, ekonomi yolcuları da ikinci körükten uçağa geçebilecek. Yerdeki işlemleri hızlandıracak bu operasyon ile 312 koltuklu uçaklara yolcular daha hızlı binebilecek.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde pilot ve kabin memurlarının kullandığı yeni meteoroloji kapısına asansör yapılıyor. Uçuş ekiplerinin ellerinde bavulları ile kullandıkları bu kapıya gitmek için dik merdivenden inip çıkarken zorlanmaları nedeniyle hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla krize rağmen TAV CEO’su Sani Şener düğmeye bastı.

En kısa süre içinde hizmete girecek asansör ile kabin ekipleri ellerindeki bavullarla dik merdivenleri inip-çıkmak zorunda kalmayacak.

TAV'dan B777'ye özel körük

Facebook Yorum

Yorumlar

hasan ~ 14 yıl önce
emirates hergün saat 19:25 de dubai seferini gerçekleştiriyor 3 yıldrı b777 kullanıyor onlara neden özel körük yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
apron ~ 14 yıl önce
yapılacak olan koruk su anda 24 nolu acık park pozisyonuna yapılacak ayrıca EMIRATES 223 yanasıyor SINGAPORE AIR 208 sureklı degismez KLM Kargo 115 :) SAUDI nın 747 Genelde 218 koruktu ama yapılacak olan yenı koruk bence paylasılamayacak... SAUDI EMIRATES ve THY bence oraya bi koruk daha eklenecek ? gerci baya bı koruk daha yapılacakmıs yanı 2 veya 3 tane daha... yapacaklar bakalım gorecez neler olacak merakla beklıyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ops ~ 14 yıl önce
HGK maalesef böyle bir körüğümüz yoktu. Emirates, Saudia ve Singa. 209, 223 vb körüklere yanaşıyordu. Karıştırdın sanırım. Ancak bu proje güzel olacak gibi. Ancak 223 körükten sonrasını eski yanan kargo binasına doğru arkaya körük yapılsa ve çe-tur ve havaşın garajları alınıp aprona dahil edilse daha güzel ve kullanışlı bir yapı ortaya çıkmaz mı acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HGK ~ 14 yıl önce
Atatürk Havalimanında zaten bu körüklerden mevcut değil miydi ? Singapore ve Emirates bu körükleri kullanıyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000