10 Nisan 2015, Cuma 11:05:01

TAV BİLİŞİM'E 3 ÖDÜL

Uluslararası bilişim profesyonellerini ağırlayan IDC Türkiye CIO Zirvesi 2015’te TAV Havalimanları Holding CIO’su ve aynı zamanda TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran “Türkiye’nin en iyi CIO’su” seçildi.
  • TAV IT nin bugüne gelmesi tabii ki tesadüf değil. Birol bey sağlam temeller atmış demek ki!!! Sağolsun. IGA için de başarılar dilerim.
  • Binnurcum, canım arkadaşım, çok başarılı çalışmalara imza atman tesadüf değil elbette.. Yoğun emeğinin karşılığını aldığını görmek çok sevindirici.. Seninle gurur duyuyorum ve diliyorum ki daim olsun..
  • Arkadaşlar konu ile alakası yok ama teli güncelledikten sonra sadece bu sitede ana ekran yarım üstte yazarlar var sizde de bu sorun var mı

Uluslararası bilişim profesyonellerini ağırlayan IDC Türkiye CIO Zirvesi 2015’te TAV Havalimanları Holding CIO’su ve aynı zamanda TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran “Türkiye’nin en iyi CIO’su” seçildi. Zirvede, TAV Bilişim ayrıca Suudi Arabistan’ın Medine Havalimanı bilişim sistemlerine yönelik projesiyle “En iyi IT yönetim projesi” ve  “En iyi değişim yönetimi projesi” kategorilerinde de ödüllendirildi.

Bilişim teknolojilerinin gelişimini inceleyen ve şirketlerin pazar paylarını açıklayan ABD merkezli market araştırmaları şirketi IDC (International Data Corporation) tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen “IDC Türkiye CIO Zirvesi 2015”te TAV Havalimanları Holding CIO’su ve aynı zamanda TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, “Medine Havalimanı BT ve Havacılık Sistemleri Projesi” ile “En iyi CIO” ünvanı aldı. Aynı projeyle TAV Bilişim Hizmetleri  “En iyi IT yönetim projesi” ve  “En iyi değişim yönetimi projesi” kategorilerinde de ödüle layık görüldü.

TAV Havalimanları Holding CIO’su ve aynı zamanda TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, “Üç kıtada, 29 havalimanı ve 21 farklı şirkete hizmet sunan TAV Bilişim Hizmetleri olarak Mart 2013’de başladığımız ve 2 yıl sonra tamamladığımız “Medine Havalimanı BT ve Havacılık Sistemleri Projesi” ile üç farklı kategoride ödüllendirilmekten gurur duyuyoruz. Ödüllerin anlamı, bilişim dünyasının nabzını tutan IDC tarafından verilmesi dolayısıyla bizim için daha da büyük. İnovasyon gücümüzün ve bilgi birikimimizin kullanıldığı havalimanı bilişim projelerinin önemli bir örneği olan Medine Havalimanı, uçtan uca havalimanı tasarımı, kurulumu ve devreye alınması ile ilgili tüm bilişim alt yapısının yönetilmesini kapsıyor. Projemizde sadece teknik alt yapı hizmeti kurmakla kalmayıp, sonrasında operasyonu da yöneterek, coğrafi, kültürel ve beşeri farklılıklar özelinde proje ekibinin motivasyonunu ve koordinasyonunu da sağlıyoruz. TAV Bilişim mühendisleri tarafından yazılan ve geliştirilen ondan fazla havacılık sistemi uygulamasının kullanıldığı havalimanında, SLOT ve CAFI (Catch Actual Flight Information-Gerçek Zamanlı Uçuş Bilgilerinin Yakalanması) ürünlerimiz birer başarı hikâyesine dönüştü. Uçakların hava sahalarında radar ile otomatik olarak isminin tanımlanıp, ilgili havalimanıyla paylaşılmasını sağlayan CAFI’yi, patentli ürünümüz olarak gelecek yıllarda farklı havalimanlarında da kullanmak istiyoruz. Bunun yanı sıra kurduğumuz SLOT ürünümüz sayesinde Medine Havalimanı’nda özellikle Hac döneminde yaşanan sezonluk yoğunluk en iyi şekilde yönetilebilecek. Yönettiğimiz projelerle kazandığımız tecrübeleri yine sektörümüze fayda yaratmakta kullanacağız. Projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyor, daha nice başarılı projelere birlikte imza atabilmeyi diliyorum” dedi. 

Altı kategoride yılın en iyilerinin seçildiği zirvede aynı zamanda, bilişim teknolojileri üst yöneticileri, CIO’lar ve bilişim teknolojileri profesyonelleri bir araya gelerek reel iş yaşamındaki teknoloji odaklı görüş ve deneyimlerini paylaşıyor, yeniliklere ve fırsatlara açık buluşmalar gerçekleştiriyor.TAV BİLİŞİM'E 3 ÖDÜL

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
TAV IT nin bugüne gelmesi tabii ki tesadüf değil. Birol bey sağlam temeller atmış demek ki!!! Sağolsun. IGA için de başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Buket Başdüzen ~ 9 yıl önce
Binnurcum, canım arkadaşım, çok başarılı çalışmalara imza atman tesadüf değil elbette.. Yoğun emeğinin karşılığını aldığını görmek çok sevindirici.. Seninle gurur duyuyorum ve diliyorum ki daim olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar konu ile alakası yok ama teli güncelledikten sonra sadece bu sitede ana ekran yarım üstte yazarlar var sizde de bu sorun var mı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000