15 Ocak 2014, Çarşamba 13:17:21

TAV HAVALİMANLARI DÖRT YILDIR ZİRVEDE

TAV Havalimanları, Türkiye’de en yüksek kurumsal yönetim derecelendirme notuna sahip ikinci şirket oldu. TKYD tarafından düzenlenen ödüller bu yıl dördüncü kez verildi.
  • insanları 12 saat gece vardiyasında köle gibi hukuksuz bir şekilde çalıştırıyorlar ve ne fazla mesai ödüyorlar ne de geçinebilecek bir maaş veriyorlar.
  • Maaslaridaa bi kac not yukari tasisaydi keske
  • maaşlarımızda adil ve şeffef olsaydı keşke
  • tav bizim maaşların da notunu arttırsa cok sevinicez amaaaa

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen ödüllerde  en yüksek kurumsal yönetim derecelendirme notuna sahip ikinci şirket oldu. TAV, Borsa İstanbul (BİST) Kurumsal Yönetim Endeksi’nde 2013’te ikinci sırada yer aldı. Ödül töreni Sabancı Center’da gerçekleşen Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında düzenlendi.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, “TAV Havalimanları, kuruluşundan bu yana şeffaflık, adillik, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine kurulan kurumsal yönetim anlayışına sahip. TAV olarak 2013 yılında beşinci kez değerlendirmeye tabi tutulan kurumsal yönetim notumuzu daha yukarıya taşıyabiliyor olmamız, kurumsal yönetim anlamında sürdürülebilir bir yapıya ve bilince sahip olduğumuzun açık bir göstergesidir. Ülkemize, paydaşlarımıza, çalışanlarımıza ve tüm menfaat sahiplerimize daha güvenli ve öngörülebilir bir gelecek yaratabilmenin uğraşı içerisinde olan TAV için, kurumsal yönetim anlayışı uyulması gereken zorunluluklardan öte, sahiplenilmesi ve özümsenmesi gereken bir değerler bütünü ve kurum kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olarak kalmaya devam edecektir. TKYD’ye, bu konuda farkındalık yaratmak üzere sürdürdüğü çabalar nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

TAV Havalimanları, 2010’da ilk sırada yer aldığı BİST Kurumsal Yönetim Endeksi’ni, 2011’i ikinci sırada, 2012’deyse ilk sırada tamamladı. TAV, 2011’de 90,96 olan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 2012’de 92,40; 2013’teyse 93,97 seviyesine çıkarttı.TAV HAVALİMANLARI DÖRT YILDIR ZİRVEDE

Facebook Yorum

Yorumlar

MUSTAFA YILMAZ ~ 9 yıl önce
insanları 12 saat gece vardiyasında köle gibi hukuksuz bir şekilde çalıştırıyorlar ve ne fazla mesai ödüyorlar ne de geçinebilecek bir maaş veriyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zammmm ~ 9 yıl önce
Maaslaridaa bi kac not yukari tasisaydi keske

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adilll ~ 9 yıl önce
maaşlarımızda adil ve şeffef olsaydı keşke

Yanıtla

Kalan karakter 1000
not ~ 9 yıl önce
tav bizim maaşların da notunu arttırsa cok sevinicez amaaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000