29 Temmuz 2015, Çarşamba 19:15:16

TAV, cirosunu yüzde 17 artırdı

TAV Havalimanları yılın ilk yarısında cirosunu bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 17 artırarak 508 milyon avroya yükseltti. TAV’ın 2015’in ilk yarısında konsolide net kârı da yüzde 4 artışla 88 milyon avro olarak gerçekleşti.
  • Yatın kalkın DHMİ çalışanlarının özverisine dua edin..Ciro'da çıkar, kar'ınız da katlanır...
  • Tav büyüyor.. Personel küçülüyor.. Tav büyüyor.. Kıdem esası ortadan kalkıyor.. Tav büyüyor.. Torpilliler bir yerlere geliyor.. Tav büyüyor.. Bizler asgari Ücret ile geçiniyoruz.. Tav büyüyor doğru.. Personel küçülüyor.. ilahi adalet.. bir gün tecelli edecek..
  • Tav kalite konusunda ne dusunuyorsun??? Aynasi isse kisinin biz hakkinda olumsuz dusunuyoruz, AHL haline bakinca uzuluyoruz!
  • ataturkun kapanmasina 2.5 yil kaldi.

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, 2015 yılının ilk yarısında yolcu sayısını yüzde 8 artırırken cirosunu yüzde 17 yükseltmeyi başardı. İlk altı ayda 508 milyon avro ciro açıklayan TAV, aynı dönemde net kârını ise yüzde 4 artırarak 88 milyon avroya çıkarttı.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “2015’in ilk yarısında toplam yolcu sayımız yüzde 8 artarken ciromuz avro bazında yüzde 17 büyüdü. Hem havacılık gelirleri, hem de ticari gelirlerde artışlar sağladık. FAVÖK büyümesi avro bazında yüzde 21’le cironun üstünde gerçekleşti. Net kâr ise ertelenmiş vergi gibi nakit dışı kalemlere rağmen yüzde 4 büyüdü.

Yılın ikinci çeyreğinde toplam 306 milyon TL tutarında nakit temettü dağıttık. Temettü politikamıza uygun bir şekilde dağıtılan temettü, net kârımızın yüzde 50’sine denk geldi ve temettü verimi yüzde 3,5 civarında oluştu. Akıllı ve sakin büyüme politikamız çerçevesinde büyüme ve temettüyü önümüzdeki dönemde de dengeli götüreceğiz.

Medine Havalimanı’na yaptığımız yatırım ikinci çeyrekte tamamlandı ve deneme süresini müteakip ekselansları Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’in teşrifleriyle yeni terminal binasını resmi olarak açtık. Resmi açılışın Ramazan ayına denk gelmesi bizim için hoş bir sürpriz oldu. İslam âleminin ikinci kutsal şehrinde bu projeyi üstenmekten gurur duyuyoruz.

Umman’ın Salalah havalimanındaki gümrüksüz satış operasyonumuz da ikinci çeyrekte faaliyete başladı. TAV ekosisteminin dışında özellikle hizmet şirketlerimizle büyüme stratejimizin meyvelerini yavaş yavaş almaya başlıyoruz. Havalimanı işletmesinin her alanında entegre hizmet sunan bir şirket olarak bu endüstride dünya standartlarını oluşturan markaların arasında bulunuyoruz. Her zaman için kendimizi geliştirmeyi hedefliyoruz ve biriktirdiğimiz tecrübeyi eğitim markamız TAV Akademi çatısı altında tüm dünyaya satıyoruz. TAV Havalimanları ve markalarıyla bugün 13 ülkede 64 havalimanında varız.

Bu vesileyle şirketimizi bugüne taşıyan tüm TAV çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

TAV, cirosunu yüzde 17 artırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

GRAVITY ~ 6 yıl önce
Yatın kalkın DHMİ çalışanlarının özverisine dua edin..Ciro'da çıkar, kar'ınız da katlanır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel... ~ 6 yıl önce
Tav büyüyor.. Personel küçülüyor.. Tav büyüyor.. Kıdem esası ortadan kalkıyor.. Tav büyüyor.. Torpilliler bir yerlere geliyor.. Tav büyüyor.. Bizler asgari Ücret ile geçiniyoruz.. Tav büyüyor doğru.. Personel küçülüyor.. ilahi adalet.. bir gün tecelli edecek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kalite ~ 6 yıl önce
Tav kalite konusunda ne dusunuyorsun??? Aynasi isse kisinin biz hakkinda olumsuz dusunuyoruz, AHL haline bakinca uzuluyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hasab ~ 6 yıl önce
ataturkun kapanmasina 2.5 yil kaldi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gomez ~ 6 yıl önce
kınanı hazırladın mı ?
25 ~ 6 yıl önce
haklıısn 25 yıl kaldı:)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000