15 Ocak 2013, Salı 14:08:05

TAV ZİRVEYİ KAPTIRMIYOR

TKYD’nin bu yıl üçüncü kez düzenlediği ödüllerde TAV Havalimanları, Türkiye’de “En Yüksek Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notuna Sahip Şirket” oldu.
  • tav bu yöneticilerle en üst sırada olmayı hak ediyor zaten
  • Krizde ayakta kalmak yada kerize ayakta kalmak, soru şu ,yumruk kimin? haydi cevaplayın.: ))
  • Yolcu..ya katiliyorum. Bir tek bildikleri havaalani insaati yapmak, o bile dunya'da birinci sinif icinde degil. Isletmek oldukca vasat. Iyi havaalanlari bina icinde hava kalitesi ve tuvaletlerin kalitesi ile belli oluyor. Her ikisite TAV havaalanlarinda o kadar iyi degil (Esenboga hava kalitasi iyi fakat o da yolcu az oldugu icin). Hizmet ve yolcuya kolaylik hic yok. Gelisi guzel cikis kapilari kapatiliyor, iceri yolcunun karsiliyani birakilmiyor hic bir yerde bu yazilmiyor. Biz icerde bekliyoruz, bizi karsiliyanlar disarida bekliyor. TAV havaalanlari yerleri mermer icinde lokantalar olan hangarlar, o kadar.
  • Sayın Şener büyük konularla uğraşmaktan önündeki basit konuları görmüyor.. Acaba WEB sitelerindeki AHL İniş - Kalkış bilgi ekranlarının ne durumda olduğundan haberdar mı? Kalkıp gitmiş uçaklar 'Kapı kapandı', inmiş uçaklar 'Zamanında' gösteriliyor. Güncellemeler geç ve güvenilmez. Biraz önce 'Kalktı' görülen uçak, bir iki dakika sonra 'Kapı kapandı' olarak gösteriliyor. İnanmayan şu linkten bakabilir: http://www.ataturkairport.com/tr-TR/Ucus_Bilgileri/Pages/Anasayfa.aspx Saygılar..

Havalimanı işletmeciliği alanında Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen ödüllerde  “En Yüksek Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notuna Sahip Şirket” oldu. TAV, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Kurumsal Yönetim Endeksi’nde 2012’de ilk sırada yer aldı.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, “TAV, kuruluşundan bu yana şeffaflık, adillik, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine kurulan kurumsal yönetim anlayışına sahip. Son üç yıldır Kurumsal Yönetim Endeksi’nin zirvesinde yer alarak bu yaklaşımımızı sürdürülebilir kıldığımızı da göstermiş olduk. Dünya genelinde etkileri süre giden kriz ortamında kurumsal yönetim ilkelerine bağlı ve onları iyi uygulayan şirketlerin başarısı ortada... TAV’ın başta finans kurumları olmak üzere tüm yatırımcıları ve diğer paydaşları nezdinde güvenilir ve tercih edilir bir iş ortağı olarak kabul edilmesinin arkasında bu yaklaşım yer alıyor. Bu yöndeki çalışmaların hem şirketler hem de bütün olarak Türkiye ekonomisinin küresel piyasalarda sahip olduğu potansiyeli gerçekleştirmesi için vazgeçilmez önemde olduğunu düşünüyoruz. TKYD’ye, bu konuda farkındalık yaratmak üzere sürdürdüğü çabalar nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

TAV Havalimanları, 2010’da ilk sırada yer aldığı İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi’nde, 2011’i ikinci sırada tamamladıktan sonra geçen yıl tekrar ilk sırada yer aldı. TAV, 2011’de 90,96 olan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 2012’de 92,40 seviyesine çıkarttı.

TAV ZİRVEYİ KAPTIRMIYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

misafir ~ 11 yıl önce
tav bu yöneticilerle en üst sırada olmayı hak ediyor zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vay be yumruğa bak ~ 11 yıl önce
Krizde ayakta kalmak yada kerize ayakta kalmak, soru şu ,yumruk kimin? haydi cevaplayın.: ))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAV kalitesi ~ 11 yıl önce
Yolcu..ya katiliyorum. Bir tek bildikleri havaalani insaati yapmak, o bile dunya'da birinci sinif icinde degil. Isletmek oldukca vasat. Iyi havaalanlari bina icinde hava kalitesi ve tuvaletlerin kalitesi ile belli oluyor. Her ikisite TAV havaalanlarinda o kadar iyi degil (Esenboga hava kalitasi iyi fakat o da yolcu az oldugu icin). Hizmet ve yolcuya kolaylik hic yok. Gelisi guzel cikis kapilari kapatiliyor, iceri yolcunun karsiliyani birakilmiyor hic bir yerde bu yazilmiyor. Biz icerde bekliyoruz, bizi karsiliyanlar disarida bekliyor. TAV havaalanlari yerleri mermer icinde lokantalar olan hangarlar, o kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kalite ~ 11 yıl önce
Eğer kalite anlayışınız yolcunun içeri girebilmesi ise zaten başka birşey söylmenize gerek yok. Herkesin keyfine göre uygulama yapılsın sonra da şirket son derece kaliteli olsun. Nasıl bir mantıktır bu anlamak mümkün değil
Yolcu.. ~ 11 yıl önce
Sayın Şener büyük konularla uğraşmaktan önündeki basit konuları görmüyor.. Acaba WEB sitelerindeki AHL İniş - Kalkış bilgi ekranlarının ne durumda olduğundan haberdar mı? Kalkıp gitmiş uçaklar 'Kapı kapandı', inmiş uçaklar 'Zamanında' gösteriliyor. Güncellemeler geç ve güvenilmez. Biraz önce 'Kalktı' görülen uçak, bir iki dakika sonra 'Kapı kapandı' olarak gösteriliyor. İnanmayan şu linkten bakabilir: http://www.ataturkairport.com/tr-TR/Ucus_Bilgileri/Pages/Anasayfa.aspx Saygılar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000