05 Mart 2014, Çarşamba 11:01:51

TAV BERLİN'DE İLGİ ODAĞI OLDU

Havalimanı işletmeciliğinde küresel bir marka olan TAV Havalimanları, dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin-Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nda bu yıl da yerini aldı.

Havalimanı işletmeciliğinde küresel bir marka olan TAV Havalimanları, dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin-Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nda bu yıl da yerini aldı. TAV’ın tüm havalimanları ve hizmet şirketleriyle temsil edildiği standı fuarın ilk gününde  ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu TAV standını ziyaret etti.

TAV Havalimanları, bu yıl 48. kez düzenlenen ve uluslararası turizm-seyahat endüstrisinin en prestijli organizasyonlarından ITB Berlin-Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nda işlettiği tüm havalimanları ve hizmet şirketlerini temsil ettiği standı ile yerini aldı. Almanya’nın başkenti Berlin’de 5 - 9 Mart tarihleri arasında düzenlenen ITB Berlin Fuarı’nın ilk gününde TAV standı ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılandı.

Bakan Çavuşoğlu bilgi aldı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, fuar ziyareti sırasında TAV standını ziyaret etti ve şirketin yedi ülkede faaliyet gösterdiği 13 havalimanında gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Turizm profesyonellerini bir araya getirerek sektöre yön vermeyi hedefleyen ve dünyanın en prestijli turizm organizasyonu olarak kabul edilen ITB Berlin-Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nı dört gün boyunca 170 binden fazla insanın ziyaret etmesi bekleniyor. 180’den fazla ülkeden yaklaşık 10 bin şirketin temsil edildiği fuarda TAV Havalimanları, Hall 3.2/105 numarada bulunan 55 metrekarelik standıyla yer alıyor.

“Faaliyet gösterdiğimiz coğrafyalara katkı sağlıyoruz”

TAV Havalimanları Pazarlama Koordinatörü Aslıhan Çörtük, “Küresel boyutta turizm endüstrisinin önemli isimlerini bir araya getiren en kapsamlı turizm organizasyonlarından ITB Berlin Fuarı’na bu yıl 11. kez katılıyoruz. Türkiye’nin havalimanı işletmeciliğinde küresel markası haline gelen TAV Havalimanları olarak, farklı coğrafyalarda portföyümüzde yer alan tüm havalimanları ve duty free, yiyecek-içecek hizmetleri, yer hizmetleri, bilişim, güvenlik ve işletme hizmetleri gibi havalimanı operasyonunun diğer alanlarında faaliyet gösteren hizmet şirketlerimizi temsil eden standımızın katılımcılardan gördüğü ilgi bizleri son derece memnun ediyor. Ülkelere ve kentlere girişte ilk buluşma mekanı olan ve yaşam alanları olarak adlandırabileceğimiz havalimanlarının bulundukları bölgelerde turizm sektörünün gelişimine sağladığı katma değer tartışılmaz. Bu anlamda, markamızı taşıdığımız her coğrafyada hem ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek hem de bölgenin turizm potansiyelinin gelişimine katkı sağlamak hedefini taşıyoruz. Turizm sektörünün en prestijli fuarlarından olan ITB Berlin’de standımızın gördüğü ilgi bunu başardığımızın en büyük göstergesidir” dedi.

Gelecek dönemin turizm trend ve stratejilerinin ortaya konulduğu Ve 1966’da beş ülkenin katılımıyla başlayan ITB Berlin, zaman içinde gelişerek bugün turizm ve seyahat sektöründe dünyanın en kapsamlı etkinliği haline geldi. İlk yıl 580 metrekarelik alanda yer alan fuar, bu yıl 160 bin metrekareden geniş bir bölgeye yayılıyor.

TAV BERLİN'DE İLGİ ODAĞI OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000