27 Ağustos 2015, Perşembe 12:38:45

TAV Akademi en iyiler arasına girdi

TAV Havalimanları’nın eğitim ve danışmanlık şirketi TAV Akademi’nin hizmet kalitesi, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından gerçekleştirilen denetim sonucunda tescillendi.
  • Çağrı merkezinin oluşturulma sebebi, yolculardan gelen istek ve önerileri veya şikayetleri tek merkezde toplayabilmek.Siz uçuş bilgisi almak için ulaşmaya çalışmışsınız.Oysa her Havalimanı'nda sizin sorularınıza cevap verebilmek için görev yapan uçuş bilgi birimi personeli,danışma personeli 24 saat görev yapmakta ve uçuş detaylarını talep edenlerle paylaşmaktadır.Ayrıca web sitesinde ve yine Tav mobile ile de uçuş bilgilerine anlık ulaşabilmektesiniz.Çağrı merkezine ulaşmaya çalışmak yerine bu yolları deneseydiniz kısa sürede sonuca ulaşırdınız.Bizim asıl sorunumuz galiba nereye niçin başvuracağımızı bilemeyişimiz.Önce buna odaklanmak lazım.Düşünün ki sizin gibi uçuş bilgisi almak için 50 kişi arasa günde çağrı merkezi kurulma nedeninden farklı bir görev üstlendirilmiş olmaz mı?Saygılar
  • Sayin Sani Sener'in dikkatine! 5 tane havalimaniniza bakan cagri merkezinize gecen hafta sonunda ve basinda ulasmak imkansizdi. Kac kisiyle calisiyor bu cagri merkezi allah askina!!! Kurumsaliz diyorsunuz uc bes personelle is cevirmeyi calisiyorsunuz. Madem yapacaksiniz kapatin daha iyi. Alti ustu ucuslardan birini soracaktim ki kismet olmadi! Umarim ilgiliyi kisiye yada kisilere gider mailim yoksa resmi kanallara da basvuracagim.
  • Hareketler Bunlar... Öncelike 2 ay süren denetleme olmaz ayrıca denetleme yerinda yapılır. Daha çok ön inceleme 2 ay yerinde denetleme de 4 gün sürer... Ayrıca ICAO'un 2 ayını bir şirketin denetlenmesine harcayacak vaktinin olduğunuz sanmıyorum ben.. Genelde yapıldığı gibi TAV'ın basın bririminin hazırladığı hazır metin direkt olatak haber şeklinde girilmiş...
  • Keşke TAV da eğitmen olabilseydim.
  • Piyasanın en tecrübelii profesyonelleri elinizde bence bunu iyi değerlendirin.
  • Tebrikler. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.
  • Suudi arabistandaki HSE eğitimini gördüm. Harikaydınız. tebrikler

TAV Havalimanları’nın eğitim ve danışmanlık şirketi TAV Akademi’nin hizmet kalitesi, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından gerçekleştirilen denetim sonucunda tescillendi ve TAV Akademi dünyanın 16 özel eğitim kurumu arasına girmeyi başardı.

TAV Havalimanları’nın havalimanı işletmeciliği alanındaki bilgi birikimini dünyaya açan TAV Akademi, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından denetlenerek sertifikalı sivil havacılık eğitimi vermek üzere yetkilendirildi.

ICAO yetkilileri, iki aylık denetim sürecinin ardından İstanbul’a gelerek dört gün boyunca TAV Akademi’yi inceledi. Denetim sonucunda TAV Akademi’nin eğitim tasarımı, sunumu, eğitmenlerinin yetkinlikleri ve kalite yönetim sistemi açısından belirlenen standartlara uygunluğunu tespit edildi.

TAV Akademi Başkanı Barış Müstecaplıoğlu “TAV Havalimanları olarak havalimanı işletmeciliği alanında küresel bir marka haline gelirken en önemli sermayemiz bu alandaki bilgi birikimimiz ve insan kaynağımız oldu. Bu birikimi kurumsallaştırarak geliştirmek ve dışarıya açmak üzere kurulan TAV Akademi bugün sivil havacılığın küresel çatı örgütü ICAO tarafından dünyanın her yerinde eğitim geliştirebilecek bir şirket olarak onaylandı. Bu gelişmeden büyük mutluluk duyuyoruz. İstanbul’u bu alanda küresel bir eğitim merkezi haline getirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Ana faaliyetlerinden biri havacılık çalışanlarının yetkinliklerini geliştirmek ve eğitim alanında küresel standartlar belirlemek olan ICAO, TAV Akademi’yi Ağustos 2015 itibariyle ICAO TRAINAIR Plus üyeliğine layık gördü.

ICAO TRAINAIR Plus üyelerinin büyük çoğunluğu devletlerin eğitim vermekle yükümlü sivil havacılık otoritelerinden oluşurken, bu konuda yetki sahibi özel sektörden sadece 16 şirket bulunuyor. TAV Akademi, Ağustos 2015 itibariyle bu 16 şirket arasında yer alıyor.

Bugün yedi ülkede 14 havalimanında faaliyet gösteren TAV Havalimanları’nın 15 bini aşkın çalışanının eğitim ve gelişim merkezi olan TAV Akademi, aynı zamanda Suudi Arabistan, Çin, Gürcistan, Arnavutluk gibi çok sayıda ülkenin havacılık profesyonellerine eğitim vererek dünya havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlıyor. TAV Akademi aynı zamanda, 1800’ün üzerinde havalimanının üye olduğu ve sektörün en büyük oluşumlarından Airports Council International’ın (ACI) dünyadaki 15 küresel eğitim merkezinden biri.

Sivil havacılık sektörünün standartlarını belirlemek ve bu standartların denetlemesi konusunda diğer sivil havacılık organizasyonlarına yol göstermek amacıyla 1944 yılında Birleşmiş Milletler bünyesinde kurulan ve bugün 191 üye ülkesi bulunan ICAO, sivil havacılık çalışanlarının eğitimleri konusunda da standartları belirleyen ana kuruluş olarak öne çıkıyor.

TAV Akademi en iyiler arasına girdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Caner'e ~ 6 yıl önce
Çağrı merkezinin oluşturulma sebebi, yolculardan gelen istek ve önerileri veya şikayetleri tek merkezde toplayabilmek.Siz uçuş bilgisi almak için ulaşmaya çalışmışsınız.Oysa her Havalimanı'nda sizin sorularınıza cevap verebilmek için görev yapan uçuş bilgi birimi personeli,danışma personeli 24 saat görev yapmakta ve uçuş detaylarını talep edenlerle paylaşmaktadır.Ayrıca web sitesinde ve yine Tav mobile ile de uçuş bilgilerine anlık ulaşabilmektesiniz.Çağrı merkezine ulaşmaya çalışmak yerine bu yolları deneseydiniz kısa sürede sonuca ulaşırdınız.Bizim asıl sorunumuz galiba nereye niçin başvuracağımızı bilemeyişimiz.Önce buna odaklanmak lazım.Düşünün ki sizin gibi uçuş bilgisi almak için 50 kişi arasa günde çağrı merkezi kurulma nedeninden farklı bir görev üstlendirilmiş olmaz mı?Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Caner ~ 6 yıl önce
Sayin Sani Sener'in dikkatine! 5 tane havalimaniniza bakan cagri merkezinize gecen hafta sonunda ve basinda ulasmak imkansizdi. Kac kisiyle calisiyor bu cagri merkezi allah askina!!! Kurumsaliz diyorsunuz uc bes personelle is cevirmeyi calisiyorsunuz. Madem yapacaksiniz kapatin daha iyi. Alti ustu ucuslardan birini soracaktim ki kismet olmadi! Umarim ilgiliyi kisiye yada kisilere gider mailim yoksa resmi kanallara da basvuracagim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birisi ~ 5 yıl önce
Caner bey cağrı merkezi calışanı değilim ama orada calışan arkadaşların yanında bizat şahit oldum o kadar gereksiz arama Geliyorki Bizim Türk insanında gercek bilgiyi almaya calışanlara mani oluyor düşünün şahit oldğum bir olay adam arıyor sivas gitcem ucaklamı gitsem ucuz olur otobüslemi gitsem ucuz olur bu en normali daha neler var neler.
Reklam Kokan, ~ 6 yıl önce
Hareketler Bunlar... Öncelike 2 ay süren denetleme olmaz ayrıca denetleme yerinda yapılır. Daha çok ön inceleme 2 ay yerinde denetleme de 4 gün sürer... Ayrıca ICAO'un 2 ayını bir şirketin denetlenmesine harcayacak vaktinin olduğunuz sanmıyorum ben.. Genelde yapıldığı gibi TAV'ın basın bririminin hazırladığı hazır metin direkt olatak haber şeklinde girilmiş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAW ~ 6 yıl önce
Keşke TAV da eğitmen olabilseydim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tecrübe ~ 6 yıl önce
Piyasanın en tecrübelii profesyonelleri elinizde bence bunu iyi değerlendirin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BUS ~ 6 yıl önce
Tebrikler. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Riyad ~ 6 yıl önce
Suudi arabistandaki HSE eğitimini gördüm. Harikaydınız. tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000