09 Haziran 2015, Salı 12:25:02

TAV'a ödül yağdı

TAV Havalimanları Holding, 42. Extel Surveys “Avrupa Yatırımcı İlişkileri Anketi”nde, yatırımcı ilişkileri alanında Türkiye’nin “en iyi şirketi”, aynı zamanda Avrupa ulaştırma sektöründe ise 7. en iyi şirket olarak seçildi.
  • Türkiyeden başka katılan firma varmıy dı acaba ???
  • Ödülleriniz bol olsun antalyaya bir uğrasanıza...
  • Dünya şirketleri TAV'a sizin gibi yandaş, taraflı gözlüklerle bakmıyor, tüm dünyadaki başarılarını görüp ona göre ödüllendiriyor, TAV bugün farklı şirketleriyle dünyada 69 havalimanında faaliyet gösteriyor. Hisse bazında yabancı ortakları olsa da şirketlerinin tüm Genel Müdürleri Türk, tüm üst düzey yöneticileri Türklerden oluşuyor. Gurur duymak lazım.
  • Hadi ordan, kaliteymis
  • tav(an) da İstanbul'da insanların başına yağdı, demir oldu, beton oldu, hurda oldu, yağdı da yağdı. Ne yüzle Sabiha'yı da istiyorlar. Kesin şirket içinde birilerini görevlendirmişler airporthaber'de tav haberi çıkarsa övüp yalakalık yapın diye. Bu ne yüzsüzlük ya.
  • İstanbul Atatürk Havalimanında ki kazık fiyatlardan dolayısıyla da bir ödül almalıydı . Paris te bile kahve daha ucuz canına yanayım.
  • Tama süper şirketsiniz ama bir şu havaşı halledemediniz. Bir el atın ne olur.
  • 3. Havalimanı Ni siz hakediyordunuz bence ..
  • 3. Havalimanı ihalesini alacağınıza herkez %100 gözüyle bakıyordu. Dünyada bukadar fazla havalimanı yapan ve işleten tecrübeli bir şirket olarak ihaleyi sizin alamamanız çok garip.

TAV Havalimanları Holding, 42. Extel Surveys “Avrupa Yatırımcı İlişkileri Anketi”nde, yatırımcı ilişkileri alanında Türkiye’nin “en iyi şirketi”, aynı zamanda Avrupa ulaştırma sektöründe ise 7. en iyi şirket olarak seçildi.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener Türkiye'nin "en iyi CEO"su, Finans Başkan Yardımcısı Burcu Geriş "en iyi CFO"su ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nursel İlgen de "en iyi yatırımcı ilişkileri profesyoneli" oldu.

TAV Havalimanları Holding, Extel Surveys tarafından bu yıl 42.’si düzenlenen “Avrupa Yatırımcı İlişkileri Anketinde”, yatırımcı ilişkileri alanında Türkiye’nin “en iyi şirketi” seçildi. TAV Havalimanları, Avrupa ulaştırma sektöründe de 7. en iyi şirket olarak gösterildi.  TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener Türkiye'nin "en iyi CEO"su unvanını alırken Avrupa ulaştırma sektörünün de 5. en iyi üst yönetici oldu.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener: “TAV Havalimanları üst üste dört senedir Extel anketinde yatırımcı ilişkileri alanında Türkiye’nin en iyi şirketi seçiliyor. Yatırımcı ilişkileri alanında aldığımız ödüller, yatırımcılarımıza verdiğimiz değerin en önemli göstergesi. Kurumsal yönetim ilkelerine uygun olarak ve şirketimizin değerlerine sahip çıkarak, Türkiye’ye yabancı sermaye yatırımlarını çekmek için iyi bir örnek olmaya çalışıyoruz. Küçük bireysel yatırımcıdan, büyük global fonlara kadar oldukça geniş bir yelpazede buluşan hissedarlarımızın yanı sıra tüm menfaat sahipleri ve düzenleyici otoritelerle, güven temeli üzerine oturan sürekli, doğru ve zamanında iletişime dayalı kalıcı ilişkiler kuruyoruz. Yatırımcı ilişkileri alanında tescillenmiş başarılarımız analist ve fon yöneticilerinin performansımıza dair algılarına göre sonuçlanan bu ödüllerle sınırlı değil. 2014 yılında ilk defa verilen ve değerlendirilmesi bir bağımsız denetim şirketi tarafından yapılan TÜYİD  ödüllerinde de en iyi internet sitesi, en iyi faaliyet raporu ve en iyi finansal sonuç açıklama olarak belirlenmiş olan üç ayrı kategoride ödül aldık. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği TKYD, ödüllerinde de bu yıl, yönetim kurulu alanında birinci, genel sıralamada ise üçüncü olarak başarımızı tescillendirdik. Özellikle Türkiye ve Avrupa’da aldığımız ödüller, TAV Havalimanları’nın yatırımcı ilişkileri alanındaki performansının uluslararası standartlarda da ne kadar yüksek olduğunu gözler önüne seriyor. Başarılarımızın ödüllerle tescillenmesi bizi çıtayı hep bir adım daha yükseğe taşıma konusunda motive ediyor” dedi.

Extel Surveys tarafından tüm dünyadan yaklaşık 18 bin kişinin değerlendirmesiyle gerçekleştirilen “Avrupa Yatırımcı İlişkileri Anketinde”, ayrıca TAV Finans Başkan Yardımcısı Burcu Geriş, Türkiye’de "en iyi CFO", Avrupa ulaştırma sektöründe ise 6. en iyi finans yöneticisi olarak seçildi. Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nursel İlgen, Türkiye’nin "en iyi yatırımcı ilişkileri profesyoneli" olurken Avrupa ulaştırma sektöründe ise 6. sırada yer aldı. Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak görev yapan Besim Meriç ve Ali Özgü Caneri de Türkiye’deki en iyi yatırımcı ilişkileri profesyoneli dalında sırasıyla 2. ve 3. oldular.

TAV'a ödül yağdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

tam liste yokmu ~ 5 yıl önce
Türkiyeden başka katılan firma varmıy dı acaba ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Ödülleriniz bol olsun antalyaya bir uğrasanıza...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurur duymalıyız ~ 5 yıl önce
Dünya şirketleri TAV'a sizin gibi yandaş, taraflı gözlüklerle bakmıyor, tüm dünyadaki başarılarını görüp ona göre ödüllendiriyor, TAV bugün farklı şirketleriyle dünyada 69 havalimanında faaliyet gösteriyor. Hisse bazında yabancı ortakları olsa da şirketlerinin tüm Genel Müdürleri Türk, tüm üst düzey yöneticileri Türklerden oluşuyor. Gurur duymak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adnan Menderes evlere şenlik ~ 5 yıl önce
Grur duyuyoruz. Adnan Menderes Havalimanı yönetimine nasıl yönetilir birileri gelsin öğretsin. Üst yönetimde birisi hamile kalır çift yemek hakkı çıkar. ( diğer hamileler personel değil mi?) Bazı birimlere mesai verilir bazı birimlere verilmez. ( verilen ile verilmeyen arasında ne ayrıcalık var?) Memur servisleri ev önlerine kadar. ( vardiya servisleri yürüyün işiniz ne? ) aramızda yüksek lisans doktora mezunları var. Onların bir yerlere gelmesi gerekirken. ( emekliler terminali?) Personel her gün TAV ' a dua ediyor. Allah başımızdan eksik etmesin.. çok güzel yönetim kadrosu var.. başarılarınızın devamını dileriz....
Hadi ~ 5 yıl önce
Hadi ordan, kaliteymis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kalite... ~ 5 yıl önce
Ayaklar altında.. eskiden di...
ödül tav'a yağdı ~ 5 yıl önce
tav(an) da İstanbul'da insanların başına yağdı, demir oldu, beton oldu, hurda oldu, yağdı da yağdı. Ne yüzle Sabiha'yı da istiyorlar. Kesin şirket içinde birilerini görevlendirmişler airporthaber'de tav haberi çıkarsa övüp yalakalık yapın diye. Bu ne yüzsüzlük ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kazık ~ 5 yıl önce
İstanbul Atatürk Havalimanında ki kazık fiyatlardan dolayısıyla da bir ödül almalıydı . Paris te bile kahve daha ucuz canına yanayım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Tama süper şirketsiniz ama bir şu havaşı halledemediniz. Bir el atın ne olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurur duydum ~ 5 yıl önce
3. Havalimanı Ni siz hakediyordunuz bence ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
3. Havalimanı ihalesini alacağınıza herkez %100 gözüyle bakıyordu. Dünyada bukadar fazla havalimanı yapan ve işleten tecrübeli bir şirket olarak ihaleyi sizin alamamanız çok garip.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000